سامانه های تحصیلی

سامانه رشد وزارت بهداشت tarhplus.behdasht.gov.ir

دانشجویان پزشکی و پیراپزشکی برای این که بتوانند مدرک فارغ‌التحصیلی خود را بگیرند باید در طرح هایی که وزارت بهداشت برای آن‌ها تدارک دیده است شرکت کنند. در حال حاضر دانش آموختگان وزارت بهداشت برای شرکت در این طرح ها باید در سامانه رشد به آدرس جدید tarhplus.behdasht.gov.ir مراجعه کنند.

ثبت نام طرح وزارت بهداشت در سامانه رشد به صورت غیرحضوری و آنلاین است. به طوری که دانشجویان با توجه به نوع رشته و مقطع تحصیلی خود باید در این طرح ها نام نویسی کنند.

از آنجا که گذراندن این طرح ها برای عده‌ای از دانشجویان اجباری است، به همین دلیل لازم است آن‌ها با روند ورود به سامانه رشد وزارت بهداشت آشنایی داشته باشند. هم چنین در مورد ثبت نام و طرح های مختلف آن اطلاعاتی را به دست بیاورند. لذا در این جا قصد داریم آن را برای دانشجویان اعلام کنیم.


معرفی سامانه رشد وزارت بهداشت

معرفی سامانه رشد وزارت بهداشت

وزارت بهداشت بخشی از نیروی انسانی مورد نیاز خود را از طریق بکارگیری دانشجویان فارغ‌التحصیل جبران می کند، به این دوره ها طرح دانشجویی می گویند که برای دانشجویان مختلف با مقاطع تحصیلی متفاوت متغیر است. دانشجویان در طرح ها متعهد می شوند با توجه به رشته تحصیلی خود در مراکز درمانی سراسر کشور مشغول به خدمت شوند.

برای اطلاع از سامانه مدیریت امور داروخانه ها روی لینک مربوطه کلیک کنید.

گذراندن این طرح ها برای برخی از دانشجویان اجباری است. لذا آن ها باید برای ثبت نام طرح وزارت بهداشت در سامانه رشد اقدام کنند. محل گذراندن دوران طرح را دانشگاه و در اکثر مواقع خود دانشجو مشخص می کند. دانشجویان برای انجام کلیه امور مربوط به آن می توانند به سامانه رشد به نشانی اینترنتی tarhplus.behdasht.gov.ir مراجعه کنند.

در این سامانه شرایطی برای ثبت نام دانشجویان در طرح در نظر گرفته شده است که آن‌ها با مطالعه دقیق این اطلاعات در سایت ثبت نام کنند. سامانه رشد به چند بخش تقسیم می شود که دانشجو پس از ورود به آن می تواند با مشاهده توضیحات و راهنمایی های اعلام شده از سایت استفاده کند. لذا متقاضیان به هنگام ثبت نام طرح وزارت بهداشت در سامانه رشد به مشکل برخورد نخواهند کرد اما اگر هر گونه مشکل غیر منتظره ای داشته باشند می توانند برای حل آن با کارشناسان سامانه رسمی تماس حاصل نمایند.

جهت آشنایی با سامانه سناد و نحوه ورود به آن، مقاله مربوطه را مطالعه فرمائید.

در این سایت بخشی را به عنوان پرسش، پاسخ و ثبت شکایت در نظر گرفته اند که متقاضیان می توانند هر گونه اعتراضی را در این قسمت ثبت کنند. اما معمولا به دلیل زیاد بودن ثبت نظرات و شکایات جوابگویی به آن‌ها زمان‌بر است. به همین دلیل تماس با کارشناسان سامانه رسمی می تواند بهتر باشد. در انتهای صفحه سایت رشد نیز بخش نظرسنجی وجود دارد که کاربران می توانند در مورد کیفیت و کارایی سایت نظر بدهند. البته بخش بررسی اصالت مدرک نیز در سامانه وجود دارد که در آن باید کد اصالت را وارد کنند.

ورود به سامانه رشد وزارت بهداشت tarhplus.behdasht.gov.ir

سایت رشد با نام سامانه طرح وزارت بهداشت نیز شناخته می شود. در واقع سایت رشد سایتی است که در آن دانشجویان مختلف برای ثبت نام در طرح ها به آن وارد می شوند و با نظارت وزارت بهداشت، درمان و پزشکی در طرح های مختلف شرکت می کنند. این سایت توسط سازمان وزارت بهداشت راه اندازی شده است و تحتت نظر آن نیز قرار دارد. لذا کلیه طرح هایی که در این سایت وجود دارند طبق فراخوان وزارت بهداشت می باشند.

همانگونه که اشاره شد سایت رشد به چند بخش مختلف تقسیم شده است که در آن کاربران متناسب با درخواست خود می توانند به بخش مورد نظرشان وارد شوند. به این صورت که ثبت نام مشمولان پزشکی و دندان‌پزشکی با سایر مشمولان جداگانه است. لذا باید هر کدام از دانشجویان به بخش مورد نظر خود وارد شوند. سپس اقدام به ورود به سامانه رشد وزارت بهداشت کنند.

جهت کسب اطلاعاتی در رابطه با سامانه یکتا علمی کاربردی، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

بنابراین می توان بیان کرد که لینک ورود هر کدام از دانشجویان پزشکی، دندانپزشکی و غیره جداگانه است که آن ها باید با توجه به رشته خود، لینک ورودشان را دریافت کنند. حال برای آشنایی بیشتر دانشجویان در ادامه به راهنمای ورود به سامانه رشد وزارت بهداشت اشاره می کنیم:

  • ابتدا در مرورگر سیستم خود سایت رشد وزارت بهداشت به نشانی اینترنتی tarhplus.behdasht.gov.ir را جستجو کنید.
  • در نتایج نشان داده شده گوگل روی صفحه اصلی سایت رشد کلیک کنید.
  • پس از آن ورود به صفحه اصلی سایت بخش های مختلف آن قابل رویت است.
ورود به سامانه رشد وزارت بهداشت
  • حالا مشمولان با توجه به وضعیت خود یکی از آن ها را انتخاب کرده و وارد آن شوند. برای این کار باید روی گزینه «ورود یا عضویت در سامانه» کلیک کنید تا به صفحه جدیدی هدایت شوید.
مراحل ورود به سامانه tarhplus.behdasht.gov.ir
  • در صفحه جدید باز شده، امکان ثبت نام، پیگیری، دانلود راهنمای نام نویسی و خواندن مطالب ضروری سایت وجود دارد که شما با توجه به نیاز خود می توانید به بخش مورد نظر خود مراجعه کنید.
  • اکنون به صفحه ای وارد می شوید که با درج کد ملی، رمز عبور ورود به طرح وزارت بهداشت در سامانه رشد را آغاز کنید.
آموزش تصویری ورود به سامانه رشد وزارت بهداشت
  • در پنجره جدید باز شده، دانشجو وارد پنل کاربری خود می شود و از کلیه امکانات سایت می تواند استفاده کند.

در بالا نحوه ورود به سامانه رشد وزارت بهداشت را برای دانشجویان پزشکی و پیراپزشکی بیان کردیم. به طوری که با طی کردن مراحل بالا می توانید به راحتی وارد سایت رشد شوید. حال اگر به هنگام کار با سامانه رشد به هر گونه مشکلی برخورد کردید‌ می توانند جهت برطرف کردن آن با کارشناسان سامانه رسمی صحبت کنید.

طرح نیروی انسانی در سامانه رشد وزارت بهداشت tarhplus.behdasht.gov.ir

شاید یکی از سوالاتی که به ذهن دانشجویان پزشکی و پیراپزشکی در سایت رشد می رسد این است که طرح نیروی انسانی در سامانه رشد وزارت بهداشت چیست و چه کاربردی دارد؟

جهت استعلام مدرک تحصیلی روی سامانه استعلام مدرک تحصیلی کلیک کنید.

در رابطه با این سوال باید بیان کرد که طرح نیروی انسانی در سامانه رشد وزارت بهداشت، یکی از طرح های اجباری و اختیاری دانشجویان فارغ‌التحصیل است. به طوری که آن‌ها با ثبت نام و شرکت در این طرح ها می توانند مدرک فارغ‌التحصیلی خود را دریافت و در مراکز بهداشتی و درمانی کشور مشغول به کار شوند. در طرح اجباری، دانشجویان حداکثر 3 ماه بعد از پایان دوره دانش آموختگی خود می توانند به سامانه رشد مراجعه کرده و در این طرح ثبت نام کنند.

بعد از ثبت نام، آن‌ها در نوبت بکارگیری قرار می گیرند. تا نتایج طرح نیروی انسانی برای آن ها مشخص شود. نتایج این ثبت نام در همین سامانه اعلام می‌شود و از طریق پیامک به متقاضیان ارسال می گردد تا آن ها بتوانند در مدت زمان مشخص شده اقدامات لازم را انجام دهند.

حال در برخی مواقع مشاهده شده است که برخی از مشمولان طرح نیروی انسانی در سامانه رشد وزارت بهداشت امکان اعزام به مناطق مختلف را ندارند و به همین دلیل به دنبال معافیت از طرح نیروی انسانی هستند. این دسته از دانشجویان باید مجددا به سامانه رشد به نشانی اینترنتی tarhplus.behdasht.gov.ir مراجعه و با انتخاب گزینه دريافت گواهی پايان خدمت يا معافيت از خدمت طرح نیروی انسانی درخواست خود را ثبت کنند.

جهت ورود به سامانه سجاد وزارت علوم کشور روی لینک کلیک کنید.

دانشجویانی نیز وجود دارند که تمایل به تمدید طرح نیروی انسانی خود هستند یا این که قصد دریافت گواهی پایان طرح خدمت نیروی انسانی وزارت بهداشت را دارند. این دسته از افراد نیز به سایت رشد مراجعه کرده و از بخش های مربوط به آن گزینه تمدید طرح پزشکی یا دریافت گواهی پایان طرح را کلیک نمایند. سپس منتظر اعلام نتایج سامانه رشد باشند.

ثبت نام طرح وزارت بهداشت در سامانه رشد tarhplus.behdasht.gov.ir

طرح نیروی انسانی در سامانه tarhplus.behdasht.gov.ir
.

یکی از مهم‌ترین خدماتی که توسط طرح وزارت بهداشت به دانش آموختگان ارائه می شود، ثبت نام طرح وزارت بهداشت در سامانه رشد است. در حال حاضر دانش آموختگان رشته های پزشکی و پیراپزشکی می توانند برای ثبت نام طرح وزارت بهداشت در این سامانه اقدام کنند.

برای انجام امور کارورزی خود روی لینک سامانه کارورزی کلیک کنید.

این دانشجویان برای این کار باید وارد سامانه رشد شوند و از میان طرح های موجود یکی را متناسب به رشته خود انتخاب کنند. سپس مراحل بعدی ثبت نام را طی کرده و در آن نام نویسی کنند. دانشجویان باید دقت کنند که طرح هایی که در این سامانه ارائه می‌شود، محدود هستند. بنابراین لازم است آن ها پس از فارغ‌التحصیلی حتما در طرح های اجباری شرکت کنند و از واگذار کردن آن‌ها به دفعات بعد خودداری کنند.

امکان ثبت نام طرح وزارت بهداشت در سامانه رشد برای دانش آموختگان پزشکی و دندانپزشکی عمومی و غیرعمومی وجود دارد. بنابراین می توان دریافت که کلیه مراحل ثبت نام طرح وزارت بهداشت در سامانه رشد از طریق سایت tarhplus.behdasht.gov.ir انجام می شود.

جهت آشنایی با سامانه مدرس حوزه علمیه خواهران طلبه، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

خوب است بدانید که همه مراحل ثبت نام طرح وزارت بهداشت در سامانه رشد به صورت آنلاین و غیرحضوری است. لذا دانشجویان برای تکمیل فرآیند ثبت نام خود در طرح وزارت بهداشت، به مراجعه حضوری نیاز ندارند.

پیام آوران بهداشت در سامانه رشد وزارت بهداشت

بخشی به نام پیام آوران بهداشت در سامانه رشد وزارت بهداشت وجود دارد که کاربران پس از مشاهده آن ممکن است از خود سوال کنند که این بخش مربوط به چه افرادی است و چه کسانی می توانند در این طرح ثبت نام کنند؟

جهت آشنایی با نحوه ثبت نام در سامانه المپیاد دانش آموزی و مشاهده نتایج در آن، کلیک کنید.

خوب است بدانید که پیام آوران بهداشت در سامانه رشد وزارت بهداشت به فارغ‌التحصیلان مردی که به عنوان امریه سربازی از جانب وزارت بهداشت به مناطق محروم مختلف اعزام می شوند، گفته می شود. در واقع این افراد به دوره سربازی خود نرفته اند و قصد دارند پس از فارغ‌التحصیلی، دوره سربازی خود را سپری کنند. لذا آن‌ها می توانند با کسب توافق از وزارت بهداشت و ستاد نیروهای مسلح به عنوان امریه سربازی وزارت بهداشت در مراکز بهداشت و درمان کشور خدمت کنند.

آن‌ها برای ثبت نام در طرح پیام آوران بهداشت در سامانه رشد وزارت بهداشت می‌بایست به این سامانه مراجعه کنند و با انتخاب گزینه مورد نظر خود و مطالعه جزییات ثبت نام، فرم های مربوط به آن را تکمیل کنند. متقاضیان باید دقت کنند که دوره این طرح محدود است و آن‌ها تنها 30 روز قبل از اعزام به خدمت سربازی مهلت دارند در آن ثبت نام و شرکت کنند. لذا آن ها بعد از فارغ‌التحصیلی در اولین فرصت، باید در طرح پیام آوران بهداشت در سامانه رشد وزارت بهداشت ثبت نام کنند.

برای آشنایی با سامانه فاینال جهت ورود به سایت امتحانات نهایی 1401 بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

در مقاله بالا به صورت کامل در مورد سامانه رشد به نشانی اینترنتی tarhplus.behdasht.gov.ir صحبت کردیم. برای آشنایی بیشتر کاربران این سامانه را برای آن‌ها معرفی کردیم و برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه رشد وزارت بهداشت آن را بیان کردیم. در ادامه نیز طرح نیروی انسانی در سامانه رشد وزارت بهداشت و پیام آوران آن را نیز معین کردیم. حال اگر شما با مطالعه مقاله بالا به سوالات خود پیرامون سامانه رشد نرسیدید می توانید برای راهنمایی بیشتر با کارشناسان سامانه رسمی صحبت کنید.

سوالات متداول

در طرح پیام آوران بهداشت در سامانه رشد وزارت بهداشت چه کسانی می توانند شرکت کنند؟

طرح پیام آوران بهداشت در سامانه رشد وزارت بهداشت مختص مشمولین خدمت است که به سربازی خود نرفته اند. لذا آن ها با ثبت نام در این طرح می توانند به مناطق محروم به عنوان امریه سربازی وزارت بهداشت اعزام شوند.

آیا امکان تمدید طرح در وزارت بهداشت وجود دارد؟

بله، کلیه متقاضیان تمدید طرح در وزارت بهداشت می توانند با مراجعه به سایت tarhplus.behdasht.gov.ir اقدام به تمدید طرح خود کنند.

مراحل ثبت نام طرح وزارت بهداشت در سامانه رشد را ذکر کنید؟

در این مقاله توضیحات لازم را در مورد ثبت نام طرح وزارت بهداشت در سامانه رشد بیان کردیم. حال اگر شما نیاز به توضیحات بیشتری داشته باشید می توانید با کارشناسان سامانه رسمی صحبت کنید.

5/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *