سامانه های تحصیلی

سامانه نجما najma.ismc.ir + ورود به سایت حوزه علمیه

در زندگی های امروزی به دلیل گسترش بسترهای الکترونیکی و آنلاین بسیاری از امورات به صورت غیر حضوری به انجام می رسند، اموراتی همچون موضوعات آموزشی، اداری، درمانی، خرید کالا و… در این میان مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور نیز از این مورد مستثنی نشده و در کنار تمامی سامانه هایی که در جهت انجام امورات آموزشی طلاب راه اندازی کرده، سامانه نجما را نیز برای انجام امورات عمومی طلاب طراحی و فعال کرده است.

دسترسی به سایت نجما برای تمامی طلاب از سراسر کشور فراهم می باشد، طلاب می توانند از طریق ثبت نام و ورود به سایت نجما از امکانات و خدمات گسترده آن استفاده کنند.

به دلیل اهمیت خدمات ارائه شده در سايت نجما و ضرورت آشنایی طلاب با بخش های مختلف سایت مذکور، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف سامانه نجما بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

معرفی سامانه نجما

معرفی سامانه نجما

در حال حاضر تمامی وزارتخانه ها، ادارت، ارگان ها، سازمان ها و دیگر مراکز دولتی و خصوصی در جهت گسترش خدمات غیر حضوری و رفاه حال مخاطبان و مراجعه کنندگان خود اقدام به راه اندازی سامانه های مختلفی کرده اند تا از این طریق تا حد امکان بسیاری از خدمات خود را به صورت غیر حضوری ارائه دهند.

بهتر است بدانیم گسترش سامانه های آنلاین در کشور علاوه بر عدم نیاز به مراجعات حضوری و ازدحام جمعیت در مراکز مربوطه، از اتلاف وقت، هزینه رفت و آمد، رخ دادن خطاهای احتمالی و… جلوگیری به عمل خواهند آورد.

برای اطلاع از بخش های سامانه سینا بنیاد ملی نخبگان بر روی لینک کلیک کنید.

از این رو ضروری است هر فرد در کشور با توجه به حوزه فعالیت و نیاز خود نحوه کار با سامانه های مرتبط را یاد بگیرد. در کنار تمامی خدماتی که به صورت غیر حضوری در مراکز مختلف ارائه می شوند، در حال حاضر سامانه های متعددی نیز برای ارائه خدمات غیر حضوری آموزشی و رفاهی به طلاب در سراسر کشور راه اندازی شده اند.

با توجه به شیوع ویروس کرونا سامانه های آموزشی از تعطیلی روند آموزش طلاب جلوگیری کرده و دیگر سامانه ها نیز تا حد امکان امورات مختلف و مرتبط با طلاب را به صورت غیر حضوری به انجام می رسانند.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه سماوات حوزه علمیه بر روی لینک کلیک کنید.

در کنار تمامی سامانه های حوزه های علمیه کشور، سامانه نجما در راستای ارائه خدمات رفاهی همچون ثبت نام بن کتاب، ثبت وضعیت سلامت جسمی، ثبت نام عتبات علیات، حج عمره، اسکان در خانه های شهرک مهدیه، ثبت نام راهیان نور، حجره و… راه اندازی شده است.

لازم به ذکر است نجما سامانه ای سراسری و یکپارچه می باشد بنابراین دسترسی تمام طلاب از سراسر کشور به خدمات سایت مذکور فراهم شده است.

ورود به سامانه نجما najma.ismc.ir

بخش های سامانه نجما

نجما سامانه ای متعلق به حوزه های علمیه سراسر کشور می باشد که توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه راه اندازی شده است. نجما سامانه ای سراسری و یکپارچه می باشد که دسترسی به بخش های مختلف آن برای تمامی طلاب از سراسر کشور فراهم شده است.

برای اطلاع از امکانات سامانه مدرس حوزه های علمیه خواهران بر روی لینک کلیک کنید.

در حال حاضر سامانه های متعددی با اهداف مختلف در اختیار طلاب در حال تحصیل در حوزه های علمیه سراسر کشور راه اندازی شده که هر سامانه هدف خاصی را دنبال می کند. در این میان سامانه نجما در راستای ارائه خدمات رفاهی و عمومی به طلاب طراحی و فعال شده است.

از طریق این سامانه طلاب می توانند بدون نیاز به مراجعات حضوری برای دریافت بن کتاب ثبت نام کنند، وضعیت سلامت جسمانی خود را به ثبت برسانند، برای سفرهای زیارتی عتبات علیات و حج عمره درخواست خود را ثبت کنند یا اینکه برای اسکان در خانه های شهرک مهدیه به سامانه مذکور مراجعه نمایند.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه ساهت بر روی لینک کلیک کنید.

بنابراین با توجه به خدمات گسترده سامانه نجما ضروری است تمامی طلاب فارغ از شهر و حوزه علمیه ای که در آن مشغول به تحصیل هستند، نحوه کار با بخش های مختلف سایت نجما را یاد بگیرند.

به همین منظور چنانچه قصد ورود به سایت نجما را دارید باید از طریق نشانی اینترنتی najma.ismc.ir وارد صفحه اصلی سامانه شده و مطابق با تصویر زیر بعد از درج نام کاربری و رمز عبور، بر روی گزینه “ورود” کلیک نمایید.

ورود به سامانه نجما

یکی از امکاناتی که در سامانه نجما جهت رفاه حال کاربران طراحی شده است، امکان بازیابی نام کاربری و رمز عبور در صورت فراموشی می باشد، بنابراین چنانچه رمز عبور سایت نجما را فراموش کرده اید باید مطابق با تصویر زیر بعد از ورود به صفحه اصلی سامانه، بر روی گزینه “فراموشی نام کاربری و رمز عبور” کلیک نمایید.

فراموشی رمز عبور سامانه نجما

در مرحله جدید از شما خواسته می شود کد ملی و شماره موبایل خود را در قسمت های مربوطه درج و گزینه “تایید” را انتخاب کنید.

بازیابی نام کاربری سامانه نجما

با توجه به توضیحات گفته شده و لزوم ارائه نام کاربری و رمز عبور برای ورود به سایت نجما، برای دریافت این دو مورد باید در سامانه مذکور ثبت نام کرده و حساب کاربری ایجاد کنید.

به همین منظور از طریق نشانی اینترنتی najma.ismc.ir وارد صفحه اصلی سامانه شده و مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “ثبت نام ایرانی ها” کلیک نمایید. لازم به ذکر است در حال حاضر گزینه ثبت نام اتباع در این سامانه غیر فعال می باشد.

ثبت نام در سامانه نجما

در مرحله جدید بعد از مطالعه شرایط و توضیحاتی که بیان شده باید گزینه “ادامه ثبت نام” را انتخاب نمایید.

شرایط ثبت نام سامانه najma.ismc.ir

سپس باید مشخصات هویتی خواسته شده را در قسمت های مربوطه وارد کرده و بر روی گزینه “ارسال” کلیک کنید.

ایجاد حساب کاربری در سامانه نجما

دانلود برنامه نجما حوزه علمیه najma.ismc.ir

همانطور که گفتیم راه اندازی سامانه های مختلف در کشور سبب افزایش رفاه حال مردم شده اند، از اتلاف وقت و هزینه جلوگیری کرده، روند انجام امورات را تسریع بخشیده و از رخ دادن بسیاری از خطاهای احتمالی جلوگیری به عمل آورده اند.

خوشبختانه در حال حاضر برای اکثر امورات مورد نیاز مردم در هر جایگاهی، سامانه ای مجزا طراحی و راه اندازی شده و مردم نیز از این طرح استقبال کرده اند. در کنار تمامی سامانه های موجود در کشور، برخی از مراکز اپلیکیشن و برنامه های قابل نصب بر روی گوشی تلفن همراه هوشمند را نیز در جهت ارائه خدمات غیر حضوری خود راه اندازی کرده اند.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام در مدرسه هوشمند بر روی لینک کلیک کنید.

بدون شک اغلب مردم تمایل دارند برای دسترسی راحت تر به سامانه ای که بیشتر از بقیه سایت ها و سامانه ها مورد نیاز می باشد، اپلیکیشن آن را نصب کنند. مرکز مدیریت حوزه های علمیه نیز در همین راستا اقدام به طراحی و فعال سازی اپلیکیشن نسخه اندروید سامانه نجما کرده است.

به همین منظور چنانچه قصد دریافت فایل این برنامه را دارید باید از طریق نشانی اینترنتی najma.ismc.ir وارد صفحه اصلی سامانه شده و مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “دانلود نرم افزار اندرویدی پیشخوان” کلیک نمایید.

دانلود برنامه نجما

همچنین در جهت دسترسی راحت تر به این فایل ما در ادامه مطلب لینک دانلود اپلیکیشن برنامه نجما را قرار می دهیم:

برای دریافت فایل اپلیکیشن نجما بر روی لینک کلیک کنید.

چگونه می توان به سایت نجما حوزه های علمیه وارد شد؟

برای ورود به این سامانه باید از نشانی اینترنتی najma.ismc.ir استفاده کنید و مطابق با مراحل گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا امکان ورود به سایت نجما برای تمامی طلاب از سراسر کشور فراهم می باشد؟

بله، نجما سامانه ای سراسری و یکپارچه است که امکان ورود به بخش های مختلف آن برای تمامی طلاب از سراسر کشور فراهم شده است.

آیا استفاده از امکانات سایت نجما حوزه های علمیه نیازمند ثبت نام در سامانه می باشد؟

بله، برای ورود به سایت نجما به نام کاربری و رمز عبور نیاز دارید، بنابراین ابتدا باید یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید.

آیا می توان از طریق سایت نجما برای دریافت بن کتاب ثبت نام کرد؟

بله، یکی از خدمات ارائه شده در نجما، ثبت نام بن کتاب می باشد.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *