سامانه های تحصیلی

سامانه سماوات حوزه علمیه samavat.ismc.ir + راهنمای ورود و ثبت نام

شاید نام سامانه سماوات، برای طلابی که در حوزه های علمیه درس می خوانند آشنا باشد زیرا این سامانه برای ارائه خدمات به این گروه، توسط حوزه علمیه کشور راه اندازی شده است. سامانه سماوات برای کاربردهای متفاوتی در زمینه فرهنگی و تبلیغی حوزه علمیه می باشد. بنابراین اگر شما جزو یکی از طلاب حوزه علمیه باشید یا با این گروه معاشرت دارید می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سامانه سماوات و نحوه ورود به آن مقاله زیر را دنبال کنید. زیرا در آن به نحوه ثبت نام در سامانه سماوات حوزه علمیه و ثبت گزارش ماهانه در آن اشاره خواهیم کرد.

معرفی سامانه سماوات حوزه علمیه

معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه سعی کرده است امور مربوط به آموزش طلاب و مبلغان را آسان کند. به همین دلیل سامانه سماوات به نشانی اینترنتی samavat.ismc.ir را ایجاد کرده است تا این طریق بتواند دسترسی به مطالب آموزشی را گسترش دهند. در حال حاضر طلاب مشغول به تحصیل در حوزه علمیه می توانند برای یادگیری این عناوین درسی به سامانه سماوات مراجعه کنند و در دوره های مختلف آموزشی آن شرکت کنند.

خوب است بدانید که فعالیت سامانه سماوات حوزه علمیه تنها تربیت مبلغان نیست. بلکه طلاب را برای پذیرش نقش امام جمعه و پاسخ دادن به سوالات، شک و شبه های مراجعان آماده می کند. لذا اهمیت یادگیری کار با این سامانه بسیار مهم است.

برای ورود به سامانه سانکا نظام مهندسی کشور کلیک کنید.

از جهت دیگر سامانه مذکور تنها مطالب آموزشی به کاربران ارائه نمی دهد بلکه امکانات دیگری مانند گرفتن آزمون و رتبه بندی کاربران را نیز انجام می دهند. به طوری که کاربران در آن می توانند گزارش کار ماهانه خود را ارسال کنند و برای خود زمان مصاحبه تعیین کنند. هم چنین می توانند به بخش اعزام کوتاه مدت ارجاع داده شوند. با توجه به مطالب ذکر شده می توان دریافت که این سامانه، نقش بسیار مهمی در تبلیغات و امور فرهنگی حوزه های علمیه دارد.

ورود به سامانه سماوات samavat.ismc.ir

سامانه سماوات حوزه علمیه، یکی از سایت هایی است که برای ارائه خدمات غیرحضوری به طلاب حوزه های علمیه کشور روی کار آمده است. این سامانه خدمات مختلفی را به کاربران خود از جمله ثبت نام دوره های آموزش مختلف، ثبت نام اعزام کوتاه مدت استانی، ثبت گزارش های ماهانه مبلغان و غیره را ارائه می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سامانه زیارت ضربه بزنید.

طلابی که قصد استفاده از خدمات سامانه سماوات حوزه علمیه را دارند باید در این سایت ثبت نام کنند و با دریافت نام کاربری و رمز عبور وارد آن شوند. حال اگر ثبت نام در این سامانه را انجام داده باشید می توانید طبق روش زیر وارد آن شوید:

  • سایت معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه علمیه به نشانی mobaleghan.com را در گوگل جستجو کنید. حالا از طریق منوی سمت چپ آن گزینه “سماوات” را انتخاب کنید.
ورود به سامانه سماوات
  • روی گزینه «ورود به سماوات» کلیک نمایید تا وارد سایت شوید.
آموزش تصویری ورود به سامانه سماوات
  • در قسمت مشخص شده نام کاربری و کلمه عبور خود را درج کنید و پس از وارد کردن کد امنیتی مشخص شده روی گزینه “ورود به سامانه” کلیک کنید.
مراحل ورود به سامانه  samavat.ismc.ir


ثبت نام در سامانه سماوات حوزه علمیه

همان طور که در ابتدا مقاله به آن اشاره کردیم. کاربرانی که قصد استفاده از امکانات سامانه سماوات حوزه علمیه را دارند باید در آن ثبت نام کنند. لذا در صورتی که تاکنون در سامانه سماوات حوزه علمیه ثبت نام نکرده باشند می توانند با انجام چند حرکت ساده در این سامانه یک حساب کاربری داشته باشند. در ادامه ی مقاله مراحل ثبت نام در سامانه مذکور را برای شما توضیح می دهیم.

برای اطلاع از سامانه همتا روی لینک کلیک کنید.

  • وارد سایت معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه علمیه به نشانی mobaleghan.com شوید و گزینه سماوات را از منوی سمت چپ آن انتخاب کنید.
  • روی گزینه «پرونده ندارم (تشکیل پرونده)» کلیک کنید. 
ثبت نام در سامانه سماوات
  • حالا یک فرم ثبت نام برای شما ظاهر خواهد شد که باید اطلاعات خواسته شده را در آن با توجه به طلبه بودن یا نبودن خود، تکمیل کنید. اطلاعات خواسته شده در این فرم شامل کد ملی، شماره شناسنامه و غیره هستند که شما با وارد کردن آن ها می توانید روی گزینه “ورود” کلیک کنید.
آموزش تصویری ثبت نام در سامانه  samavat.ismc.ir

با انجام مراحل بالا شما به راحتی می توانید اقدام به ثبت نام در این سامانه کنید. حال ممکن است برخی از کاربران به هنگام درج اطلاعات خود در سامانه سماوات به هر گونه مشکلی برخورد کنند. به همین دلیل می توانند جهت دریافت راهنمایی بیشتر با کارشناسان سامانه رسمی صحبت کنند.

ثبت گزارش ماهانه در سامانه سماوات samavat.ismc.ir

یکی از خدماتی که سامانه سماوات حوزه علمیه برای کاربران خود ارائه می دهد، ثبت گزارش ماهانه در سامانه سماوات است. در واقع کلیه مبلغین بلندمدت در این سایت باید گزارش ماهانه خود را در سامانه samavat.ismc.ir ثبت کنند اما باید یادآور شد که از دی ماه 1399 تمامی مبلغان برای ثبت گزارش ماهانه در سامانه سماوات باید به سامانه پیشخوان حوزه علمیه یا همان نجاح مراجعه کنند. سپس لازم است آن ها با احراز هویت در این سایت، اطلاعات پرونده خود را در آن بروزرسانی کنند.

جهت آشنایی با نحوه ورود به سامانه درسا دانشگاه امام رضا، بر روی لینک کلیک کنید.

اگر بعد از مطالعه این مقاله هر گونه سوالی در مورد سامانه سماوات حوزه علمیه به نشانی اینترنتی samavat.ismc.ir داشته باشید می توانید با کارشناسان سامانه رسمی صحبت کنید. آن ها ضمن پاسخگویی به تمامی سوالات شما می توانند برای ثبت نام در سامانه سماوات حوزه علمیه و ثبت گزارش ماهانه در سامانه نجاح به شما کمک کنند.

سوالات متداول

منظور از سامانه سماوات حوزه علمیه چیست؟

این سامانه بستری برای آموزش طلاب و مبلغان برای دسترسی آسان به مطالب آموزشی ایجاد شده است. به طوری که کلیه داوطلبان می توانند در این سامانه نام نویسی کنند و از خدمات و امتیازات آن استفاده کنند. این سامانه توسط معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه های علمیه تاسیس و اداره می شود.

مراحل ورود به سامانه سماوات را بیان کنید؟

کلیه کاربرانی که قصد ورود به سامانه سماوات را دارند می توانند ابتدا وارد سایت mobaleghan.com شوند و بر روی گزینه سماوات در منوی سمت چپ آن کلیک کنند. حالا در صفحه باز شده روی ورود به سامانه سماوات ضربه بزنند. البته در بالا مراحل آن را به صورت جز به جز بیان کردیم حال اگر شما به توضیحات بیشتری نیاز داشته باشید می توانید با کارشناسان رسمی صحبت کنید.

نحوه ثبت گزارش ماهانه در سامانه سماوات را بیان کنید؟

همان گونه که در مقاله ذکر شد از دی ماه 1399 ثبت گزارش ماهانه در سامانه سماوات به سایت جناح یا همان سامانه پیشخوان حوزه علمیه منتقل شده است. به طوری که آن ها باید در این سایت ابتدا احراز هویت کنند و سپس ثبت گزارش ماهانه کنند.

4.2/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *