سامانه های اجتماعی

سامانه ساجون sajoon.ir

سامانه ساجون، یکی از سامانه هایی است که از طرف وزارت نیرو برای ارائه خدمات به ایثارگران شاغل و بازنشسته در این وزارت و زیرمجموعه‌های مرتبط با آن راه اندازی شده است. سایت ساجون جزو سامانه های یکپارچه کشور است که تنها افراد مذکور می توانند از آن استفاده کنند لذا هر کسی امکان دسترسی به محتوای سایت ساجون را ندارد.

در حال حاضر سامانه ساجون به آدرس اینترنتی sajoon.ir کلیه خدمات خود را برای ایثارگران وزارت نیرو ارائه می دهد. ایثارگران نیز باید برای استفاده از خدمات این سایت در آن حساب کاربری داشته باشند که برای این کار باید در سامانه مذکور ثبت نام کنند.

با توجه به جدید بودن سایت نامبرده ممکن است ایثارگران شاغل در وزارت خانه نیرو و زیرمجموعه های آن، با این سامانه و خدماتش آشنایی نداشته باشند. به همین دلیل در ادامه قصد داریم به معرفی سامانه ساجون، نحوه ثبت نام و ورود به آن اشاره کنیم.

معرفی سامانه ساجون

وزارتخانه‌های موجود در کشور با توجه به مدرنیته شدن زندگی اجتماعی و ظهور تکنولوژی های مختلف قصد دارند همگام با آن‌ها خدمات خود را به کاربران و مشتریان ارائه دهند. به همین دلیل سامانه های زیادی در کشور برای ارائه خدمات مختلف ایجاد و راه اندازی شدند. در همین راستا وزارت نیرو نیز برای ارائه خدمات خود به ایثارگرانی که در وزارت نیرو و زیرمجموعه های آن فعالیت می کنند، سایت ساجون به آدرس اینترنتی sajoon.ir را راه اندازی کرده است.

جهت ورود به سامانه رهتاب کلیک کنید.

سایت مذکور یکی از سایت های جدیدی است که فعالیت خود را در چند سال اخیر آغاز کرده است. قبل از راه اندازی سایت ساجون امکان ارائه خدمات غیرحضوری به شاغلان این وزارت وجود نداشت. به طوری که کاربران باید به سامانه های غیر یکپارچه مراجعه کرده یا این که درخواست خود را به صورت حضوری ثبت می کردند.

برای آشنایی با سامانه برق من بر روی لینک کلیک کنید.

با راه اندازی سامانه ساجون مراجعات حضوری ایثارگران شاغل در وزارت نیرو برای انجام امور مختلف در این وزارت خانه کاهش یافت؛ به طوری که با مراجعه به سامانه می توانند از کلیه خدمات آن استفاده کنند. این سایت هم اکنون به عنوان یک سایت جامع در زمینه ارائه خدمات ایثارگری شناخته می شود.

ورود به سامانه ساجون sajoon.ir

وزارت نیرو برای ارائه خدمات یکپارچه به ایثارگران شاغل و بازنشسته در این وزارت خانه سایت ساجون را راه اندازی کرده است. بنابراین اگر شما قصد استفاده از این سامانه و خدمات آنلاین آن را دارید باید وارد این سامانه شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سامانه خرید آرد و نحوه عرضه آن می توانید روی لینک کلیک کنید.

در صورتی که شما قصد ورود به سایت ساجون را داشته باشید باید در این سامانه یک حساب کاربری ایجاد کنید. برای داشتن حساب کاربری، لازم است در آن ثبت نام کنید. بعد از ثبت نام در سایت، یک نام کاربری و کلمه عبور به شما ارائه می شود که با داشتن آن‌ها می توانید طبق روش زیر وارد سامانه شوید:

  • ابتدا سایت ساجون به آدرس اینترنتی sajoon.ir را جستجو کنید.
  • حالا روی صفحه اصلی آن در نتایج گوگل کلیک کنید.
ورود به سامانه ساجون
  • برای ورود به سایت ساجون sajoon.ir لازم است نام کاربری (معمولا کد ملی ایثارگران می باشد) و رمز عبور خود را وارد کنید. سپس با درج کد امنیتی روی گزینه ورود کلیک کنید.
مراحل ورود به سامانه sajoon.ir

جهت آشنایی با نحوه ورود به سامانه سیتا جهاد کشاورزی بر روی لینک کلیک کنید.

در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده باشید می توانید آن را به کمک سامانه ساجون به راحتی بازیابی کنید و لزومی ندارد دوباره در سایت ثبت نام کنید. حال اگر مشکلی دیگری در خصوص ورود به این سامانه داشته باشید می توانید برای رفع آن با کارشناسان سامانه رسمی صحبت کنید.

ثبت نام در سامانه ساجون sajoon.ir

همان طور که در بالا اشاره کردیم در صورتی که شما قصد استفاده از خدمات سایت ساجون را داشته باشید باید در این سایت ثبت نام کنید و از خدمات آن استفاده کنید. کلیه کارمندان شاغل یا بازنشسته در وزارت نیرو و زیرمجموعه های آن، باید در سایت مذکور ثبت نام کنند. اگر شما تاکنون در این سامانه ثبت نام نکرده اید. می توانید طبق آموزش زیر به پیش بروید و روند ثبت نام در سایت ساجون را به صورت اینترنتی و غیرحضوری انجام دهید:

  • وارد سایت ساجون به آدرس اینترنتی sajoon.ir شوید.
  • پس از ورود به سامانه ساجون روی گزینه «ثبت نام در سامانه» کلیک نمایید.
ثبت نام در سامانه ساجون
  • حال فرم مربوط به ثبت نام در سامانه ساجون برای شما نمایش داده می شود که شما باید تمام فیلدهای آن را تکمیل کنید و گزینه “ثبت نام” را انتخاب نمایید. معمولا در این فیلدها اطلاعاتی مانند نام کاربری، رمز عبور، کد ملی، نام و نام خانوادگی، محل خدمت، وضعیت (ایثارگر یا مشاور) و غیره از شما خواسته می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد رهگیری تیپاکس کلیک کنید.

آموزش ثبت نام در سامانه ساجون
  • برای این که نام کاربری خود را در سایت ساجون فراموش نکنید بهتر است کد ملی خود را به عنوان نام کاربری انتخاب کنید.

سایر امکانات سامانه ساجون

همان گونه که در بالا ذکر شد سامانه نامبرده با هدف ارائه خدمات غیرحضوری و آنلاین برای کارمندان ایثارگر وزارت نیرو و زیر مجموعه های آن ایجاد شده است. به طوری که شما با ورود به این سامانه می توانید از کلیه خدمات این وزارت خانه استفاده کنید. در حال حاضر خدمات و سایر امکانات سایت sajoon.ir بسیار زیاد است که در زیر به مهم ترین آن‌ها اشاره می کنیم:

امکان ثبت اطلاعات ایثارگری 

در این سامانه کلیه اطلاعات ایثارگران مشغول کار و بازنشسته به صورت کامل و جامع ثبت می شوند. البته به غیر از کارمندان ایثارگر وزارت خانه نیرو کلیه کارمندان ایثارگر وزارت خانه هایی که در زیر مجموعه آن قرار دارند نیز شامل این طرح می شوند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد سامانه ثبت من و کاربرد آن در سامانه ثبت اسناد و املاک روی لینک کلیک کنید.

امکان ارسال فرم گزارش جامع ایثارگران

کلیه ایثارگران واجد شرایط می توانند برای ارسال فرم گزارش جامع ایثارگران خود به سامانه ساجون مراجعه کنند و از طریق این سامانه برای ارسال فرم خود درخواست و تکمیل دهند. به طوری که بدون نیاز به مراجعه حضوری می توانند اقدامات لازم را انجام دهند.

سوالات متداول

کاربرد سامانه ساجون چیست؟

سایت ساجون با هدف ارائه خدمات آنلاین و غیرحضوری برای کارمندان شاغل و بازنشسته وزارت نیرو و زیرمجموعه های آن راه اندازی شده است.

جهت ورود به سایت ساجون به چه اطلاعاتی نیاز داریم؟

برای ورود به سایت ساجون نیاز به نام کاربری و رمز عبور داریم که معمولا نام کاربری همان کد ملی رزمنده است. کاربران برای دریافت این دو رقم باید در سایت ساجون ثبت نام کنند.

چه امکاناتی در سایت ساجون وجود دارند؟

در سایت ساجون امکانات متعددی مانند امکان ثبت اطلاعات ایثارگری برای تمامی وزارت خانه های نیرو، درخواست ارسال و تکمیل فرم گزارش جامع ایثارگران و غیره وجود دارند.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *