سامانه های اجتماعی

پیگیری وام ودیعه مسکن ۱۴۰۱

یکی از طرح های حمایتی حوزه مسکن که دولت آن را به مرحله اجرا سازی رسانده است، طرح وام ودیعه مسکن می باشد. فراهم سازی شرایط ثبت نام و همچنین پیگیری وام ودیعه مسکن توسط وزارت راه و شهرسازی انجام شده و در همین راستا سامانه ای آنلاین برای ثبت نام و پیگیری نتیجه طرح مذکور در دسترس عموم مردم قرار گرفته است. بدون شک ثبت نام در طرح وام ودیعه مسکن و دریافت این تسهیلات مستلزم برخورداری افراد متقاضی از شرایطی خاص می باشد، بنابراین تسهیلات ودیعه مسکن شامل حال تمامی مردم نخواهد شد.

تمامی شرایط و قوانین طرح وام ودیعه مسکن در سامانه ای که به منظور اجرا سازی این طرح فعال شده قابل مشاهده می باشند تا افراد متقاضی ابتدا از شرایط مطلع شده و سپس اگر طرح مذکور شامل حال آنان می شود نسبت به ثبت نام و در نهایت پیگیری نتیجه اقدام کنند.

به دلیل اهمیت نتیجه ثبت نام در طرح وام ودیعه مسکن برای افراد متقاضی، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی شیوه پیگیری وام ودیعه مسکن به صورت آنلاین بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

سامانه پیگیری وام ودیعه مسکن 1401

با توجه به مشکلات اقتصادی به وجود آمده در جامعه و رشد چشمگیر و نجومی مبلغ ودیعه خانه های اجاره ای و همچنین رشد نرخ اجاره بها، بسیاری از مستاجران به ویژه اقشار کم درآمد جامعه برای تامین مبلغ ودیعه واحدهای مسکونی که صاحبان آنان در نظر گرفته اند با مشکل مواجه شده و بانک ها نیز به راحتی تسهیلاتی جهت تامین مبلغ مورد نیاز مستاجران ارائه نمی دهند.

در نتیجه بسیاری از خانواده ها به ناچار منطقه زندگی خود را تغییر داده و به واحدهای مسکونی با امکانات و متراژ کمتر بسنده می کنند، برخی نیز برای همین واحدهای مسکونی کوچک با مشکل جدی تامین هزینه مواجه می شوند.

برای اطلاع از امکانات سامانه جامع قبول پست بر روی لینک کلیک کنید.

در همین راستا دولت برای حمایت از اقشار کم درآمد جامعه که توان مالی تامین مبلغ ودیعه مسکن را ندارند اقدام به اجرا سازی طرح ارائه وام ودیعه مسکن کرده است.

البته متقاضیان ثبت نام در این طرح و دریافت وام ودیعه باید از شرایطی که دولت تعیین کرده برخوردار باشند در غیر این صورت چنانچه ثبت نام نیز انجام دهند، واجد شرایط دریافت وام ودیعه نخواهند بود.

برای اطلاع از نحوه پیگیری کارت ملی هوشمند بر روی لینک کلیک کنید.

سامانه ای که وزارت راه و شهرسازی برای ثبت نام متقاضیان دریافت وام ودیعه در نظر گرفته است، سامانه ثبت نام وام ودیعه مسکن به نشانی tem.mrud.ir می باشد که تمامی مراحل ثبت نام را به صورت غیر حضوری به انجام می رساند.

افرادی که در سامانه مذکور فرم های مربوطه را تکمیل می کنند برای پیگیری وام ودیعه مسکن نیز باید به همین سایت مراجعه نمایند.

بهتر است بدانیم تمامی افرادی که مراحل ثبت درخواست در سامانه ثبت نام وام ودیعه مسکن را به انجام می رسانند مشمول دریافت این تسهیلات نیستند، به همین دلیل بعد از ثبت درخواست متقاضیان در سامانه نامبرده بررسی های لازم انجام شده و نتیجه از طریق همین سامانه قابل مشاهده می باشد.

برای اطلاع از روش های پیگیری کارت خودرو بر روی لینک کلیک کنید.

به همین منظور چنانچه متقاضی دریافت وام ودیعه مسکن هستید و مراحل ثبت نام را نیز به انجام رسانده اید، حال برای مشاهده نتیجه و طی کردن ادامه مراحل در صورت موافقت با درخواست شما، باید از طریق نشانی اینترنتی tem.mrud.ir وارد سامانه پیگیری وام ودیعه مسکن شده و از بخش پیگیری درخواست ها، نتیجه اعلام شده را مشاهده کنید.

ورود به سامانه پیگیری وام ودیعه مسکن

برای اطلاع از نحوه پیگیری کارت ایثارگری بر روی لینک کلیک کنید.

پیگیری وام ودیعه مسکن

در قسمت قبلی همین مقاله هدف از ارائه تسهیلات ودیعه مسکن توسط دولت را بیان کردیم، همچنین توضیح دادیم که متقاضیان باید مراحل ثبت نام را از طریق سامانه ثبت نام وام ودیعه مسکن به انجام رسانده و سپس از طریق همان سامانه نسبت به پیگیری وام ودیعه مسکن اقدام کنند.

برای اطلاع از بخش های سایت دفتر پیشخوان دولت بر روی لینک کلیک کنید.

توجه داشته باشید در حال حاضر تنها راه اطلاع از نتیجه ثبت نام وام ودیعه مسکن، ورود به همان سایتی می باشد که ثبت نام خود را انجام داده اید، بنابراین سامانه ای مجزا برای پیگیری نتیجه درخواست متقاضیان طراحی نشده است.

برای اطلاع از بخش های پورتال شرکت ملی نفت بر روی لینک کلیک کنید.

به همین منظور برای اطلاع از نتیجه ثبت درخواست وام ودیعه مسکن باید از طریق نشانی اینترنتی tem.mrud.ir وارد صفحه اصلی سامانه شده و مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “مشاهده و پیگیری درخواست ها” کلیک نمایید.

مراحل پیگیری وام ودیعه مسکن

در مرحله جدید ابتدا باید کد یا شناسه ملی خود را در قسمت مربوطه درج و گزینه “تایید” را انتخاب کنید.

نتیجه ثبت نام وام ودیعه مسکن

سپس با ورود به صفحه جدید مطابق با تصویر زیر باید رمز عبوری که برای شماره موبایل شما ارسال شده است را به همراه کد امنیتی که در تصویر مشاهده می کنید در قسمت های مربوطه درج و بر روی گزینه “ورود” کلیک نمایید.

مشاهده نتیجه درخواست تسهیلات ودیعه مسکن

برای اطلاع از خدمات سایت دولت همراه بر روی لینک کلیک کنید.

پیگیری وام ودیعه مسکن ۱۴۰۱ با کد ملی

اطلاع از نتیجه ثبت نام در طرح وام ودیعه مسکن به جهت طی کردن ادامه مراحل و معرفی به بانک های عامل برای متقاضیان این طرح بسیار ضروری می باشد. به همین دلیل در قسمت قبلی همین مقاله نحوه پیگیری وام ودیعه مسکن از طریق ورود به سامانه مربوطه را توضیح دادیم.

بهتر است بدانیم در حال حاضر هیچ روش حضوری، استفاده از سامانه پیامکی، کد دستوری، اپلیکیشن و یا سایت دیگری به جزء سایت tem.mrud.ir نتیجه ثبت درخواست وام ودیعه مسکن را ارائه نمی دهد.

برای اطلاع از نحوه پیگیری ثبت نام مسکن ملی بر روی لینک کلیک کنید.

بنابراین توصیه می کنیم به شایعات توجه نکرده و تنها از طریق سامانه ثبت نام وام ودیعه مسکن که پیگیری نتیجه درخواست نیز از طریق ورود به آن فراهم شده است، نسبت به اطلاع از نتیجه درخواست خود اقدام کنید.

همانطور که گفتیم ثبت نام در سامانه مذکور به منزله دریافت نهایی و قطعی تسهیلات نیست، بلکه بعد از ثبت درخواست توسط متقاضی شرایط او و افراد تحت تکفل بررسی شده و نتیجه نهایی اعلام خواهد شد.

برای اطلاع از نحوه ورود به سایت ثبت نام سایپا بر روی لینک کلیک کنید.

درمورد پیگیری وام ودیعه مسکن با کد ملی ذکر این نکته ضروری است پیگیری درخواست مذکور تنها از طریق کد ملی متقاضی انجام خواهد شد، بنابراین روشی بغیر از درج کد ملی نتیجه را در اختیار متقاضیان قرار نمی دهد. به منظور آگاهی بیشتر در این زمینه در ادامه مطلب چند نکته مهم را ذکر می کنیم:

  • شماره موبایلی که در این سامانه ثبت می کنید لزوما نباید به نام فرد متقاضی باشد زیرا شماره موبایل ثبت شده تنها برای دریافت رمز عبور استفاده می شود.
  • یکی از الزامات مهم ثبت نام در سامانه وام ودیعه مسکن ارائه اجاره نامه رسمی همراه با کد پیگیری می باشد، زیرا چنانچه با درخواست متقاضی موافقت شود ولی اجاره نامه معتبری نداشته باشد درخواست او بی اثر خواهد شد.
  • متقاضی و افراد تحت تکفل ثبت نام در طرح وام ودیعه مسکن نباید واحد یا زمین مسکونی از سال 1384 به بعد به نام خود داشته باشند در غیر این صورت مشمول دریافت وام ودیعه نخواهند بود.

چگونه می توان نتیجه درخواست وام ودیعه مسکن را پیگیری کرد؟

برای پیگیری وام ودیعه مسکن باید از نشانی اینترنتی tem.mrud.ir استفاده کنید و مطابق با مراحل گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا تمامی افرادی که در سامانه ثبت نام وام ودیعه مسکن فرم های مربوطه را تکمیل می کنند مشمول دریافت وام تسهیلات هستند؟

خیر، بعد از ثبت نام اولیه بررسی های لازم انجام می شود، در صورتی که افراد متقاضی مشمول دریافت وام باشند اجازه طی کردن مراحل بعدی به آنان داده خواهد شد.

آیا سامانه ای با کد دستوری برای اطلاع از نتیجه ثبت نام وام ودیعه مسکن طراحی شده است؟

خیر، در حال حاضر فقط از طریق سایت ثبت نام وام ودیعه مسکن می توانید نسبت به اطلاع از نتیجه درخواست خود اقدام کنید.

آیا ارائه اجاره نامه کد رهگیری دار برای دریافت وام ودیعه مسکن ضروری می باشد؟

بله، یکی از مدارک ضروری دریافت وام ودیعه مسکن، اجراه نامه رسمی و با کد رهگیری می باشد.

4.7/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *