سامانه های تحصیلی

پورتال سازمان فنی و حرفه ای

بخش ها و امکانات کاربردی که در پورتال سازمان فنی و حرفه ای قرار داده شده اند دسترسی عموم مردم برای ثبت نام در دوره های آموزشی، دریافت کارت ورود به جلسه، مشاهده نتایج و… را راحت تر کرده است. سازمان فنی و حرفه ای کشور به عنوان مرجعی مهم وظیفه برگزاری دوره های مهارت آموزی مختلف و کاربردی برای عموم مردم را برعهده دارد تا از این طریق افراد علاقمند به یادگیری مهارت های مختلف زمینه پیشرفت داشته باشند.

این سازمان در کنار وب سایت خود، پورتال فنی و حرفه ای را نیز راه اندازی کرده تا استفاده از امکانات برای متقاضیان راحت تر شود. به دلیل گسترده بودن خدمات و همچنین اهمیت امکانات سازمان فنی و حرفه ای کشور، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف پورتال سازمان فنی و حرفه ای بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

ورود به سامانه پورتال فنی و حرفه ای

ورود به پورتال سازمان فنی و حرفه ای

در حال حاضر تمامی سازمان ها، ادارات، ارگان ها و… دولتی سایت ها و سامانه های مختلفی را جهت ارائه خدمات غیر حضوری به مردم راه اندازی کرده اند. بهتر است بدانیم استفاده از خدمات غیر حضوری علاوه بر اینکه ازدحام جمعیت در مراکز مربوطه را کاهش می دهند بلکه از اتلاف وقت، هزینه و انرژی مراجعه کنندگان نیز جلوگیری می کنند.

سازمان فنی و حرفه ای کشور نیز از این مورد مستثنی نشده و در کنار وب سایت خود اقدام به راه اندازی پورتال سازمان فنی و حرفه ای کرده است. در واقع پورتال فنی و حرفه ای به منظور ارائه خدمات مربوط به دوره آموزشی و آزمون های این سازمان به صورت مجزا طراحی و فعال شده است.

برای اطلاع از امکانات سایت سازمان سنجش بر روی لینک کلیک کنید.

همانطور که گفتیم سازمان فنی و حرفه ای کشور با برگزاری دوره های آموزشی و مهارت آموزی مختلف زمینه را برای رشد مهارت های عموم مردم فراهم می کند. همچنین با برگزاری آزمون های پایان دوره، به افرادی که نمره و امتیاز مورد قبول را کسب کنند، گواهینامه مهارت آموزی اعطا خواهد کرد.

باتوجه به توضیحات گفته شده چنانچه قصد ورود به پورتال سازمان فنی و حرفه ای را دارید باید نشانی اینترنتی www.portaltvto.com را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی سایت برای شما نمایش داده شود، سپس بخش و گزینه مورد نظر را انتخاب کنید.

صفحه اصلی پورتال سازمان فنی و حرفه ای

چنانچه قبلا از خدمات پورتال سازمان فنی و حرفه ای استفاده کرده و نام کاربری و رمز عبور در اختیار دارید، برای ورود به پنل کاربری می توانید مطابق با تصویر زیر در کادر بالایی صفحه اصلی سایت، نام کاربری و رمز عبور خود را درج کرده و بر روی گزینه “ورود” کلیک نمایید.

ورود به پنل کابری فنی و حرفه ای

برای اطلاع از نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری بر روی لینک کلیک کنید.

نحوه ثبت نام در سایت فنی و حرفه ای

سازمان فنی و حرفه ای کشور شرایطی را فراهم کرده تا متقاضیان شرکت در دوره های آموزشی بدون نیاز به مراجعات حضوری، از طریق ورود به پورتال سازمان فنی و حرفه ای در دوره آموزشی مورد نظر خود ثبت نام کنند. به همین منظور چنانچه قصد ثبت نام در پورتال سازمان فنی و حرفه ای را دارید باید از طریق نشانی اینترنتی www.portaltvto.com وارد صفحه اصلی سایت شده و مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “ثبت نام در دوره های آموزشی” کلیک نمایید.

ثبت نام در پورتال سازمان فنی و حرفه ای

سپس با ورود به مرحله جدید گزینه دوره مورد نظر خود را انتخاب کنید.

ثبت نام در دوره فنی و حرفه ای

برای اطلاع از خدمات سامانه وادافا دانشگاه آزاد بر روی لینک کلیک کنید.

راهنمای دریافت کارت ورود به جلسه در سایت فنی و حرفه ای

سازمان فنی و حرفه ای کشور علاوه بر اینکه دوره های آموزشی مختلفی را برگزار می کند بلکه با برگزاری آزمون های متفاوت، امکان دریافت گواهینامه مهارت آموزی را برای داوطلبان فراهم کرده است. آزمون های متعلق به سازمان فنی و حرفه ای به صورت حضوری برگزار می شوند بنابراین کارت ورود به جلسه برای شناسایی داوطلبان صادر خواهد شد.

دریافت کارت ورود به جلسه نیز چند روز قبل از برگزاری آزمون از طریق پورتال سازمان فنی و حرفه ای امکان پذیر می باشد. به همین منظور چنانچه قصد دریافت کارت ورود به جلسه خود را دارید باید بعد از ورود به صفحه اصلی پورتال فنی و حرفه ای مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “کارت ورود به جلسه آزمون” کلیک نمایید.

کارت ورود به جلسه پورتال سازمان فنی و حرفه ای

در مرحله جدید گزینه “دریافت کارت” مربوط به آزمون مورد نظر خود را انتخاب کنید.

دریافت کارت ورود به جلسه آزمون

سپس مشخصات خواسته شده را در قسمت های مربوطه درج و بر روی گزینه “نمایش کارت” کلیک نمایید.

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه از پورتال سازمان فنی و حرفه ای

برای اطلاع از بخش های سامانه ساها دانشگاه آزاد بر روی لینک کلیک کنید.

نتایج آزمون فنی و حرفه ای

بعد از برگزاری آزمون های مختلف توسط سازمان فنی و حرفه ای کشور، تاریخ مشخصی نیز برای اعلام نتایج منتشر خواهد شد. بنابراین شرکت کنندگان در آزمون های فنی و حرفه ای باید در تاریخ های اعلام شده به پورتال این سازمان مراجعه کنند تا امکان مشاهده نتایج برای آنان فراهم شود.

به همین منظور برای اطلاع از نتایج آزمون باید از طریق نشانی اینترنتی www.portaltvto.com وارد صفحه اصلی پورتال سازمان فنی و حرفه ای شده و مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “نتایج آزمون های تئوری” کلیک نمایید.

نتایج آزمون فنی و حرفه ای

در مرحله جدید باید گزینه “مشاهده” آزمون مورد نظر خود را انتخاب کنید.

مشاهده نتیجه آزمون

سپس مشخصات خواسته شده را مطابق با تصویر زیر در قسمت های مربوطه درج و بر روی گزینه “نمایش نتیجه” کلیک نمایید.

درج مشخصات در پورتال سازمان فنی و حرفه ای

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه جامع منابع انسانی آموزش و پرورش بر روی لینک کلیک کنید.

استعلام گواهینامه فنی و حرفه ای

همانطور که گفتیم سازمان فنی و حرفه ای کشور برای افرادی که در آزمون های این سازمان امتیاز و نمره قابل قبول کسب می کنند، گواهینامه مهارت آموزی صادر می کند. بهتر است بدانیم از طریق ارائه گواهینامه های سازمان فنی و حرفه ای امکان راه اندازی کسب و کارهای مختلفی فراهم می شود.

بنابراین چنانچه در آزمون های فنی و حرفه ای نمره قبولی کسب کرده اید حال برای استعلام گواهینامه خود باید به صفحه اصلی پورتال سازمان فنی و حرفه ای وارد شده و مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “استعلام گواهینامه ها” کلیک نمایید.

استعلام گواهینامه از پورتال سازمان فنی و حرفه ای

در مرحله جدید باید مشخصات خواسته شده را در قسمت های مربوطه درج و گزینه “جستجو” را انتخاب کنید.

نحوه استعلام گواهینامه فنی و حرفه ای

توجه داشته باشید دریافت فایل PDF گواهینامه های صادر شده از طریق پورتال سازمان فنی و حرفه ای امکان پذیر است.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه مدیریت یادگیری دانشگاه فرهنگیان بر روی لینک کلیک کنید.

چگونه می توان به پورتال سازمان فنی و حرفه ای وارد شد؟

برای ورود به پورتال فنی و حرفه ای باید از نشانی اینترنتی www.portaltvto.com استفاده کنید و مطابق با توضیحات گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا برای ثبت نام در دوره های آموزشی سازمان فنی و حرفه ای باید به صورت غیر حضوری اقدام کنیم؟

بله، برای ثبت نام دوره های مورد نظر خود باید به پورتال فنی و حرفه ای کشور وارد شوید.

آیا امکان دریافت گواهینامه فنی و حرفه ای به صورت غیر حضوری وجود دارد؟

بله، این امکان در پورتال فنی و حرفه ای کشور فراهم شده است.

آیا شرکت در دوره های سازمان فنی و حرفه ای کشور هزینه دارد؟

بله، هزینه دوره ها به صورت غیر حضوری و از طریق پورتال این سازمان پرداخت می شوند.

4.3/5 - (7 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *