سامانه های تحصیلی

پورتال دانشجویی صندوق رفاه bp.swf.ir

وزارت علوم به منظور افزایش خدمت رسانی به دانشجویان اقدام به راه اندازی پورتال دانشجویی صندوق رفاه کرده است. صندوق رفاه دانشجویان با هدف پرداخت تسهیلات به منظور کمک مالی به دانشجویان تاسیس شده و در حال حاضر تمامی دانشجویان کشور امکان ثبت درخواست دریافت وام دانشجویی را خواهند داشت.

بهتر است بدانیم پورتال دانشجویی این صندوق، علاوه بر ثبت نام دانشجویان جهت دریافت تسهیلات، خدمات دیگری را نیز در اختیار دانشجویان قرار می دهد. بنابراین دانشجویانی که قصد ثبت درخواست دریافت وام از صندوق رفاه دانشجویان دارند، بدون نیاز به مراجعات حضوری می توانند درخواست خود را از طریق پورتال مذکور به ثبت برسانند.

به دلیل اهمیت ثبت نام به موقع دانشجویان جهت دریافت وام صندوق رفاه دانشجویی، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف پورتال دانشجویی متعلق به صندوق رفاه بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

معرفی پورتال دانشجویی صندوق رفاه

معرفی پورتال دانشجویی صندوق رفاه

بدون شک گذراندن دوران تحصیل در دانشگاه ها حتی دانشگاه های دولتی و بدون شهریه نیز مستلزم پرداخت هزینه های متفاوت و در اکثر موارد هزینه های سنگین می باشند. بسیاری از دانشجویان متناسب با رشته تحصیلی خود باید از رایانه استفاده کنند و در اغلب موارد امکان دسترسی به رایانه شخصی را ندارند.

یا اینکه دانشجویان غیر بومی برای تامین هزینه خوابگاه با مشکل مواجه می شوند، وجود تمامی این موارد سبب شده صندوق رفاه دانشجویان اقدام به پرداخت تسهیلات با عناوین مختلفی همچون وام مسکن، شهریه، ضروری و… به دانشجویان کند.

برای اطلاع از مراحل انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش بر روی لینک کلیک کنید.

بهتر است بدانیم با ارائه تسهیلات مالی به دانشجویان بخشی از دغدغه های این افراد برطرف شده و با خیالی آسوده به تحصیل می پردازند. لازم به ذکر است که بازپرداخت اقساط تسهیلات دانشجویی پرداخت شده توسط صندوق رفاه دانشجویان بعد از اتمام دوره تحصیل آغاز خواهد شد و ارائه وام دانشجویی در تمامی مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری امکان پذیر می باشد.

در همین راستا پورتال دانشجویی صندوق رفاه به عنوان زیر مجموعه سایت صندوق رفاه دانشجویان راه اندازی شده تا دانشجویان کشور برای استفاده از امکانات این صندوق، نیازی به مراجعات حضوری نداشته باشند.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه نماد مدارس بر روی لینک کلیک کنید.

از جمله خدمات پورتال دانشجویی متعلق به صندوق رفاه می توان به ثبت درخواست دریافت وام دانشجویی، پرداخت هزینه خوابگاه، باز پرداخت اقساط و همچنین پرداخت بدهی دانشجویان به بنیاد نخبگان اشاره کرد.

ورود به پورتال دانشجویی صندوق رفاه bp.swf.ir

همانطور که گفتیم پورتال دانشجویی متعلق به صندوق رفاه دانشجویان در راستای ارائه خدمات غیر حضوری به قشر دانشجو کشور راه اندازی شده است. از طریق سامانه مذکور دانشجویان می توانند نسبت به اطلاع از شرایط دریافت تسهیلات مطلع شده، فرم های مربوطه را تکمیل و در نهایت مراحل ضروری را طی کنند.

بهتر است بدانیم دانشجویانی که قصد ورود به پورتال دانشجویی صندوق رفاه را دارند ابتدا باید در این سامانه ثبت نام کرده و رمز عبور دریافت کنند.

برای اطلاع از بخش های پورتال مدارس سما بر روی لینک کلیک کنید.

با توجه به توضیحات گفته شده چنانچه قبلا در پورتال دانشجویی صندوق رفاه ثبت نام کرده اید، حال برای ورود به آن باید نشانی اینترنتی bp.swf.ir را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی سامانه برای شما نمایش داده شود. سپس مطابق با تصویر زیر کد ملی، رمز عبور و حاصل جمعی که در صفحه مشاهده می کنید را در قسمت های مربوطه درج و بر روی گزینه “ورود” کلیک نمایید.

ورود به پورتال دانشجویی صندوق رفاه

برای اطلاع از جزئیات ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بر روی لینک کلیک کنید.

آموزش ثبت نام در پورتال دانشجویی صندوق رفاه bp.swf.ir

درمورد پورتال دانشجویی صندوق رفاه و نحوه استفاده از خدمات آن بهتر است بدانیم دانشجویان دانشگاه های مختلف از سراسر کشور می توانند با ثبت نام و ورود به پورتال دانشجویی متعلق به صندوق رفاه دانشجویان از خدمات ارائه شده در این سامانه استفاده کنند. در واقع بدون ثبت نام و ایجاد حساب کاربری امکان استفاده از خدمات این پورتال برای دانشجویان فراهم نخواهد بود.

برای مثال نسبت به تکمیل فرم های مربوطه و ثبت درخواست وام دانشجویی اقدام کرده و مراحل دریافت تسهیلات را طی کنند. همانطور که گفتیم ورود به پورتال مذکور مستلزم ثبت نام و ایجاد حساب کاربری می باشد.

برای اطلاع از نحوه دریافت کد رهگیری از سایت آجا بر روی لینک کلیک کنید.

بنابراین چنانچه قصد ثبت نام در پورتال دانشجویی صندوق رفاه را دارید باید از طریق نشانی اینترنتی bp.swf.ir وارد صفحه اصلی پورتال شده و مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “ثبت نام دانشجوی جدید” کلیک نمایید.

ثبت نام در پورتال دانشجویی صندوق رفاه

سپس در مرحله جدید کد ملی و تاریخ تولد خود را در قسمت های مربوطه درج و گزینه “جستجو” را انتخاب کنید.

ایجاد حساب کاربری در پورتال دانشجویی صندوق رفاه

در نهایت با ورود به صفحه جدید باید مشخصات خواسته شده را به صورت کامل درج کرده و بر روی گزینه “ذخیره” کلیک نمایید.

تکمیل فرم ثبت نام

بعد از انجام مراحل ثبت نام غیر حضوری از طریق پورتال دانشجویی صندوق رفاه چنانچه بعد از گذشت چند روز نتیجه ثبت نام به اطلاع شما نرسید باید به واحد صندوق رفاه دانشجویی دانشگاه خود به صورت حضوری مراجعه کنید.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام آزمون دکتری بر روی لینک کلیک کنید.

فراموشی رمز عبور پورتال دانشجویی صندوق رفاه bp.swf.ir

یکی از مشکلاتی که بعد از ثبت نام در سامانه های مختلف ایجاد می شود، فراموش کردن رمز عبور سامانه و پورتال های اینترنتی است که سبب عدم دسترسی به پنل کاربری افراد خواهد شد. به همین منظور یکی از امکانات کاربردی پورتال دانشجویی متعلق به صندوق رفاه دانشجویان، ارسال رمز عبور جدید می باشد.

برای اطلاع از امکانات سامانه روشکا بر روی لینک کلیک کنید.

بنابراین در صورت فراموشی رمز عبور خود نیازی به مراجعات حضوری نداشته و به صورت غیر حضوری رمز جدید را دریافت خواهید کرد. با توجه به توضیحات گفته شده چنانچه قصد دریافت رمز عبور جدید پورتال دانشجویی صندوق رفاه را دارید باید از طریق نشانی اینترنتی bp.swf.ir وارد صفحه اصلی پورتال شده و مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “کلمه عبور خود را فراموش کرده ام” کلیک نمایید.

فراموشی رمز عبور پورتال دانشجویی صندوق رفاه

در مرحله جدید باید کد ملی و شماره موبایلی که به نام شما به ثبت رسیده است را به همراه حاصل جمعی که در صفحه مشاهده می کنید در قسمت های مربوطه درج و گزینه “دریافت کلمه عبور جدید” را انتخاب کنید.

مراحل دریافت رمز جدید

برای اطلاع از نحوه ثبت نام در سامانه سپند مدارس بر روی لینک کلیک کنید.

سایر امکانات پورتال دانشجویی صندوق رفاه

همانطور که در قسمت های قبلی همین مقاله توضیح دادیم یکی از مهم ترین امکانات پورتال دانشجویی متعلق به صندوق رفاه دانشجویان، امکان ثبت درخواست دریافت وام های دانشجویی با عناوین مختلفی همچون وام مسکن، شهریه، ضروری و… می باشد.

  • بنابراین بعد از ثبت نام در پورتال و ایجاد حساب کاربری می توانید از شرایط و اطلاعیه های دریافت وام های دانشجویی مطلع شده و در صورت برخورداری از شرایط تعیین شده نسبت به ثبت درخواست و تکمیل فرم های مربوطه اقدام کنید.
  • از دیگر امکانات پورتال دانشجویی متعلق به صندوق رفاه می توان به امکان بازپرداخت اقساط تسهیلات دریافتی بعد از پایان دوران تحصیل اشاره کرد.
  • همچنین دانشجویان مشغول به تحصیل می توانند هزینه خوابگاه خود را از طریق ورود به پورتال مذکور پرداخت کنند.
  • در نهایت از دیگر امکانات پورتال دانشجویی می توان به امکان پرداخت بدهی مالی دانشجویان به بنیاد نخبگان اشاره کرد.

چگونه می توان به پورتال دانشجویی صندوق رفاه وارد شد؟

برای ورود به پورتال دانشجویی متعلق به صندوق رفاه دانشجویان باید از نشانی اینترنتی bp.swf.ir استفاده کنید و مطابق با توضیحات گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا برای استفاده از خدمات پورتال دانشجویی متعلق به صندوق رفاه دانشجویان باید حساب کاربری ایجاد کنیم؟

بله، بدون ثبت نام و ایجاد حساب کاربری در سامانه دانشجویی صندوق رفاه امکان استفاده از خدمات آن برای دانشجویان فراهم نخواهد بود.

آیا از طریق ورود به سامانه دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان می توان به صورت غیر حضوری درخواست وام دانشجویی را به ثبت رساند؟

بله، یکی از امکانات مهم سامانه مذکور دسترسی به بخش ثبت درخواست وام های دانشجویی و تکمیل فرم های مربوطه به صورت غیر حضوری می باشد.

آیا در سامانه دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان امکان دریافت رمز عبور جدید وجود دارد؟

بله، به منظور افزایش رفاه و خدمت رسانی به دانشجویان، امکان دریافت رمز عبور جدید برای پورتال دانشجویی به صورت آنلاین فراهم شده است.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *