سامانه های اجتماعی

نحوه ثبت نام وام خودمالکی

آیا تا به حال اطلاعاتی در مورد نحوه ثبت نام یا شرایط دریافت وام خودمالکی کسب کرده اید؟ آیا می دانید این وام به چه کسانی تعلق می گیرد؟ طی چند سال اخیر طرح های مختلفی برای پرداخت تسهیلات به کسانی که قصد خرید خانه یا اجاره یک واحد مسکونی دارند به مرحله اجراسازی رسیده است. در این میان طرحی هم برای پرداخت تسهیلات به مالکان زمین یا واحدهای مسکونی بافت فرسوده و خارج از بافت فرسوده به مرحله اجرا رسیده تا فرآیند ساخت واحدهای مسکونی جدید تسهیل شود.

نکته قابل توجه این است که مالکان واحدهایی که خارج از بافت فرسوده هستند نیز می توانند برای دریافت تسهیلات ثبت نام کنند. با توجه به اهمیت ساخت واحدهای مسکونی جدید برای برطرف شدن مشکل مسکن در کشور، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف وام خودمالکی بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

وام خودمالکی چیست؟

حتما تا به حال خبرهایی در مورد اجرای طرح نهضت ملی مسکن شنیده اید. طرحی که هدف اصلی آن خانه دار شدن کسانی است که تا به حال زمین یا واحد مسکونی به نام خود نداشته اند. در کنار این موضوع طرح های دیگری نیز مانند پرداخت وام کمک ودیعه و ثبت نام مسکن اولی ها نیز به مرحله اجرا رسیده است. ثبت نام تمامی این طرح ها در سامانه ای جامع تحت عنوان نهضت ملی مسکن ولی در بخش های مختلف آن انجام می شود.

در کنار همه این موارد مالکان زمین یا واحدهای مسکونی بافت فرسوده و خارج از بافت فرسوده هم می توانند برای دریافت تسهیلات ساخت مسکن اقدام کنند. ثبت نام در این طرح که تحت عنوان وام خودمالکی شناخته می شود نیازمند برخورداری مالکان از شرایط تعیین شده است. کسانی که از شرایط آن برخوردار باشند می توانند به بخش اختصاص داده شده در سامانه نهضت ملی مسکن مراجعه کرده و مراحل ثبت نام را به انجام برسانند.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام مستاجران در سامانه املاک و اسکان بر روی لینک کلیک کنید.

شرایط دریافت وام خودمالکی

دریافت هر نوع تسهیلات بانکی نیازمند برخورداری از شرایط تعیین شده است. وام خودمالکی هم از این موضوع مجزا نبوده و برای دریافت آن شرایط خاصی تعیین شده است. توجه داشته باشید کسانی که بدون در نظر گرفتن شرایط، اقدام به ثبت نام می کنند باید عواقب انجام این کار یعنی رد درخواست را بپذیرند.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام وام سرباز ماهر بر روی لینک کلیک کنید.

بدون شک شرایط هر یک از متقاضیان به صورت مجزا بررسی شده و در صورت عدم برخورداری از شرایط، درخواست افراد رد خواهد شد. به همین علت در ادامه مطلب به چند مورد از مهم ترین شرایط ثبت نام تسهیلات خودمالکی اشاره می کنیم:

  • برای دریافت این تسهیلات نیازی به خرید اوراق نیست.
  • متقاضیان باید مدارک لازم مانند سند مالکیت و پروانه ساختمان را در اختیار داشته، در سامانه بارگذاری کنند و به بانک عامل هم تحویل دهند.
  • قسط بندی بازپرداخت وام توسط بانک عامل انجام شده و دریافت کننده موظف به پرداخت به موقع اقساط است.
  • مبلغ تسهیلات متناسب با جمعیت شهرها بوده و یکسان نیست.
  • ثبت نام اولیه فقط از طریق سامانه نهضت ملی مسکن انجام خواهد شد.
  • تسهیلات خودمالکی طی چند مرحله و متناسب با پیشرفت کار ساخت و ساز پرداخت می شود.
با توجه به اینکه ثبت نام تسهیلات خودمالکی برای صاحبان زمین و واحدهای مسکونی بافت فرسوده و خارج از بافت فرسوده انجام می شود، بهتر است از شرایط اختصاصی هر یک از این موارد مطلع شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید با کارشناسان سامانه رسمی به شماره 9099075308 تماس حاصل فرمایید.

ثبت نام وام خودمالکی

همانطور که گفتیم وزارت راه و شهرسازی برای کمک به رفع مشکل کمبود مسکن در کشور طرح های مختلفی را به مرحله اجراسازی رسانده است. یکی از این طرح ها پرداخت تسهیلات به مالکان زمین یا واحدهای مسکونی بافت فرسوده و خارج از بافت فرسوده است. ثبت نام در این طرح از طریق مراجعه به سامانه نهضت ملی مسکن انجام می شود. البته مالکان بافت های فرسوده و خارج از بافت فرسوده باید به بخش هایی مجزا در این سامانه مراجعه کنند.

در همین راستا چنانچه قصد ثبت نام برای دریافت تسهیلات خودمالکی بافت فرسوده دارید باید از طریق نشانی اینترنتی saman.mrud.ir به سامانه نهضت ملی مسکن وارد شده و مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “تسهیلات – ساخت بافت فرسوده” کلیک نمایید.

ثبت نام وام خودمالکی

در مرحله جدید باید از میان گزینه های موجود، گزینه “ثبت نام” را انتخاب کنید.

نام نویسی در سامانه وام خودمالکی

سپس از شما خواسته می شود شماره موبایلی که متعلق و به نام متقاضی است را در قسمت مربوطه درج کرده و بر روی گزینه ثبت نام کلیک نمایید.

برای اطلاع از نحوه پیگیری وام ازدواج بر روی لینک کلیک کنید.

ثبت نام در سامانه وام خودمالکی
با توجه به چند مرحله ای بودن ثبت نام وام خودمالکی و اهمیت طی کردن درست مراحل، برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید با کارشناسان سامانه رسمی به شماره 9099075308 تماس حاصل فرمایید.

همانطور که گفتیم علاوه بر پرداخت تسهیلات ساخت به بافت های فرسوده امکان پرداخت تسهیلات به مالکان خارج از بافت فرسوده نیز وجود دارد. چنانچه متقاضی ثبت نام در این طرح هستید باید از صفحه اصلی سامانه بر روی گزینه “تسهیلات – ساخت خارج از بافت فرسوده” کلیک نمایید.

وام خودمالکی خارج از بافت فرسوده

در مرحله جدید باید از قسمت ورود افراد حقیقی، گزینه “ورود به سامانه” را انتخاب کنید.

ثبت نام وام خودمالکی برای خارج از بافت فرسوده

سپس از شما خواسته می شود با درج شماره موبایل و عبارت امنیتی بر روی گزینه “ارسال رمز یکبار مصرف” کلیک کنید تا رمز از جانب پنجره ملی خدمات دولت هوشمند برای شما ارسال شود.

دریافت وام خودمالکی

بعد از درج رمز یکبار مصرف وارد مرحله ای مطابق با تصویر زیر خواهید شد که باید اولین مرحله از مراحل ثبت نام که مربوط به درج اطلاعات پروژه است را تکمیل کنید.

نحوه دریافت وام خودمالکی

ثبت نام دریافت تسهیلات ساخت برای واحدهای خارج از بافت فرسوده 5 مرحله دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید با کارشناسان سامانه رسمی تماس حاصل فرمایید.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام وام جعاله بانک مسکن بر روی لینک کلیک کنید.

میزان تسهیلات وام خودمالکی

یکی از سوالات مهمی که همواره در مورد تسهیلات مختلف مطرح می شود؛ میزان و مبلغ تسهیلات است. در مورد تسهیلات خودمالکی باید بگوییم مبلغ این وام در شهرهای مختلف متفاوت بوده و به شرح زیر است:

شهر تهران450
کلانشهرها400
مراکز استان350
سایر شهرها300
روستاها250

همانطور که گفتیم برای ثبت نام در طرح تسهیلات خودمالکی ابتدا باید شرایط خود را با شرایط تعیین شده مطابقت داده و در صورت برخورداری از شرایط اقدام به ثبت نام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید با کارشناسان سامانه رسمی تماس حاصل فرمایید.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه استعلام الکترونیکی ملک بر روی لینک کلیک کنید.

آیا برای ساخت واحد مسکونی خارج بافت فرسوده هم تسهیلاتی پرداخت می شود؟

بله، برای دریافت این وام در صورتی که از شرایط تعیین شده برخوردار هستید باید در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت نام کنید.

آیا برای ثبت نام وام خودمالکی هم باید اوراق خریداری کنیم؟

خیر، برای دریافت این وام نیازی به خرید اوراق نیست.

آیا مبلغ تسهیلات خودمالکی در همه شهرها یکسان است؟

خیر، مبلغ این وام متغیر است.

چگونه می توانیم برای دریافت تسهیلات خودمالکی ثبت نام کنیم؟

مراحل ثبت نام این وام در همین مقاله توضیح داده شده است. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان سامانه رسمی تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *