سامانه های فناوری اطلاعات

سایت نماد اعتماد الکترونیکی

یکی از عواملی که به رونق کسب و کار مجازی کمک می کند نماد اعتماد الکترونیکی است. دریافت این نماد و ارائه آن در فضای مجازی کسب و کارها به مردم اطمینان خاطر می دهد که مشخصات و اصالت کسب و کاری که قصد دریافت کالا یا خدمات از آن را دارند به تایید مرکز توسعه تجارت الکترونیک رسیده است. متاسفانه با گسترش فضای مجازی و خرید آنلاین، میزان کلاهبرداری های اینترنتی نیز افزایش یافته است.

به همین علت یکی از مواردی که می تواند برای مردم اطمینان خاطر ایجاد کند، نماد اعتماد مرکز توسعه تجارت الکترونیک است. باتوجه به اهمیت موضوع جلوگیری از بروز کلاهبرداری های اینترنتی و در عین حال رونق کسب و کارهای آنلاین، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف سایت نماد اعتماد الکترونیکی بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

نماد اعتماد الکترونیکی چیست؟

مرکز توسعه تجارت الکترونیک به منظور گسترس کسب و کارهای آنلاین و در عین حال افزایش اطمینان خاطر مردم از انجام خریدهای اینترنتی اقدام به اجرا سازی طرحی مهم کرده است. براساس این طرح صاحبان کسب و کارهایی که به طور کلی مجازی فعالیت می کنند یا اینکه در کنار ارائه خدمات حضوری، به صورت آنلاین نیز به مردم خدمت رسانی می کنند می توانند با ثبت نام در سایت اینماد مشخصات مربوطه را به تایید رسانده و نماد اعتماد الکترونیک را دریافت کنند.

برای اطلاع از خدمات سایت همراه من بر روی لینک کلیک کنید.

وجود این نماد در وب سایت، صفحات شبکه های مجازی و… این اطمینان را به مشتریان می دهد که کسب و کار مورد نظر به تایید مرکز توسعه تجارت الکترونیک رسیده است. بنابراین تمامی افرادی که قصد توسعه و گسترش کسب و کار خود را دارند می توانند به سایت مذکور مراجعه کرده و برای دریافت نماد اعتماد الکترونیک ثبت نام کنند.

نحوه ورود به سایت اینماد

همانطور که گفتیم مرکز توسعه تجارت الکترونیک به منظور گسترش حوزه کسب و کارهای اینترنتی و افزایش اطمینان خاطر مردم اقدام به ارائه نماد اعتماد الکترونیکی کرده است. ثبت نام برای دریافت نماد اعتماد به صورت غیر حضوری و از طریق سایت اینماد انجام می شود.

برای اطلاع از نحوه ورود به سایت پارس آنلاین بر روی لینک کلیک کنید.

البته خدمات بسیار گسترده ای نیز در این سایت در اختیار عموم مردم و صاحبان کسب و کارها قرار گرفته اند. باتوجه به توضیحات گفته شده چنانچه قصد ورود به سایت اینماد را دارید باید نشانی اینترنتی enamad.ir را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی سایت مطابق با تصویر زیر برای شما نمایش داده شود، سپس بخش و گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

ورود به سایت نماد اعتماد الکترونیکی

برای اطلاع از امکانات سایت اینترنت مخابرات بر روی لینک کلیک کنید.

راهنمای ثبت نام در اینماد

بهتر است بدانیم دریافت نماد اعتماد الکترونیکی برای کسب و کارهایی که قصد استفاده از درگاه های پرداخت اینترنتی دارند، اجباری است. بنابراین اکثر کسب و کارهای مجازی باید در سایت اینماد ثبت نام کرده و نماد اعتماد را دریافت کنند. همانطور که گفتیم دریافت این نماد سبب افزایش اطمینان خاطر مردم و در نتیجه رونق کسب و کارهای آنلاین می شود.

برای اطلاع از نحوه ورود به سایت آسیاتک بر روی لینک کلیک کنید.

به همین علت برای ثبت نام در سامانه اینماد باید از طریق نشانی اینترنتی enamad.ir وارد صفحه اصلی سایت شده و از بخش “لینک های مفید” بر روی گزینه “ثبت نام و دریافت نماد” کلیک نمایید.

ثبت نام در سامانه نماد اعتماد الکترونیکی

با ورود به صفحه جدید باید مطابق با تصویر زیر گزینه “ایجاد حساب کاربری” را انتخاب کنید.

ایجاد حساب کاربری در سایت اینماد

سپس با ورود به مرحله بعدی مشخصات خواسته شده را در قسمت های مربوطه درج کرده و بر روی گزینه “تایید” کلیک نمایید.

دریافت نماد اعتماد الکترونیکی

با انجام مراحل قبلی نام کاربری و رمز عبوری که انتخاب کرده اید فعال شده و باید به پنل کاربری خود وارد و اطلاعات حساب را تکمیل کنید. به همین منظور با ورود به پنل کاربری خود از کادر سمت راست بر روی گزینه “تکمیل اطلاعات” کلیک کرده و سپس گزینه “تکمیل فرم اطلاعات” را انتخاب کنید.

تکمیل ثبت نام در سایت نماد اعتماد الکترونیکی

با ورود به مرحله جدید باید مشخصات خواسته شده را در قسمت های مربوطه درج و بر روی گزینه “ذخیره” کلیک نمایید.

درج مشخصات در سامانه نماد اعتماد الکترونیکی

سپس به کادر صفحه اصلی پنل مراجعه کرده و با انتخاب گزینه “تکمیل اطلاعات” و بعد از آن گزینه “بارگذاری مدارک” وارد صفحه ای جدیدی خواهید شد که باید فایل اسکن مدارک خواسته شده را در سامانه بارگذاری کنید.

بارگذاری مدارک در سایت اینماد

در نهایت مجددا به صفحه اصلی پنل کاربری برگشته و با انتخاب گزینه “تکمیل اطلاعات” و سپس گزینه “احراز اطلاعات” وارد مرحله احراز شماره موبایل خواهید شد.

احراز هویت در سایت اینماد

سپس باید شماره تلفن ثابت خود را وارد و احراز کنید.

تایید تلفن در سایت نماد اعتماد الکترونیکی

در نهایت نوبت به احراز نشانی پست الکترونیک شما می رسد.

درج ایمیل در سامانه نماد اعتماد الکترونیکی

با تکمیل اطلاعات حساب کاربری می توانید گزینه “کسب و کار” را از کادر سمت راست صفحه انتخاب کرده و دامنه یا شناسه جدید را در سامانه اینماد ثبت کنید.

ثبت کسب و کار در سایت اینماد

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه بیمه توانیر بر روی لینک کلیک کنید.

استعلام نماد اعتماد الکترونیکی در سامانه اینماد

همانطور که گفتیم امکانات گسترده ای در سامانه اینماد در دسترس هستند که یکی از این امکانات مختص افرادی است که قصد استعلام اصالت نماد اعتماد الکترونیک یک کسب و کار آنلاین را دارند. باتوجه به توضیحات گفته شده چنانچه شما نیز قصد انجام استعلام اصالت را دارید باید به صفحه اصلی سامانه اینماد مراجعه کرده و از بخش “لینک های مفید” بر روی گزینه “اطمینان از اصالت” کلیک نمایید.

استعلام در سایت نماد اعتماد الکترونیکی

سپس در مرحله جدید آدرس دامنه مورد نظر را در قسمت مربوطه درج کرده و علامت جستجو را انتخاب کنید.

اطمینان از اصالت در سامانه اینماد

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه اعلام نیاز یارانه نقدی بر روی لینک کلیک کنید.

هزینه نماد اعتماد الکترونیکی

چنانچه قصد دریافت نماد اعتماد را از سایت اینماد دارید بهتر است بدانید دریافت نماد، مستلزم پرداخت هزینه می باشد. هزینه نماد اعتماد الکترونیکی برای بازه زمانی دو ساله 175 هزار تومان است که قابلیت پرداخت اقساطی طی دو مرحله را نیز دارد. بنابراین بدون پرداخت هزینه امکان دریافت نماد اعتماد از سامانه اینماد فراهم نخواهد بود. لازم به ذکر است هزینه دریافت نماد اعتماد نیز به صورت آنلاین و از طریق سایت اینماد پرداخت می شود.

برای اطلاع از امکانات سامانه همتا بر روی لینک کلیک کنید.

نحوه تمدید اینماد

همانطور که گفتیم هزینه ای که اولین بار برای دریافت نماد اعتماد در سامانه اینماد پرداخت می شود برای دو سال است، در واقع اعتبار نماد دریافت شده دو ساله می باشد. بعد از پایان مدت زمان مقرر صاحبان کسب و کارها می توانند به سامانه اینماد مراجعه کرده و برای تمدید اعتبار نماد اقدام کنند. بهتر است بدانیم تمدید اعتبار مستلزم برخورداری از تعدادی شرایط می باشد، برای مثال صاحبان کسب و کار نباید دارای شکایت و تخلف باشند یا اینکه مجوز کسب و کارها دارای اعتبار باشند.

برای اطلاع از خدمات سامانه سلب امتیاز سیم کارت بر روی لینک کلیک کنید.

چگونه می توان به سایت نماد اعتماد الکترونیکی وارد شد؟

برای ورود به سایت مذکور باید از نشانی اینترنتی enamad.ir استفاده کنید و مطابق با توضیحات گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا ثبت نام در سامانه اینماد و دریافت نماد الکترونیک هزینه دارد؟

بله، دریافت نماد الکترونیک از سامانه اینماد مستلزم پرداخت هزینه است.

آیا برای دریافت نماد اعتماد الکترونیک باید به سازمانی خاص مراجعه کنیم؟

خیر، دریافت نماد اعتماد به صورت غیر حضوری و از طریق سامانه اینماد انجام می شود.

آیا نمادهای اعتماد الکترونیک برای مدت زمانی خاص اعتبار دارند؟

بله، برای اولین باری که دریافت می شوند اعتبار دوساله خواهند داشت و بعد از آن تحت شرایطی خاص تمدید می شوند.

5/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *