سامانه های اجتماعی

زمان اعلام نتایج لاتاری 2024

چنانچه شما هم ثبت نام لاتاری را انجام داده اید باید از جزئیات اعلام نتایج لاتاری مطلع شوید. طی چند سال اخیر میزان تقاضا برای ثبت نام در لاتاری آمریکا افزایش یافته و صحبت کردن در مورد این موضوع عمومیت یافته است. در حال حاضر اغلب کسانی که قصد مهاجرت به خارج از کشور دارند شانس خود را برای دریافت گرین کارت آمریکا از طریق شرکت در لاتاری امتحان می کنند. با توجه به اهمیت اطلاع از نتیجه این قرعه کشی برای ثبت نام کنندگان، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف اعلام نتایج لاتاری بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

تاریخ اعلام نتایج لاتاری

در حال حاضر راه های مختلفی برای مهاجرت به آمریکا و اخذ اقامت این کشور وجود دارد. یکی از ارزان ترین، سریع ترین و مطمئن ترین راه ها برای اخذ اقامت دائم از این کشور شرکت در لاتاری گرین کارت آمریکاست. لاتاری از لحاظ لغوی به معنای قرعه کشی و بخت آزمایی است، ولی در میان مردم لاتاری گرین کارت آمریکا به اختصار لاتاری رواج یافته است.

بنابراین منظور از لاتاری؛ قرعه کشی است که با هدف ارائه گرین کارت یا همان کارت اقامت دائم در این کشور برگزار می شود. در حال حاضر برای هر کشور تعداد مشخصی به عنوان سهم لاتاری در نظر گرفته می شود که متقاضیان برای شرکت در قرعه کشی ابتدا باید ثبت نام خود را انجام دهند. سپس منتظر اعلام نتایج باشند و پیگیری های لازم را انجام دهند زیرا هیچگونه اطلاع رسانی مبنی بر برنده شدن یا نشدن در این قرعه کشی برای ثبت نام شدگان انجام نخواهد شد.

تاریخ اعلام نتایج لاتاری روز 6 ماه می سال 2023 ساعت 12 ظهر به وقت آمریکا مشخص شده که به تاریخ شمسی مطابق است با 16 اردیبهشت 1402 ساعت 8:30 شب. ثبت نام شدگان در لاتاری باید به سایت اصلی برگزار کننده قرعه کشی مراجعه کرده و مراحل اعلام نتایج را طی کنند.

برای اطلاع از نحوه دریافت پاسپورت خانواری بر روی لینک کلیک کنید.

نحوه مشاهده نتایج لاتاری

همانطور که گفتیم اطلاع رسانی مبنی بر برنده شدن ثبت نام شدگان لاتاری گرین کارت آمریکا انجام نمی شود. بنابراین متقاضیان باید در تاریخ و ساعت اعلام شده به سایت اصلی برگزار کننده قرعه کشی مراجعه کنند. به همین منظور باید نشانی اینترنتی dvprogram.state.gov را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی سایت برای شما نمایش داده شود. سپس مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “Check Status” کلیک نمایید.

اعلام نتایج لاتاری

در مرحله جدید باید گزینه “Continue” را انتخاب کنید.

مشاهده نتایج لاتاری

با انجام مراحل قبلی وارد صفحه ای مطابق با تصویر زیر خواهید شد که ابتدا باید کد 16 رقمی Confirmation number که همان کد ثبت نام است را در قسمت اول و نام خانوادگی خود را در قسمت دوم وارد کنید.

اطلاع از نتایج لاتاری

سپس در انتهای همان صفحه قبلی باید تاریخ تولد خود را به میلادی در قسمت سوم و در نهایت عبارت امنیتی را در قسمت چهارم وارد کنید و بر روی گزینه “Submit” کلیک نمایید.

برای اطلاع از خدمات سایت سازمان نظام وظیفه بر روی لینک کلیک کنید.

دریافت نتایج لاتاری آمریکا
با توجه به چند مرحله ای بودن مشاهده نتایج لاتاری و در نهایت متفاوت بودن صفحه برنده شدگان با سایر شرکت کنندگان، برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید با کارشناسان سامانه رسمی به شماره 9099075308 تماس حاصل فرمایید.

مدارک لازم برای اعلام نتایج لاتاری

یکی از رایج ترین سوالاتی که در مورد مشاهده نتایج قرعه کشی گرین کارت آمریکا یا همان لاتاری مطرح می شود؛ مدارک مورد نیاز برای مشاهده نتایج است. در این مورد باید بگوییم برای مشاهده نتایج باید کد 16 رقمی ثبت نام که با عنوان Confirmation number شناخته می شود را در اختیار داشته باشید. در کنار کد ثبت نام باید نام خانوادگی خود را به لاتین و تاریخ تولد خود را به میلادی نیز در سایت اصلی برگزار کننده لاتاری درج کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید با کارشناسان سامانه رسمی تماس حاصل فرمایید.

برای اطلاع از امکانات سامانه پیام ایران بر روی لینک کلیک کنید.

چگونه می توانیم نتایج اعلام شده لاتاری را مشاهده کنیم؟

برای مشاهده اعلام نتایج باید به سایت اصلی برگزار کننده قرعه کشی وارد شده و مطابق با توضیحات گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا امکان دریافت مجدد کد ثبت نام لاتاری وجود دارد؟

بله، این امکان فراهم است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید با کارشناسان سامانه رسمی تماس حاصل فرمایید.

برای دریافت و مشاهده نتایج لاتاری به چه مدارکی نیاز داریم؟

مدارک، اطلاعات و مشخصات مورد نیاز برای مشاهده نتایج در همین مقاله بیان شده اند.

آیا امکان ثبت نام در لاتاری برای هر فردی وجود دارد؟

خیر، ثبت نام در لاتاری شرایط تعیین شده ای دارد که باید از آن ها بهره مند باشید.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *