سامانه های اجتماعی

سایت صندوق بازنشستگی کشوری www.cspf.ir

یکی از مراجع دولتی مهم در ایران، صندوق بازنشستگی کشوری می باشد که علاوه بر کارمندان این کانون تعداد بسیاری زیادی از بازنشستگان ادارات مختلف نیز عضو کانون بازنشستگی کشوری می باشند. در کشور ما صندوق های بازنشستگی مختلفی مانند کانون بازنشستگی کشوری، تامین اجتماعی، صندوق بازنشستگی لشکری و… وجود دارند تا بازنشستگان ادارات، نهادها و سازمان های مختلف برای انجام امورات مربوطه و دریافت خدمات در دوران بازنشستگی دچار سردرگمی نشده و خدمات مورد نیاز خود را از مرجعی مشخص و تعیین شده دریافت کنند.

بنابراین صندوق های بازنشستگی در کشورمان ارائه دهنده خدمات سازمان های مختلف به کارکنان بازنشسته آن سازمان ها و ادارات می باشند. کانون بازنشستگی کشوری نیز به عنوان یکی از صندوق های بازنشستگی گسترده در کشورمان به تعداد بسیار زیادی از بازنشستگان نهادهای مختلف خدمت رسانی می کند.

در این میان سایت و سامانه مربوط به این کانون راه اندازی شده تا خدمت رسانی به بازنشستگان راحت تر انجام شود. بنابراین به دلیل اهمیت خدمات ارائه شده در سایت کانون بازنشستگی کشوری و لزوم یادگیری نحوه کار با بخش های مختلف وب سایت مذکور، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف سایت صندوق بازنشستگی کشوری بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

معرفی سایت صندوق بازنشستگی کشوری

خدمات غیر حضوری صندوق بازنشستگی کشوری

بدون شک تمامی افراد جامعه به دنبال راهی برای تامین آینده خود هستند تا با ورود به دوران سنی که توانایی کار کردن همانند دوران جوانی را ندارند با مشکلات مالی مواجه نشوند.

درصدی از افراد جامعه که شغل آزاد و حوزه فعالیت خصوصی دارند از طریق شرکت های بیمه ای مختلف اقدام به خرید بیمه نامه های عمر، زندگی، درمان و… می کنند تا از این طریق برای آینده سرمایه ای را جمع آوری کنند.

برای اطلاع از امکانات سامانه ساجون بر روی لینک کلیک کنید.

درصدی از افراد جامعه نیز که در ادارات، سازمان ها و یا نهادهای نظامی کشور مشغول به فعالیت هستند یعنی جزء کارکنان دولت محسوب می شوند تحت پوشش یکی از بیمه های دولتی مانند سازمان تامین اجتماعی، خدمات درمانی، نیروهای مسلح و… قرار گرفته تا علاوه بر دوران فعالیت و خدمت خود، در دوران بازنشستگی و اتمام دوره کاری نیز از خدمات صندوق های بازنشستگی مختص به محل فعالیت شان استفاده کنند.

برای اطلاع از خدمات سامانه جامع تجارت بر روی لینک کلیک کنید.

صندوق بازنشستگی کشوری به عنوان دومین صندوق بازنشستگی گسترده بعد از تامین اجتماعی که تحت نظارت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می باشد دارای تعداد بسیار زیادی عضو است که کارکنان نهادها و ادارات مختلفی همچون موارد نامبرده در ادامه مطلب در دوران بازنشستگی خود از خدمات کانون بازنشستگی کشوری استفاده می کنند:

  • مستخدمین رسمی مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری
  • مستخدمین رسمی مشمول آئین نامه استخدامی اعضاء هیات علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی
  • قضات قوه قضاییه و دادگستری مشمول مقررات استخدامی قضات
  • مستخدمین رسمی (کادر سیاسی) وزارت امور خارجه مشمول مقررات استخدامی وزارت امور خارجه
  • مستخدمین رسمی شهرداری های سراسر کشور به جزء شهرداری تهران
  • مستخدمین پیمانی دستگاه های اجرائی (متقاضی استفاده از مقررات بازنشستگی و وظیفه صندوق بازنشستگی کشوری)
  • خویش فرمایان (مستخدمین بازخریدی وزارت راه و ترابری و ماده 147 قانون برنامه چهارم توسعه)

برای اطلاع از بخش های سامانه رهتاب بر روی لینک کلیک کنید.

بنابراین با توجه به توضیحات گفته شده بهتر است بدانیم بازنشستگان تمامی ادارات، ارگان ها، نهادهای نظامی و… برای دریافت خدمات نباید به محل خدمت و فعالیت قبلی خود مراجعه کنند بلکه خدمت رسانی به بازنشستگان از طریق صندوق های بازنشستگی مختلف انجام خواهد شد، این امر نیز نیازمند اطلاع بازنشستگان ادارات مختلف از نام و محل صندوق بازنشستگی در شهر محل سکونت افراد می باشد.

لازم به ذکر است صندوق بازنشستگی کشوری به عنوان دومین کانون بازنشستگی گسترده در کشور دارای مراکز ارائه دهنده خدمات در تمامی استان ها می باشد تا از این طریق خدمت رسانی به عزیزان بازنشسته تسهیل یابد.

برای اطلاع از روش های مختلف رهگیری تیپاکس بر روی لینک کلیک کنید.

در همین راستا نیز سایت کانون بازنشستگی کشوری راه اندازی شده تا بخشی از خدمات این صندوق به صورت غیر حضوری در اختیار بازنشستگان کشوری قرار بگیرد.

در حال حاضر سایت مذکور دارای بخش های مختلفی از قبیل اطلاع رسانی و اخبار، ثبت نام وام ضروری، درگاه خدمات الکترونیک، دریافت فیش حقوقی و… می باشد تا از این طریق بازنشستگان کشوری برای دریافت اکثر خدمات مورد نظر خود نیازی به مراجعات حضوری نداشته باشند.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه برق من بر روی لینک کلیک کنید.

راهنمای ورود به سایت صندوق بازنشستگی کشوری www.cspf.ir

با توجه به گسترش بسترهای الکترونیکی و آنلاین در کشور تمامی سازمان ها، ادارات و ارگان های دولتی و حتی اکثر مراکز خصوصی اقدام به راه اندازی وب سایت ها و سامانه های آنلاین مختلفی کرده اند تا از این طریق اکثر خدمات و امکانات خود را به صورت غیر حضوری در اختیار مردم قرار دهند.

کانون بازنشستگی کشوری نیز به عنوان دومین صندوق بازنشستگی گسترده در کشور اقدام به راه اندازی سایت صندوق بازنشستگی کشوری کرده تا اعضاء این کانون یعنی بازنشستگان کشوری برای دریافت اکثر خدمات مورد نظر خود نیازی به مراجعات حضوری نداشته باشند.

برای اطلاع از امکانات سامانه جامع انبارها بر روی لینک کلیک کنید.

بهتر است بدانیم ورود به صفحه اصلی سایت و استفاده از برخی خدمات همچون مطالعه اخبار و اطلاعیه ها برای عموم مردم امکان پذیر می باشند ولی برای استفاده از برخی بخش ها همچون ثبت نام وام، ورود به درگاه خدمات الکترونیک، بیمه و… ارائه مشخصات هویتی و اطلاعات فیش یا حکم حقوقی ضروری می باشد، بنابراین امکان ورود به چنین بخش هایی فقط برای بازنشستگان کشوری امکان پذیر خواهد بود.

بهتر است بدانیم خدمات ارائه شده در سایت کانون بازنشستگی کشوری بسیار کارآمد می باشند، به همین دلیل ضروری است بازنشستگان عضو این صندوق، نحوه کار کردن با بخش های مختلف سایت کانون بازنشستگان کشوری را یاد بگیرند.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه سیب بر روی لینک کلیک کنید.

به همین منظور چنانچه قصد ورود به سایت نامبرده را دارید ابتدا باید نشانی اینترنتی www.cspf.ir را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی سایت مطابق با تصویر زیر برای شما نمایش داده شود، سپس گزینه مربوط به خدمت مورد نظر خود را انتخاب کنید.

ورود به سایت صندوق بازنشستگی کشوری

برای اطلاع از نحوه پیگیری وام ودیعه مسکن بر روی لینک کلیک کنید.

امکانات سایت صندوق بازنشستگی کشوری www.cspf.ir

امکانات سایت صندوق بازنشستگی کشوری

زندگی در دنیای امروزی که با پیشرفت تکنولوژی و بسترهای اینترنتی همراه است مردم را ترغیب می کند تا حد امکان خدمات مورد نیاز خود را به صورت غیر حضوری دریافت کنند تا از این طریق در صف های طولانی مراکز مختلف منتظر نمانده و از اتلاف وقت خود جلوگیری به عمل آورند.

سایت صندوق بازنشستگی کشوری نیز به همین منظور و در راستای افزایش خدمت رسانی، رفاه و رضایت بازنشستگان کشوری راه اندازی شده است. در حال حاضر امکانات مختلفی از طریق ورود به این سایت در اختیار بازنشستگان کشوری قرار می گیرند که در ادامه مطلب به چند مورد از خدمات ارائه شده اشاره خواهیم کرد:

درگاه خدمات الکترونیک

یکی از مهم ترین بخش های سایت کانون بازنشستگی کشوری که در واقع خدمات اصلی صندوق اعم از دریافت فیش حقوقی، ثبت نام وام های مختلف و… را در اختیار بازنشستگان قرار می دهد، درگاه خدمات الکترونیک است که از طریق مراجعه به کادر بالایی صفحه اصلی سایت قابل دسترس می باشد.

برای اطلاع از امکانات سامانه جامع قبول پست بر روی لینک کلیک کنید.

اطلاع رسانی و اخبار

بخش اخبار و اطلاعیه های سایت کانون بازنشستگی کشوری برای عموم مردم قابل دسترس می باشد، در این بخش اطلاع رسانی موضوعات مرتبط با صندوق مذکور و بازنشستگان کشوری به صورت غیر حضوری به انجام می رسند.

دریافت اپلیکیشن صبا

کانون بازنشستگی کشور به منظور تسهیل خدمت رسانی به بازنشستگان در کنار سایت این صندوق اقدام به فعال سازی اپلیکیشن صبا کرده است. بنابراین بازنشستگان کشوری می توانند از طریق نصب نرم افزار صبا از خدماتی همچون دریافت فیش حقوقی استفاده کنند.

برای اطلاع از روش های پیگیری کارت ملی بر روی لینک کلیک کنید.

بخش نظرسنجی

یکی از بخش هایی که به بهبود عملکرد وب سایت ها کمک می کند، بخش نظرسنجی می باشد. کاربران یک وب سایت می توانند با اعلام نظرات منفی و شکایات خود و یا اعلام پیشنهادات و ایده های مثبت به رشد و پیشرفت وب سایت و در نتیجه دریافت خدمات بهتر کمک کنند. بخش نظرسنجی سایت صندوق بازنشستگی کشوری نیز به همین منظور طراحی و فعال شده است.

سامانه شفافیت

یکی از اقدامات مهم کانون بازنشستگی کشوری فعال سازی سامانه شفافیت و قرار دادن درگاه ورود به آن در سایت کانون می باشد. از طریق ورود به سامانه شفافیت کانون بازنشستگی کشوری امکان مشاهده گزارشات، جزئیات عملکرد و… صندوق بازنشستگان کشوری فراهم شده است.

برای اطلاع از نحوه پیگیری کارت خودرو بر روی لینک کلیک کنید.

بخش داده های آماری

چنانچه قصد مشاهده داده های آماری مرتبط با کانون بازنشستگان کشوری را دارید این امکان فراهم شده تا با ورود به سایت صندوق مذکور از اطلاعات و داده های آماری این صندوق مطلع شوید.

چگونه می توان به سایت صندوق بازنشستگی کشوری وارد شد؟

برای ورود به سایت مذکور باید از نشانی اینترنتی www.cspf.ir استفاده کنید و مطابق با توضیحات گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا از طریق ورود به سایت کانون بازنشستگی کشوری می توان فیش حقوقی دریافت کرد؟

بله، امکان دریافت فیش حقوقی بازنشستگان کشوری از طریق ورود به سایت این کانون فراهم می باشد.

آیا دسترسی به تمامی خدمات سایت کانون بازنشستگان کشوری برای عموم مردم فراهم شده است؟

خیر، عموم مردم فقط امکان ورود به برخی از بخش های سایت مذکور مانند اطلاعیه ها و اخبار را دارند.

آیا در سایت کانون بازنشستگی کشوری می توان نسبت به ثبت نام وام ضروری اقدام کرد؟

بله، این امکان در سایت مذکور فراهم می باشد.

5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *