سامانه های فناوری اطلاعات

سایت گوگل

بدون شک همه افرادی که جستجو در فضاهای مجازی را انجام می دهند با سایت گوگل آشنا هستند ولی ممکن است با تمامی امکانات این سایت آشنا نباشند. اکثر بخش های زندگی امروزی مانند تحقیقات مربوط به تحصیل، شغل، زمینه های هنری و… وابسته به گوگل می باشد و به علت دسترس آسان به امکانات این سایت شرایط راحتی برای کاربران فراهم شده تا بتوانند در کمترین زمان ممکن به اطلاعات گسترده ای درمورد موضوعی که در ذهن دارند برسند.

درست است که اکثر افراد با فضای کلی گوگل آشنا هستند ولی برخی تمامی بخش های کاربردی این سایت را نمی شناسند، از این رو ما در این مقاله قصد داریم به بررسی امکانات مختلف و کاربردی سایت گوگل بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

معرفی سایت گوگل

معرفی سایت گوگل

گوگل یکی از بزرگترین سایت های جهان می باشد که بسیاری از شرایط و امکانات مجازی را برای کاربران فراهم کرده است. همه ما بدون شک برای جستجو درمورد موضوعات مختلف به سراغ گوگل می رویم زیرا این سایت حتی با درج یک کلمه کلیدی، گستره عظیمی از اطلاعات را در اختیار ما قرار می دهد.

همانطور که گفتیم نیازی نیست برای کسب اطلاعات درمورد موضوعی خاص جمله ای طولانی را درج کنید بلکه کافی است کلمه یا کلمات کلیدی و مهم درمورد موضوع مورد نظر را در کادر مشخص شده گوگل درج نمایید.

همچنین لازم به ذکر است که بدانیم گوگل فقط برای جستجو و دریافت اطلاعات درمورد موضوعات مختلف نیست بلکه امکانات فراوان، کاربردی و گسترده ای دارد که کم و بیش از آن ها استفاده می کنیم ولی بهتر است با چنین امکاناتی بیشتر آشنا شویم. این سایت برای در اختیار قرار دادن برخی از امکانات ایجاد حساب کاربری در جیمیل گوگل را ضروری می داند و بدون حساب اجازه دسترسی به برخی از امکانات را نمی دهد.

راهنمای تصویری ورود به سایت گوگل

برخی از مرورگرها در رایانه و یا گوشی های تلفن همراه به صورت خودکار با ورود به مرورگر صفحه اصلی گوگل را برای جستجو نمایش می دهند ولی اگر رایانه یا گوشی تلفن همراه شما این چنین نیست باید برای ورود به صفحه اصلی گوگل نشانی اینترنتی google.com را در مرورگر درج و جتسجو کنید تا صفحه اصلی گوگل مطابق با تصویر زیر برای شما نمایش داده شود، در ادامه می توانید در کادر مشخص شده موضوع مورد نظر را درج و جستجو کنید.

ورود به سایت گوگل

همچنین لازم به ذکر است بعد از نمایش نتایج حاصل از جستجو می توانید با انتخاب یکی از گزینه هایی که در کادر مطابق با تصویر زیر قرار گرفته اند به صورت مستقیم از عکس ها، ویدیو ها و یا مطالب کلی استفاده کنید.

بخش های مختلف سایت گوگل

معرفی google app سایت گوگل

همانطور که گفتیم این سایت علاوه بر جستجو و اعلام نتایج گسترده در زمینه های مختلف، امکانات دیگری را نیز در اختیار کاربران قرار می دهد که در دنیای امروزی از جمله امکانات کاربردی و مهم محسوب می شوند.

برای دسترسی به هر یک از مواردی که در ادامه مطلب نام می بریم می توانید از قسمت سمت راست صفحه اصلی گوگل مطابق با تصویر زیر بر روی علامت مشخص شده در کادر قرمز کلیک کرده تا برنامه های مختلف گوگل برای شما نمایش داده شوند.

برنامه های سایت گوگل

گوگل ترنسلیت

برنامه ترجمه گوگل که بسیار هوشمند عمل کرده و در نسخه های جدید ترجمه ای تخصصی را در اختیار کاربران قرار می دهد. در گذشته این برنامه ترجمه واژه به واژه را نمایش می داد که ترجمه ای تخصصی محسوب نمی شد ولی امروزه تا حدودی این مشکل رفع شده و ترجمه ای به نسبت خوب نمایش داده می شود.

گوگل پلی

برنامه ای که برای گوشی های تلفن همراه اندروید بسیار ضروری می باشد زیرا تمامی برنامه ای مورد نیاز را در اختیار کاربران قرار می دهد.

گوگل مپ

برنامه ای که نقشه هر نقطه ای از جهان را که بخواهید در اختیار شما قرار می دهد. امروزه با گسترش گوشی های تلفن همراه هوشمند استفاده از گوگل مپ برای دسترسی آسان به آدرس هایی که بلد نیستیم گسترش یافته است.

جیمیل

برنامه ای که امکان ایجاد حساب کاربری برای دریافت و ارسال پیام های مختلف متنی، تصویری، سند و… را فراهم می کند. همانطور که گفتیم سایت گوگل برای در اختیار قرار دادن برخی از امکانات خود ایجاد جیمیل را ضروری می داند.

گوگل نیوز

در این برنامه امکان دسترسی به اخبارهای مختلف ایران و جهان برای کاربران فراهم می باشد. با گوگل نیوز می توانید به راحتی و هر زمان که تمایل داشته باشید از اخبار مختلف اطلاع پیدا کنید.

گوگل درایو

در این برنامه از گوگل امکان ذخیره موارد مختلفی همچون متن ها و اسناد فراهم می باشد تا از این طریق نگرانی بابت حذف موارد مهم نداشته باشید.

معرفی بخش تنظیمات سایت گوگل

تنظیمات سایت گوگل

این سایت برای راحتی کاربران خود بخش تنظیمات را طراحی کرده تا بتوان از این طریق تا حدی موارد دلخواه را برای صفحه اصلی گوگل در رایانه یا گوشی تلفن همراه هوشمند خود پیاده سازی کرد، مواردی همچون حذف تاریخچه جستجو، بیصدا کردن اعلان ها، باز کردن برگه ای جدید در مرورگر و… مطابق با تصویر زیر درس سمت راست صفحه این سایت گزینه تنظیمات قرار گرفته که با کلیک بر روی آن می توانید از امکانات مختلف این بخش استفاده کنید.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه جامع رسانه بر روی لینک کلیک کنید.

آیا برنامه ترجمه گوگل نیاز به ایجاد حساب کاربری دارد؟

خیر، این برنامه بدون نیاز به ایجاد حساب کاربری در اختیار همگان قرار دارد.

آیا می توان در گوگل پلی برنامه های نصب شده بر روی گوشی تلفن همراه هوشمند را به روزرسانی کرد؟

بله، یکی از امکانات گوگل پلی به روزرسانی برنامه های نصب شده می باشد.

آیا ایجاد جیمیل هزینه دارد؟

خیر، کاملا رایگان انجام می شود.

آیا در گوگل نیوز اخبار ایران نیز نمایش داده می شود؟

بله، اخبارهای مختلف ایران و جهان در این برنامه قابل دسترس هستند.

5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *