سامانه های مالی و سرمایه

سایت کارگزاری مفید www.emofid.com

کارگزاری مفید به عنوان یکی از برترین کارگزاری های کشور و دارای رتبه الف در رده بندی مختص به کارگزاری ها ارائه دهنده خدماتی کارآمد، گسترده و به روز می باشد. سایت کارگزاری مفید نیز در راستای ارائه خدمات غیر حضوری به کاربران این کارگزاری و همچنین افرادی که قصد ثبت نام و افتتاح حساب در کارگزاری مفید را دارند راه اندازی شده است.

در حال حاضر خدمات گسترده و متنوعی از جمله دسترسی به سامانه های معاملاتی، محتوای آموزشی، افتتاح حساب، ثبت نام در کارگزاری و… از طریق ورود به سامانه کارگزاری مفید قابل دسترس می باشند.

با توجه به امکانات و خدمات متنوع سایت مذکور، همچنین تعداد کاربران بسیار زیاد کارگزاری مفید و لزوم آشنایی آنان به بخش های سایت کارگزاری، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف سایت کارگزاری مفید بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

راهنمای ورود به کارگزاری مفید

ورود به سایت کارگزاری مفید

قبل از بررسی بخش ها و امکانات سایت کارگزاری مفید بهتر است بدانیم در حال حاضر انجام چند کار برای دریافت کد معاملاتی و ورود به بازار سرمایه ضروری می باشد.

در مرحله اول افراد متقاضی دریافت کد معاملاتی باید نسبت به ثبت نام در سامانه سجام یا همان سامانه جامع اطلاعات مشتریان ثبت نام کرده، سپس احراز هویت خود را به انجام برسانند و در نهایت نسبت به ثبت نام در یکی از کارگزاری های کشور اقدام کنند.

برای اطلاع از خدمات سامانه غیر مالی بانک کشاورزی بر روی لینک کلیک کنید.

کارگزاری مفید به عنوان یکی از کارگزاری های رتبه الف و مطرح کشور با راه اندازی سایت کارگزاری مفید امکانات خود را به صورت غیر حضوری در اختیار کاربران و افرادی که قصد ثبت نام در این کارگزاری را دارند، قرار داده است.

از جمله امکانات سایت مذکور می توان به افتتاح حساب و سپس ثبت نام در کارگزاری به صورت غیر حضوری اشاره کرد، همچنین کاربران از طریق ورود به سایت کارگزاری مفید می توانند به سامانه های معاملاتی همچون ایزی تریدر، ایزی تریدر همراه، آنلاین پلاس، مفید تریدر، معاملات آتی کالا، سامانه تحلیل بنیادی، باشگاه مشتریان یا همان پلکان و… دسترسی داشته باشند.

برای اطلاع از امکانات سایت بانک ملت بر روی لینک کلیک کنید.

با توجه به توضیحات گفته شده چنانچه قبلا در سایت کارگزاری مفید ثبت نام کرده و رمز عبور خود را دریافت کرده اید، حال برای ورود به سایت مذکور ابتدا باید نشانی اینترنتی www.emofid.com را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی سایت مطابق با تصویر زیر برای شما نمایش داده شود، سپس از کادر بالایی صفحه بر روی گزینه “ورود” کلیک نمایید.

وارد شدن به سایت www.emofid.com

در مرحله جدید باید نام کاربری و رمز عبور خود را در قسمت های مربوطه درج و گزینه “ورود” را انتخاب کنید.

رمز عبور سایت کارگزاری مفید

برای اطلاع از بخش های سایت بانک مرکزی بر روی لینک کلیک کنید.

نحوه افتتاح حساب در سایت کارگزاری مفید www.emofid.com

در دنیای امروزی که گسترش بسترهای الکترونیکی و آنلاین سبب ارائه خدمات غیر حضوری در زمینه های مختلف به عموم مردم شده اند، یکی از موضوعاتی که خدمت رسانی آنلاین در مورد آن بسیار کارآمد بوده و میزان مراجعات حضوری را کاهش داده، راه اندازی سایت های متعلق به کارگزاری های کشور می باشد.

بهتر است بدانیم تا قبل از سال 1389 انجام معاملات بازار سرمایه به صورت حضوری و همچنین تلفنی به انجام می رسیدند، از دی ماه سال 89 معاملات بورسی به صورت برخط و از طریق سامانه های آنلاین انجام شده و در این میان مراجعات حضوری فعالان بازار سرمایه جهت انجام معاملات حذف شد.

برای اطلاع از نحوه ورود به سایت بانک رفاه بر روی لینک کلیک کنید.

ولی همچنان ثبت نام در کارگزاری ها و دریافت کد معاملاتی به صورت حضوری به انجام می رسیدند، خوشبختانه با گسترش بسترهای الکترونیکی و آنلاین، همچنین راه اندازی سامانه سجام و بسترهای انجام احراز هویت غیر حضوری، کماکان از میزان مراجعات کاربران به دفاتر پیشخوان دولت و کارگزاری ها کاسته شده است.

در سایت کارگزاری مفید نیز امکانی فراهم شده تا متقاضیان ثبت نام در این کارگزاری بعد از ثبت نام در سامانه سجام و انجام احراز هویت، ابتدا نسبت به افتتاح حساب در سامانه کارگزاری مفید اقدام کرده و سپس مراحل ثبت نام خود را به پایان برسانند.

برای اطلاع از خدمات سایت بانک مسکن بر روی لینک کلیک کنید.

بنابراین افتتاح حساب و تکمیل مراحل ثبت نام دو موضوع مجزا هستند و انجام یکی از این موارد برای دریافت کد بورسی کفایت نمی کند، بلکه هر دو مورد باید توسط متقاضیان به انجام برسند.

با توجه به توضیحات گفته شده چنانچه قصد افتتاح حساب در سایت کارگزاری مفید را دارید باید از طریق نشانی اینترنتی www.emofid.com به صفحه اصلی سایت مذکور وارد شده و مطابق با تصویر زیر از کادر بالایی صفحه بر روی گزینه “افتتاح حساب” کلیک نمایید.

افتتاح حساب در سامانه کارگزاری مفید

در مرحله اول باید شماره موبایل خود را در قسمت مربوطه درج کرده و گزینه “ادامه” را انتخاب کنید.

مراحل افتتاح حساب کارگزاری مفید

سپس به محض دریافت رمز یکبار مصرف از طریق شماره موبایلی که به ثبت رسانده اید، آن را در مرحله جدید وارد کرده و بر روی گزینه “ادامه” کلیک نمایید.

کد تایید سایت کارگزاری مفید

در نهایت باید مشخصات خواسته شده را مطابق با تصویر زیر تکمیل کرده و گزینه “ایجاد حساب مفید” را انتخاب کنید.

ایجاد حساب کارگزاری مفید

برای اطلاع از نحوه ثبت نام در سایت کارگزاری بانک صادرات بر روی لینک کلیک کنید.

ثبت نام در کارگزاری مفید www.emofid.com

همانطور که گفتیم کارگزاری مفید یکی از کارگزاری های رتبه الف و مطرح کشور می باشد که در حال حاضر به کاربران بسیار زیادی خدمت رسانی می کند. در این میان سایت کارگزاری مفید با هدف ارائه خدمات غیر حضوری به کاربران این کارگزاری و همچنین افرادی که قصد ثبت نام در آن را دارند، راه اندازی شده است.

سایت متعلق به کارگزاری مفید با در دسترس قرار دادن درگاه ورود به سامانه های مختلفی همچون ایزی تریدر، مفید تریدر، آنلاین پلاس، معاملات آتی کالا، باشگاه مشتریان، تحلیل بنیادی و… انجام معاملات در بازار سرمایه را برای کاربران خود راحت تر کرده است. همچنین در این سایت امکانات آموزشی جهت شروع معاملات نیز در دسترس می باشند.

برای اطلاع از نحوه ورود به سایت بانک ملی بر روی لینک کلیک کنید.

همانطور که در قسمت های قبلی همین مقاله گفتیم برای دریافت کد معاملاتی از طریق کارگزاری مفید ابتدا باید در سامانه سجام ثبت نام کرده، احراز هویت انجام دهید، سپس نسبت به افتتاح حساب در سایت کارگزاری مفید اقدام کرده و در نهایت مراحل ثبت نام در کارگزاری را به صورت غیر حضوری به انجام برسانید.

برای اطلاع از خدمات سامانه پیچک بر روی لینک کلیک کنید.

با توجه به توضیحات گفته شده چنانچه مراحل افتتاح حساب در سایت کارگزاری مفید را طی کرده اید حال برای انجام ثبت نام باید از طریق نشانی اینترنتی www.emofid.com وارد صفحه اصلی سایت مذکور شده و از طریق بخش افتتاح حساب نسبت به انجام مراحل ثبت نام اقدام کنید. در مرحله اول ثبت نام باید اطلاعات هویتی خود را مطابق با تصویر زیر در قسمت های مربوطه درج و بر روی گزینه “مرحله بعد” کلیک نمایید.

تکمیل اطلاعات هویتی در سایت کارگزاری مفید

سپس چنانچه قبلا در سامانه سجام ثبت نام کرده اید، حال سامانه کارگزاری مفید می تواند اطلاعات شما را از سجام دریافت کند. برای انجام این کار باید گزینه “دریافت اطلاعات از سجام” را انتخاب کنید.

دریافت اطلاعات از سجام

با انجام مراحل قبلی کد تاییدی از جانب سامانه سجام برای شماره موبایل شما ارسال خواهد شد. به محض دریافت کد آن را در صفحه جدید وارد کرده و بر روی گزینه “مرحله بعد” کلیک نمایید.

کد تایید سامانه سجام

سپس به صورت خودکار اطلاعاتی که در سامانه سجام به ثبت رسانده اید در سایت کارگزاری مفید نیز بارگذاری خواهند شد.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه نیما بر روی لینک کلیک کنید.

مدارک لازم برای ثبت نام در کارگزاری مفید www.emofid.com

در تکمیل توضیحات قبلی ذکر این نکته ضروری است که ثبت نام نهایی در کارگزاری مفید و دریافت کد معاملاتی علاوه بر افتتاح حساب و درج اطلاعات در سایت کارگزاری مفید، مستلزم تحویل مدارک و تکمیل فرم های مربوطه به صورت حضوری می باشد.

لازم به ذکر است مدارک مورد نیاز اشخاص حقیقی و حقوقی جهت تحویل به دفاتر کارگزاری مفید نیز متفاوت می باشند. افراد حقیقی باید کپی کارت ملی، شناسنامه، مدرک تحصیلی، فرم های مربوطه، شماره حساب بانکی و… را به کارگزاری تحویل دهند.

برای اطلاع از نحوه ثبت چک در سامانه صیاد بانک ملت بر روی لینک کلیک کنید.

اشخاص حقوقی نیز باید کپی اساسنامه، کپی روزنامه آگهی تاسیس، ارائه درخواست کد بورسی به صورت کتبی در نامه ای با سربرگ شرکت که در آن کد اقتصادی، شماره ثبت و شناسه ملی شرکت ثبت شده باشد، حضور تمام اعضاء به همراه اصل شناسنامه و کارت ملی، حضور نماینده رسمی شرکت به همراه معرفی نامه با سربرگ شرکت و… را به دفاتر کارگزاری مفید تحویل دهند.

مراحل تکمیل ثبت نام در کارگزاری مفید www.emofid.com

مراحل تکمیل ثبت نام در کارگزاری مفید

همانطور که در قسمت های قبلی همین مقاله توضیح دادیم بعد از افتتاح حساب در سایت کارگزاری مفید باید مراحل ثبت نام را نیز به انجام برسانید.

ثبت نام غیر حضوری در سامانه کارگزاری مفید مستلزم ثبت نام در سامانه سجام و انجام احراز هویت، درج کد تایید و دریافت اطلاعات به صورت خودکار می باشد. به همین منظور باید طی مراحل ثبت نام بر روی گزینه “دریافت اطلاعات از سجام” کلیک کنید تا بعد از دریافت و درج کد تایید، اطلاعات ثبت شده در سامانه سجام به صورت خودکار در سایت کارگزاری مفید نیز بارگذاری شوند.

برای اطلاع از نحوه انتقال چک در سامانه صیاد بانک پاسارگاد بر روی لینک کلیک کنید.

در حالت دیگر چنانچه در سامانه سجام ثبت نام کرده ولی احراز هویت را انجام نداده اید و نسبت به ثبت نام در سایت کارگزاری اقدام کرده اید، اطلاعاتی به صورت خودکار در سایت کارگزاری وارد نخواهند شد. بنابراین باید به صورت حضوری یا آنلاین احراز هویت خود را انجام داده و سپس برای انجام مراحل ثبت نام در کارگزاری به سایت کارگزاری مفید مراجعه کنید.

برای اطلاع از خدمات سامانه معین بانک رفاه بر روی لینک کلیک کنید.

بعد از به انجام رساندن تمامی مراحل ثبت نام در سامانه سجام، احراز هویت و ثبت نام در سایت کارگزاری، یک کد معاملاتی یا همان کد بورسی برای شما ارسال می شود تا از این طریق امکان انجام معاملات در بازار سرمایه برایتان فراهم گردد.

چگونه می توان به سایت کارگزاری مفید وارد شد؟

برای ورود به سامانه کارگزاری مفید باید از نشانی اینترنتی www.emofid.com استفاده کنید و مطابق با مراحل گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا می توان قبل از ثبت نام در سامانه سجام و انجام احراز هویت، نسبت به ثبت نام در کارگزاری مفید اقدام کرد؟

خیر، چنین امکانی در حال حاضر فراهم نمی باشد.

آیا برای دریافت کد بورسی باید به دفاتر کارگزاری مفید مراجعه کنیم؟

خیر، بعد از انجام مراحل ثبت نام در سامانه سجام، احراز هویت و ثبت نام در کارگزاری مفید، کد معاملاتی برای شما ارسال خواهد شد.

آیا کارگزاری مفید دارای سامانه معاملاتی اختصاصی می باشد؟

بله، سامانه ایزی تریدر، سامانه معاملاتی اختصاصی کارگزاری مفید است.

5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *