سامانه های تحصیلی

سایت نهاد

یکی از سامانه های متعلق به مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان، سایت نهاد یا همان سامانه آموزش های آزاد است. هدف از راه اندازی سامانه نهاد فراهم سازی فضایی مناسب جهت برگزاری کلاس های آموزشی مجازی برای تمامی دانشجویان است. امکان ورود به سامانه نهاد برای تمامی دانشجویان فارغ از نوع دانشگاه آنان فراهم شده است. البته ورود به کلاس های آموزشی برگزار شده در سامانه مذکور مستلزم ثبت نام و ایحاد حساب کاربری می باشد.

در حال حاضر برای موضوعات مختلفی اعم از معارف، علوم سیاسی، اجتماعی، مدیریت استفاده از فضای مجازی و… در سامانه آنلاین نهاد کلاس آموزشی برگزار می شود. باتوجه به گسترده بودن امکانات سامانه مذکور و همچنین فراهم بودن امکان ورود برای دانشجویان و اساتید تمامی دانشگاه های کشور، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف سامانه نهاد بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

سایت نهاد چیست؟

معرفی سایت نهاد

طی چند سال اخیر سامانه های مختلفی برای ارائه آموزش به دانشجویان دانشگاه های مختلف راه اندازی شده اند که با آغاز شیوع ویروس کرونا و تعطیلی کلاس های حضوری، اهمیت استفاده از سامانه های آموزشی آنلاین بیشتر شده است. سایت نهاد که در واقع سامانه آموزش های آزاد متعلق به مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان می باشد، امکان برگزاری کلاس های مختلف آموزش دانشگاهی از طریق آن فراهم شده است.

برای اطلاع از خدمات سایت سنجش پزشکی بر روی لینک کلیک کنید.

دلیل اینکه سامانه آموزش های آزاد با عنوان سامانه نهاد شناخته می شود این است که در حال حاضر تقریبا تمامی دانشگاه های کشور کلاس و آزمون دروس معارف را در این سامانه برگزار می کنند. بنابراین علاوه بر دانشجویان، اساتید گروه معارف دانشگاه ها نیز می توانند به سایت نهاد وارد شوند. همچنین علاوه بر دروس معارف، آموزش های گسترده با عناوین دیگری نیز از طریق سامانه آنلاین نهاد در اختیار دانشجویان قرار می گیرند.

ورود به سایت نهاد www.ecnahad.ir

در حال حاضر بسیاری از کلاس های دروس معارف دانشگاهی در سامانه نهاد تشکیل می شوند و آزمون پایان ترم این دروس نیز در همین سامانه برگزار می گردد. بنابراین دانشجویان برای کسب نمره دروس معارف دانشگاهی خود باید به سامانه آنلاین نهاد وارد شده و در کلاس ها و آزمون مربوط به خود شرکت کنند.

برای اطلاع از خدمات سامانه ساها دانشگاه آزاد بر روی لینک کلیک کنید.

آنچه که در مورد سامانه آموزش های آزاد اهمیت دارد این است که دانشجویان و اساتید برای استفاده از امکانات این سامانه ابتدا باید یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنند. بنابراین چنانچه قبلا در سایت آموزش های آزاد ثبت نام کرده اید، حال برای ورود به این سامانه باید از نشانی اینترنتی www.ecnahad.ir استفاده کرده و وارد صفحه اصلی سایت شوید، سپس از کادر بالایی صفحه بر روی گزینه “ورود” کلیک نمایید.

ورود به سایت نهاد

در مرحله جدید باید کد ملی و رمز عبور خود را در قسمت های مربوطه درج کرده و گزینه “ورود” را انتخاب کنید.

ورود به پنل کاربری سامانه نهاد

برای اطلاع از نحوه ورود به سایت اورسان پیام نور بر روی لینک کلیک کنید.

ثبت نام در سایت نهاد www.ecnahad.ir

در قسمت های قبلی همین مقاله هدف از راه اندازی سامانه نهاد و نحوه ورود به پنل کاربری این سامانه را توضیح دادیم. همانطور که گفتیم برای استفاده از خدمات سامانه مذکور و شرکت کلاس و آزمون های درسی ابتدا باید ثبت نام کرده و یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید. به همین منظور از طریق نشانی اینترنتی www.ecnahad.ir وارد صفحه اصلی سامانه آنلاین نهاد شده و از کادر بالایی صفحه بر روی گزینه “ثبت نام” کلیک نمایید.

ثبت نام در سامانه نهاد

در مرحله جدید کد ملی و شماره موبایل خود را در قسمت های مربوطه درج کرده و گزینه “بعدی” را انتخاب کنید.

ایجاد حساب کاربری در سامانه نهاد

سپس نوبت به تکمیل فرم ثبت نام و درج مشخصات فردی، شغلی و تحصیلی می رسد، بعد از تکمیل موارد خواسته شده بر روی گزینه “بعدی” کلیک نمایید.

تکمیل ثبت نام در سایت نهاد

با انجام مراحل قبلی، دو مرحله را پیش رو دارید که برای انجام ثبت نام باید شماره موبایل خود را از طریق درج کد ارسالی در سامانه به تایید برسانید.

برای اطلاع از بخش های پورتال سازمان فنی و حرفه ای بر روی لینک کلیک کنید.

سایت نهاد فرهنگیان www.ecnahad.ir

دسترسی به خدمات سامانه نهاد برای تمامی دانشجویان از هر دانشگاهی امکان پذیر است. دانشگاه فرهنگیان نیز به منظور تشکیل کلاس های درسی گروه معارف و سپس برگزاری آزمون های پایان ترم دانشجویان از سامانه آنلاین نهاد استفاده می کند. بنابراین دانشجویان دانشگاه فرهنگیان باید در سایت نهاد ثبت نام کرده و با درج کد ملی و رمز عبور به پنل کاربری خود وارد شوند.

برای اطلاع از امکانات سایت سازمان سنجش بر روی لینک کلیک کنید.

سایت نهاد دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد طی چند سال اخیر سامانه های مختلفی را برای تشکیل کلاس های مجازی، برگزاری آزمون، خدمات ثبت نام و… راه اندازی کرده است. دانشگاه آزاد برای ارائه آموزش های دروس گروه معارف علاوه بر سامانه نهاد از سامانه وادانا نیز که متعلق به همین دانشگاه است استفاده می کند. بنابراین دانشجویان دانشگاه آزاد باید به این نکته توجه داشته باشند که کلاس های هر یک از دروس گروه معارف آنان در سامانه آنلاین نهاد برگزار می شود یا سامانه وادانا تا از این طریق از آموزش های درسی بهرمند شوند.

چگونه می توان به سایت نهاد وارد شد؟

برای ورود به سایت مذکور باید از نشانی اینترنتی www.ecnahad.ir استفاده کنید و مطابق با توضیحات گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا در سامانه نهاد به جزء دروس معارف، کلاس های آموزشی دیگری نیز برگزار می شوند؟

بله، موضوعات آموزشی سایت مذکور بسیار گسترده هستند.

آیا ورود به سامانه آنلاین نهاد برای دانشجویان دانشگاه مشخصی امکان پذیر است؟

خیر، ورود به سامانه آموزش های آزاد برای تمامی دانشجویان امکان پذیر است.

آیا شرکت در کلاس های معارف سامانه نهاد نیازمند ثبت نام است؟

بله، برای شرکت در کلاس های آموزشی این سایت باید یک حساب کاربری ایجاد کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *