سامانه های اجتماعی

سایت لبیک عتبات دانشجویی

ستاد عمره و عتبات دانشگاهی با راه اندازی سایت لبیک عتبات دانشجویی امکان ثبت نام غیر حضوری تمامی دانشگاهیان برای اعزام به سفرهای حج عمره و عتبات را فراهم کرده است. در سایت لبیک امکانات گسترده ای همچون ثبت نام سفر، اطلاعات مکان های زیارتی، اخبار و اطلاعیه ها، ثبت نام، مشاهده نتایج قرعه کشی و… قابل دسترس هستند.

در حال حاضر تمامی دانشگاهیان اعم از دانشجویان، اساتید و سایر کارکنان دانشگاه می توانند در سایت لبیک ثبت نام کرده و از خدمات این سامانه استفاده کنند. با توجه به گسترده بودن امکانات سایت و اهمیت خدمات ارائه شده در آن، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف سایت لبیک دانشجویی بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

معرفی سایت لبیک عتبات دانشجویی

معرفی سایت لبیک عتبات دانشجویی

با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر لزوم و اهمیت آشنایی دانشجویان با حج عمره، در سال 75 نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه تهران ایده تاسیس ستاد عمره دانشجویی را بیان کرده و سپس در سازمان حج و زیارت، ستاد مذکور به ثبت رسیده است.

ستاد عمره دانشجویی تا سال 89 فقط اعزام دانشجویان به حج عمره را انجام می داد ولی از این سال به بعد امکان اعزام سفرهای عتبات را نیز فراهم کرده است. به همین علت در سال 89 نام ستاد به عمره و عتبات دانشگاهیان تغییر پیدا کرد. باتوجه به استقبال چشمگیر دانشجویان از طرح اعزام به حج عمره و در نتیجه سخت شدن فرآیند ثبت نام حضوری، ستاد عمره دانشجویی تصمیم گرفت سایت لبیک عتبات دانشجویی را راه اندازی کند.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام در سامانه رتبه بندی کسب و کارهای اینترنتی بر روی لینک کلیک کنید.

در سال 86 که سایت لبیک به تازگی راه اندازی شده بود بیش از 550 هزار نفر از دانشجویان برای سفر حج عمره ثبت نام خود را انجام دادند و این موضوع به عنوان یک رکورد برای سایت لبیک محسوب می شود. در حال حاضر امکانات گسترده ای علاوه بر ثبت نام سفر حج عمره و عتبات دانشجویی در این سامانه ارائه می شوند، از جمله خدمات سایت لبیک می توان به امکان مشاهده اخبار و اطلاعیه ها، ثبت نام، مشاهده نتایج قرعه کشی سفرها، آشنایی با مکان های زیارتی و… اشاره کرد.

ورود به سایت لبیک عتبات دانشجویی labbayk.ir

ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان وابسته به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری است که امکان ثبت نام غیر حضوری دانشگاهیان متقاضی اعزام به سفر حج عمره و عتبات را فراهم کرده است. خدمات غیر حضوری ستاد عمره دانشگاهیان از طریق سایت لبیک عتبات دانشجویی در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

لازم به ذکر است تمامی افرادی که در سایت لبیک برای سفر حج عمره و یا عتبات ثبت نام می کنند به سفرهای مورد نظر اعزام نخواهند شد زیرا ابتدا قرعه کشی انجام شده و سپس براساس نتایجی که اعلام می شوند شرایط اعزام فراهم خواهد شد.

برای اطلاع از خدمات سایت رجا بر روی لینک کلیک کنید.

باتوجه به توضیحات گفته شده چنانچه قصد ورود به سایت لبیک عتبات دانشجویی را دارید ابتدا باید نشانی اینترنتی labbayk.ir را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی سایت برای شما نمایش داده شود، سپس از کادر بالایی صفحه بر روی گزینه “سامانه جامع عمره و عتبات” و بعد از آن گزینه “ورود دانشگاهیان” کلیک نمایید.

ورود به سایت لبیک عتبات دانشجویی

در مرحله جدید باید از کادر بالایی صفحه گزینه “ویرایش اطلاعات” را انتخاب کنید.

ویرایش اطلاعات در سایت لبیک عتبات دانشجویی

با ورود به صفحه جدید مطابق با تصویر زیر نام کاربری، رمز عبور و عبارت امنیتی که در تصویر مشاهده می کنید را در قسمت های مربوطه درج کرده و بر روی گزینه “ورود” کلیک نمایید.

پنل کاربری سایت labbayk.ir

برای اطلاع از امکانات سایت پلیس راهور بر روی لینک کلیک کنید.

شرایط ثبت نام عتبات دانشگاهیان labbayk.ir

ثبت نام دانشگاهیان در سایت لبیک عتبات دانشجویی و شرکت در قرعه کشی جهت اعزام به حج عمره و یا عتبات مستلزم برخورداری متقاضیان از یکسری شرایط می باشد. بنابراین چنانچه قصد ثبت نام در سایت لبیک را دارید بهتر است ابتدا با شرایط اعزام به سفرهای ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان آشنا شوید. از جمله شرایط تعیین شده توسط این ستاد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اعزام دانشگاهیان حداکثر با سه نفر همراه که شامل همسر و دو فرزند هستند، انجام می شود.
  • امکان اعزام دانشگاهیان با والدین آنان به عنوان همراه وجود ندارد.
  • چنانچه دانشگاهیان محترم قبلا از طریق ستاد عتبات دانشجویی به حج عمره و یا عتبات مشرف شده باشند، مانعی برای اعزام مجدد وجود ندارد.
  • افراد متقاضی باید به هنگام ثبت نام در سایت لبیک دانشجو، استاد دانشگاه و یا یکی از کارکنان دانشگاه باشند، به همین علت ارائه گواهی اشتغال به تحصیل و حکم کارگزینی ضروری است.
  • تزریق حداقل دو دز واکسن کرونا برای اعزام دانشگاهیان به سفر عتبات ضروری است.
  • تعیین کاروان سفر و تاریخ اعزام توسط متقاضیان انجام می شود و بعدا امکان تغییر برای آن ها وجود ندارد.
  • درج کد ملی صحیح و مطابق با کد ثبت شده در سازمان ثبت احوال به هنگام ثبت نام در سامانه لبیک ضروری است.
  • اعزام از محل تحصیل دانشجویان، تدریس و یا اشتغال اساتید و کارکنان دانشگاه انجام می شود.

برای اطلاع از امکانات درگاه واحد خدمات اینترنتی نیروی انتظامی بر روی لینک کلیک کنید.

ثبت نام عتبات دانشجویی labbayk.ir

در قسمت های قبلی همین مقاله به بررسی تاریخچه و اهداف تاسیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان پرداختیم، به تعدادی از امکانات سایت لبیک اشاره کردیم و همچنین نحوه ورود و شرایط ثبت نام در سایت را نیز توضیح دادیم. با توجه به توضیحات گفته شده چنانچه قصد ثبت نام در سایت لبیک عتبات دانشجویی را دارید باید از طریق نشانی اینترنتی labbayk.ir وارد صفحه اصلی سایت شده و از کادر بالایی صفحه بر روی گزینه “سامانه جامع عمره و عتبات” و سپس گزینه “ورود دانشگاهیان” کلیک نمایید.

ثبت نام در سایت لبیک عتبات دانشجویی

با ورود به مرحله جدید ابتدا باید قوانین و شرایط ثبت نام را مطالعه کرده و تیک مربوط به پذیرش قوانین را به تایید برسانید، سپس کد ملی خود را در قسمت مربوطه درج کرده و گزینه “مرحله بعد” را انتخاب کنید.

مراحل ثبت نام عتبات دانشجویی

با انجام مرحله قبلی وارد صفحه ای خواهید شد که ابتدا باید فرم مشخصات فردی را تکمیل کنید.

تکمیل مشخصات فردی در سامانه labbayk.ir

در ادامه فرم مشخصات فردی حال باید فرم اطلاعات دانشگاه و سپس وضعیت کاروان را تکمیل کرده و بر روی گزینه “ثبت اطلاعات” کلیک نمایید.

درج اطلاعات دانشگاه در سایت لبیک عتبات دانشجویی

در نهایت صفحه ای برای شما نمایش داده خواهد شد که اطلاعات وارد شده را به همراه کد رهگیری ثبت نام مشاهده می کنید.

کد رهگیری ثبت نام عتبات دانشجویی

با انجام مراحل قبلی نام کاربری و رمز عبور سایت لبیک دانشجویی برای شما تعیین و فعال می شود.

برای اطلاع از بخش های سایت بهین یاب بر روی لینک کلیک کنید.

دانلود برنامه سایت لبیک

بسیاری از افراد تمایل دارند به جای استفاده از نسخه تحت وب سایت ها و سامانه های مورد نیاز خود از اپلیکیشن آن ها استفاده کنند. ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان نیز به منظور افزایش رفاه و رضایت مخاطبان خود اقدام به ارائه برنامه لبیک کرده است.

در این برنامه امکانات مختلفی از قبیل دسترسی به اخبار و اطلاعیه ها، مسابقات، مشاهده برنامه سفرها و… وجود دارند. البته در حال حاضر نسخه اندروید برنامه لبیک قابل دریافت است، به منظور دسترسی راحت تر به فایل برنامه لبیک، لینک دانلود آن را در ادامه مطلب قرار می دهیم:

برای دریافت فایل برنامه لبیک عتبات دانشجویی بر روی لینک کلیک کنید.

چگونه می توان به سایت لبیک عتبات دانشجویی وارد شد؟

برای ورود به سایت لبیک باید از نشانی اینترنتی labbayk.ir استفاده کنید و مطابق با توضیحات گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا همه متقاضیان سفر عتبات دانشجویی به واسطه ستاد مربوطه اعزام می شوند؟

خیر، برای انتخاب افرادی که اعزام خواهند شد قرعه کشی انجام می شود.

آیا سفر عتبات دانشجویی هزینه نیز دارد؟

بله، میزان هزینه و شرایط تعیین شده به هنگام ثبت نام اعلام می شوند.

آیا دانشگاهیان برای اعزام به سفر عتبات می توانند با خود همراه نیز داشته باشند؟

بله، همراه دانشگاهیان می توانند شامل همسر و حداکثر دو فرزند باشند.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *