سامانه های تحصیلی

ورود به سایت شاد shad.ir + نحوه ثبت نام در این سامانه

همانطور که می دانیم با شیوع ویروس کرونا مدارس و سیستم آموزش حضوری تعطیل شدند، از این رو وزارت آموزش و پرورش برای ادامه داشتن آموزش دانش آموزان سامانه ای را طراحی و راه اندازی کرد تا از این طریق ارتباط میان معلمان، مدیران و دانش آموزان جهت تدریس مباحث درسی حفظ شود.

سایت شاد که کلمه شاد آن مخفف شبکه آموزش دانش آموزی می باشد خدمات متنوعی را در اختیار دانش آموزان و معلمان قرار می دهد تا معلمان بتوانند مباحث درسی را تدریس و حتی به صورت فایل ضبط شده در اختیار دانش آموزان قرار دهند و دانش آموزان نیز از چنین خدماتی استفاده نمایند.

با توجه به ضرورت آشنایی با این سامانه ما در این مقاله قصد داریم به بررسی نحوه ورود و ثبت نام در سایت شاد بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

نحوه ورود به سایت شاد

ورود به سایت شاد

بهتر است بدانیم در حال حاضر دو روش برای استفاده از خدمات سایت شاد وجود دارد، روش اول ثبت نام در نسخه تحت وب آن می باشد که این سامانه به صورت آنلاین در مرورگر رایانه یا گوشی تلفن همراه در دسترس خواهد بود.

در روش دوم که روشی بهتر برای دانش آموزان، معلمان و مدیران است استفاده از اپلیکیشن این سامانه است. افراد می توانند با نصب اپلیکیشن شاد بر روی گوشی های تلفن همراه از خدمات آن استفاده نمایند، به همین منظور در این مقاله به توضیح استفاده از هر دو روش می پردازیم.

ورود به شاد از طریق سایت web.shad.ir

همانطور که گفتیم از طریق درج آدرس web.shad.ir در مرورگر رایانه یا گوشی تلفن همراه می توان وارد صفحه اصلی سایت شاد شد و ثبت نام را آغاز کرد. مطابق با تصویر در زیر صفحه ای که برای شما نمایش داده می شود باید شماره تلفن همراه خود را وارد نمایید تا کد تایید به همان شماره ارسال شود.

ثبت نام در سایت شاد

در مرحله بعدی باید کد تایید دریافتی را در قسمت مشخص شده درج نموده تا وارد مرحله دیگر ثبت نام شوید.

وارد کردن کد تایید در سایت شاد

با وارد کردن کد تایید دریافتی صفحه ای مطابق با تصویر زیر جهت احراز هویت نمایش داده خواهد شد که باید بر روی گزینه ورود کلیک نمایید.

احراز هویت در سایت شاد

سپس در مرحله بعدی باید نقش خود را در کلاس درسی مشخص کنید، یعنی انتخاب کنید که دانش آموز، معلم و یا مدیر هستید.

انتخاب نقش در سایت شاد

زمانی که نقش دانش آموز انتخاب شود صفحه ای مطابق با تصویر زیر برای شما نمایش داده خواهد شد که باید کدملی خود را وارد نمایید.

درج کدملی در سایت شاد

در مراحل بعدی از شما خواسته می شود، سال، ماه و روز تولد خود را درج نمایید تا در صورتی که کلاسی برایتان ثبت شده باشد به آن وارد شوید. در غیر این صورت پیامی مبنی بر کلاسی برای اطلاعات وارد شده ثبت نگردیده نمایش داده خواهد شد.

سامانه شاد دانش آموزی dlappshad.iranlms.ir

همانطور که گفتیم نصب اپلیکیشن شاد بر روی گوشی های تلفن همراه کارایی بیشتری دارد زیرا هر یک از دانش آموزان و معلمان روزانه چند ساعت با این سامانه در ارتباط هستند، بنابراین در ادامه مطلب به بررسی نحوه نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن می پردازیم. زمانی که اپلیکیشن شاد را از آدرس اینترنتی dlappshad.iranlms.ir دریافت و نصب کردید صفحه ای را مطابق با تصویر زیر مشاهده می کنید که باید شماره تلفن همراه خود را برای دریافت کد تایید وارد نمایید.

ورود به شاد با اپلیکیشن

در مرحله بعدی کد تایید دریافتی را در قسمت مشخص شده درج کنید تا وارد فضای اصلی سامانه شاد شوید.

درج کد تایید در اپلیکیشن شاد

در این مرحله از شما خواسته می شود مطابق با تصویر زیر نام و نام خانوادگی خود را وارد کرده و بر روی علامت تیک سمت چپ تصویر کلیک نمایید.

ثبت اطلاعات کاربری در اپلیکیشن شاد

حال باید بر روی قسمت سرویس ها در قسمت پایین صفحه و سمت راست کلیک کنید تا صفحه ای مطابق با تصویر زیر برای شما نمایش داده شود. در این زمان باید بر روی قسمت مدرسه من کلیک کنید.

احراز هویت در اپلیکیشن شاد

در مرحله بعدی از شما خواسته می شود که نقش خود را در کلاس انتخاب نمایید.

انتخاب نقش در اپلیکیشن شاد

با انتخاب نقش دانش آموز مطابق با تصویر زیر باید کدملی خود را درج کنید.

درج کدملی در اپلیکیشن شاد

سپس سامانه سال، ماه و روز تولدتان را از شما درخواست می کند، در صورتی که کلاسی با اطلاعات شما ثبت شده باشد ثبت نام با جمله موفقیت آمیز بود به پایان می رسد، در غیر این صورت پیامی مبنی بر اینکه کلاسی با اطلاعات شما به ثبت نرسیده یا در نظر گرفته نشده است را مشاهده خواهید کرد.

امکانات شبکه شاد

همانطور که گفتیم شبکه شاد در راستای ادامه دار شدن تدریس مباحث درسی به دانش آموزان به صورت غیر حضوری راه اندازی شده است. در این سامانه امکان گفتگو معلمان با دانش آموزان، تدریس، ارسال فایل صوتی و تصویری، پرسش و پاسخ و… وجود دارد تا از این طریق بتوان ارتباط میان دانش آموزان و معلمان را حفظ کرد.

آیا در سایت شاد می توان با معلمان به گفتگو پرداخت؟

بله، در سایت شاد این امکان فراهم می باشد.

آیا نصب اپلیکیشن شاد هزینه مالی دارد؟

خیر، نصب این اپلیکیشن کاملا رایگان است.

آیا مدیران مدارس نیز می توانند در کلاس های سایت شاد حضور داشته باشند؟

بله، مدیران نیز می توانند همانند معلمان بر کلاس نظارت داشته باشند.

آیا سایت شاد همان امکانات اپلیکیشن شاد را دارد؟

بله، خدمات این دو هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *