سامانه های تحصیلی

سایت سنجش پزشکی sanjeshp.ir

امورات مربوط به آزمون های پزشکی در سایت سنجش پزشکی انجام می شوند. در حال حاضر سازمان سنجش کشورمان وظیفه برگزاری آزمون های کارشناسی ارشد و دکتری وزارت علوم را برعهده دارد و آزمون های کارشناسی ارشد و دکتری رشته های علوم پزشکی نیز توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور برگزار می شوند. تمامی امورات ثبت نام، دریافت کارت ورود به جلسه، مشاهده نتایج و… رشته های ارشد و دکتری پزشکی به صورت غیر حضوری و از طریق سامانه سنجش پزشکی انجام می شوند. باتوجه به اهمیت موضوعات مرتبط با آزمون های پزشکی، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف سامانه سنجش پزشکی بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

نحوه ورود به سایت سنجش پزشکی

در سیستم آموزش عالی کشورمان رشته های تحصیلی برای آزمون های کارشناسی ارشد و دکتری با دو عنوان مختلف شناخته می شوند. آزمون های ارشد و دکتری رشته های مرتبط با وزارت علوم توسط سازمان سنجش کشور برگزار شده و آزمون های رشته های علوم پزشکی وابسته به مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور هستند.

به همین علت داوطلبان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد، دکتری تخصصی، داروسازی، دندانپزشکی، آزمون ملی پزشکان و… در زمان های اعلام شده باید به سایت سنجش پزشکی مراجعه کرده و ثبت نام خود را انجام دهند. توجه داشته باشید تمامی مراحل ثبت نام، دریافت کارت ورود به جلسه، اعلام نتایج و… رشته های پزشکی در سامانه سنجش پزشکی و به صورت غیر حضوری انجام می شوند.

برای اطلاع از نحوه ورود به سایت اورسان پیام نور بر روی لینک کلیک کنید.

باتوجه به توضیحات گفته شده چنانچه قصد ورود به سایت سنجش پزشکی را دارید ابتدا باید نشانی اینترنتی sanjeshp.ir را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی سایت مطابق با تصویر زیر برای شما نمایش داده شود، سپس بخش و گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

ورود به سایت سنجش پزشکی

بخش های مختلف سایت سنجش پزشکی

در قسمت قبلی همین مقاله به دو مورد از امکانات سامانه سنجش پزشکی یعنی آزمون کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی اشاره کردیم. بهتر است بدانیم سایت مذکور شامل چند بخش دیگر نیز هست و خدمات مرکز سنجش آموزش پزشکی محدود به آزمون های کارشناسی ارشد و دکتری نیست. به منظور آشنایی بیشتر با بخش های سایت سنجش پزشکی، در ادامه مطلب به چند مورد از بخش های سایت اشاره می کنیم:

بخش کارشناسی ارشد

برگزاری آزمون کارشناسی ارشد و انجام تمامی مراحل ثبت نام، دریافت کارت ورود به جلسه، اعلام نتایج، انتشار اطلاعیه ها و… که مرتبط با این آزمون هستند در بخش کارشناسی ارشد سامانه سنجش پزشکی قابل دسترس می باشند. به منظور ورود به بخش مذکور باید از طریق نشانی اینترنتی sanjeshp.ir وارد صفحه اصلی سایت شده و از منو سمت راست صفحه بر روی گزینه “کارشناسی ارشد” کلیک نمایید.

کارشناسی ارشد سایت سنجش پزشکی

سپس وارد صفحه ای خواهید شد که مطابق با تصویر زیر امکان مشاهده اطلاعیه ها و لینک های ثبت نام و… برای شما فراهم می باشد.

بخش ارشد سنجش پزشکی

برای اطلاع از نحوه ورود به سایت اعلام نتایج کنکور ارشد بر روی لینک کلیک کنید.

بخش دکتری تخصصی

یکی دیگر از بخش های سامانه سنجش پزشکی، بخش آزمون دکتری تخصصی است. در این بخش نیز تمامی اطلاعیه های مرتبط با آزمون دکتری تخصصیphd قابل دریافت هستند. متقاضیان ثبت نام در این آزمون باید در موعقد مقرر به صفحه اصلی سایت سنجش پزشکی وارد شده و از منو سمت راست بر روی گزینه “دکتری تخصصی phd کلیک نمایند. سپس صفحه ای مطابق با تصویر زیر نمایش داده خواهد شد.

بخش دکتری سایت sanjeshp.ir

برای اطلاع از نحوه ورود به سایت اعلام نتایج آزمون دکتری بر روی لینک کلیک کنید.

بخش آزمون های زبان

طی چند سال گذشته قبولی در مصاحبه آزمون دکتری تخصصی مستلزم کسب حداقل نمره آزمون زبان MHLE بود، ولی در حال حاضر کسب این نمره یک امتیاز ویژه برای مصاحبه محسوب می شود. در هر صورت داوطلبان می توانند با ورود به سامانه سنجش پزشکی از جزئیات، تاریخ و نحوه برگزاری آزمون زبان مطلع شوند. به همین منظور برای ورود به بخش زبان ابتدا باید از منو سمت راست بر روی گزینه “زبان” کلیک نمایید، سپس وارد صفحه ای مطابق با تصویر زیر خواهید شد.

بخش آزمون زبان سایت sanjeshp.ir

برای اطلاع از بخش های پورتال سازمان فنی و حرفه ای بر روی لینک کلیک کنید.

سایر بخش ها

از جمله دیگر بخش های سامانه سنجش پزشکی می توان به بخش رشته داروسازی، دندانپزشکی، مقطع تخصص و فوق تخصص پزشکی، آزمون ملی رشته پزشکی و… اشاره کرد.

نحوه ارتباط با سایت سنجش پزشکی

در سامانه سنجش پزشکی امکانی فراهم شده تا افرادی که قصد برقراری ارتباط با مرکز سنجش آموزش پزشکی دارند از طریق بخش سیستم پاسخگویی درخواست خود را به ثبت برسانند. استفاده از این روش مستلزم دسترسی به شبکه اینترنت می باشد، به همین علت امکان برقراری ارتباط با تماس تلفنی نیز فراهم شده است. در ادامه مطلب نحوه ارتباط با سازمان سنجش آموزش پزشکی را بیان می کنیم:

آدرس مرکز سنجش آموزش پزشکیتهران، خیابان آزادی، بین خیابان اسکندری شمالی و دکتر قریب، رو به روی پارک اوستا، جنب کوچه بیمارستان کمک، پلاک 131
شماره تماس66582501
کدپستی1419943471

برای اطلاع از شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری بر روی لینک کلیک کنید.

چگونه می توان به سایت سنجش پزشکی وارد شد؟

برای ورود به سایت مذکور باید از نشانی اینترنتی sanjeshp.ir استفاده کنید و مطابق با توضیحات گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد پزشکی نیز از طریق سامانه سنجش پزشکی انجام می شود؟

بله، برای مشاهده نتایج باید در زمانی که اعلام می شود به سامانه سنجش پزشکی مراجعه کنید.

آیا امکان برقراری ارتباط و ثبت درخواست برای مرکز سنجش پزشکی وجود دارد؟

بله، از طریق ورود به بخش سیستم پاسخگویی به صورت اینترنتی و یا تماس تلفنی امکان برقراری ارتباط فراهم شده است.

آیا مراحل ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد رشته های وزارت علوم نیز از طریق سایت سنجش پزشکی انجام می شوند؟

خیر، این سامانه مختص رشته های علوم پزشکی است.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *