سامانه های اجتماعی

سایت سازمان نظام وظیفه vazifeh.police.ir

از جمله سامانه های کاربردی برای مشمولان خدمت سربازی، سایت سازمان نظام وظیفه است. با توجه به اینکه سپری کردن دوران خدمت سربازی برای همه آقایان کشورمان اجباری است مگر در مواردی که شرایط معافیت را داشته باشند، بنابراین باید مرجع رسمی و معتبری، اطلاع رسانی های لازم را برای مشمولان خدمت سربازی انجام دهد. سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا همان مرجع رسمی و قانونی است که انجام تمامی امورات مربوط به خدمت سربازی اعم از اطلاع رسانی، ثبت نام، اعزام، معافیت و… را برعهده دارد.

در همین راستا سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا وب سایت متعلق به خود را راه اندازی کرده تا از این طریق بسیاری از امورات مربوط به مشمولان خدمت سربازی مانند اطلاع رسانی، درگاه خدمات الکترونیکی، مشاهده مدارک لازم، اطلاع از شرایط معافیت و… به صورت غیر حضوری قابل انجام باشند.

بنابراین سایت مذکور از بخش ها و قسمت های مختلفی تشکیل شده تا مشمولان ابتدا امورات مورد نظر خود را از طریق وب سایت جستجو کنند و در صورت عدم وجود خدمت مورد نظر به مراکز مربوطه مراجعه نمایند. باتوجه به اهمیت انجام به موقع امورات مشمولان خدمت سربازی، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف سایت سازمان نظام وظیفه بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

آشنایی با سایت سازمان نظام وظیفه

آشنایی با سایت سازمان نظام وظیفه

همانطور که از نام این سازمان مشخص است، وظیفه انجام امورات مربوط به مشمولان خدمت سربازی را بر عهده دارد. با توجه به گسترش بسترهای الکترونیکی و آنلاین در کشور و راه اندازی رو به گسترش سامانه های آنلاین، سازمان نظام وظیفه نیز از این موضوع مستثنی نشده و بخشی از خدمات خود را به صورت غیر حضوری در اختیار مشمولان سربازی قرار می دهد. در همین راستا سایت سازمان نظام وظیفه راه اندازی شده و دسترسی به اکثر بخش های آن نیازی به ثبت نام ندارد.

این در حالی است که ورود به سامانه سخا نظام وظیفه یا همان درگاه خدمات الکترونیک، مستلزم ثبت نام و دریافت رمز عبور است. با توجه به اینکه مشمولان خدمت سربازی در صورت عدم انجام به موقع امورات مربوط به اعزام و یا معافیت تحصیلی، پزشکی، کفالت و… غایب محسوب شده و مشمول اضافه خدمت می شوند، مشمولان خدمت سربازی باید با جوانب مختلف سایت سازمان نظام وظیفه آشنا باشند.

برای اطلاع از راهنمای خرید و ثبت نام طرح ترافیک بر روی لینک کلیک کنید.

ورود به سایت سازمان نظام وظیفه vazifeh.police.ir

سازمان نظام وظیفه در راستای افزایش رفاه مشمولان خدمت سربازی، انجام بسیاری از امورات مربوطه را به صورت غیر حضوری فراهم کرده است. مشمولان خدمت سربازی برای دریافت خدماتی همچون اخبار و اطلاعیه ها، شرایط و مدارک لازم برای معافیت، ورود به سامانه سخا نظام وظیفه و… باید به سایت سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا وارد شوند. به همین علت چنانچه قصد ورود به سایت مذکور را دارید باید نشانی اینترنتی vazifeh.police.ir را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی سایت برای شما نمایش داده شود، سپس مطابق با تصویر زیر خدمت مورد نظر خود را از میان گزینه های موجود در کادر بالایی صفحه انتخاب کنید.

ورود به سایت سازمان نظام وظیفه

چنانچه خدمت مورد نظر خود را از میان گزینه های کادر بالایی صفحه اصلی سایت پیدا نکردید، حال باید به بخش انتهایی صفحه مراجعه کرده و مطابق با تصویر زیر به بررسی سایر بخش های سایت بپردازید.

نحوه ورود به سایت vazifeh.police.ir

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه مشاغل سخت و زیان آور بر روی لینک کلیک کنید.

سایر امکانات سایت سازمان نظام وظیفه

در قسمت های قبلی همین مقاله هدف از راه اندازی سایت اصلی سازمان نظام وظیفه عمومی کشور را بیان کردیم. همچنین نحوه ورود به این سایت را نیز توضیح دادیم. همانطور که گفتیم خدمات سایت سازمان نظام وظیفه مختص مشمولان خدمت سربازی بوده و اطلاع از آن ها برای مشمولان بسیار ضروری است. به همین علت در ادامه مطلب به معرفی امکانات سایت نامبرده می پردازیم:

 • دسترسی به تمامی سایت های نظام وظیفه استانی
 • سامانه سخا نظام وظیفه یا بخش خدمات الکترونیک
 • قوانین و مقررات
 • مشاوره غیر حضوری
 • اخبار و اطلاعیه ها
 • آموزش
 • نظرات و پیشنهادات
 • نظرسنجی
 • ثبت نام و ورود کاربران
 • مشمولان خارج از کشور
 • تعرفه خدمات
 • پزشکان معاین
 • کسر خدمت ایثارگران
 • طرح تعویض کارت
 • معافیت تحصیلی
 • اطلاعیه های مشمولان غایب
 • ثبت درخواست خروج از کشور

با توجه به گسترده بودن خدمات سامانه نظام وظیفه بهتر است ابتدا خدمت مورد نظر خود را در این سایت جستجو کرده و تا حد امکان از مراجعات حضوری خودداری کنید.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام در پنجره ملی خدمات دولت هوشمند بر روی لینک کلیک کنید.

چگونه می توانیم به سایت سازمان نظام وظیفه وارد شویم؟

برای ورود به سایت مذکور باید از نشانی اینترنتی vazifeh.police.ir استفاده کنید و مطابق با توضیحات گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا برای ورود به سامانه سازمان نظام وظیفه به ثبت نام نیاز داریم؟

خیر ورود به صفحه اصلی این سایت و بسیاری از بخش های آن نیازی به ثبت نام ندارد، مگر اینکه قصد ورود به درگاه خدمات الکترونیک را داشته باشید.

آیا در سایت اصلی سازمان نظام وظیفه امکان دسترسی به سامانه های استانی وجود دارد؟

بله، این امکان در سایت مذکور فراهم است.

آیا از طریق سامانه سازمان نظام وظیفه می توانیم از شرایط معافیت مطلع شویم؟

بله، امکان اطلاع از شرایط معافیت در این سامانه فراهم است.

4/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *