سامانه های مالی و سرمایه

سایت سازمان حسابرسی audit.org.ir

سایت سازمان حسابرسی، متعلق به سازمان حسابرسی کشور است که با هدف تسهیل امور مربوط به حسابرسی این سازمان ایجاد شده است. در واقع سازمان حسابرسی کشور قصد دارد به کمک این سامانه، نیازهای دولت را در حسابرسی کشور تامین کند و اهداف مهم آن را اعم از ارائه خدمات تخصصی مالی به بخش های دولتی و غیره دنبال کند؛ بنابراین این سامانه در راستای اجرای این اهداف ایجاد شده است.

در سایت سازمان حسابرسی خدمات مختلفی مانند ارائه استانداردهای گزارش های مالی، استانداردهای حسابرسی عملیاتی و غیره ارائه می شود. به طوری که استفاده از آن ها می تواند بسیاری از امور مربوط به سازمان حسابرسی کشور را برطرف کند. حال به دلیل اهمیت این موضوع قصد داریم در ادامه مقاله سامانه رسمی در مورد سایت مذکور و بخش های مختلف آن صحبت کنیم.

معرفی سایت سازمان حسابرسی

سازمان حسابرسی کشور، یکی از سازمان هایی است که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با هدف خدمات رسانی به دولت و مردم راه اندازی شده است. این سازمان به دنبال رفع نیازهای دولت در زمینه حسابرسی و مالی می باشد. به همین دلیل اهمیت زیادی در جایگاه دولت و امور مربوط به آن دارد. این سازمان برای دسترسی راحت تر به خدمات و امکانات خود، سایت سازمان حسابرسی به نشانی اینترنتی audit.org.ir را ایجاد کرده است.

جهت آشنایی با نحوه ورود و افتتاح حساب در سایت کارگزاری مفید، بر روی لینک کلیک کنید.

سایت نامبرده، تحت نظارت سازمان حسابرسی کشور قرار دارد و از این لحاظ تمامی کارهایی که در این سامانه انجام می شود، به صورت مستقیم با سازمان حسابرسی کشور در ارتباط هستند.

در حال حاضر سایت سازمان حسابرسی از بخش های زیادی تشکیل شده است که هر کدام از این بخش ها امکانات زیادی دارند؛ بنابراین افراد شاغل در این حوزه، بازنشستگان و غیره می توانند با مراجعه به این سامانه از امکانات مختلف آن استفاده کنند. به صورت کلی سایت مذکور قصد دارد خدمات غیرحضوری به افرادی که به هر نحوی با این سازمان در ارتباط هستند، ارائه دهد.

جهت اطلاعاتی در مورد سایت بلوبانک، مقاله مربوطه را مطالعه فرمایید.

عموم مردم می توانند به بسیاری از خدمات سایت سازمان حسابرسی دسترسی داشته باشند. شما باید در سایت مذکور، حساب کاربری شخصی داشته باشید تا با ورود به آن بتوانید از خدمات این سامانه استفاده کنید. خوب است بدانید که استفاده از خدمات این سایت، مختص شهر یا افراد خاصی نیست.

سامانه سماح سازمان حسابرسی audit.org.ir

سامانه سماح سازمان حسابرسی

همان طور که در بالا به آن اشاره کردیم در سایت سازمان حسابرسی کشور، بخش های زیادی وجود دارد که هر کدام از آن ها امکانات زیادی را در اختیار کاربران قرار می دهند. یکی از مهم ترین بخش های این سایت، بخش سماح است که خدمات غیرحضوری زیادی را به همکاران سازمان حسابرسی، بازنشستگان این سازمان، آموزش و غیره ارائه می دهد؛ بنابراین استفاده از امکانات آن برای عموم مردم آزاد نیست. سامانه سماح از 4 بخش مختلف تشکیل شده است که هر کدام آن ها با هدف خاصی راه اندازی شده اند و عبارتند از:

• سامانه همکاران سازمان حسابرسی
• سامانه بازنشستگان سازمان حسابرسی
• سامانه آموزش (سامانه یکپارچه آموزش ایده)
• سامانه جمع‌آوری اطلاعات مالی شرکت ها به نام سامانه جام

برای کسب اطلاعاتی در مورد بخش ها و امکانات مختلف سایت پست بانک ایران، بر روی لینک کلیک کنید.

افرادی که قصد دارند به هر کدام از این بخش های سامانه سماح وارد شوند باید اطلاعات کاربری خود را وارد کنند. لذا تنها افرادی می توانند وارد سامانه سماح سازمان حسابرسی شوند که از قبل نام کاربری و رمز عبور داشته باشند. سپس کاربران با خیال راحت می توانند وارد بخش های مختلف آن شوند و از خدمات غیر حضوری آن استفاده کنند.

سایر بخش های سازمان حسابرسی audit.org.ir

به غیر از سامانه سماح، سایت سازمان حسابرسی بخش های دیگری نیز دارد که هر کدام از آن ها دنباله ای از اهداف والای این سازمان را دنبال می کنند. حال در زیر به چند مورد از سایر بخش های سازمان حسابرسی کشور اشاره می کنیم:

بخش اطلاع رسانی:

در این بخش امکان دسترسی به آرشیو اخبار عمومی، آرشیو اخبار تدوین استانداردها و اطلاعات مربوط به سازمان حسابرسی مانند شماره تلفن، آدرس مدیران، آدرس دفاتر و غیره وجود دارد.

جهت آشنایی با بخش های مختلف سایت بانک رفاه، بر روی لینک کلیک کنید.

بخش میز خدمت الکترونیکی:

در میز خدمت الکترونیکی این سایت خدمات زیادی وجود دارد و کاربران با مراجعه به این بخش، می توانند از خدمات مختلف آن بر حسب نیاز خود استفاده کنند. از جمله خدماتی که در این بخش در اختیار کاربران قرار می گیرد ثبت نام متقاضیان آزمون انبارگردانی، امکان دریافت شناسه واریز، فروش اینترنتی نشریات و غیره است.

بخش خدمات سازمان حسابرسی:

سایر بخش های سایت سازمان حسابرسی

یکی از مهم ترین بخش های سایت سازمان حسابرسی، بخش خدمات سازمان حسابرسی است. در این بخش امکان دریافت اطلاعات و پیشینه این سازمان وجود دارد. هم چنین کاربران برای اطلاع از استانداردهای حسابداری، استانداردهای گزارش مالی و غیره می توانند به این بخش از سایت مذکور مراجعه کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ورود به سایت بانک صنعت و معدن و دانلود همراه بانک، مقاله مربوطه را مطالعه فرمایید.

در این مقاله از سامانه رسمی در مورد سایت سازمان حسابرسی به نشانی اینترنتی audit.org.ir صحبت کردیم. برای آشنایی کاربران در مورد این سایت و بخش های مختلف آن اطلاعاتی را در بالا بیان کردیم. حال اگر شما نیاز به توضیحات بیشتری در مورد سایت مذکور دارید می توانید با کارشناسان سامانه رسمی صحبت کنید.

سوالات متداول

آیا همه امکانات سایت سازمان حسابرسی در اختیار عموم مردم قرار دارد؟

خیر، در حال حاضر برخی از امکانات سایت سازمان حسابرسی در اختیار همکاران شاغل و بازنشسته این سازمان قرار دارد لذا کلیه افراد نمی توانند به آن ها دسترسی داشته باشند.

سایت سازمان حسابرسی چه امکاناتی را عرضه می کند؟

این سامانه خدمات زیادی را در بخش حسابرسی دولتی و مالی ارائه می دهد. به طوری که کاربران به صورت غیرحضوری با مراجعه به سامانه audit.org.ir می توانند از آن ها استفاده کنند.

چگونه اسامی قبول شدگان در آزمون استخدامی سازمان حسابرسی را مشاهده کنیم؟

کلیه داوطلبان استخدام در سازمان حسابرسی کشور باید به میز خدمت این سازمان مراجعه کنند که در این مقاله در مورد آن صحبت کردیم.

5/5 - (5 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *