سامانه های اجتماعی

سایت سازمان بهزیستی کشور behzisti.ir

دسترسی به سامانه های آنلاین و خدمات غیر حضوری از طریق سایت سازمان بهزیستی برای افراد تحت پوشش این سازمان و همچنین کسانی که قصد دریافت اطلاعات، اخبار و اطلاعیه های سازمان بهزیستی را دارند، فراهم شده است. بهزیستی یکی از سازمان های مهم، گسترده و کارآمد کشورمان است که با هدف کمک رسانی به اقشار محروم جامعه تاسیس شده است. هدف کلی سازمان بهزیستی کمک به افراد محروم جامعه است ولی دارای تعداد بسیار زیادی حوزه فعالیت، وظیفه و خدمات می باشد.

در حال حاضر اکثر افرادی که دارای معلولیت جسمی و ذهنی هستند، زنان بدسرپرست، بی خانمان و… تحت پوشش سازمان بهزیستی بوده و از خدمات رفاهی و درمانی سازمان استفاده می کنند. با توجه به اهمیت خدمات مذکور برای افراد تحت پوشش، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف سایت سازمان بهزیستی بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

آشنایی با سایت سازمان بهزیستی کشور

آشنایی با سایت سازمان بهزیستی

سازمان بهزیستی نیز همانند سایر سازمان ها، ادارات، ارگان ها و… بسیاری از خدمات خود را به صورت غیر حضوری در اختیار افراد تحت پوشش قرار می دهد. با توجه به اینکه تعداد بسیار زیادی از افراد، تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند، راه اندازی سامانه ها و وب سایت های اینترنتی سبب کاهش مراجعات حضوری به ادارات استانی شده و در نتیجه از اتلاف وقت مراجعه کنندگان جلوگیری شده و روند انجام امورات نیز تسریع می یابد.

برای اطلاع از نحوه عضویت در سایت سازمان نظام روانشناسی بر روی لینک کلیک کنید.

در حال حاضر سایت سازمان بهزیستی امکانات گسترده ای اعم از دسترسی به سامانه های آنلاین، آشنایی با وظایف سازمان، اخبار و اطلاعیه ها، معرفی معاونت ها و… را در اختیار کاربران قرار می دهد. بدون شک ورود به سامانه های آنلاین این سازمان نیازمند ثبت نام و در اختیار داشتن رمز عبور است، ولی برخی دیگر از بخش ها مانند اخبار و اطلاعیه، وظایف، معاونت ها و… نیازی به ثبت نام ندارند.

ورود به سایت سازمان بهزیستی کشور behzisti.ir

سازمان بهزیستی یک نهاد دولتی وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که وظیفه فراهم کردن شرایط افزایش رفاه زندگی افراد تحت پوشش خود را دارد. افرادی همچون معلولین جسمی و ذهنی، زنان بدسرپرست، بی خانمان و به طور کلی اقشار محروم و ضعیف جامعه، تحت پوشش این سازمان قرار می گیرند. سازمان بهزیستی با راه اندازی وب سایت اینترنتی، امکان دسترسی به بسیاری از خدمات و سامانه های آنلاین را به صورت غیر حضوری فراهم کرده است.

به همین منظور چنانچه قصد ورود به سایت مذکور را دارید باید نشانی اینترنتی behzisti.ir را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی سایت سازمان بهزیستی برای شما نمایش داده شود، سپس بخش و گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

ورود به سایت سازمان بهزیستی

برای اطلاع از خدمات سایت سازمان نظام وظیفه بر روی لینک کلیک کنید.

خدمات سایت سازمان بهزیستی کشور

همانطور که در قسمت های قبلی همین مقاله بیان کردیم، سازمان بهزیستی کشور بسیاری از خدمات کاربردی و مورد نیاز افراد تحت پوشش خود را به صورت غیر حضوری و از طریق وب سایت خود به آنان ارائه می دهد. حال به منظور آشنایی بیشتر با خدمات سایت سازمان بهزیستی، در ادامه مطلب به چند مورد از آن ها اشاره می کنیم:

 • تامین شیر خشک نوزادان
 • معافیت سربازی
 • حمایت از دختران در معرض آسیب اجتماعی
 • امور کودکان و نوجوانان
 • توان بخشی و مراقبتی
 • توانمند سازی افراد دارای معلولیت
 • مشاوره و امور روانشناختی
 • پیشگیری و درمان اعتیاد
 • توانمند سازی زنان و خانواده
 • پرداخت مستمری به خانواده های تحت پوشش
 • کمک به تامین ودیعه مسکن خانواده های تحت پوشش
 • بهبود وضعیت تحصیلی دانش آموزان تحت پوشش
 • خانه امن زنان تحت خشونت خانگی

بنابراین افرادی که قصد استفاده از خدمات نامبرده را دارند بهتر است از مراجعات حضوری به ادارات استانی خودداری کرده و امورات خود را به صورت آنلاین از طریق سایت سازمان بهزیستی به انجام برسانند.

برای اطلاع از راهنمای خرید و ثبت نام طرح ترافیک بر روی لینک کلیک کنید.

میز خدمات الکترونیک behzisti.ir

سازمان بهزیستی علاوه بر وب سایت خود، سامانه های آنلاین مختلفی را برای ارائه خدمات متنوع غیر حضوری، راه اندازی کرده است. سامانه هایی که افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی را از مراجعات حضوری به ادارات استانی بی نیاز می کنند. سازمان بهزیستی دسترسی به سامانه های آنلاین خود را از طریق بخش “میز خدمت الکترونیک” که در سایت این سازمان قرار گرفته، فراهم کرده است. از جمله سامانه های موجود در بخش میز خدمت الکترونیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

حال چنانچه قصد ورود به این بخش را دارید باید به صفحه اصلی سایت سازمان بهزیستی مراجعه کرده و از کادر بالایی صفحه بر روی گزینه “میز خدمت الکترونیک” کلیک نمایید.

میز خدمت الکترونیک سایت سازمان بهزیستی

برای اطلاع از نحوه ثبت درخواست در سامانه مشاغل سخت و زیان آور بر روی لینک کلیک کنید.

شرح وظایف سازمان بهزیستی کشور

سازمان بهزیستی با هدف کلی و مهم کمک به افزایش رفاه اقشار ضعیف و محروم جامعه تاسیس شده است. تحقق این هدف کلی به راحتی انجام نشده و مستلزم انجام امورات مختلف و گسترده ای می باشد. به همین علت برای سازمان بهزیستی وظایف مختلف و در عین حال مرتبط با یکدیگر، تعریف و تعیین شده است. به منظور آشنایی بیشتر با وظایف سازمان بهزیستی، در ادامه مطلب به چند مورد از آن ها اشاره می کنیم:

 • ساماندهی، حمایت و نگهداری از کودکان خیابانی
 • تجدید تربیت منحرفان اجتماعی
 • بیمه اجتماعی زنان خانه دار
 • حمایت و نگهداری از معلولان غیر قابل توانبخشی
 • ارائه خدمات آموزشی به معلولان
 • پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر
 • درمان و بازتوانی معتادان
 • صدور مجوز مراکز بهزیستی
 • حمایت های خانواده های بی سرپرست
 • تهیه جهیزیه مورد نیاز افراد تحت پوشش

برای اطلاع از نحوه ورود به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند بر روی لینک کلیک کنید.

چگونه می توانیم به سایت سازمان بهزیستی وارد شویم؟

برای ورود به این سایت باید از نشانی اینترنتی behzisti.ir استفاده کنید و مطابق با توضیحات گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا برای ورود به بخش میز خدمت الکترونیک سازمان بهزیستی باید رمز عبور داشته باشیم؟

بخش میز خدمت الکترونیک دربردارنده تعداد زیادی سامانه آنلاین است که ورود به آن ها مستلزم در اختیار داشتن رمز عبور می باشد.

آیا دریافت معافیت برای افراد واجد شرایط و تحت پوشش سازمان بهزیستی، برعهده این سازمان است؟

بله، این موضوع جزء وظایف سازمان بهزیستی است.

آیا امکان ورود به سامانه صدور مجوزهای بهزیستی از طریق سایت این سازمان امکان پذیر است؟

بله، دسترسی به سامانه های آنلاین بهزیستی از طریق سایت آن امکان پذیر است.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *