سامانه های اجتماعی

سایت رجا www.raja.ir

در حال حاضر امکان رزرو بلیط قطار به صورت آنلاین در سایت رجا فراهم است، سامانه رجا متعلق به شرکت حمل و نقل ریلی رجا می باشد. عموم مردم می توانند با ورود به سامانه رجا از خدمات گسترده آن به ویژه خرید بلیط قطار و یا استرداد بلیط استفاده کنند. در سایت مذکور امکانی فراهم شده تا مسافران با اطلاع از جزئیات قطارهای فعال در مسیر مورد نظر نسبت به رزرو بلیط اقدام کنند. باتوجه به گسترده بودن امکانات و همچنین اهمیت خدمات سامانه رجا برای عموم مردم، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف سامانه رجا بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

نحوه ورود به سایت رجا

حمل و نقل ریلی یکی از روش های جا به جایی در کشور است، روزانه تعداد بسیار زیادی از مردم به وسیله قطارها از شهرهای مبدا به سمت مقصد حرکت می کنند. در این میان گسترش دسترسی به بسترهای الکترونیکی و آنلاین سبب شده تا امکان رزرو و یا لغو بلیط های خریداری شده حمل و نقل جاده ای، ریلی و هوایی فراهم شود.

سایت رجا که متعلق به شرکت حمل و نقل ریلی رجا می باشد در راستای افزایش خدمت رسانی به عموم مردم راه اندازی شده است. با آغاز به کار سامانه رجا مسافران می توانند بدون نیاز به مراجعات حضوری، بلکه از طریق سامانه رجا و به صورت آنلاین نسبت به خرید و رزرو بلیط قطار اقدام کنند.

برای اطلاع از خدمات سایت پلیس راهور بر روی لینک کلیک کنید.

در این سامانه امکانی فراهم شده تا استرداد بلیط نیز تحت شرایط مشخص، انجام شود. البته امکانات سایت رجا به این موارد محدود نیست. با توجه به توضیحات گفته شده چنانچه قصد ورود به سامانه رجا را دارید ابتدا باید نشانی اینترنتی www.raja.ir را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی سایت مطابق با تصویر زیر برای شما نمایش داده شود، سپس بخش و گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

ورود به سایت رجا

برای اطلاع از نحوه ورود به درگاه واحد خدمات اینترنتی نیروی انتظامی بر روی لینک کلیک کنید.

عضویت در سایت رجا www.raja.ir

شرکت حمل و نقلی ریلی رجا با راه اندازی سامانه رجا امکانی را فراهم کرده تا عموم مردم بتوانند به صورت غیر حضوری از خدمات این شرکت استفاده کنند. بهتر است بدانیم ورود به برخی از بخش های این سایت و استفاده از امکانات آن مستلزم ثبت نام در سایت رجا و ایجاد حساب کاربری است.

به همین علت چنانچه قصد ثبت نام در سامانه رجا را دارید باید از طریق نشانی اینترنتی www.raja.ir وارد صفحه اصلی سایت شده و از کادر بالایی صفحه بر روی گزینه “عضویت” کلیک نمایید.

عضویت در سایت رجا

با ورود به مرحله جدید مطابق با تصویر زیر گزینه “کاربر جدید هستم” را انتخاب کنید.

ثبت نام در سایت رجا

سپس وارد صفحه ای خواهید شد که باید مشخصات خواسته شده را در قسمت های مربوطه درج کرده و بر روی گزینه “ثبت” کلیک نمایید.

ایجاد حساب کاربری در سایت رجا

برای اطلاع از امکانات سایت بهین یاب بر روی لینک کلیک کنید.

خرید اینترنتی بلیط قطار رجا

عموم مردم می توانند با ورود به سایت رجا از امکانات گسترده ای همچون خرید و استرداد بلیط قطار، اطلاع از جزئیات قطارها، استعلام بلیط و بررسی لیست انتظار، منو غذایی، آفر گردشگری و… استفاده کنند. در قسمت های قبلی همین مقاله نحوه ورود و ثبت نام در سامانه رجا را توضیح دادیم. باتوجه به مطالب گفته شده چنانچه قصد رزرو بلیط قطار از سامانه رجا را دارید ابتدا باید بعد از ورود به صفحه اصلی سایت از کادر بالایی صفحه گزینه “ورود” را انتخاب کنید.

ورود به پنل کاربری سایت www.raja.ir

باتوجه به اینکه برای خرید بلیط قطار از سامانه رجا باید به حساب کاربری خود وارد شوید، بنابراین نام کاربری و رمز عبور خود را مطابق با تصویر زیر در قسمت های مربوطه درج کرده و بر روی گزینه “ورود” کلیک نمایید.

نام کاربری سایت www.raja.ir

با ورود به مرحله جدید ابتدا گزینه “بلیت قطار” را انتخاب کرده، سپس با درج موارد خواسته شده، گزینه “جستجو” را انتخاب کنید.

خرید بلیط قطار از سایت رجا

سپس از میان بلیط های نمایش داده شده بلیط مورد نظر خود را با کلیک بر روی گزینه “رزرو بلیت” انتخاب کنید.

رزرو بلیط در سایت رجا

با ورود به مرحله جدید بعد از اطمینان از جزئیات بلیط انتخاب شده باید بر روی گزینه “ادامه خرید” کلیک نمایید.

ثبت خرید در سایت رجا

برای اطلاع از نحوه ثبت نام در سایت ازدواج دانشجویی بر روی لینک کلیک کنید.

استرداد بلیت قطار از سایت رجا www.raja.ir

همانطور که در قسمت قبلی همین مقاله توضیح دادیم یکی از امکانات کاربردی سامانه رجا، استرداد بلیط است. استرداد بلیط تحت شرایط مشخص شده توسط شرکت حمل و نقل ریلی رجا انجام خواهد شد. به همین منظور چنانچه قصد استرداد بلیط رزرو شده را دارید باید بعد از ورود به صفحه اصلی سامانه رجا مطابق با تصویر زیر ابتدا بر روی گزینه “استرداد” کلیک کرده و بعد از درج موارد خواسته شده، گزینه “استرداد بلیت” را انتخاب کنید.

استرداد بلیط در سایت رجا

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه فروش بلیت ملی بر روی لینک کلیک کنید.

چگونه می توان به سایت رجا وارد شد؟

برای ورود به سامانه رجا باید از نشانی اینترنتی www.raja.ir استفاده کنید و مطابق با توضیحات گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا امکان خرید اینترنتی بلیط قطار در سامانه رجا وجود دارد؟

بله، مهم ترین خدمت سامانه رجا، فروش اینترنتی بلیط قطار است.

آیا می توان با ورود به سامانه رجا استرداد بلیط قطار انجام داد؟

بله، امکان استرداد بلیط قطار در سامانه مذکور فراهم است.

آیا لیست انتظار قطارهای کشور در سامانه رجا قابل مشاهده هستند؟

بله، از جمله امکانات سامانه رجا، ارائه لیست انتظار است.

5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *