سامانه های تحصیلی

سایت تیزهوشان azmoon.medu.ir

شرکت در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی یکی از موضوعات مهم برای دانش آموزان پایه ششم و نهم می باشد. در این خصوص سایت تیزهوشان توسط وزارت آموزش و پرورش و سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان راه اندازی شده تا امورات مربوط به ثبت نام، اعلام نتایج، اطلاع از اخبار منتشر شده و دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان به صورت غیر حضوری و از طریق مراجعه به سایت مذکور انجام شود.

بنابراین دانش آموزان و والدین آنان نیازی به مراجعات حضوری به مدارس، ادارات ناحیه و یا مراکز دیگری برای انجام امورات مربوط به آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی ندارند، بلکه کافی است با جوانب مختلف سایت آزمون تیزهوشان آشنا شوند. به همین منظور ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف سایت تیزهوشان بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

معرفی سایت تیزهوشان

معرفی سایت تیزهوشان

وزارت آموزش و پرورش یکی از پیشگامان ارائه خدمات غیر حضوری در زمینه موضوعات مرتبط با دانش آموزان، معلمان و دیگر کارکنان این وزارتخانه می باشد.

در واقع وزارت آموزش و پرورش در حال حاضر سامانه های مختلفی با موضوعات آموزشی، برگزاری آزمون، ثبت نام، اعلام نتایج و… برای دانش آموزان و سامانه هایی همچون سامانه حکم کارگزینی فرهنگیان، سامانه کارت شناسایی فرهنگیان، سامانه بزرگداشت مقام معلم را راه اندازی کرده و در دسترس کارکنان آموزش و پرورش قرار داده است.

برای اطلاع از امکانات سامانه روشکا بر روی لینک کلیک کنید.

در این میان سایت تیزهوشان برای انجام تمامی امورات مربوط به شرکت در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی را در دسترس دانش آموزان قرار داده است.

با آغاز به کار سایت تیزهوشان، دانش آموزان و والدین آنان نیازی به مراجعات حضوری جهت ثبت نام در آزمون تیزهوشان پایه های هفتم و نهم، دریافت کارت ورود به جلسه، اعلام نتایج و مشاهده اطلاعیه های وزارت آموزش و پرورش و سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان ندارند.

برای اطلاع از خدمات سامانه سپند مدارس بر روی لینک کلیک کنید.

به همین منظور دانش آموزانی که قصد ثبت نام در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان پایه هفتم و دهم دارند باید با جوانب مختلف سامانه تیزهوشان آشنا شده و از مراجعات حضوری به مدارس یا ادارات آموزش و پرورش خودداری کنند.

راهنمای ورود به سایت تیزهوشان azmoon.medu.ir

مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی در کشور ما جزء یکی از مدارس با کیفیت از لحاظ سطح علمی و تدریس محسوب می شوند، زیرا دانش آموزانی که در این مدارس پذیرفته خواهند شد از ضریب هوشی بالاتری برخوردار هستند بنابراین نحوه تدریس و مفاهیمی که در این مدارس ارائه می شود سطح بالاتری خواهند داشت.

به همین منظور اکثر دانش آموزان تمایل دارند از طریق شرکت در آزمون های ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی برای پذیرفته شدن و تحصیل در این مدارس تلاش خود را به کار بگیرند.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه ساجد دانشگاه آزاد بر روی لینک کلیک کنید.

آموزش و پرورش با همکاری سازمان ملی استعدادهای درخشان طی مصوبات و قوانینی که اعلام کرده اند برای دو پایه تحصیلی هفتم و دهم، آزمون های ورود به مدارس تیزهوشان را برگزار کرده تا تمامی دانش آموزان متقاضی تحت شرایطی یکسان برای پذیرفته شدن در مدارس سمپاد مورد سنجش قرار بگیرند.

حال با توجه به گسترش بسترهای الکترونیکی و آنلاین در کشور، وزارت آموزش و پرورش وب سایت و سامانه های مختلفی را راه اندازی کرده تا دانش آموزان برای انجام اکثر امورات تحصیلی خود بی نیاز از مراجعات حضوری باشند.

برای اطلاع از خدمات سامانه تاییدیه تحصیلی بر روی لینک کلیک کنید.

سایت تیزهوشان نیز در راستای انجام مراحل ثبت نام در آزمون ورودی مدارس سمپاد، دریافت کارت ورود به جلسه، اطلاع از نتایج اعلام شده و همچنین اخبار منتشر شده در این رابطه راه اندازی شده است.

در این مورد ذکر یک نکته ضروری می باشد، برای ورود به سایت تیزهوشان درج نام کاربری و رمز عبور ضروری است، حال این دو مورد همان نام کاربری و رمز عبور سایت همگام آموزش و پرورش هستند.

بنابراین در صورتی که تا به حال رمز عبور و نام کاربری سایت همگام را دریافت نکرده اید باید به مدیر مدرسه خود مراجعه کنید زیرا این دو مورد فقط توسط مدیران مدارس به دانش آموزان ارائه می شوند.

برای اطلاع از امکانات سامانه بنیاد فرهنگی آموزشی امام صادق بر روی لینک کلیک کنید.

با توجه به توضیحات گفته شده چنانچه قصد ورود به سایت تیزهوشان را دارید باید نشانی اینترنتی azmoon.medu.ir را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی سایت مذکور برای شما نمایش داده شود.

با ورود به صفحه اصلی این سایت دو درگاه مختلف برای خدمات آزمون سمپاد پایه هفتم و دهم وجود دارد که در ادامه مطلب ورود به هر یک از این دو مورد را به صورت مجزا توضیح خواهیم داد:

ورود به سایت تیزهوشان پایه هفتم

با ورود به صفحه اصلی سایت آزمون تیزهوشان ابتدا باید مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “سمپاد پایه هفتم” کلیک نمایید.

ورود به سایت تیزهوشان هفتم

سپس در مرحله جدید باید کد ملی و رمز عبور سایت همگام را در قسمت های مربوطه درج و گزینه “ورود” را انتخاب کنید.

ورود به بخش سمپاد هفتم

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه پیام من پیام نور بر روی لینک کلیک کنید.

ورود به سایت تیزهوشان پایه دهم

چنانچه دانش آموز پایه نهم هستید و قصد استفاده از خدمات سایت مذکور برای ورود به پایه دهم مدارس تیزهوشان را دارید باید بعد از ورود به صفحه اصلی سامانه تیزهوشان، مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “سمپاد پایه دهم” کلیک نمایید.

ورود به سایت تیزهوشان دهم

سپس در مرحله جدید کد ملی و رمز عبور سایت همگام خود را در قسمت های مربوطه درج و در نهایت گزینه “ورود” را انتخاب کنید.

نحوه ورود به سایت سمپاد دهم

برای اطلاع از بخش های سامانه رویش جهاد دانشگاهی بر روی لینک کلیک کنید.

امکانات سایت تیزهوشان azmoon.medu.ir

در قسمت قبلی همین مقاله توضیح دادیم که درگاه ورود به بخش خدمات سامانه تیزهوشان برای دانش آموزان ورودی پایه هفتم و دهم متفاوت می باشد.

همچنین بیان کردیم تمامی امورات مربوط به آزمون ورودی مدارس سمپاد از طریق مراجعه به سایت تیزهوشان انجام می شوند و دانش آموزان و والدین آنان نیازی به مراجعات حضوری به مدارس نخواهند داشت مگر در مواردی که دانش آموزان از نام کاربری و رمز عبور سایت همگام خود برای ورود به سایت آزمون تیزهوشان اطلاع نداشته باشند، که در این صورت باید به مدیران مدارس مراجعه کنند.

برای اطلاع از امکانات سامانه پایش سلامت دانشگاه آزاد بر روی لینک کلیک کنید.

لازم به ذکر است امکانات سایت آزمون تیزهوشان برای دانش آموزان ورودی پایه هفتم و دهم یکسان می باشد، درواقع تمامی مواردی که دانش آموزان برای شرکت در آزمون های سمپاد به آن ها نیاز دارند از طریق مراجعه به سامانه تیزهوشان قابل دسترس هستند. از جمله این امکانات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مشاهده اطلاعیه های منتشر شده

هر ساله برای اعلام زمان ثبت نام، دریافت کارت ورود به جلسه، شرکت در آزمون، اعلام نتایج و دیگر موارد مربوط به آزمون های سمپاد، از جانب وزارت آموزش و پرورش و سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان اطلاعیه هایی منتشر می شوند که دسترسی به آن ها از طریق مراجعه به سایت آزمون تیزهوشان امکان پذیر خواهد بود.

ثبت نام در آزمون ورودی مدارس سمپاد

در حال حاضر تمامی مراحل ثبت نام و پرداخت هزینه جهت شرکت در آزمون های تیزهوشان پایه های هفتم و دهم تحصیلی در سایت مذکور به انجام می رسند. بنابراین دانش آموزان نیازی به مراجعات حضوری به مدارس یا ادارات ناحیه جهت تکمیل ثبت نام آزمون تیزهوشان نخواهند داشت.

برای اطلاع از خدمات سامانه یکپارچه آموزش ایده بر روی لینک کلیک کنید.

دریافت کارت ورود به جلسه

بدون شک عدم ارائه کارت ورود به جلسه در روز برگزاری آزمون تیزهوشان سبب جلوگیری از ورود دانش آموزان به حوزه امتحانی خواهد شد. بنابراین ضروری است دانش آموزانی که در آزمون ورودی مدارس سمپاد ثبت نام کرده اند در موعد مقرری که اعلام می شود به سایت آزمون مراجعه کرده و کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند.

اعلام نتایج

بعد از برگزاری آزمون ورودی مدارس سمپاد، اعلام نتایج که شامل قبولی، عدم پذیرش و همچنین عدم انتخاب اولویت می باشد نیز از طریق سایت تیزهوشان به نشانی azmoon.medu.ir انجام خواهد شد.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه نجاح حوزه علمیه بر روی لینک کلیک کنید.

راهنمای کار با سامانه تیزهوشان

در قسمت های قبلی همین مقاله نحوه ورود و همچنین امکانات سامانه تیزهوشان را توضیح دادیم، حال بهتر است با نحوه کار با سامانه آشنا شده و از چند نکته مهم در این رابطه مطلع شوید. برای ورود به سایت تیزهوشان چه پایه هفتم و چه پایه دهم تحصیلی ضروری است که رمز ورود و نام کاربری مربوط به خود را وارد کنید، نام کاربری و رمز عبور سایت همگام برای ورود به سامانه تیزهوشان نیز استفاده می شود.

در واقع از جانب وزارت آموزش و پرورش نام کاربری و رمز عبور سایت همگام برای سامانه تیزهوشان نیز به صورت پیش فرض تعریف شده است. حال چنانچه از این دو مورد اطلاع ندارید باید به مدیر مدرسه خود مراجعه کنید زیرا نام کاربری و رمز عبور سایت همگام توسط مدیر به دانش آموزان ارائه می شود.

برای اطلاع از امکانات سامانه میز خدمت دانشگاه فنی و حرفه ای بر روی لینک کنید.

همچنین بهتر است بدانیم چنانچه نام کاربری و رمز عبور سایت همگام خود را از مدیران مدارس دریافت کرده اید یعنی این دو مورد برای شما تعریف و صادر شده است، ولی نام کاربری و رمز عبور خود را فراموش کرده اید این امکان در سایت تیزهوشان فراهم شده تا با ورود به صفحه اصلی سایت از طریق نشانی اینترنتی azmoon.medu.ir و سپس انتخاب یکی از درگاه های ورود به سمپاد هفتم یا دهم به مرحله بعد وارد شده و مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “رمز ورود را نمی دانم” کلیک نمایید.

فراموشی رمز عبور سایت تیزهوشان

مشاهده اعلام نتایج آزمون تیزهوشان در سایت azmoon.medu.ir

چنانچه در آزمون ورودی مدارس سمپاد شرکت کرده اید در زمان اعلام نتایج این آزمون می توانید با مراجعه به سامانه تیزهوشان از نتایج اعلام شده مطلع شوید.

ما در ادامه مطلب برای مثال روش دریافت نتایج آزمون پایه دهم را توضیح خواهیم داد. به همین منظور باید از طریق نشانی اینترنتی azmoon.medu.ir وارد صفحه اصلی سایت مذکور شده و ابتدا بر روی گزینه “سمپاد پایه دهم” کلیک نمایید.

اعلام نتایج در سایت تیزهوشان

در مرحله جدید باید کدملی و رمز عبور سایت همگام را در قسمت های مربوطه درج کرده و گزینه “ورود” را انتخاب کنید.

رمز عبور سایت azmoon.medu.ir

سپس باید مطابق با تصویر زیر نام کاربری را وارد و نقش خود را به عنوان دانش آموز انتخاب کرده، نام مدرسه فعلی خود را به عنوان سازمان در قسمت مربوطه درج کرده و بر روی گزینه “تایید” کلیک نمایید.

نام کاربری سایت تیزهوشان

با ورود به پنل کاربری خود باید وارد قسمت ثبت نام آزمون تیزهوشان شده و وضعیت نتیجه را مشاهده کنید. در صورتی که جزء پذیرفته شدگان باشید مطابق با تصویر زیر واژه “پذیرفته شده” در قسمت وضعیت قبولی برای شما نمایش داده می شود.

مشاهده نتایج در سایت تیزهوشان

چنانچه در آزمون ورودی مدارس سمپاد پذیرفته نشده باشید با ورود به صفحه اعلام نتایج در قسمت وضعیت پذیرش، عبارت “عدم پذیرش” را مشاهده خواهید کرد.

اعلام نتایج تیزهوشان

در صورتی که به هنگام ثبت نام در آزمون تیزهوشان در میان اولویت های خود این مدارس را انتخاب نکرده باشید، مطابق با تصویر زیر در قسمت وضعیت پذیرش عبارت “عدم انتخاب” برای شما نمایش داده خواهد شد.

نتیجه آزمون سمپاد

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه آزمون برخط جهاد دانشگاهی بر روی لینک کلیک کنید.

ثبت نام آزمون تیزهوشان پایه دهم

چنانچه قصد ثبت نام در آزمون ورودی پایه دهم مدارس تیزهوشان را دارید باید در موعد مقرری که اعلام می شود به سامانه تیزهوشان مراجعه کرده و مراحل ثبت نام خود را به صورت غیر حضوری به انجام برسانید. ما در ادامه مطلب نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان پایه دهم را توضیح خواهیم داد.

به همین منظور باید از طریق نشانی اینترنتی azmoon.medu.ir وارد صفحه اصلی سایت تیزهوشان شده و گزینه “سمپاد پایه دهم” را انتخاب کنید. سپس با ورود به مرحله جدید کد ملی و رمز عبور سایت همگام خود را در قسمت های مربوطه درج و بر روی گزینه “ورود” کلیک نمایید.

ثبت نام در سایت تیزهوشان

در صفحه جدید باید مطابق با تصویر زیر نام کاربری و نقش خود را به عنوان دانش آموز وارد کرده، نام مدرسه فعلی را به عنوان سازمان در قسمت مربوطه درج و گزینه “تایید” را انتخاب کنید.

مراحل ثبت نام سمپاد دهم

سپس متن توافق نامه ای برای شما نمایش داده می شود که باید آن را مطالعه کرده و در صورت موافقت با آن ها تیک مربوطه را به تایید برسانید.

توافق نامه سایت تیزهوشان

در مرحله جدید باید مشخصات فردی خواسته شده را تا آخرین مورد آن در سامانه وارد کنید.

تکمیل مشخصات فردی در سایت تیزهوشان

سپس باید معدل پایه نهم خود را وارد کرده، تیک مربوط به تمایل تحصیل در مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی را به تایید برسانید، صحت اطلاعات وارد شده را نیز تایید کرده و در نهایت بر روی گزینه “ذخیره و بعدی” کلیک نمایید.

درج معدل در سایت تیزهوشان

در مرحله جدید باید رشته مورد نظر، استان و اولویت های خود را وارد کرده و گزینه “ذخیره و بعدی” را انتخاب کنید.

انتخاب اولویت سایت azmoon.medu.ir

با اتمام مراحل ثبت نام باید هزینه شرکت در آزمون را به صورت آنلاین در همین سامانه پرداخت کرده و ثبت نام خود را قطعی کنید.

برای اطلاع از بخش های سامانه تراز بر روی لینک کلیک کنید.

چگونه می توان به سایت تیزهوشان وارد شد؟

برای ورود به سایت آزمون های سمپاد باید از نشانی اینترنتی azmoon.medu.ir استفاده کنید و مطابق با مراحل گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا می توان از طریق مراجعه به سایت تیزهوشان از نتایج آزمون های برگزار شده مطلع شد؟

بله، این امکان در سایت مذکور فراهم می باشد.

چگونه می توان از رمز عبور سامانه تیزهوشان مطلع شد؟

رمز عبور سامانه تیزهوشان همان رمز عبور سایت همگام است که از طریق مراجعه به مدیران مدارس قابل دریافت می باشد.

آیا کارت ورود به جلسه آزمون های سمپاد از طریق سامانه تیزهوشان دریافت می شود؟

بله، برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون های تیزهوشان باید به سامانه تیزهوشان مراجعه کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *