سامانه های حقوقی

سایت بیمه دی dayins.com

بیمه یکی از موضوعات مهم در زندگی تقریبا تمامی افراد جامعه است، در واقع بیمه تامین کننده امنیت سلامت، املاک، وسایل، شغل و… متعلق به ما بوده و وجود آن سبب ایجاد اطمینان خاطر می شود. یکی از شرکت های بیمه ای گسترده کشورمان، بیمه دی می باشد که در راستای ارائه خدمات خود به صورت غیر حضوری، سایت بیمه دی را راه اندازی کرده است.

در سایت مذکور امکانات و خدمات گسترده ای از قبیل خرید آنلاین بیمه، پرداخت حق بیمه، اطلاع از جزئیات بیمه نامه ها، دریافت برنامه بیمه دی، اطلاع از لیست شعب و نمایندگی ها، مشاهده مراکز درمانی طرف قرارداد و… در اختیار عموم مردم و بیمه شدگان این شرکت قرار گرفته اند.

ورود و استفاده از برخی بخش های سایت مذکور نیازمند ثبت نام و یا درج کد بیمه خریداری شده می باشد، بنابراین عموم مردم امکان استفاده از چنین بخش هایی را نخواهند داشت. ولی برخی از بخش ها نیز که جنبه اطلاع رسانی، معرفی طرح ها، اطلاع از لیست شعب و… دارند در دسترس عموم مردم قرار گرفته اند.

به دلیل اهمیت نقش بیمه در زندگی و همچنین گسترده بودن امکانات ارائه شده در سایت متعلق به بیمه دی، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلفی اعم از نحوه خرید بیمه، ثبت نام، اطلاع از لیست شعب و… در مورد سایت بیمه دی بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

معرفی سایت بیمه دی

معرفی سایت بیمه دی

با توجه به گسترش بسترهای الکترونیکی و آنلاین طی چند سال اخیر در کشور، گسترش راه اندازی سایت ها و سامانه های اینترنتی رشد چشمگیری داشته و تقریبا در اکثر امورات مورد نیاز در زندگی های شخصی، شغلی، اجتماعی و… خدمات غیر حضوری در اختیار مردم قرار گرفته اند.

راه اندازی سایت های اینترنتی علاوه بر اینکه میزان مراجعات حضوری و ازدحام جمعیت در مراکز مختلف را کاهش می دهند، بلکه سبب جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه های اضافی شده، همچنین در شرایط شکل گرفته به واسطه شیوع ویروس کرونا، سلامت مردم کمتر در معرض خطر قرار می گیرد.

برای اطلاع از بخش های سایت اختبار وکالت بر روی لینک کلیک کنید.

در حال حاضر اغلب مردم تمایل دارند برای ایجاد امنیت و اطمینان خاطر در زندگی خود تا حدی که می توانند از خدمات بیمه ای در زمینه های درمان، خودرو، واحدهای مسکونی، واحدهای صنفی، زمین های کشاورزی و… استفاده کرده تا در صورت بروز حوادث احتمالی میزان ضرر به وجود آمده را کاهش دهند.

بیمه دی یکی از بزرگترین و گسترده ترین بیمه های کشور است که مجوز خود را از بیمه مرکزی دریافت کرده و حدود 8 هزار نمایندگی فعال در سراسر کشور دارد. بیمه دی علاوه بر گسترش نمایندگی های حضوری خود در کشور، اقدام به راه اندازی سایت بیمه دی کرده تا از این طریق میزان مراجعات حضوری مردم به دفاتر این بیمه کاهش یافته، از اتلاف وقت مراجعه کنندگان جلوگیری به عمل آمده و در نهایت میزان رضایت بیمه شدگان بیمه دی افزایش یابد.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه مالکیت معنوی بر روی لینک کلیک کنید.

در حال حاضر اکثر امورات مورد نیاز متقاضیان خرید بیمه از این شرکت و همچنین بیمه شدگان آن از طریق مراجعه به سایت بیمه دی در دسترس می باشند. به همین منظور چنانچه قصد خریداری بیمه از این شرکت را دارید یا اینکه از بیمه شدگان بیمه دی هستید و نیاز به دریافت خدمات بیشتری دارید، توصیه می شود ابتدا به سایت بیمه دی مراجعه کرده و در صورتی که خدمت موردنظر به صورت غیر حضوری قابل انجام نبود، به یکی از دفاتر بیمه دی در شهر خود مراجعه نمایید.

برای اطلاع از خدمات سامانه پیگیری پرونده شورای حل اختلاف بر روی لینک کلیک کنید.

درمورد بخش های ارائه شده در سایت این شرکت بهتر است بدانیم در حال حاضر خرید انواع بیمه نامه، پرداخت حق بیمه، اطلاع از جزئیات بیمه های خریداری شده، دریافت اپلیکیشن درمان، اطلاع از لیست شعب و مراکز طرف قرارداد، مشاهده لیست مراکز ارزیابی خسارت خودرو، خدمات دیجیتال، صدای مشتری و… از طریق مراجعه به سایت بیمه دی قابل دسترس هستند.

نحوه ورود به سایت بیمه دی dayins.com

ورود به سایت بیمه دی

زندگی در دنیای امروزی علاوه بر اینکه نیازمند به روز شدن و استفاده از بسترهای الکترونیکی و خدمات آنلاین می باشد بلکه به دلیل سخت شدن شرایط اقتصادی، هر فرد باید تا حد امکان سلامت خود، امنیت وسایل، املاک و همچنین آینده را از طریق خریداری بیمه نامه های مختلف و متناسب با شرایطی که دارد، تا حدودی تامین کند. خوشبختانه در حال حاضر شرکت های بیمه ای متنوعی در کشور تاسیس شده اند که خدمات بیمه ای را در اختیار مردم قرار می دهند.

در این میان بیمه دی به عنوان گسترده ترین شرکت بیمه ای کشور با تاسیس شعب متعدد در تمامی استان ها به مردم خدمت رسانی می کند. زمینه هایی که بیمه دی درمورد آن ها خدماتی را به مردم ارائه می دهد بسیار گسترده هستند، برای مثال بیمه های زندگی، بیمه خودرو، درمان، بیمه تکمیلی درمان، آتش سوزی و سوانح طبیعی و… فقط چند مورد از انواع بیمه های نامه های ارائه شده توسط شرکت بیمه دی هستند.

برای اطلاع از خدمات سامانه ساجد دیوان عدالت اداری بر روی لینک کلیک کنید.

راه اندازی سایت بیمه دی سبب شده تا مردم از جزئیات خدمات این شرکت مطلع شده و نسبت به خرید بیمه و عقد قرارداد اقدام کنند، همچنین بیمه شدگان شرکت بیمه دی نیز از خدماتی که به صورت غیر حضوری در سایت این شرکت قرار داده شده و نیازمند درج کد بیمه یا ثبت نام در سایت هستند نیز استفاده نمایند.

لازم به ذکر است گسترش خدمات غیر حضوری طی چند سال اخیر در کشور مورد استقبال مردم قرار گرفته به نحوی که در حال حاضر اکثر مردم تمایل دارند تا حد امکان امورات زندگی شخصی، اجتماعی، شغلی و… را به صورت آنلاین به انجام برسانند. به همین دلیل نیز ارائه دهندگان خدمات در مراکز مختلف اقدام به گسترش خدمات غیر حضوری خود کرده اند.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه نقل و انتقال خودرو بر روی لینک کلیک کنید.

با توجه به توضیحات گفته شده چنانچه قصد ورود به سایت بیمه دی و استفاده از بخش های مختلف آن را دارید باید نشانی اینترنتی dayins.com را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی سایت مطابق با تصویر زیر برای شما نمایش داده شود، سپس گزینه و بخش مورد نظر خود را انتخاب کنید.

وارد شدن به سایت dayins.com

راهنمای ثبت نام در سایت بیمه دی

در قسمت های قبلی همین مقاله در مورد بخشی از خدمات شرکت بیمه دی، ساختار وب سایت این شرکت و نحوه ورود به آن صحبت کردیم. همانطور که گفتیم استفاده از برخی بخش های این سایت نیازمند ثبت نام و ایجاد حساب کاربری بوده و دسترسی به آن ها فقط برای مشتریان این شرکت امکان پذیر است.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه خدمات الکترونیکی امور مالیاتی بر روی لینک کلیک کنید.

به همین منظور چنانچه یکی از بیمه نامه های شرکت بیمه دی را خریداری کرده اید حال می توانید در سایت بیمه دی ثبت نام کنید. به همین منظور باید از طریق نشانی اینترنتی dayins.com وارد صفحه اصلی سایت مذکور شده و مطابق با تصویر زیر از میان صفحه سایت، بر روی گزینه “پرتال بیمه های زندگی” کلیک نمایید.

ثبت نام در سایت بیمه دی

با ورود به صفحه جدید باید گزینه “مشاهده بیمه نامه های زندگی” را انتخاب کنید.

مراحل ثبت نام

سپس وارد صفحه ای مطابق با تصویر زیر خواهید شد که باید از انتهای صفحه بر روی گزینه “برای اولین بار می خواهم وارد سیستم شوم” کلیک نمایید.

ایجاد حساب کاربری در سایت بیمه دی

در نهایت با ورود به مرحله جدید باید مشخصات خواسته شده را در قسمت های مربوطه درج و گزینه “تایید” را انتخاب کنید.

درج کد بیمه در سایت بیمه دی

خرید بیمه در سایت بیمه دی dayins.com

یکی از مهم ترین بخش ها و خدمات ارائه شده در سایت شرکت بیمه دی، بخش خرید بیمه نامه های مختلف می باشد. یعنی افراد مختلف می توانند به بخش خرید بیمه در این سایت مراجعه کرده، نوع بیمه نامه را انتخاب، مراحل ثبت نام را طی و در نهایت هزینه بیمه را به صورت آنلاین پرداخت کنند.

به همین منظور چنانچه قصد غیر حضوری خرید بیمه از شرکت بیمه دی را دارید باید از طریق نشانی اینترنتی dayins.com وارد صفحه اصلی سایت شده و مطابق با تصویر زیر از کادر بالایی صفحه بر روی گزینه “خدمات دیجیتال” کلیک نمایید.

ورود به بخش خدمات دیجیتال

با ورود به مرحله جدید باید گزینه “سامانه استعلام و خرید آنلاین بیمه نامه” را انتخاب کنید.

ورود به سامانه خرید آنلاین

سپس مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “ورود/عضویت” کلیک نمایید.

خرید بیمه از سایت بیمه دی

با انجام مراحل قبلی وارد صفحه ای خواهید شد که باید مشخصات خواسته شده را در قسمت های مربوطه درج و گزینه “ثبت نام” را انتخاب کنید.

رمز عبور سایت dayins.com

با انجام مرحله قبلی شماره موبایل ثبت شده و رمز عبوری که انتخاب کرده اید به صورت خودکار در مرحله جدید وارد می شوند، حال باید بر روی گزینه “ورود” کلیک نمایید.

ورود به بخش خرید بیمه

سپس وارد صفحه ای خواهید شد که می توانید نوع بیمه مورد نظر خود را از میان گزینه های موجود در کادر بالایی صفحه انتخاب کنید.

انتخاب نوع بیمه

در مرحله جدید باید پاسخ موارد خواسته شده را از میان گزینه های موجود انتخاب کرده و بر روی گزینه “محاسبه حق بیمه” کلیک نمایید.

محاسبه حق بیمه

با انجام مراحل قبلی، در صفحه جدید عنوان مراحلی که باید در ادامه به انجام برسانید را مشاهده خواهید کرد.

مراحل خرید بیمه غیر حضوری

برای اطلاع از نحوه ثبت نام در سامانه آزمون پژوهشکده بیمه بر روی لینک کلیک کنید.

معرفی بیمه تکمیلی دی

احتمالا تا به حال موضوعاتی درمورد بیمه تکمیلی شنیده اید یا اینکه خود شما از بیمه درمان تکمیلی استفاده می کنید. بهتر است بدانیم در کشور ما به طور کلی دو نوع بیمه درمان فارغ از سازمان ها و شرکت های بیمه گذار وجود دارند، یک مورد همان بیمه اصلی و عادی می باشد که حداقل امکانات درمانی را در اختیار بیمه شدگان قرار می دهند، مورد دوم نیز مربوط به بیمه درمان تکمیلی است.

افرادی که بیمه درمان تکمیلی دارند از مزایای بیشتری برخوردار بوده و شرکت بیمه گذار تا سقفی مشخص، هزینه های درمانی این افراد را بیشتر از بیمه های عادی پرداخت می کند. البته سقف پرداخت و موارد تحت پوشش را هر شرکت بیمه ای به صورت مجزا تعیین می کند، به همین دلیل است که برخی از افراد خدمات بیشتری درمورد بیمه تکمیلی دریافت می کنند و برخی نیز مواردی کمتر.

برای اطلاع از خدمات سامانه جامع بیمه کشاورزی بر روی لینک کلیک کنید.

بیمه تکمیلی که شرکت بیمه دی ارائه می دهد شامل دو نوع پایه و اضافی است که نوع اضافی امکانات بیشتری را نسبت به نوع پایه در اختیار بیمه شدگان قرار خواهد داشت.

به همین منظور چنانچه قصد اطلاع شرایط بیمه های درمان تکمیلی بیمه دی را دارید ابتدا باید به صفحه اصلی سایت بیمه دی وارد شده، از کادر بالایی صفحه بر روی گزینه “رشته های بیمه ای” سپس گزینه “بیمه درمان” و در نهایت گزینه “بیمه درمان تکمیلی” کلیک نمایید.

بخش بیمه تکمیلی سایت بیمه دی

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه نوبت دهی اجرای احکام بر روی لینک کلیک کنید.

مراکز طرف قرارداد بیمه دی dayins.com

یکی از موضوعاتی که تمامی بیمه شدگان درمورد شرکت های بیمه گذار باید اطلاع داشته باشند، لیست مراکز طرف قرارداد بیمه موردنظر در شهر محل سکونت است. از این طریق بیمه شدگان با خیالی آسوده به مراکز موردنظر مراجعه کرده و خدماتی که نیاز دارند را دریافت می کنند.

به همین منظور چنانچه قصد اطلاع از لیست مراکز طرف قرارداد بیمه دی را دارید باید از طریق نشانی اینترنتی dayins.com وارد صفحه اصلی سایت بیمه دی شده و مطابق با تصویر زیر از کادر بالایی صفحه بر روی گزینه “شبکه ارائه خدمات” و سپس گزینه “مراجع درمانی طرف قرارداد” کلیک نمایید.

لیست مراکز طرف قرارداد بیمه دی

با ورود به مرحله جدید باید نوع مرکز ارائه دهنده خدمات مورد نظر خود را انتخاب کنید تا از این طریق لیست مراکز مربوطه برای شما نمایش داده شوند.

مراجع طرف قرارداد

برای اطلاع از بخش های سامانه ثبت درخواست صدور سند مالکیت بر روی لینک کلیک کنید.

معرفی سامانه رسا سلامت بیمه دی

صنعت بیمه کشور همواره نیازمند راه اندازی سیستم و سامانه ای یکپارچه برای انجام امورات مربوط به بیمه شدگان، افراد بیمه گر و شرکت های بیمه گذار بوده است. سامانه ای که امورات مربوط به موارد نامبرده را به صورت یکپارچه در اختیار آنان قرار داده و امکان انجام موارد مختلف بیمه ای را نیز فراهم کند.

سامانه رسا سلامت با همین هدف و همچنین جلوگیری از اتلاف وقت افراد راه اندازی شده و در حال حاضر خدمات مختلفی را به بیمه شدگان و شرکت های بیمه دی، آتیه سازان حافظ و کارآفرین قرار می دهد.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه مالیات بر خودروهای تحت تملک بر روی لینک کلیک کنید.

لازم به ذکر است خدمات سامانه رسا سلامت در قالب 8 کارتابل یا همان بخش مختلف در اختیار بیمه شدگان، افراد بیمه گر و شرکت های بیمه گذار قرار می گیرند. بنابراین چنانچه جزء بیمه شدگان شرکت بیمه دی هستید برای استفاده از خدمات سامانه رسا سلامت باید نسبت به ثبت نام و ایجاد حساب کاربری در آن اقدام نمایید.

به همین منظور ابتدا باید از طریق نشانی اینترنتی portal.rasatpa.ir وارد صفحه اصلی این سامانه شده و سپس مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “ورود به سامانه” کلیک نمایید.

سامانه رسا سلامت

در مرحله جدید باید گزینه “ایجاد حساب کاربری” را انتخاب کنید.

ایجاد حساب کاربری در رسا سلامت

برای اطلاع از بخش های سامانه ارسال لیست بیمه تامین اجتماعی بر روی لینک کلیک کنید.

دانلود اپلیکیشن بیمه دی dayins.com

با توجه به گسترش بسترهای الکترونیکی و آنلاین و دسترسی اغلب مردم جامعه به وسایلی همچون گوشی های تلفن همراه هوشمند، اکثر مردم تمایل دارند به جای ورود به سایت های مختلف از اپلیکیشن آن ها استفاده کنند، به خصوص برای سایت هایی که به صورت مکرر از خدمات آن ها استفاده می کنند.

در همین راستا شرکت بیمه دی اپلیکیشن درمان را جهت دسترسی بیمه شدگان این شرکت به خدمات غیر حضوری راه اندازی کرده است. از جمله امکاناتی که در این برنامه برای بیمه شدگان قابل دسترس می باشد می توان به مشاهده سوابق سلامت، درخواست تحویل مدارک و جستجو مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه دی اشاره کرد.

برای اطلاع از نحوه ثبت درخواست در سامانه فرزند خواندگی بر روی لینک کلیک کنید.

با توجه به توضیحات گفته شده چنانچه قصد دریافت فایل اپلیکیشن بیمه دی را دارید باید بعد از ورود به صفحه اصلی سایت با مراجعه به قسمت انتهایی صفحه، مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “اپلیکیشن درمان” کلیک نمایید.

اپلیکیشن بیمه دی

سپس با ورود به مرحله جدید نسخه موردنظر خود را انتخاب کنید.

دانلود برنامه بیمه دی

برای دسترسی راحت تر به فایل اپلیکیشن بیمه دی، ما در ادامه مطلب لینک دانلود این برنامه را قرار می دهیم:

نسخه اندروید برنامه بیمه دیدانلود
نسخه تحت وب برنامه بیمه دیورود

خدمات سایت بیمه دی

همانطور که گفتیم خدمات گسترده، مختلف و کارآمدی در سایت بیمه دی ارائه شده اند که تعدادی از آن ها مختص بیمه شدگان این شرکت هستند و تعدادی نیز برای عموم مردم قابل دسترس می باشد. از جمله خدمات ارائه شده در سایت بیمه دی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • خرید آنلاین انواع بیمه نامه
  • پرداخت غیر حضوری حق بیمه
  • اطلاع از لیست شعب، نمایندگی ها و مراکز طرف قرارداد
  • مشاهده جزئیات بیمه های خریداری شده
  • دریافت فایل اپلیکیشن بیمه دی
  • مشاهده لیست مراکز ارزیابی خسارت خودرو
  • اطلاع از لیست مراکز دریافت کننده اسناد درمان
  • خدمات دیجیتالی
  • صدای مشتری

برای اطلاع از امکانات سامانه عدل ایران بر روی لینک کلیک کنید.

چگونه می توان به سایت بیمه دی وارد شد؟

برای ورود به سایت مذکور باید از نشانی اینترنتی dayins.com استفاده کنید و مطابق با مراحل گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا اطلاع از لیست شعب بیمه دی از طریق سایت این شرکت برای عموم مردم امکان پذیر است؟

بله، برای اطلاع از لیست شعب بیمه دی باید به سایت این شرکت مراجعه کنید.

آیا بیمه دی اپلیکیشن ارائه دهنده خدمات غیر حضوری دارد؟

بله، در همین مقاله درمورد امکانات و نحوه دریافت فایل برنامه بیمه دی توضیح داده شده است.

آیا امکان خرید بیمه از سایت شرکت بیمه دی وجود دارد؟

بله، این امکان از طریق مراجعه به سایت شرکت بیمه دی فراهم می باشد.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *