سامانه های مالی و سرمایه

سایت بلوبانک blubank.com

سایت بلوبانک یکی از استارت آپ های آنلاین تحت نظر بانک سامان است که در آن خدمات غیرحضوری زیادی را به کاربران ارائه می دهد. این سامانه با شیوع ویروس کرونا برای جلوگیری از تجمع مشتریان در بانک سامان ایجاد شده است. سایت بلوبانک در اواخر سال 1398 راه اندازی شد و از آن زمان تاکنون چندین بار مورد بروزرسانی های مختلفی قرار گرفته است تا خدمات زیادی را تحت پوشش خود قرار دهد.

در حال حاضر سایت بلوبانک به نشانی اینترنتی blubank.com در اختیار تمامی کاربران قرار دارد. در واقع این سایت به عنوان یک شعبه مجازی بانک سامان برای مشتریان آن خدمات ارائه می دهد. حال با توجه به این که سایت مذکور مورد توجه کاربران زیادی قرار گرفته است، در این مقاله از سایت سامانه رسمی قصد داریم ضمن معرفی این سایت، برای آشنایی بیشتر کاربران نحوه ورود به سامانه، ایجاد حساب در آن و دانلود برنامه سایت بلوبانک را بیان کنیم.

بلوبانک چیست؟

با شیوع ویروس کرونا، بانک های زیادی در کشور برای ارائه خدمات به مشتریان خود سامانه های زیادی را راه اندازی کردند که بانک سامان نیز از این قاعده مستثنی نبود. این بانک برای ارائه خدمات خود در دوران شیوع ویروس کرونا استارت آپ بلوبانک را ایجاد کرد. این سامانه به صورت مستقیم تحت نظر بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و بانک سامان قرار دارد و مانند یک شعبه مجازی بانک سامان فعالیت می کند.

جهت ورود به سامانه سداد کلیک کنید.

در سایت بلوبانک مشتریان می توانند حساب بانکی ایجاد کنند و کارت بانکی آن را بدون مراجعه حضوری به بانک سامان دریافت کنند. در واقع در جامعه کنونی وجود یک سایت بلوبانک بسیار ضروری است چون این سامانه می تواند خدمات زیادی را بدون نیاز به مراجعه حضوری به کاربران ارائه دهد. در حال حاضر سایت مذکور به نشانی اینترنتی blubank.com در اختیار کاربران قرار دارد و همه مردم می توانند از خدمات مختلف آن استفاده کنند.

ورود به سایت بلوبانک blubank.com

ورود به سایت بلوبانک

سایت بلوبانک یک سایت کاملا مجزا از بانک سامان است که خدمات عالی زیادی را در زمینه بانکی به مشتریان خود ارائه می دهد. در این استارت آپ مشتریان می توانند حساب بانکی ایجاد کنند و از آن برای پرداخت های الکترونیکی استفاده کنند. در صورتی که شما قصد ورود سایت بلوبانک را داشته باشید می توانید لینک blubank.com را در مرورگر خود جستجو کنید تا وارد صفحه اصلی آن شوید.

جهت اطلاع از نحوه کار کارگزاری بانک کشاورزی کلیک کنید.

کد معرف بلوبانک

کاربرانی که قصد ایجاد یک حساب بانکی در سایت نامبرده را دارند باید کدی را به عنوان کد معرف وارد سامانه کنند. حال شاید از خود سوال کنید که کد معرف بلوبانک چیست؟

در این خصوص باید بیان کرد که کد معرف بلوبانک، کدی است که به کمک آن می توانید در استارت آپ بلوبانک ثبت نام کنید. کد معرف به کاربرانی داده می شود که در سایت بلوبانک ثبت نام کرده اند و در آن یک حساب کاربری دارند.

برای ورود به سامانه صیاد بانک ملی کلیک کنید.

حال در صورتی که قصد دارید در استارت آپ بلوبانک یک حساب بانکی ایجاد کنید می توانید از دوستان و آشنایان خود که قبلا در این بانک حساب باز کرده اند یک کد معرف دریافت کنید. سپس در سایت blubank.com ثبت نام کنید. خوب است بدانید که ثبت نام در سایت بلوبانک برای عموم مردم رایگان است و شما نیازی به دریافت کد معرف بلوبانک به صورت حضوری ندارید.

نحوه باز کردن حساب در بلوبانک blubank.com

یکی از امکانات سایت بلوبانک، ایجاد حساب بانکی در آن به صورت آنلاین و غیرحضوری است. به طوری که شما برای باز کردن حساب در بلوبانک نباید هیچ هزینه ای را پرداخت کنید. بعد از آن که افتتاح حساب در این سایت را تمام کردید می توانید 5 تا 7 روز بعد کارت بانکی خود را در درب منزلتان تحویل بگیرید و از خدمات بانکی آن استفاده کنید.

شما برای باز کردن حساب بانکی در سایت بلوبانک باید نسخه های برنامه آن را در گوشی خود دانلود و نصب کرده باشید. سپس طبق مراحل زیر برای باز کردن حساب بانکی در بلوبانک اقدام کنید.

• ابتدا برنامه بلوبانک را در گوشی خود باز کنید و روی گزینه “باز کردن حساب” در آن کلیک کنید.

نحوه باز کردن حساب در بلوبانک

• پنجره جدیدی برای شما در مورد شرایط و ضوابط استفاده از سامانه نمایان می شود. به طوری که شما در آن باید گزینه مربوط به قبولی این “شرایط و ضوابط را خوانده ام و قبول می کنم” را فعال کنید سپس روی “ادامه” کلیک کنید.

برای آشنایی با سامانه صیاد پست بانک و نحوه ایجاد حساب در آن، مقاله مربوطه را مطالعه نمایید.

مراحل باز کردن حساب در بلوبانک

• حالا شماره تلفن خود را در کادر مربوطه وارد کنید.

آموزش تصویری باز کردن حساب در blubank.com

• یک کد تایید طی پیامکی به شما ارسال می شود که باید آن را در قسمت مشخص شده در استارت آپ سامان درج نموده و روی “گزینه بعدی” کلیک نمایید.

نحوه باز کردن حساب در بلوبانک سامان

• از شما درخواست می شود که کد معرف خود را در کادر مشخص شده وارد کنید.

جهت آشنایی با سامانه صیاد بانک مسکن روی لینک آبی کلیک کنید.

آموزش تصویری باز کردن حساب در blubank.com

• در فرم ظاهر شده، اطلاعات شخصی خود مانند تاریخ تولد و غیره را برای ایجاد حساب بانکی تکمیل کنید.
• با انجام مراحل بالا استارت آپ سامان از شما درخواست می کند تا با فرستادن یک فیلم از خودتان احراز هویت کنید تا فرآیند ایجاد حساب بانکی شما در بلوبانک سامان کامل شود.

ایجاد حساب در سایت بلوبانک سامان

دانلود برنامه بلوبانک

همان طور که در بالا به آن اشاره کردیم کاربرانی که قصد افتتاح حساب در سایت بلوبانک را دارند باید برنامه آن را دانلود و نصب کنند. در واقع سایت مذکور خدمات خود را در قالب یک نرم افزار به کاربران ارائه می دهد.

برای ورود به سامانه صیاد بانک رفاه کلیک کنید.

حال شما برای دانلود استارت آپ بلوبانک سامان باید نسخه موبایلی آن را تهیه کنید. برای این کار به سیستم عامل گوشی خود توجه کنید و بر اساس آن برنامه بلوبانک را دانلود و نصب کنید. خوشبختانه در حال حاضر امکان دانلود برنامه بلوبانک برای گوشی های آیفون و اندروید فراهم شده است. خوب است بدانید که افتتاح حساب در بلوبانک سامان تنها از طریق برنامه آن امکان پذیر می باشد؛ بنابراین شما نمی توانید در این سایت یک حساب بانکی ایجاد کنید.

لذا شما باید برای استفاده از خدمات بانکی و غیرحضوری بانک سامان باید استارت آپ آن را حتما دانلود و نصب کنید. حال شما برای دریافت لینک دانلود آن ها با کارشناسان سامانه رسمی در ارتباط باشید تا آن ها برای شما آخرین نسخه بروزرسانی شده سایت بلوبانک سامان را ارسال کنند.

برای آشنایی با سامانه صیاد بانک توسعه تعاون کلیک کنید.

همان گونه که می دانید در این مقاله از سامانه رسمی در مورد سایت بلوبانک سامان به نشانی اینترنتی blubank.com صحبت کردیم. این سامانه خدمات بانکی زیادی را به کاربران ارائه می دهد؛ به طوری که با ثبت نام در سایت مذکور می توانید کد معرف خود را دریافت کنید. سپس با دانلود و نصب برنامه سایت بلوبانک در گوشی خود حساب بانکی ایجاد کنید. برای راهنمایی بیشتر کاربران در بالا مراحل آن را توضیح دادیم. اگر شما نیاز به توضیحات بیشتری دارید می توانید با کارشناسان سامانه رسمی صحبت کنید.

سوالات متداول


منظور از بلوبانک چیست؟

بلوبانک به استارت آپی گفته می شود که مانند یک شعبه مجازی بانک به کاربران خود خدمات ارائه می دهد. به طوری که شما در آن می توانید یک حساب بانکی افتتاح کنید.

چگونه در سایت بلوبانک حساب بانکی افتتاح کنیم؟

شما برای افتتاح حساب بانکی در سایت بلوبانک سامان باید نسخه موبایلی آن را دانلود کنید و با نصب آن فرآیند افتتاح حساب بانکی را طبق مطالب گفته شده در بالا انجام دهید.

چه کسانی می توانند از سایت بلوبانک سامان استفاده کنند؟

در حال حاضر کلیه افراد می توانند با دانلود و نصب استارت آپ بلوبانک سامان از خدمات آن استفاده کنند. برای این کار لازم است آن ها در این سامانه یک حساب بانکی ایجاد کنند.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *