سامانه های اجتماعی

سایت بتاجا betaja.ir

در حال حاضر اکثر سازمان ها، نهادها، ارگان های دولتی و… برای افزایش رفاه کارکنان خود تعاونی های مختلف با موضوعات متفاوت تاسیس می کنند. سایت بتاجا نیز متعلق به بنیاد تعاون ارتش کشورمان می باشد که ارائه دهنده بخشی از خدمات این تعاونی به صورت غیر حضوری به کارکنان ارتش است. هدف اصلی تاسیس بتاجا یا همان بنیاد تعاون ارتش افزایش کیفیت معیشت و زندگی کارکنان ارتش و خانواده های آنان از طریق تامین شرایط جهت خانه دار شدن کارکنان ارتش می باشد.

در واقع بتاجا از طریق ارائه وام و تسهیلات یا ساخت واحدهای مسکونی به روند خانه دار شدن کارکنان ارتش کمک می کند. لازم به ذکر است زمینه فعالیت بتاجا فقط تامین مسکن بوده و همانند دیگر تعاونی ها در تهیه خوراک، پوشاک، وسایل خانه و… نقشی ندارد. سایت بتاجا نیز با هدف انجام اطلاع رسانی های ضروری، ثبت نام در طرح های مختلف و به طور کلی افزایش خدمت رسانی به کارکنان ارتش کشور راه اندازی شده است.

در حال حاضر سامانه بتاجا از بخش های مختلفی تشکیل شده که هر کدام از آن ها خدماتی را در اختیار کارکنان ارتش قرار می دهند. به دلیل اهمیت خدمات ارائه شده در سایت مذکور، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب محتلف سایت بتاجا بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

نحوه ورود به سایت بتاجا

قبل از اینکه به بررسی سایت بتاجا بپردازیم بهتر است با اهداف و خدمات بتاجا آشنا شوید. بتاجا برگرفته از عبارت “بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران” می باشد که با هدف افزایش کیفیت معیشت و زندگی کارکنان ارتش کشورمان تاسیس شده است.

بتاجا موسسه غیر انتفاعی می باشد که از طرق مختلف، منابع مالی مورد نیاز جهت کمک به خانه دار شدن کارکنان ارتش را فراهم می کند. از جمله روش های تامین منابع مالی بتاجا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • شرکت در امورات تجاری و بازرگانی
  • تاسیس واحدهای عمرانی و تولیدی
  • دریافت کمک های مالی از ارتش
  • دریافت وام از بانک های کشور
  • کمک بخش خصوصی

برای اطلاع از خدمات سایت پلیس من بر روی لینک کلیک کنید.

حال نکته مهم این است که بتاجا چگونه به خانه دار شدن کارکنان ارتش کمک می کند؟ بنیاد تعاون ارتش کشورمان از دو طریق یعنی ارائه وام و تسهیلات به کارکنان، همچنین کمک در تهیه زمین و تغییر کاربری آن ها، تهیه مصالح ساختمانی مورد نیاز و همکاری با سایر تعاونی های ارتش در ساخت واحدهای مسکونی برای کارکنان ارتش مشارکت می کند.

لازم به ذکر است زمینه فعالیت بتاجا فقط کمک به خانه دار شدن کارکنان ارتش می باشد و در دیگر امورات این مجموعه نقشی ندارد.

برای اطلاع از بخش های سایت ایساکو بر روی لینک کلیک کنید.

در حال حاضر سامانه بتاجا به منظور ارائه خدمات غیر حضوری به کارکنان ارتش راه اندازی شده تا این افراد بتوانند از اطلاعیه ها و اخبارهای منتشر شده به صورت به روز مطلع شوند، سوالات و ابهامات ایجاد شده در مورد طرح های بنیاد تعاون ارتش را مطرح کرده و پاسخ آن ها را دریافت کنند و در مواقع ثبت نام در طرح های حمایتی مسکن نسبت به ثبت نام در سایت بتاجا اقدام نمایند.

البته خدمات ارائه شده در سایت بتاجا محدود به این چند مورد نبوده و بخش های دیگری نیز در این سایت در دسترس کارکنان ارتش قرار گرفته اند.

با توجه به توضیحات گفته شده کارکنان ارتش کشورمان بهتر است با جوانب مختلف سایت مذکور آشنا شده تا در مواقع لزوم امورات مورد نظر خود را به انجام برسانند.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام در سامانه مشوق بیمه ای بر روی لینک کلیک کنید.

بنابراین چنانچه قصد ورود به سایت بتاجا را دارید باید نشانی اینترنتی betaja.ir را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی سایت مطابق با تصویر زیر برای شما نمایش داده شود. حال می توانید از کادر بالایی صفحه بخش و گزینه مورد نظر خود را جهت دریافت خدمات انتخاب کنید.

وارد شدن به سایت بتاجا

لازم به ذکر است در قسمت میانی صفحه اصلی سامانه بتاجا نیز قسمتی برای ارائه خدمات سایت قرار داده شده است که مطابق با تصویر زیر می توانید گزینه مورد نظر خود را از این قسمت نیز انتخاب کنید.

نحوه ورود به سامانه بتاجا

معرفی بخش ثبت نام مسکن ملی بنیاد تعاون ارتش betaja.ir

یکی از طرح های حمایتی دولت در راستای خانه دار شدن افرادی که تا به حال واحد یا زمین مسکونی نداشته اند، ساخت مسکن ملی می باشد. نهاد اجرا کننده طرح ملی مسکن، وزارت راه و شهرسازی است که امکان ثبت نام متقاضیان را از طریق راه اندازی سامانه ثبت نام ملی مسکن فراهم کرده است.

البته ثبت نام در این طرح مستلزم برخورداری از شرایطی همچون عدم مالکیت واحد یا زمین مسکونی توسط متقاضی و افراد تحت تکفل، عدم دریافت وام و تسهیلات ساخت یا خرید خانه، برخورداری از تمکن مالی برای پرداخت اقساط و… می باشد.

برای اطلاع از نحوه جستجو در سامانه نما اموال مسروقه بر روی لینک کلیک کنید.

بتاجا در راستای کمک به ثبت نام کارکنان ارتش در این طرح، درگاه ثبت نام را از طریق سایت بتاجا فراهم کرده و در توضیحات این بخش از سایت مطرح شده که بعد از انجام ثبت نام و دریافت کد رهگیری، نتیجه ثبت نام را باید از طریق مراجعه به سایت طرح ملی مسکن که متعلق به وزارت راه و شهرسازی است، پیگیری کنند.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه مالیات حقوق بر روی لینک کلیک کنید.

به همین منظور چنانچه به عنوان یکی از کارکنان ارتش قصد ثبت نام در طرح ملی مسکن را دارید باید در بازه های زمانی که اعلام می شود از طریق نشانی اینترنتی betaja.ir وارد صفحه اصلی سایت بتاجا شده و مطابق با تصویر زیر از کادر بالایی صفحه بر روی گزینه “ثبت نام طرح ملی مسکن” کلیک نمایید.

ثبت نام طرح مسکن ملی

سپس مواردی از قوانین، شرایط و نکات مهم در مورد طرح مسکن ملی برای شما نمایش داده می شود که باید آن ها را با دقت مطالعه کرده و وارد مرحله بعدی شوید.

قوانین ثبت نام در سایت بتاجا

در مرحله جدید از شما خواسته می شود فرم مشخصات فردی را تکمیل نمایید.

تکمیل فرم مشخصات فردی

ادامه فرم قبلی مربوط به مشخصات محل سکونت است، بعد از تکمیل موارد خواسته شده باید مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “ثبت درخواست” کلیک نمایید.

مشخصات محل سکونت

برای اطلاع از امکانات سامانه سرا خانه کارگر بر روی لینک کلیک کنید.

معرفی بخش سامانه پاسخگویی بتاجا

یکی از بخش هایی که در اغلب وب سایت های کشور وجود دارند، بخش سوالات متداول و همچنین ارسال سوال و دریافت پاسخ آن ها می باشد. برخی از سایت ها بخش دوم یعنی ارسال سوال را نداشته و فقط به صورت پیش فرض تعدادی سوال و پاسخ آن ها را در معرض مشاهده کاربران قرار داده اند.

برای اطلاع از بخش های سامانه ثبت نام ودیعه مسکن بر روی لینک کلیک کنید.

درمورد سایت بتاجا هر دو مورد یعنی مشاهده سوالات متداول و امکان پرسش سوال در بخش سامانه پاسخگویی فراهم شده است. به همین منظور چنانچه قصد مشاهده سوالات متداول و یا ثبت سوال جدید دارید باید بعد از ورود به صفحه اصلی سایت بتاجا مطابق با تصویر زیر از کادر بالایی صفحه بر روی گزینه “سامانه پاسخگویی” کلیک نمایید.

سامانه پاسخگویی سایت بتاجا

همانطور که گفتیم در بخش میانی صفحه اصلی سامانه بتاجا نیز امکان دسترسی به بخش های این سایت فراهم شده است، بنابراین از طریق این قسمت نیز می توانید به سامانه پاسخگویی بتاجا وارد شوید.

بخش پاسخگویی سایت بتاجا

بعد ورود به بخش سامانه پاسخگویی می توانید سوالات متداول و پاسخ آن ها را مشاهده کنید یا اینکه عنوان سوال خود را مطابق با تصویر زیر جستجو نمایید.

جستجو سوال در سایت بتاجا

چنانچه سوال مورد نظر شما جزء پرسش های متداول نبود باید به انتهای همان صفحه مراجعه کرده و سوال خود را به همراه مشخصات خواسته شده به ثبت برسانید.

ثبت سوال در سامانه بتاجا

بعد از اینکه سوال را ارسال کنید سامانه کد پیگیری در اختیار شما قرار می دهد، حال برای پیگیری نتیجه سوال خود می توانید در همان صفحه مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “پیگیری” کلیک نمایید، کد پیگیری را در قسمت مربوطه درج و در نهایت گزینه “ارسال” را انتخاب کنید.

پیگیری پاسخ سوال در سایت بتاجا

برای اطلاع از خدمات سامانه یکپارچه فروش خودرو بر روی لینک کلیک کنید.

خدمات سایت بتاجا betaja.ir

در قسمت های قبلی همین مقاله نحوه ورود به صفحه اصلی سایت بتاجا را توضیح دادیم و دو بخش مهم یعنی ثبت نام مسکن ملی و سامانه پاسخگویی سایت بتاجا را نیز معرفی کردیم. بهتر است بدانیم خدمات سامانه بتاجا محدود به دو مورد قبلی نبوده و امکانات دیگری نیز از طریق مراجعه به سایت بنیاد تعاون ارتش در دسترس کارکنان آن قرار می گیرند.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه نسخه الکترونیک بر روی لینک کلیک کنید.

از جمله این امکانات می توان به مشاهده اطلاعیه ها، اخبار و تهیه بلیط تسهیلاتی اشاره کرد. لازم به ذکر است تمامی این موارد در بخشی به نام “خدمات” قابل دسترس می باشند.

به همین منظور چنانچه قصد ورود به بخش خدمات سامانه بتاجا را دارید باید از طریق نشانی اینترنتی betaja.ir وارد صفحه اصلی سایت شده و مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “خدمات” کلیک نمایید.

خدمات سایت بتاجا

سپس وارد مرحله ای می شوید که امکان انتخاب گزینه های مختلف برای شما فراهم شده است.

گزینه های بخش خدمات

در ادامه مطلب جزئیات هر یک از موارد بخش “خدمات” را به صورت مجزا توضیح می دهیم:

بخش اطلاعیه خدمات

در این بخش اطلاعیه هایی درمورد ارائه تسهیلات، دریافت کارت های مختلف، ثبت نام در طرح ها و… مختص کارکنان ارتش اعلام می شوند، تا این افراد به موقع از طرح های جدید مطلع شده و نسبت به دریافت، ثبت نام و انجام موارد ضروری اقدام کنند. برای ورود به این بخش باید از منو خدماتی که در تصویر قبلی مشاهده کردید بر روی گزینه “اطلاعیه خدمات” کلیک نمایید.

بخش اطلاعیه خدمات

برای اطلاع از خدمات سامانه سماح بر روی لینک کلیک کنید.

بخش اخبار خدمات

تمامی خبرهای مرتبط با ارتش و بنیاد تعاون در این بخش از سایت بتاجا در دسترس می باشند. برای ورود به این بخش و اطلاع از اخبار منتشر شده باید از منو بخش خدمات بر روی گزینه “اخبار خدمات” کلیک نمایید تا صفحه اخبار برای شما نمایش داده شود.

بخش اخبار خدمات

برای اطلاع از بخش های سامانه مخابرات من بر روی لینک کلیک کنید.

بخش بلیط تسهیلاتی

در این بخش از سایت بتاجا شرایطی فراهم شده تا کارکنان ارتش بتوانند برای خود و خانواده شان بلیط تسهیلاتی سفر تهیه کنند. چنانچه قصد ورود به این بخش را دارید باید از منو خدمات سایت که در ابتدای این قسمت از مقاله توضیح دادیم، بر روی گزینه “بلیط تسهیلاتی” کلیک نمایید و با ورود به مرحله جدید ابتدا متن شرایط را با دقت مطالعه کنید.

سپس با مراجعه به انتهای صفحه مطابق با تصویر زیر تیک مربوط به پذیرش قوانین را به تایید رساند، مبدا و مقصد سفر خود را انتخاب و فرآیند تهیه بلیط را به انجام برسانید.

ثبت بلیط تسهیلاتی از سایت بتاجا

بعد از ثبت بلیط تسهیلاتی، سایت بتاجا یک کد پیگیری در اختیار شما قرار می دهد که به وسیله آن می توانید نتیجه ثبت بلیط خود را پیگیری کنید. به همین منظور مطابق با تصویر زیر ابتدا باید گزینه “پیگیری” را انتخاب کرده، سپس کد پیگیری را در قسمت مربوطه درج و بر روی گزینه “ارسال” کلیک نمایید.

پیگیری ثبت بلیط تسهیلاتی

چگونه می توان به سایت بتاجا وارد شد؟

برای ورود به سامانه بتاجا باید از نشانی اینترنتی betaja.ir استفاده کنید و مطابق با مراحل گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا امکان ثبت سوال در سامانه بتاجا وجود دارد؟

بله، این امکان در بخش سامانه پاسخگویی بتاجا فراهم می باشد.

چگونه می توان در طرح مسکن ملی برای کارکنان ارتش ثبت نام کرد؟

برای ثبت نام در این طرح باید در موعد مقرری که اعلام می شود به سایت بتاجا مراجعه کنید.

آیا امکان پیگیری بلیط تسهیلاتی خریداری شده در سامانه بتاجا فراهم می باشد؟

بله، بعد از ثبت بلیط مورد نظر کد پیگیری در اختیار شما قرار می گیرد که در همان صفحه می توانید پیگیری بلیط ثبت شده را به انجام برسانید.

5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *