سامانه های مالی و سرمایه

سایت بانک سپه www.banksepah.ir

بانک سپه به عنوان قدیمی ترین و بزرگترین بانک کشور یکی از بانک های دولتی می باشد که در حال حاضر چند بانک و موسسه اعتباری دیگر نیز با این بانک ادغام شده اند. سایت بانک سپه در راستای ارائه خدمات غیر حضوری و کاهش مراجعات مشتریان به شعب این بانک راه اندازی شده تا از این طریق کیفیت خدمات ارائه شده به جمعیت گسترده مشتریان بانک سپه بهبود یابد.

در حال حاضر اکثر امورات مورد نیاز مشتریان بانک سپه از طریق مراجعه به سایت بانک سپه قابل انجام می باشند، همچنین به دلیل ادغام چند بانک و موسسه مالی اعتباری دیگر با بانک سپه خدمات سایت متعلق به بانک سپه گسترده تر شده تا مشتریان جدید این بانک سردرگم نبوده و برای انجام امورات بانکی که به صورت روزمره به آن ها نیاز دارند، به شعب بانک سپه مراجعه نکنند.

به دلیل گسترده و کارآمد بودن خدمات ارائه شده در سایت مذکور، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف سایت بانک سپه بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

معرفی سایت بانک سپه

معرفی سایت بانک سپه

قبل از توضیح جوانب مختلف وب سایت متعلق به بانک سپه بهتر است با حوزه فعالیت و تاریخچه این بانک بیشتر آشنا شویم. بانک سپه اولین بانک تاسیس شده در کشور می باشد که در حال حاضر به عنوان بزرگترین و قدیمی ترین بانک ایران معرفی شده است.

سپه، بانکی کاملا دولتی می باشد که طی چند سال اخیر چند موسسه مالی اعتباری و بانک دیگر به نام های انصار، مهر، کوثر،حکمت و قوامین با بانک سپه ادغام شده اند.

لازم به ذکر است تمامی بانک ها و موسسات اعتباری نامبرده در حوزه خدمات مالی نهادهای نظامی کشور فعالیت داشته اند، بنابراین با ادغام این بانک ها با بانک سپه وظایف رسیدگی به امورات مالی نهادهای نظامی کشور به بانک سپه محول شده است.

برای اطلاع از امکانات سایت بانک کشاورزی بر روی لینک کلیک کنید.

در نتیجه می توان گفت بانک سپه در کنار تمامی خدمات بانکی که در اختیار عموم مردم قرار می دهد، خدمات مالی، پرداخت حقوق، ارائه تسهیلات و… مربوط به کارکنان نهادهای نظامی کشور را نیز برعهده دارد.

با توجه به توضیحات گفته شده، مردم از قدیمی ترین و بزرگترین بانک کشور دریافت خدمات مالی به بهترین نحو را انتظار دارند، به همین منظور نیز سایت بانک سپه راه اندازی شده تا اکثر امورات متعلق به این بانک تا حد امکان به صورت غیر حضوری در اختیار مشتریان قرار بگیرند.

بهتر است بدانیم چنانچه دریافت برخی از خدمات نیز نیازمند مراجعات حضوری به شعب بانک سپه باشند در وب سایت متعلق به بانک سپه توضیحات لازم در این مورد ارائه شده است.

برای اطلاع از بخش های سایت بانک سامان بر روی لینک کلیک کنید.

سایت بانک سپه در حال حاضر از بخش های مختلفی تشکیل شده که علاوه بر ارائه خدمات خاص به مشتریان این بانک، خدماتی که کاربردی هستند و اکثر مردم به صورت مکرر از آن ها استفاده می کنند مانند انتقال وجه، پرداخت قبوض، استعلام موجودی و… نیز از طریق سایت بانک سپه در اختیار مشتریان این بانک قرار می گیرند. به دلیل گسترده بودن خدمات سایت نامبرده در ادامه مطلب به برخی از بخش های کاربردی سایت بانک سپه اشاره می کنیم:

بخش اعلام مفقودی کارت

گاهی اوقات ممکن است به دلیل گم شدن کارت بانکی و یا به سرقت رفتن آن، نیاز به مسدود کردن کارت بانکی خود داشته باشید. در سایت بانک سپه امکانی فراهم شده تا بدون نیاز به مراجعات حضوری به شعب این بانک، در کمترین زمان ممکن نسبت به اعلام مفقودی و ثبت درخواست مسدودی کارت بانکی خود اقدام کنید.

لازم به ذکر است استفاده از این بخش سایت نیازی به رمز عبور و نام کاربری ندارد، بنابراین می توانید به محض اطلاع از مفقودی کارت خود نسبت به مسدود کردن آن و جلوگیری از سوء استفاده های مالی اقدام نمایید.

برای اطلاع از خدمات سایت بانک توسعه صادرات بر روی لینک کلیک کنید.

بخش رمز پویا

در حال حاضر انجام تراکنش های اینترنتی و غیر حضوری نیازمند ارائه رمز دوم پویا می باشند، درواقع با رمزهای ایستای قبلی هیچ تراکنش بانکی، غیر حضوری به انجام نمی رسند. با توجه اهمیت و ضرورت ارائه رمز دوم پویا، تمامی افرادی که تراکنش های اینترنتی انجام می دهند باید نسبت به فعال سازی دریافت این نوع رمز اقدام کنند.

در سایت بانک سپه بخشی با همین عنوان وجود دارد که در آن روش های فعال سازی و دریافت رمز دوم پویا توضیح داده شده است.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه تارنمای عرضه اولیه بر روی لینک کلیک کنید.

بخش محاسبه شماره شبا

در حال حاضر سبک انجام تراکنش های مالی و انتقال وجه در بانک های کشور به خصوص برای مبالغ بالا به نحوی تغییر یافته که اطلاع از شماره شبا بانکی افراد ضروری می باشد. در واقع کمتر کسی در جامعه وجود دارد که تا به حال به شماره شبا بانکی خود نیاز نداشته باشد.

به منظور دریافت راحت و بدون اتلاف وقت این شماره، بانک سپه بخشی را در سایت خود قرار داده تا مشتریان این بانک با درج شماره حساب، به شماره شبا دسترسی پیدا کنند. البته لازم به ذکر است مشتریان برخی از بانک های دیگر نیز می توانند از این بخش سایت متعلق به بانک سپه استفاده کنند.

برا اطلاع از بخش های سایت بانک توسعه تعاون بر روی لینک کلیک کنید.

ورود به سایت بانک سپه www.banksepah.ir

ورود به سایت بانک سپه

گسترش بسترهای الکترونیکی و آنلاین طی چند سال اخیر سبب راه اندازی وب سایت و سامانه های مختلف از سوی سازمان ها، ادارات، بانک ها، وزارتخانه ها و حتی مراکز خصوصی کشور شده است.

آغاز به کار سایت ها و سامانه های آنلاین سبب کاهش مراجعات حضوری و ازدحام جمعیت در مراکز مربوطه شده و در عین حال از اتلاف وقت، هزینه های اضافی و رخ دادن خطاهای سهوی جلوگیری به عمل می آورند.

برای اطلاع از خدمات سایت بانک تجارت بر روی لینک کلیک کنید.

بانک های کشور از جمله بانک سپه یکی از پیشگامان گسترش خدمات غیر حضوری هستند و در حال حاضر اکثر امورات بانکی مورد نیاز مردم از طریق مراجعه به سایت ها و سامانه های اینترنتی قابل انجام می باشند.

سایت بانک سپه به عنوان سایت قدیمی ترین و بزرگترین بانک کشور خدمات گسترده و کارآمدی را در اختیار مشتریان این بانک قرار می دهد. در حال حاضر چند موسسه اعتباری و بانک دیگر نیز با بانک سپه ادغام شده اند، بنابراین تعداد مشتریان این بانک افزایش یافته و نیاز به گسترش وب سایت و خدمات آنلاین بانک سپه بیش از پیش احساس می شود.

برای اطلاع از نحوه ورود به سایت بانک پاسارگاد بر روی لینک کلیک کنید.

همانطور که در قسمت قبلی همین مقاله گفتیم خدمات ارائه شده در این سایت بسیار گسترده می باشند، به همین دلیل ما در ادامه مطلب نحوه ورود به چند بخش کاربردی سایت بانک سپه را توضیح خواهیم داد:

ورود به بخش اعلام مفقودی کارت

چنانچه بنا به دلایل مختلف قصد مسدود کردن کارت بانکی خود به صورت غیر حضوری را دارید ابتدا باید از طریق نشانی اینترنتی www.banksepah.ir وارد صفحه اصلی سایت متعلق به بانک سپه شده، سپس مطابق با تصویر زیر از کادر بالایی صفحه بر روی گزینه “اینترنت بانک” کلیک نمایید.

ورود به بخش اعلام مفقودی کارت

در مرحله جدید باید از میان گزینه های مشاهده شده، گزینه “اینترنت بانک سپه” را انتخاب کنید.

اعلام مفقودی کارت

سپس با ورود به مرحله جدید به انتهای صفحه مراجعه کرده و مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “اعلام مسدودی کارت” کلیک نمایید.

اعلام مسدودی کارت

در نهایت باید مشخصات خواسته شده را در قسمت های مربوطه درج و گزینه “ثبت” را انتخاب کنید.

مسدود کردن کارت بانک سپه

برای اطلاع از امکانات سایت بانک پارسیان بر روی لینک کلیک کنید.

ورود به بخش رمز پویا

چنانچه قصد فعال سازی رمز دوم پویای کارت بانکی خود را دارید ولی اطلاعی از روش های فعال سازی آن ندارید، باید بعد از ورود به صفحه اصلی سایت بانک سپه به میانه صفحه مراجعه کرده و مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “خدمات الکترونیک” کلیک نمایید.

ورود به بخش رمز پویا

سپس در همان صفحه گزینه ای به نام “مشاهده انواع خدمات الکترونیک بانک سپه” نمایش داده می شود که باید آن را انتخاب کنید.

خدمات الکترونیک سایت بانک سپه

با ورود به مرحله جدید ابتدا مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “سایر خدمات” کلیک نمایید.

خدمات رمز سایت بانک سپه

سپس از میان گزینه های نمایش داده شده در همان صفحه، گزینه “رمز ورود به سامانه و رمز تایید برداشت” را انتخاب کرده و از روش های فعال سازی رمز پویا مطلع شوید.

دریاقت رمز پویا

برای اطلاع از خدمات سامانه جامع پذیرندگان سداد بر روی لینک کلیک کنید.

ورود به بخش شماره شبا

چنانچه به اطلاع از شماره شبا بانکی خود نیاز دارید، می توانید از طریق نشانی اینترنتی www.banksepah.ir وارد صفحه اصلی سایت بانک سپه شده و مطابق با مراحل قبلی که برای ورود به بخش اعلام مفقودی کارت توضیح دادیم، تا مرحله نشان داده شده در ادامه مطلب پیش بروید، سپس در این مرحله بر روی گزینه “استعلام شماره شبا” کلیک نمایید.

ورود به بخش شماره شبا

در مرحله جدید باید شماره حساب خود را در قسمت مربوطه وارد کرده و بعد از درج عبارت امنیتی که در تصویر مشاهده می کنید، گزینه “جستجو” را انتخاب نمایید.

دریافت شماره شبا

برای اطلاع از نحوه ثبت نام در سامانه کارگزاری بانک کشاورزی بر روی لینک کلیک کنید.

اینترنت بانک سپه www.banksepah.ir

یکی از بخش های مهم و گسترده سایت بانک سپه که شامل امکانات، خدمات و بخش های زیر مجموعه فراوانی می باشد، بخش اینترنت بانک سپه است. در واقع اکثر خدمات کاربردی که مردم به آن ها نیاز دارند از طریق مراجعه به بخش اینترنت بانک قابل دسترسی می باشند.

اینترنت بانک بخش مشترک میان وب سایت تمامی بانک های کشور است با این تفاوت که برخی از امکانات آن ها مشابه یکدیگر نیستند. لازم به ذکر است در بخش اینترنت بانک سپه برخی از خدمات در صورتی قابل دسترس هستند که شما نام کاربری و رمز عبور خود را دریافت کرده باشید.

برای اطلاع از امکانات سامانه صیاد بانک ملی بر روی لینک کلیک کنید.

البته برخی از بخش ها نیز مانند استعلام شماره شبا بانک سپه و سایر بانک ها، اعلام مفقودی کارت، پرداخت قبوض، استعلام وضعیت پرداخت و… نیز جزء خدمات بدون لاگین بوده و نیازی به رمز عبور ندارند.

به همین منظور چنانچه قصد ورود به بخش اینترنت بانک سپه را دارید باید از طریق نشانی اینترنتی www.banksepah.ir وارد صفحه اصلی سایت بانک سپه شده و مطابق با تصویر زیر از کادر بالایی صفحه بر روی گزینه “اینترنت بانک” کلیک نمایید.

اینترنت بانک سپه

در مرحله جدید باید از میان گزینه های موجود، گزینه “اینترنت بانک سپه” را انتخاب کنید.

ورود به سایت بانک سپه

در نهایت نیز ابتدا از کادر بالایی صفحه گزینه “ورود با نام کاربری سپه” را انتخاب کرده، سپس نام کاربری، رمز عبور و عبارت امنیتی که در تصویر مشاهده می کنید را در قسمت های مربوطه درج و بر روی گزینه “ورود” کلیک نمایید.

رمز عبور اینترنت بانک سپه

برای اطلاع از نحوه انتقال چک در سامانه صیاد پست بانک بر روی لینک کلیک کنید.

چگونه می توان به سایت بانک سپه وارد شد؟

برای ورود به سایت متعلق به بانک سپه باید از نشانی اینترنتی www.banksepah.ir استفاده کنید و مطابق با مراحل گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا برای دریافت شماره شبا از بانک سپه باید رمز ورود به اینترنت بانک را داشته باشیم؟

خیر، استفاده از این بخش سایت نیازی به رمز ورود و نام کاربری ندارد.

آیا می توان از طریق مراجعه به سایت بانک سپه، فایل همراه بانک را دریافت کنیم؟

بله، این امکان در سایت متعلق به بانک سپه فراهم شده است.

آیا مشتریان دیگر بانک های کشور می توانند از طریق سایت متعلق به بانک سپه، شماره شبا بانکی خود را دریافت کنند؟

بله، در سایت مذکور بخشی با همین عنوان وجود دارد.

5/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *