سامانه های مالی و سرمایه

سایت بانک توسعه صادرات edbi.ir

گسترش امکانات و خدمات ارائه شده در وب سایت و سامانه های آنلاین بانکی یکی از موضوعات مهم در دنیای امروزی می باشد، زیرا در کنار توسعه خدمات غیر حضوری در زمینه های مختلف انتظارات از گسترش خدمات آنلاین بانک ها بسیار بیشتر از سایر موضوعات می باشد. سایت بانک توسعه صادرات با هدف ارائه خدمات غیر حضوری به مشتریان این بانک راه اندازی شده تا از این طریق میزان مراجعات حضوری مردم به شعب بانک توسعه صادرات کاهش یابد.

در حال حاضر خدماتی همچون دریافت رمز دوم پویا، اطلاع از وضعیت تسهیلات، انتقال وجه، دریافت گردش مالی، موجودی حساب، خدمات چک های صیادی و… از طریق سایت متعلق به بانک توسعه صادرات قابل دسترس می باشند و مشتریان این بانک برای دریافت اکثر خدمات مورد نظر خود نیازی به مراجعات حضوری ندارند، البته در برخی از موارد امورات مربوطه فقط از طریق مراجعات حضوری به شعب بانک امکان پذیر می باشند.

به دلیل گسترده بودن امکانات ارائه شده در سایت نام برده و همچنین کاربردی بودن خدمات، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف سایت بانک توسعه صادرات بپردازیم پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

ورود به سایت بانک توسعه صادرات

ورود به سایت بانک توسعه صادرات

احتمالا با شنیدن نام بانک توسعه صادرات ابتدا تصور کنید که این بانک مرتبط با بانک صادرات کشورمان است و خدمات ارائه شده توسط این بانک تقریبا مشابه بانک صادرات می باشد، بهتر است بدانیم بانک توسعه صادرات بانکی مستقل و بدون ارتباط با بانک صادرات می باشد، در واقع بانک توسعه صادرات زیر مجموعه هیچ بانکی در کشور نیست.

در مورد اهداف تاسیس بانک نامبرده بهتر است بدانیم بانک توسعه صادرات با اهداف مختلفی در زمینه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تاسیس شده تا از طریق تامین سرمایه و ارائه تسهیلات مالی به بازرگانان ایرانی میزان توسعه صادرات و واردات غیر نفتی را در کشور گسترش دهد، به همین دلیل نیز نام بانک، توسعه صادرات انتخاب شده است.

برای اطلاع از خدمات سایت بانک توسعه تعاون بر روی لینک کلیک کنید.

با تاسیس این بانک در کنار تمامی اهداف مهمی که در نظر گرفته شده، خدمات بانکی همانند دیگر بانک های کشور، سپرده گذاری، ارائه تسهیلات بانکی و… نیز در اختیار مشتریان این بانک قرار داده می شود.

با گسترش ارائه خدمات غیر حضوری در بانک های مختلف کشور، بانک توسعه صادرات نیز از این مورد مستثنی نشده و با راه اندازی سایت بانک توسعه صادرات بستر لازم جهت ارائه و گسترش خدمات غیر حضوری خود را فراهم کرده است. در حال حاضر اکثر امورات مورد نیاز مشتریان این بانک به صورت آنلاین از طریق وب سایت و سامانه های مختلف قابل انجام می باشند.

برای اطلاع از نحوه ورود به سایت بانک تجارت بر روی لینک کیلک کنید.

در سایت بانک توسعه صادرات بخش های مهمی همچون خدمات الکترونیک، بانکداری اینترنتی، محاسبه شبا، رمز دوم پویا، سامانه مدیریت چک صیاد، خدمات سفیر، بانکداری باز، همراه بانک، انتقال وجه، دریافت صورت حساب و موجودی و… قرار داده شده اند تا مشتریان این بانک برای انجام چنین مواردی نیازی به مراجعات حضوری نداشته باشند.

در دنیای امروزی که اکثر موارد شغلی، شخصی، اجتماعی و… به صورت آنلاین به انجام می رسند، گسترش خدمات بانکی دور از انتظار نیست و در عین حال مردم تمایل دارند چنین مواردی را به صورت آنلاین انجام داده و وقت خود را برای رفت و آمد و انتظار در صف های بانکی تلف نکنند.

برای اطلاع از خدمات سایت بانک پاسارگاد بر روی لینک کلیک کنید.

در همین راستا چنانچه مشتری بانک توسعه صادرات هستید و قصد ورود به سایت متعلق به این بانک را دارید ابتدا باید نشانی اینترنتی edbi.ir را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی سایت مطابق با تصویر زیر برای شما نمایش داده شود، سپس بخش و گزینه مورد نظر خود را جهت دریافت خدمات انتخاب کنید.

وارد شدن به سایت بانک توسعه صادرات

اینترنت بانک توسعه صادرات edbi.ir

بخش های سایت بانک توسعه صادرات

طی چند سال اخیر با توجه به گسترش بسترهای الکترونیکی و آنلاین در کشور تمامی سازمان ها، ادارات، ارگان ها، بانک ها و حتی اکثر مراکز خصوصی نسبت به راه اندازی وب سایت و سامانه های مختلف اقدام کرده اند تا از این طریق ارائه خدمات غیر حضوری خود را گسترش دهند.

بدون شک در دنیای امروزی که اکثر امورات زندگی در موضوعات مختلف به صورت آنلاین انجام می شوند، مراکزی که روش قدیمی جهت ارائه خدمات خود را ادامه داده و اقدامی در جهت ارائه خدمات غیر حضوری انجام ندهند با نارضایتی مردم مواجه خواهند شد.

برای اطلاع از بخش های سایت بانک پارسیان بر روی لینک کلیک کنید.

در همین راستا به دلیل اهمیت خدمات بانکی در جامعه، آغاز و گسترش ارائه خدمات غیر حضوری بانک ها یکی از مواردی هستند که پیشرفت چشمگیری در زمینه به روز شدن و ارائه خدمات آنلاین داشته اند.

در واقع در حال حاضر تمامی بانک های کشور علاوه بر اینکه خدمات گسترده ای را از طریق وب سایت خود در اختیار مشتریان قرار می دهند بلکه سامانه ها و برنامه های گوناگونی را نیز طراحی و به مرحله اجراسازی رسانده اند.

بانک توسعه صادرات نیز از این مورد مستثنی نشده و در کنار اهداف مهمی همچون کمک به صادرات و واردات نفتی در کشورمان، ارائه خدمات غیر حضوری خود را از طریق سایت بانک توسعه صادرات آغاز کرده است.

برای اطلاع از خدمات سامانه جامع پذیرندگان سداد بر روی لینک کلیک کنید.

در حال حاضر بخش های مختلفی در سایت نامبرده قابل دسترس می باشند که یکی از مهم ترین آن ها، بخش اینترنت بانک توسعه صادرات است. در بخش اینترنت بانک اکثر اموراتی که مردم به صورت روزانه و مکرر به آن ها نیاز دارند همچون انتقال وجه، استعلام موجودی، دریافت گردش حساب، خرید شارژ، پرداخت قبوض و… در دسترس مشتریان بانک توسعه صادرات قرار داده شده اند.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام در سامانه کارگزاری بانک کشاورزی بر روی لینک کلیک کنید.

به همین منظور چنانچه اینترنت بانک حساب خود را فعال کرده اید حال می توانید برای ورود به این بخش از نشانی اینترنتی edbi.ir استفاده کنید تا وارد صفحه اصلی سایت شوید، سپس مطابق با تصویر زیر از کادر بالایی صفحه ابتدا بر روی گزینه “خدمات الکترونیک” کلیک نمایید تا گزینه های بیشتر برای شما نمایش داده شوند، حال باید یکی از دو گزینه اینترنت بانک اشخاص حقیقی یا حقوقی را انتخاب کنید. ما برای مثال ادامه مراحل را با گزینه اینترنت بانک اشخاص حقیقی پیش می بریم.

اینترنت بانک سایت بانک توسعه صادرات

با ورود به مرحله جدید ابتدا نوع رمزیاب را انتخاب کرده، سپس نام کاربری و رمز عبور خود را در قسمت های مربوطه درج و بر روی گزینه “ورود” کلیک نمایید.

ورود به اینترنت بانک

لازم به ذکر است تا قبل از شیوع ویروس کرونا و لزوم کاهش مراجعات حضوری، تکمیل فرم درخواست فعال سازی اینترنت بانک توسعه صادرات از طریق مراجعات حضوری به شعب بانک امکان پذیر بود ولی در حال حاضر چنانچه مشتری این بانک هستید و قصد فعال سازی اینترنت بانک خود را دارید می توانید از طریق مراجعه به سایت بانک توسعه صادرات و انتخاب گزینه “عضویت” مراحل فعال سازی اینترنت بانک توسعه صادرات را طی کنید.

عضویت در اینترنت بانک

در مرحله جدید باید فرم مربوطه را تکمیل کرده و در نهایت بر روی گزینه “ارسال” کلیک نمایید.

تکمیل فرم عضویت

یکی دیگر از موضوعاتی که درمورد اینترنت بانک توسعه صادرات اهمیت دارد نوع روش دریافت رمز ورود می باشد، در حال حاضر دو روش یعنی استفاده از دستگاه رمزسازی که توسط بانک به مشتریان ارائه می شود و روش دریافت رمز از طریق پیامک در دسترس می باشند.

چنانچه قبلا رمز ساز خود را فعال کرده ولی در حال حاضر بنا به دلایلی غیر فعال شده است می توانید از طریق انتخاب گزینه “فعال سازی” مطابق با تصویر زیر نسبت به فعال سازی مجدد آن اقدام کنید.

فعال سازی رمزساز

در مرحله جدید باید فرم مربوطه را تکمیل کرده و بر روی گزینه “ارسال” کلیک نمایید. سپس با کد پیگیری که از سایت دریافت کرده اید و کارت شناسایی خود به یکی از شعب بانک توسعه صادرات مراجعه نمایید.

کد رهگیری رمز ساز

برای اطلاع از نحوه ثبت چک در سامانه صیاد بانک ملی بر روی لینک کلیک کنید.

صندوق اندوخته بانک توسعه صادرات

همانطور که گفتیم بانک توسعه صادرات با طراحی هدفی مهم یعنی کمک به توسعه صادرات و واردات غیر نفتی در کشورمان تاسیس شده، تحقق این هدف نیز با تامین منابع مالی و ارائه تسهیلات به بازرگانان ایرانی انجام می شود.

حال نکته مهم در این مورد تامین منابع مالی جهت ارائه تسهیلات به بازرگانان ایرانی است، در این راستا صندوق اندوخته بانک توسعه صادرات با همکاری شرکت تامین سرمایه تمدن راه اندازی شده تا سرمایه گذارانی که قصد سرمایه گذاری کم ریسک و در عین حال با بازدهی کوتاه مدت دارند نسبت به سرمایه گذاری در این صندوق اقدام نمایند.

برای اطلاع از نحوه استعلام چک در سامانه صیاد پست بانک بر روی لینک کلیک کنید.

بر اساس اهدافی که برای صندوق اندوخته این بانک پیش بینی شده سالانه 15 درصد سود به سپرده گذاران پرداخت می شود که تا به حال در برخی اوقات میزان سود دهی بیشتر از 15 درصد نیز بوده است.

لازم به ذکر است تمامی خدمات مورد نیاز سرمایه گذاران این صندوق به صورت غیر حضوری به انجام می رسند در واقع سایت صندوق اندوخته توسعه صادرات اولین سایت فروشگاه اینترنتی خدمات مالی و سرمایه گذاری در کشور می باشد.

برای اطلاع از امکانات سامانه صیاد بانک مسکن بر روی لینک کلیک کنید.

همانطور که گفتیم سرمایه گذاری در صندوق اندوخته بانک توسعه صادرات نوعی سرمایه گذاری کم ریسک محسوب می شود زیرا این صندوق شامل ترکیبی از دارایی ها می باشد که حداقل 70 درصد دارایی آن در سپرده های بانکی، اوراق مشارکت و سایر اوراق بهادار با درآمد ثابت قرار گرفته است.

خدمات الکترونیک سایت بانک توسعه صادرات edbi.ir

در قسمت های قبلی همین مقاله به صورت کلی درمورد بخش ها و امکانات سایت بانک توسعه صادرات صحبت کردیم و نحوه ورود به سایت و بخش اینترنت بانک را نیز توضیح دادیم. حال بهتر است با یکی از بخش های مهم و گسترده سایت بانک توسعه صادرات یعنی بخش خدمات الکترونیک آشنا شویم.

این بخش شامل سامانه ها، امکانات و زیر مجموعه هایی می باشد که علاوه بر ارائه خدمات به اشخاص حقیقی، خدماتی را نیز در اختیار اشخاص حقوقی قرار می دهد.

برای اطلاع از خدمات سامانه صیاد بانک رفاه بر روی لینک کلیک کنید.

به همین منظور چنانچه قصد استفاده از خدمات این بخش را دارید باید از طریق نشانی اینترنتی edbi.ir وارد صفحه اصلی سایت شده و مطابق با تصویر زیر از کادر بالایی صفحه بر روی گزینه “خدمات الکترونیک” کلیک نمایید، سپس گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

خدمات الکترونیک سایت بانک توسعه صادرات

در ادامه مطلب به معرفی زیر مجموعه های بخش خدمات الکترونیک سایت بانک توسعه صادرات می پردازیم:

فعال سازی رمز پویا

یکی از موارد کاربردی خدمات بانکی، فعال سازی رمز پویا می باشد زیرا در حال حاضر تمامی تراکنش های بانکی به صورت اینترنتی از طریق ارائه رمز پویا انجام می شوند. به همین منظور مشتریان بانک توسعه صادرات می توانند با مراجعه به بخش خدمات الکترونیک نسبت به فعال سازی رمز پویا اقدام نمایند.

تلفنبانک

راه اندازی بخش تلفنبانک قبل از گسترش خدمات اینترنتی انجام شده و ارائه خدمات آن نیازی به برقراری اینترنت یا استفاده از گوشی های تلفن همراه هوشمند ندارد. به همین منظور چنانچه قصد استفاده از امکانات تلفنبانک توسعه صادرات را دارید باید نسبت به شماره گیری شماره 2722 اقدام نمایید.

خدمات سفیر

بخش سفیر سایت بانک توسعه صادرات را می توان به عنوان یک شعبه دیجیتال این بانک در نظر گرفت، در واقع سفیر ارائه دهنده یکپارچه خدمات غیر حضوری بانک توسعه صادرات می باشد.

برای اطلاع از بخش های سامانه سمات بر روی لینک کلیک کنید.

بانکداری باز

این بخش از خدمات الکترونیک مختص اشخاص حقوقی می باشد و کارایی برای اشخاص حقیقی ندارد. بانکداری باز رابط و واسطه میان بانک توسعه صادرات و سازمان ها، ارگان ها، شرکت های خصوصی، استارت آپ ها و… می باشد که خدمات بانکی را به صورت API در اختیار اشخاص حقوقی قرار می دهد.

پایانه های الکترونیک

در بخش پایانه های الکترونیک امکان پرداخت قبوض، تغییر رمز، انتقال وجه، استعلام مانده حساب و… برای مشتریان بانک توسعه صادرات فراهم شده است.

کارت بانک

کارت بانک نوعی کارت مغناطیسی است که به تمامی حساب های سپرده کوتاه مدت، بلندمدت، سرمایه گذاری و… توسعه صادرات متصل می شود.

برای اطلاع از نحوه انتقال چک در سامانه صیاد بانک ملت بر روی لینک کلیک کنید.

محاسبه شبا

بدون شک همه ما تا به حال به دریافت شماره شبای حساب بانکی خود نیاز داشته ایم، در بخش خدمات الکترونیک سایت بانک توسعه صادرات امکانی فراهم شده تا مشتریان این بانک بدون نیاز به مراجعات حضوری، شماره شبای بانکی خود را دریافت کنند.

پرداخت قبوض و شارژ سیم کارت

یکی از امکانات کاربردی بخش خدمات الکترونیک توسعه صادرات، بخش پرداخت قبوض و خرید شارژ سیم کارت می باشد. بنابراین مشتریان بانک توسعه صادرات می توانند برای پرداخت آنلاین قبوض و یا خرید شارژ سیم کارت به این بخش از سایت مراجعه کنند.

برای اطلاع از امکانات سامانه پیچک بر روی لینک کلیک کنید.

شعب بانک توسعه صادرات

همانطور که گفتیم اکثر امورات مورد نیاز مشتریان بانک توسعه صادرات از طریق مراجعه به وب سایت این بانک انجام می شوند ولی برخی از موضوعات نیز نیازمند مراجعات حضوری به شعب بانک هستند.

برای مثال اگر قصد انجام امورات ارزی و یا عقد قراردادهای اعتباری، تکمیل مراحل دریافت تسهیلات و… را دارید باید یه صورت حضوری به شعب بانک توسعه صادرات مراجعه کنید.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام در سایت کارگزاری بانک صادرات بر روی لینک کلیک کنید.

به همین منظور بهتر است ابتدا آدرس و شماره تلفن شعب این بانک در شهر مورد نظر خود را جستجو کنید. در سایت بانک توسعه صادرات این امکان فراهم شده تا از لیست شعب بانک اطلاع پیدا کنید، به همین منظور باید از طریق نشانی اینترنتی edbi.ir به سایت بانک توسعه صادرات مراجعه کرده و از قسمت انتهایی صفحه مطابق با تصویر زیر لیست شعب بانک را مشاهده کنید.

شعب بانک توسعه صادرات

همراه بانک توسعه صادرات edbi.ir

در شرایط حال حاضر که اکثر افراد به گوشی های تلفن همراه هوشمند دسترسی دارند، کسانی که به صورت مکرر از خدمات آنلاین بانکی استفاده می کنند تمایل دارند به جای مراجعه به وب سایت متعلق به بانک خود از همراه بانک آن استفاده کنند.

در همین راستا بانک توسعه صادرات به منظور افزایش رفاه مشتریان و جلب رضایت آنان اقدام به طراحی و فعال سازی همراه بانک توسعه صادرات کرده است.

در حال حاضر اکثر امورات مورد نیاز مشتریان این بانک از قبیل انتقال وجه، پرداخت قبوض، خرید شارژ، استعلام حساب، خدمات چک های صیادی و… از طریق نصب همراه بانک توسعه صادرات در اختیار مشتریان قرار گرفته است.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه اعتبار من بر روی لینک کلیک کنید.

به همین منظور چنانچه قصد دریافت فایل همراه بانک را دارید باید از طریق نشانی اینترنتی edbi.ir وارد صفحه اصلی سایت بانک توسعه صادرات شده، سپس مطابق با تصویر زیر از کادر بالایی صفحه ابتدا بر روی گزینه “خدمات الکترونیک” و در نهایت گزینه “سامانه جدید همراه بانک توسعه صادرات” کلیک نمایید.

همراه بانک توسعه صادرات

برای دسترسی راحت تر به فایل همراه بانک توسعه صادرات، در ادامه مطلب لینک دانلود این برنامه را قرار می دهیم:

نسخه تحت وب همراه بانک توسعه صادراتدانلود
نسخه اندروید همراه بانک توسعه صادراتدانلود

چگونه می توان به سایت بانک توسعه صادرات وارد شد؟

برای ورود به سایت متعلق به بانک توسعه صادرات باید از نشانی اینترنتی edbi.ir استفاده کنید و مطابق با مراحل گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا می توان فرم درخواست فعال سازی و عضویت در اینترنت بانک توسعه صادرات را به صورت غیر حضوری تکمیل کرد؟

بله، این امکان در سایت بانک توسعه صادرات فراهم می باشد.

آیا امکان پرداخت قبوض از طریق همراه بانک توسعه صادرات وجود دارد؟

بله، یکی از امکانات همراه بانک توسعه صادرات، پرداخت قبوض می باشد.

آیا امکان فعال سازی رمز پویا از طریق سایت متعلق به بانک توسعه صادرات فراهم شده است؟

بله، برای انجام این کار باید به بخش خدمات الکترونیک مراجعه کنید.

5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *