سامانه های مالی و سرمایه

سایت بانک ایران زمین www.izbank.ir

ارائه خدمات بانکی همواره یکی از موضوعات مهم اجتماعی بوده و بانک های کشور برای بهبود کیفیت خدمات ارائه شده و افزایش رضایت مشتریان خود اقدامات مهمی را انجام می دهند. بانک ایران زمین نیز در راستای ارتقاء خدمت رسانی به مشتریان، سایت بانک ایران زمین را راه اندازی کرده تا از این طریق ارائه خدمات غیر حضوری نیز جزء خدمات این بانک قرار بگیرد.

در حال حاضر امکانات گسترده ای همچون دسترسی به بخش اینترنت بانک، دانلود همراه بانک، محاسبه شماره شبا، اطلاع از لیست شعب و… به صورت غیر حضوری و از طریق مراجعه به سایت متعلق به بانک ایران زمین قابل دسترس می باشند.

البته لازم به ذکر است استفاده از خدمات برخی از بخش ها مستلزم افتتاح حساب در این بانک بوده برخی نیز برای عموم مردم قابل دسترس می باشند.

بنابراین مشتریان بانک ایران زمین می توانند بدون نیاز به مراجعات حضوری اکثر امورات بانکی مورد نیاز خود را از طریق ورود به سایت این بانک به انجام برسانند.

به دلیل گسترده بودن خدمات و امکانات سایت مذکور، همچنین کارآمدی آن ها برای مشتریان بانک ایران زمین، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب و بخش های مختلف سایت بانک ایران زمین بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

نحوه ورود به سایت بانک ایران زمین

ورود به سایت بانک ایران زمین

پیشرفت دنیای امروزی در زمینه خدمات آنلاین و غیر حضوری سبب راه اندازی سایت ها و سامانه های متعدد با موضوعات مختلف شده است، به نحوی که در حال حاضر برای انجام اکثر امورات مورد نیاز زندگی شخصی، اجتماعی، شغلی و… سامانه ها و وب سایت هایی راه اندازی شده اند تا مردم کمتر به مراجعات حضوری نیاز داشته باشند.

گسترش ارائه خدمات غیر حضوری مختص کسب و کارهای خصوصی و کوچک نبوده بلکه در حال حاضر تمامی سازمان ها، ادارات، ارگان ها، بانک ها و دیگر مراکز دولتی اقدامات مهمی را در راستای ارائه خدمات و امکانات غیر حضوری به مردم انجام داده اند. در این میان بانک های کشور چه خصوصی و چه دولتی از طریق راه اندازی سایت و سامانه های آنلاین، ارائه خدمات غیر حضوری به مشتریان خود را آغاز کرده اند.

برای اطلاع از بخش های سایت بانک شهر بر روی لینک کلیک کنید.

بدون شک راه اندازی وب سایت بانک های مختلف از جمله سایت بانک ایران زمین در ابتدا امکانات و بخش های گسترده ای را شامل نبوده و با گذشت زمان، دسترسی اغلب مردم به اینترنت و وسایل الکترونیکی همچون رایانه و گوشی های تلفن همراه هوشمند، امکانات ارائه شده در وب سایت بانک ها نیز گسترش یافته است.

به نحوی که در حال حاضر اکثر امورات بانکی مورد نیاز مردم به خصوص مواردی که به صورت مکرر و حتی روزمره به آن ها نیاز داریم از طریق وب سایت بانک ها مانند سایت بانک ایران زمین قابل دسترس می باشند.

برای اطلاع از امکانات سایت بانک سپه بر روی لینک کلیک کنید.

بانک ایران زمین در حال حاضر علاوه بر ارائه خدمات حضوری همانند دیگر بانک های کشور، با هدف کاهش مراجعات و ازدحام جمعیت در شعب این بانک، جلوگیری از اتلاف وقت مردم و هزینه های اضافی و در نهایت افزایش میزان رضایت مشتریان خود سایت متعلق به این بانک را راه اندازی کرده است.

در سایت مذکور امکاناتی همچون محاسبه سود علی الحساب سپرده ها، دریافت شماره شبا، دانلود رمز ساز، دریافت فایل همراه بانک و… قرار داده شده اند که برخی از آن ها مانند اینترنت بانک و همراه بانک مختص مشتریان بانک ایران زمین بوده و مستلزم ثبت درخواست فعال سازی از طریق مراجعات حضوری می باشند.

برای اطلاع از نحوه ورود به سایت بانک کشاورزی بر روی لینک کلیک کنید.

در عین حال دسترسی به برخی از بخش های سایت بانک ایران زمین عمومی بوده و تمامی افراد می توانند از خدمات این بخش ها استفاده کنند.

با توجه به توضیحات گفته شده چنانچه قصد ورود به سایت مذکور را دارید ابتدا باید نشانی اینترنتی www.izbank.ir را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی سایت برای شما نمایش داده شود، سپس به بخش مورد نظر خود مراجعه کنید.

چنانچه قبلا در این سایت حساب کاربری ایجاد کرده اید برای ورود به آن باید مطابق با تصویر زیر از کادر بالایی صفحه اصلی سایت بر روی علامت مشخص شده کلیک نمایید.

وارد شدن به سایت بانک ایران زمین

در مرحله جدید باید نام کاربری، رمز عبور و عبارت امنیتی که در تصویر مشاهده می کنید را در قسمت های مربوطه درج و گزینه “ورود” را انتخاب کنید.

حساب کاربری سایت بانک ایران زمین

برای اطلاع از بخش های سایت بانک سامان بر روی لینک کلیک کنید.

معرفی بخش اینترنت بانک ایران زمین www.izbank.ir

معرفی اینترنت بانک ایران زمین

یکی از بخش های گسترده، مهم، کاربردی و در عین حال مشترک بین وب سایت تمامی بانک های کشور، بخش اینترنت بانک می باشد. در واقع اکثر امورات مورد نیاز مردم که برای انجام آن ها به سایت بانک ها مراجعه می کنند در بخش اینترنت بانک قرار داده شده اند.

سایت بانک ایران زمین نیز از این مورد مستثنی نبوده و بخشی تحت عنوان اینترنت بانک در این سایت قابل دسترس می باشد. البته بهتر است بدانیم بخش اینترنت بانک جزء مواردی است که استفاده از آن مختص مشتریان بانک ایران زمین است، از این رو افرادی که جزء مشتریان این بانک نیستند امکان ورود به بخش اینترنت بانک را نخواهند داشت.

برای اطلاع از بخش های سایت بانک توسعه صادرات بر روی لینک کلیک کنید.

لازم به ذکر است ورود به اینترنت بانک از طریق مراجعه به سایت متعلق به بانک ایران زمین امکان پذیر می باشد و برنامه قابل نصب با عنوان اینترنت بانک در دسترس نیست.

بنابراین افرادی که قصد استفاده از خدمات اینترنت بانک ایران زمین را دارند بعد از افتتاح حساب در این بانک باید به صورت حضوری به یکی از شعب بانک ایران زمین مراجعه کرده، درخواست فعال سازی این بخش را به ثبت رسانده و در نهایت نام کاربری و رمز عبور اینترنت بانک خود را دریافت کنند.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه تارنمای عرضه اولیه بر روی لینک کلیک کنید.

همانطور که گفتیم امکانات گسترده و کارآمدی از طریق ورود به اینترنت بانک ایران زمین قابل دسترس هستند، از جمله این امکانات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • انتقال وجه
  • خرید شارژ سیم کارت
  • پرداخت قبوض
  • دریافت گردش حساب
  • استعلام موجودی
  • خدمات چک های صیادی

بنا به توضیحات گفته شده چنانچه مشتری بانک ایران زمین هستید، توصیه می شود نسبت به دریافت نام کاربری و رمز عبور اینترنت بانک اقدام کرده و میزان مراجعات حضوری به بانک جهت انجام کارهای به اصطلاح ساده و روزمره را کاهش دهید تا از این طریق از اتلاف وقت خود نیز جلوگیری به عمل آورید.

برای اطلاع از بخش های سایت بانک توسعه تعاون بر روی لینک کلیک کنید.

به همین منظور چنانچه قصد ورود به بخش اینترنت بانک سایت ایران زمین را دارید باید از طریق نشانی اینترنتی www.izbank.ir وارد صفحه اصلی سایت شده و مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “ورود به اینترنت بانک” کلیک نمایید.

ورود به بخش اینترنت بانک سایت بانک ایران زمین

دانلود همراه بانک ایران زمین

با توجه به گسترش بسترهای الکترونیکی و آنلاین در کشور، طراحی و راه اندازی برنامه ها و اپلیکیشن های موبایلی رشد چشمگیری داشته است.

از طرفی به دلیل استفاده اکثر مردم از گوشی های تلفن همراه هوشمند، اغلب افراد تمایل دارند به جای استفاده از وب سایت های مختلف جهت دریافت خدمات غیر حضوری، اپلیکیشن یا برنامه های مختلف را بر روی گوشی های هوشمند خود نصب کنند. یکی از این برنامه ها که متقاضیان زیادی دارند، همراه بانک های متعلق به بانک های مختلف در کشور هستند.

بانک ایران زمین نیز در راستای گسترش ارائه خدمات غیر حضوری خود و همچنین افزایش میزان رضایت مشتریان، اقدام به طراحی و فعال سازی همراه بانک ایران زمین کرده است.

برای اطلاع از نحوه ورود به سایت بانک تجارت بر روی لینک کلیک کنید.

در این مورد بهتر است بدانیم امکانات ارائه شده در سایت بانک ایران زمین و همراه بانک آن تفاوتی با یکدیگر ندارند، فقط همراه بانک یک برنامه قابل نصب بر روی گوشی های تلفن هنراه هوشمند است ولی دسترسی به اینترنت بانک از طریق مراجعه به وب سایت ایران زمین امکان پذیر می باشد.

لازم به ذکر است ورود به همراه بانک ایران زمین مختص مشتریان این بانک بوده و مستلزم مراجعه حضوری، ثبت درخواست فعال سازی و دریافت نام کاربری و رمز عبور است.

برای اطلاع از امکانات سایت بانک پاسارگاد بر روی لینک کلیک کنید.

چنانچه در بانک ایران زمین افتتاح حساب کرده و نام کاربری و رمز عبور همراه بانک خود را نیز دریافت کرده اید برای دانلود فایل این برنامه باید بعد از ورود به صفحه اصلی سایت بانک ایران زمین مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “همراه بانک” کلیک نمایید.

همراه بانک ایران زمین

برای دریافت فایل همراه بانک ایران زمین بر روی لینک کلیک کنید.

سایر امکانات بانک ایران زمین www.izbank.ir

امکانات سایت بانک ایران زمین

در حال حاضر بانک ایران زمین ارائه دهنده خدمات گسترده ای در حوزه بانکداری می باشد که اکثر این موارد را در سایت بانک ایران زمین نیز قرار داده است. تعدادی از امکانات سایت مذکور مختص مشتریان این بانک بوده و تعدادی نیز برای عموم مردم قابل دسترس می باشند.

در قسمت های قبلی همین مقاله درمورد نحوه ورود به حساب کاربری، معرفی بخش اینترنت بانک و همچنین برنامه همراه بانک صحبت کردیم، حال قصد داریم در ادامه مطلب به بررسی چند مورد دیگر از امکانات بانک ایران زمین بپردازیم:

دانلود رمز ساز

یکی از اقدامات بانک ها در راستای کاهش کلاهبرداری های اینترنتی، لزوم استفاده از رمز دوم پویا و منسوخ شدن رمزهای دوم ایستا می باشد. بر اساس طراحی های انجام شده هر رمز پویا برای یک تراکنش و مدت زمانی مشخص قابل استفاده می باشد، بنابراین از این طریق از بروز کلاهبرداری های اینترنتی جلوگیری به عمل خواهد آمد.

در حال حاضر روش های مختلفی برای دریافت رمز پویا وجود دارند که یکی از آن ها برنامه های رمز ساز هستند. بانک ایران زمین نیز دسترسی به برنامه رمز ساز خود را از طریق وب سایت این بانک فراهم کرده است.

برای اطلاع از بخش های سایت بانک پارسیان بر روی لینک کلیک کنید.

محاسبه شماره شبا

یکی از موضوعات بانکی که طی چند سال اخیر کاربرد بسیار زیادی داشته است، شماره شبا یا همان شماره حساب بانکی ایران می باشد. بسیاری از افراد برای دریافت شماره شبا بانکی خود به شعب بانک یا دستگاه های خودپرداز مراجعه می کنند، این در حالی است که بانک ایران زمین بخش دریافت شماره شبا از طریق شماره کارت یا حساب را در سایت خود قرار داده است.

بنابراین مشتریان بانک ایران زمین بدون نیاز به مراجعات حضوری می توانند از طریق ورود به سایت این بانک، شماره شبا بانکی خود را دریافت کنند.

لیست شعب

بدون شک تمامی خدمات و امورات بانکی از طریق وب سایت بانک ها قابل دریافت نیستند، بلکه در برخی از موارد انجام امورات بانکی مستلزم مراجعه حضوری به شعب بانک هستند. همچنین افرادی که قصد افتتاح حساب دارند نیز باید به یکی از شعب بانک مورد نظر مراجعه کنند، بنابراین اطلاع از آدرس و لیست شعب بانک ها ضروری می باشد.

بانک ایران زمین جهت دسترسی راحت عموم مردم و مشتریان این بانک به لیست شعب بانک ایران زمین، بخشی با همین عنوان را در سایت خود قرار داده است. به همین منظور چنانچه قصد اطلاع از لیست شعب بانک مذکور را دارید باید از طریق نشانی www.izbank.ir وارد صفحه اصلی سایت شده و گزینه “شعب” را انتخاب کنید.

برای اطلاع از خدمات سامانه جامع پذیرندگان سداد بر روی لینک کلیک کنید.

محاسبه سود علی الحساب سپرده ها

برخی از حساب های سپرده بانک ایران زمین مشمول دریافت سود هستند. در سایت بانک ایران زمین امکانی فراهم شده تا مشتریان این بانک با مراجعه به بخش محاسبه سود علی الحساب، با درج چند مشخصه خاص، از میزان سود سپرده خود مطلع شوند.

استخدام سایت بانک ایران زمین 1401

بانک های کشور یکی از نهادهایی هستند که هر ساله با توجه به نیاز خود کارمند استخدام می کنند. بانک ایران زمین نیز از این مورد مستثنی نبوده و در سال گذشته اقدام به استخدام کارمندان مورد نیاز خود کرده است. همچنین برای اطلاع رسانی در این زمینه اخبار و اطلاعیه هایی از طریق سایت بانک ایران زمین منتشر خواهند شد.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام در سامانه کارگزاری بانک کشاورزی بر روی لینک کلیک کنید.

چگونه می توان به سایت بانک ایران زمین وارد شد؟

برا ورود به سایت مذکور باید از نشانی اینترنتی www.izbank.ir استفاده کنید و مطابق با مراحل گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا می توان رمز ورود به بخش اینترنت بانک ایران زمین را به صورت غیر حضوری دریافت کرد؟

خیر، برای فعال سازی و دریافت رمز عبور بخش اینترنت بانک ایران زمین باید به صورت حضوری به یکی از شعب این بانک مراجعه کنید.

آیا امکان دریافت شماره شبا از طریق مراجعه به سایت بانک ایران زمین وجود دارد؟

بله، این امکان در سایت متعلق به بانک ایران زمین فراهم شده است.

آیا بانک ایران زمین، برنامه همراه بانک ارائه داده است؟

بله، برای دریافت فایل همراه بانک ایران زمین باید به سایت این بانک مراجعه کنید.

5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *