سامانه های فناوری اطلاعات

سایت اکتیویژن activision.com

یکی از بزرگترین سایت های بازی های رایانه ای در جهان سایت اکتیویژن است که در آن انواع بازی های رایانه ای برای افراد در سنین مختلف طراحی و تولید می شود. سامانه مذکور ساخت کشور آمریکا است و اخیرا توسط شرکت مایکروسافت به قیمت 70 میلیارد دلار خریداری شده است. در آینده ای نزدیک مایکروسافت قصد دارد تغییرات عمده ای را برای افزایش کارایی این سایت ایجاد کند.

حال برای آشنایی بیشتر شما در مورد سامانه اکتیویژن در این بخش از مقاله سامانه رسمی قصد داریم ضمن معرفی سامانه اکتیویژن در مورد ساخت اکانت، ورود، تغییر رمز و استفاده از امکانات آن هم صحبت کنیم تا شما با مطالعه این مقاله به اطلاعات کافی در مورد بازی های این سایت برسید.

معرفی سایت اکتیویژن

معرفی سایت اکتیویژن

شرکت اکتیویژن بلیزارد در سال 2008 با همکاری ویندی گیمز ایجاد شد و از آن زمان تاکنون به دلیل محبوبیت بازی های آن مورد توجه گیمرهای زیادی در جهان قرار گرفت. این شرکت، کاربران خود را با استفاده از سایت اکتیویژن و نرم افزار آن به امکانات موجود در این سامانه متصل می کند.

نشانی اینترنتی سامانه اکتیویژن activision.com است، زمانی که به این سایت وارد می شوید با اخبار و عناوین مختلفی مانند call of duty ،call of duty mobile ،crash bandicoot و غیره مواجه خواهید شد. هر کدام از این عناوین خبری بخشی از امکانات موجود در سایت را تحت پوشش قرار می دهند که شما برای استفاده از خدمات آن ها باید به این بخش ها وارد شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید با کارشناسان سامانه رسمی تماس حاصل فرمایید.

برای اطلاع از نحوه ورود به سایت نماد اعتماد الکترونیکی بر روی لینک کلیک کنید.

ورود به اکتیویژن activision.com

اگر قصد ورود به اکتیویژن را دارید باید مانند بازی های رایانه ای دیگر، پروسه ای را پشت سر بگذارید. در واقع شما برای استفاده از امکانات سایت اکتیویژن باید یک اکانت کاربری ایجاد کنید تا بتوانید بازی ها و عناوین مختلف آن را خریداری کنید. حال چنانچه قصد ورود به این سایت را دارید باید نشانی اینترنتی activision.com را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی سایت برای شما نمایش داده شود:

ورود به اکتیویژن

برای ورود به Activision Account روی گزینه “Log in” که در کادر بالایی صفحه قرار گرفته کلیک کنید.

آموزش ورود به اکتیویژن

در صفحه جدید اطلاعات خواسته شده را وارد کنید. این اطلاعات شامل ایمیل، رمز کاربری و تکمیل کپچا هستند. سپس با انتخاب گزینه “SIGN IN” می توانید به اکانت خود وارد شوید.

راهنمای  ورود به سایت اکتیویژن

برای اطلاع از خدمات سایت همراه من بر روی لینک کلیک کنید.

ساخت اکانت در سایت اکتیویژن activision.com

همانطور که در قسمت قبلی همین مقاله توضیح دادیم برای استفاده از خدمات سایت اکتیویژن باید یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید. حال چنانچه قصد انجام این کار را دارید باید به صفحه اصلی سایت وارد شده و از کادر بالایی صفحه بر روی گزینه “SIGN UP” کلیک نمایید.

ساخت اکانت در سایت اکتیویژن

در این بخش از ساخت اکانت در سایت اکتیویژن ایمیل خود را در قسمت email address درج کنید و برای اطمینان از درستی آن دوباره در بخش retype email آن را وارد کنید. باید دقت کنید که ایمیل شما فعال باشد؛ زیرا در مراحل بعدی به آن نیاز خواهید داشت.

برای اطلاع از نحوه دریافت گواهی عدم سوءپیشینه به صورت غیر حضوری، بر روی لینک کلیک کنید.

راهنمای ساخت اکانت در سایت اکتیویژن

حالا در این بخش یک نام کاربری غیر تکراری در کادر Activision ID درج کنید و در کادرهای first name و last name به ترتیب نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید. سپس روی گزینه next کلیک کنید تا به مراحل بعدی ساخت اکانت در سامانه اکتیویژن هدایت شوید.

نحوه ساخت اکانت در سایت اکتیویژن

در کادر birthday تاریخ تولد خود را به میلادی بنویسید. حالا آی پی شما به صورت خودکار در کادر location انتخاب می شود. در صورتی که نیاز داشته باشید می توانید با کلیک کردن بر روی آن گزینه منطقه خود را وارد کنید. بعد از درج کردن این اطلاعات روی گزینه next برای رفتن به مرحله بعد کلیک کنید.

درج تاریخ در سایت اکتیویژن

رمز عبور اکانت خود را مشخص کنید و دو گزینه شرایط ثبت نام در اکتیویژن را انتخاب کنید. برای این کار لازم است تیک مربوط به آن را فعال کنید. حال در صورتی که قصد دریافت اخبار مربوط به عناوین اکتیویژن را داشته باشید، گزینه بالا در زیر کادر پسورد را انتخاب کنید و پس از تکمیل کپچا آن، وارد مراحل بعدی ساخت اکانت در سایت اکتیویژن شوید.

برای استعلام سهمیه بنزین از سامانه سماس، بر روی لینک کلیک کنید.

ساخت اکانت در اکتیویژن

در صورتی که اکانت فعال در Play station، Xbox یا Battle داشته باشید می توانید برای دسترسی راحت تر به آن ها این اکانت ها را به اکانت اکتیویژن خود متصل کنید. برای این کار روی گزینه مورد نظر خود کلیک کنید تا مشخصات اکانت خود را در بازی های رایانه های دیگر درج کنید. در غیر این صورت می توانید گزینه I don’t have network account کلیک کنید تا مراحل بعدی ثبت نام را طی کنید.

ساخت حساب کاربری در سایت اکتیویژن

بعد از انجام مراحل بالا در صورت تایید اطلاعات، پیام موفق آمیز بودن ساخت اکانت در سامانه اکتیویژن برای شما ظاهر خواهد شد. حال در این پنجره می توانید با کلیک کردن بر روی Set up Two-Factor Authentication رمز دومی را برای اکانت خود در سایت activision.com ایجاد کنید. این کار موجب می شود تا امنیت حساب کاربری شما در سامانه اکتیویژن بالا برود. با انتخاب این گزینه، یک ایمیل حاوی کد به پست الکترونیکی شما ارسال می شود.

مراحل ساخت حساب کاربری در اکتیویژن

در صورتی که نیاز به رمز عبور دوم ندارید می توانید با انتخاب گزینه Skip For Now از این بخش عبور کنید؛ اما بعدا در صورت تمایل می توانید در تنظیمات حساب کاربری خود یک رمز عبور دوم برای اکانت خود ایجاد کنید.

برای آشنایی با نحوه ثبت نام در سایت اسنپ، بر روی لینک کلیک کنید.

همان گونه که در بالا اشاره کردیم شما می توانید برای استفاده از امکانات سامانه اکتیویژن بدون نیاز به حساب کاربری نیز اقدام کنید. برای این کار لازم است آدرس اینترنتی activision.com را در مرورگر خود جستجو کنید. سپس مراحل زیر را برای ورود به اکتیویژن انجام دهید.

شیوه ساخت حساب کاربری در سایت اکتیویژن


بر روی گزینه “LOGIN” کلیک کنید.

آموزش ساخت حساب کاربری در اکتیویژن

در صفحه جدید در بخش پایین اطلاعات کاربری گزینه های مختلفی را مشاهده خواهید کرد که هر کدام از آن ها به شبکه های مختص سایت متصل هستند. لذا شما با کلیک کردن بر روی آن ها می توانید به اکانت های نشان داده شده هدایت شوید و از این طریق از امکانات سامانه اکتیویژن استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید با کارشناسان سامانه رسمی تماس حاصل فرمایید.

برای اطلاع از امکانات سایت پارس آنلاین بر روی لینک کلیک کنید.

نحوه تغییر رمز اکتیویژن

همان گونه که در مراحل ساخت اکانت در سایت اکتیویژن مشاهده کردید شما برای ورود به این سایت باید نام کاربری و رمز عبور داشته باشید. با این حال در برخی مواقع پیش آمده است که شما رمز عبور خود را فراموش می کنید یا به دلایل امنیتی آن را از دست می دهید یا در بدترین حالت شخص دیگری با آگاهی از نام کاربری و رمز عبور شما وارد اکانت کاربریتان می شود. در این صورت لازم است با رمز عبور دوم خود وارد حساب کاربری شوید. سپس اقدام به تغییر رمز در اکتیویژن کنید. برای انجام این کار با ورود به صفحه اصلی سامانه اکتیویژن بر روی گزینه “LOGIN” کلیک کنید.

نحوه تغییر رمز اکتیویژن

در صفحه باز شده روی گزینه forgot your password کلیک کنید.

راهنمای تغییر رمز اکتیویژن

حالا باید ایمیل خود را در کادر مشخص شده وارد کنید.

نحوه تغییر رمز عبور در  اکتیویژن

رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال می شود که با ورود به آن می توانید آن را مشاهده کنید.

برای اطلاع از نحوه ورود به سایت اینترنت مخابرات بر روی لینک کلیک کنید.

امکانات سایت اکتیویژن

سایت اکتیویژن به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های سازنده بازی های رایانه ای در جهان است که امکانات زیادی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد. مهم ترین آن ها اخبار بازی ها، پشتیبانی، امکان خرید بازی و انجام سفارشات است. این امکانات را با ورود به صفحه اصلی سامانه اکتیویژن مشاهده خواهید کرد که در ادامه مطلب به آن ها اشاره می کنیم:

Games گزینه ای است که در آن عناوین مختلف سامانه اکتیویژن وجود دارد. به طوری که شما با ورود به این بخش می توانید به سایت های مختص هر کدام از بازی های رایانه ای activision.com هدایت شوید؛ یعنی شما برای این که انواع بازی های مختلف موجود در اکتیویژن را مشاهده کنید باید به بخش Games مراجعه کنید.

بخش about نیز در مورد خود شرکت است. در صورتی که شما قصد به دست آوردن اطلاعاتی در مورد شرکت اکتیویژن را دارید می توانید با مراجعه به این بخش در مورد خود شرکت، کارکنان، سابقه بازی سازی، لیست استودیوها و غیره اطلاعاتی را به دست بیاورید.

جهت کسب اطلاعاتی در مورد سایت اوانو، بر روی لینک کلیک کنید.

اگر قصد استخدام در مشاغل درخواستی شرکت اکتیویژن را دارید می توانید به بخش Careers مراجعه کنید تا ضمن مشاهده عناوین شغلی مورد تقاضا اطلاعات لازم را در مورد آن ها به دست بیاورید.

سامانه اکتیویژن برای حمایت از شما بخش support را قرار داده است تا در این بخش به هر گونه پشتیبانی نیاز داشته باشید، مراجعه کنید. به غیر از موارد ذکر شده، سایت اکتیویژن اخبار و اطلاعیه های موجود در رابطه با بازی های مختلف را در صفحه اصلی خود قرار می دهد. به طوری که شما با مراجعه به این صفحه می توانید اطلاعات خود را بروز کنید.

علاوه بر آن شما با مراجعه به لیست بازی ها می توانید سفارش سری های مختلف بازی را درخواست دهید و در آن به سایت هایی با عناوین call of duty، tony hawks pro skater، crash bandicoot و غیره وارد شوید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید با کارشناسان سامانه رسمی تماس حاصل فرمایید.

برای اطلاع از خدمات سایت آسیاتک بر روی لینک کلیک کنید.

مراحل ورود به سامانه اکتیویژن کدامند؟

در صورتی که شما قصد ورود به سایت اکتیویژن دارید می توانید با مراجعه به آدرس activision.com وارد پنل کاربری خود شوید و مطابق با توضیحات گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا برای استفاده از امکانات سامانه اکتیویژن باید یک حساب کاربری داشته باشیم؟

خیر، در صورتی که شما یک حساب کاربری فعال در بازی های رایانه ای دیگر مانند پلی استیشن، ایکس باکس و غیره داشته باشید نیز می توانید اکانت آن را به سایت اکتیویژن متصل کنید و از این طریق از امکانات اکتیویژن استفاده کنید.

قیمت بازی های سایت اکتیویژن چقدر است؟

شما برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید به بخش games در سامانه اکتیویژن مراجعه کنید؛ زیرا قیمت بازی ها متغیر است و در آن لازم است اطلاعات بروزی را به دست بیاورید.

5/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *