سامانه های تحصیلی

سایت اورسان پیام نور

دانشگاه پیام نور استان آذربایجان غربی، سایت اورسان را به منظور ارائه خدمات بیشتر به دانشجویان خود راه اندازی کرده است. در حال حاضر وب سایت ها و سامانه های مختلفی توسط دانشگاه پیام نور در راستای خدمت رسانی به دانشجویان و اساتید تمامی واحدهای دانشگاهی راه اندازی شده اند، ولی سامانه اورسان مختص دانشجویان و اساتید واحدهای دانشگاهی پیام نور استان آذربایجان غربی است.

در سامانه اورسان امکانات مختلفی از قبیل انجام برنامه ریزی برای تشکیل کلاس درس و برگزاری امتحانات قرار داده شده اند. با توجه به اهمیت خدمات ارائه شده در سامانه مذکور، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف سامانه اورسان بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

آشنایی با سایت اورسان

طی چند سال اخیر راه اندازی سامانه ها و سایت های آنلاین به منظور ارائه خدمات غیر حضوری مورد نیاز اقشار مختلف مردم گسترش چشمگیری داشته است. یکی از موضوعاتی که مورد توجه قرار گرفته و ارائه خدمات غیر حضوری برای آن گسترش یافته، بحث آموزش دانشگاهی می باشد. شیوع ویروس کرونا و تعطیلی دانشگاه ها نیز بر اهمیت گسترش راه اندازی سامانه ها و سایت های آنلاین تاثیر گذاشته و در نتیجه روند غیر حضوری شدن آموزش و برگزاری آزمون ها تسریع یافته است.

سایت اورسان یکی از سامانه های متعلق به دانشگاه پیام نور می باشد ولی نسبت به سایر سامانه های دانشگاه پیام نور تفاوت هایی دارد. سامانه اورسان توسط دانشگاه پیام نور استان آذربایجان غربی راه اندازی شده و خدمات آن فقط در اختیار دانشجویان و اساتید واحدهای دانشگاهی پیام نور همین استان قرار می گیرند.

برای اطلاع از زمان ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور 1401-1402 بر روی لینک کلیک کنید.

سیستم جامع برنامه ریزی و امتحانات مجازی یا همان اورسان به منظور انجام برنامه ریزی اساتید دانشگاه پیام نور آذربایجان غربی برای تشکیل کلاس های درس و برگزاری آزمون راه اندازی شده است. البته توجه داشته باشید کلاس های درس این دانشگاه نیز در سایت اورسان برگزار می شوند، بنابراین دانشجویان امکان ورود به سامانه اورسان را دارند.

راهنمای تصویری ورود به سایت اورسان

سامانه اورسان به منظور ارائه خدمات به دانشجویان و اساتید واحدهای دانشگاه پیام نور استان آذربایجان غربی راه اندازی شده است. بنابراین دانشجویان و اساتید دانشگاه پیام نور شهرهایی مانند بوکان، سردشت، ارومیه، خوی، نقده و… می توانند به سایت اورسان وارد شده و از خدمات آن استفاده کنند.

برای اطلاع از نحوه ورود به سایت اعلام نتایج آزمون دکتری بر روی لینک کلیک کنید.

به همین منظور چنانچه جزء اساتید یا دانشجویان دانشگاه پیام نور استان آذربایجان غربی هستید برای ورود به سامانه اورسان باید نشانی اینترنتی 89.43.5.11:8090 را در مرورگر درج و جستجو کنید، سپس مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “ورود به سیستم” کلیک نمایید.

ورود به سایت اورسان

با ورود به مرحله جدید باید شهر واحد دانشگاهی خود را از روی نقشه انتخاب کنید.

انتخاب واحد دانشگاهی در اورسان

سپس در مرحله جدید شناسه کاربری و گذرواژه خود را در قسمت های مربوطه درج کرده و بر روی گزینه “ورود” کلیک نمایید.

پنل کاربری سایت اورسان

برای اطلاع از خدمات سامانه پیام من پیام نور بر روی لینک کلیک کنید.

سایر امکانات سایت اورسان

در قسمت های قبلی همین مقاله هدف از راه اندازی سامانه اورسان را توضیح دادیم، همچنین نحوه ورود به این سامانه را نیز بیان کردیم. حال بهتر است با امکانات بیشتری از سامانه اورسان آشنا شوید:

مشاهده اطلاعیه های برگزاری کلاس و امتحانات

دانشجویان واحدهای دانشگاهی پیام نور استان آذربایجان غربی می توانند با ورود به سامانه اورسان از اطلاعیه های منتشر شده در مورد برگزاری کلاس ها و امتحانات مطلع شوند.

برای اطلاع از سایت گلستان پیام نور بر روی لینک کلیک کنید.

ورود به کلاس های مجازی

اساتید و دانشجویان می توانند برای شرکت در کلاس های تشکیل شده به سامانه اورسان پیام نور وارد شوند.

ثبت زمان بندی کلاس ها توسط اساتید

یکی دیگر از امکانات سامانه اورسان مربوط به امکان ثبت زمان بندی کلاس های آموزشی توسط اساتید دانشگاه پیام نور استان آذربایجان غربی است.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری بر روی لینک کلیک کنید.

چگونه می توان به سایت اورسان وارد شد؟

برای ورود به سامانه اورسان باید از نشانی اینترنتی 89.43.5.11:8090 استفاده کنید و مطابق با توضیحات گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا دانشجویان نیز می توانند به سامانه اورسان پیام نور وارد شوند؟

امکان ورود دانشجویان واحدهای دانشگاهی پیام نور استان آذربایجان غربی به سامانه اورسان فراهم است.

آیا در سامانه اورسان پیام نور کلاس درس نیز تشکیل می شود؟

بله، یکی از امکانات سامانه اورسان، برگزاری کلاس های درس مجازی است.

آیا دانشجویان با ورود به سامانه اورسان می توانند از زمان بندی انجام شده برای کلاس ها و آزمون های درسی مطلع شوند؟

بله، این امکان در سامانه اورسان برای دانشجویان فراهم شده است.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *