سامانه های حقوقی

سایت ازکی

امکان مشاهده قیمت و شرایط بیمه نامه های مختلف در سایت ازکی فراهم شده است. در حال حاضر سامانه ازکی ارائه دهنده انواع بیمه نامه شخص ثالث و بدنه خودرو، عمر، آتش سوزی و… می باشد. در سامانه ازکی امکانی فراهم شده تا عموم مردم بتوانند قیمت و شرایط انواع بیمه نامه های متعلق به شرکت های بیمه ای مختلف را مشاهده و مقایسه کنند. باتوجه به اهمیت و ضرورت بیمه به خصوص بیمه شخص ثالث خودروها، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف سامانه ازکی بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

آشنایی با سایت ازکی

معرفی سایت ازکی

یکی از موضوعات مهم جامعه امروزی، خرید بیمه نامه در زمینه های مختلفی مانند خودرو، درمان، عمر، حوادث، آتش سوزی و… می باشد. در واقع عموم مردم با خریداری بیمه نامه های مختلف از پرداخت خسارت و هزینه های سنگین شخصی به هنگام رخ دادن اتفاقات جلوگیری می کنند.

شرکت های بیمه ای مختلفی در کشور فعال هستند که بیمه نامه ها و خدمات خود را با شرایطی که در نظر گرفته اند به مشتریان ارائه می دهند. در همین راستا سایت ازکی به منظور فراهم کردن امکان مقایسه هم زمان خدمات شرکت های بیمه ای مختلف راه اندازی شده است.

برای اطلاع از خدمات سایت بیمه آسماری بر روی لینک کلیک کنید.

بنابراین افرادی که قصد خرید بیمه نامه هایی مانند شخص ثالث و بدنه خودرو، عمر، آتش سوزی و… دارند علاوه بر اینکه می توانند از طریق سایت ازکی خدمات شرکت های بیمه ای را مقایسه کنند، بلکه در هر ساعت از شبانه روز و در کمترین زمان ممکن، بیمه نامه خود را خریداری نمایند. توجه داشته باشید که سامانه ازکی علاوه بر فروش بیمه نامه، خدمات دیگری را نیز بعد از فروش به مشتریان خود ارائه می دهد.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه مالیات خانه های خالی بر روی لینک کلیک کنید.

راهنمای ورود به سایت ازکی azki.com

ورود به سایت ازکی

راه اندازی سامانه ازکی سبب شده تا افرادی که قصد خرید بیمه نامه های مختلف دارند ابتدا خدمات و قیمت شرکت های مختلف بیمه ای را با یکدیگر مقایسه کرده و سپس نسبت به پرداخت هزینه و خرید بیمه نامه اقدام کنند. همچنین آغاز به کار سامانه ازکی سبب جلوگیری از مراجعات حضوری به دفاتر بیمه ای و در نتیجه کاهش وقت مراجعه کنندگان شده است.

برای اطلاع از نحوه ثبت عوارض سالیانه خودرو بر روی لینک کلیک کنید.

باتوجه به توضیحات گفته شده چنانچه قصد ورود به سایت ازکی را دارید و قبلا در این سایت ثبت نام کرده اید، حال باید نشانی اینترنتی azki.com را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی سایت برای شما نمایش داده شود، سپس مطابق با تصویر زیر از کادر بالایی صفحه بر روی گزینه “ورود” کلیک نمایید.

وارد شدن به سامانه ازکی

در مرحله جدید ابتدا باید شماره موبایل خود را در قسمت مربوطه درج کرده و سپس گزینه “تایید” را انتخاب کنید.

پنل کاربری سایت ازکی

برای اطلاع از وظایف دیوان محاسبات کشور بر روی لینک کلیک کنید.

راهنمای ثبت نام در سایت ازکی

استفاده از خدمات و امکانات سامانه ازکی برای افرادی امکان پذیر است که ابتدا نسبت به ثبت نام در سایت و ایجاد حساب کاربری اقدام کنند. به همین منظور چنانچه قصد ثبت نام در سایت ازکی و استفاده از خدمات آن را دارید، از طریق نشانی اینترنتی azki.com وارد صفحه اصلی سامانه شده و مطابق با تصویر زیر از کادر بالایی صفحه بر روی گزینه “ثبت نام” کلیک نمایید.

ثبت نام در سایت ازکی

سپس شماره موبایل خود را در مرحله جدید وارد کرده و گزینه “تایید” را انتخاب کنید.

ایجاد حساب کاربری در سایت ازکی

حال باید مشخصات خواسته شده را مطابق با تصویر زیر در قسمت های مربوطه درج کرده و بعد از تعیین رمز عبور، بر روی گزینه “تایید” کلیک نمایید.

تشکیل پنل کاربری در سامانه ازکی

برای اطلاع از بخش های درگاه ملی قوه قضاییه بر روی لینک کلیک کنید.

خرید بیمه شخص ثالث azki.com

یکی از بیمه نامه هایی که برای وسایل نقلیه موتوری اعم از تمامی خودروها در کشور ضروری است، بیمه نامه شخص ثالث می باشد. بر اساس خدمات این بیمه نامه چنانچه بر اثر سانحه، سرنشینان خودرو دچار آسیب شوند شرکت بیمه ای مربوطه ملزم به پرداخت خسارت و دیه خواهد بود.

البته بیمه شخص ثالث خسارت وارد شده به راننده خودرو را پرداخت نمی کند، بنابراین افراد باید در کنار بیمه شخص ثالث، بیمه راننده را نیز خریداری کنند. باتوجه به توضیحات گفته شده چنانچه قصد مشاهده قیمت و خرید بیمه شخص ثالث از سایت ازکی را دارید باید بعد از ورود به پنل کاربری خود در سامانه ازکی، مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “شخص ثالث” کلیک نمایید.

خرید بیمه شخص ثالث از سایت ازکی

سپس شماره پلاک خودرو و کد ملی مالک را در قسمت های مربوطه درج کرده و گزینه “ادامه و مقایسه قیمت ها” را انتخاب کنید.

درج شماره پلاک در سایت ازکی

در مرحله جدید بعد از مشاهده مشخصات خودرو، چنانچه اطلاعات صحیح هستند بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک نمایید.

خرید بیمه از سایت ازکی

سپس مشخصات آخرین بیمه نامه خودرو که شامل تاریخ آغاز و پایان بیمه نامه است را سایت ازکی در اختیار شما قرار می دهد، حال باید گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب کنید.

اطلاع از نرخ بیمه های ازکی

با انجام مراحل قبلی وارد صفحه ای خواهید شد که باید شماره موبایل خود را در قسمت مربوطه درج کرده و گزینه “استعلام قیمت” را انتخاب کنید.

مراحل خرید بیمه از سایت ازکی

سپس کد ملی، شماره موبایل و نام خود را در مرحله جدید وارد کرده و بر روی گزینه “تایید” کلیک نمایید.

استعلام قیمت در سایت ازکی

در نهایت وارد صفحه ای مطابق با تصویر زیر خواهید شد که لیست بیمه نامه شرکت های مختلف برای خودرو شما قابل مشاهده هستند.

مشاهده لیست بیمه نامه های ازکی

برای اطلاع از امکانات سامانه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بر روی لینک کلیک کنید.

خرید بیمه خودرو از سایت ازکی

انواع مختلفی از بیمه نامه های خودرو وجود دارند که خرید بیمه نامه شخص ثالث برای تمامی وسایل نقلیه موتوری یعنی تمام خودروها ضروری می باشد. مالکان خودروهایی که بیمه شخص ثالث خریداری نکنند مطابق با قانون با آنان برخورد شده و به هنگام بروز حوادث نیز با مشکلات جدی مواجه می شوند.

در حال حاضر بیمه شخص ثالث، راننده، بیمه بدنه و تکمیلی بدنه از جمله بیمه نامه های متعلق به خودرو هستند. در قسمت قبلی همین مقاله نحوه مشاهده لیست قیمت بیمه نامه های شخص ثالث سایت ازکی را توضیح دادیم.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه مالیات درگاه های پرداخت اینترنتی بر روی لینک کلیک کنید.

حال قصد داریم در ادامه مطلب نحوه مشاهده نرخ بیمه بدنه متناسب با انواع خودروها را توضیح دهیم. به همین منظور بعد از ورود به پنل کاربری خود در سامانه ازکی مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “بدنه” کلیک نمایید.

بیمه بدنه سایت ازکی

سپس با ورود به مرحله جدید ابتدا پلاک وسیله نقلیه خود را انتخاب کرده و گزینه “ادامه و مقایسه قیمت ها” انتخاب کنید.

خرید بیمه بدنه از سامانه ازکی

در مرحله جدید مطابق با تصویر زیر مشخصات خودرو را در قسمت های مربوطه درج کرده و بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک نمایید.

مراحل سفارش بیمه نامه در سایت ازکی

سپس از شما پرسیده می شود که آیا خودرو مورد نظر سابقه بیمه بدنه دارد یا نه؟

مراحل خرید بیمه بدنه از سایت ازکی

در مرحله جدید باید به سوال خودرو شما کارکرده است یا صفر پاسخ دهید.

امکانات سایت ازکی

با ورود به مرحله جدید باید درصد تخفیف بیمه شخص ثالث خودرو را از قسمت مربوطه انتخاب کرده و بر روی گزینه “مرحله بعد” کلیک نمایید.

ثبت تخفیف بیمه در سایت ازکی

سپس نوبت به وارد کردن قیمت خودرو مورد نظر می رسد، بعد از درج قیمت خودرو گزینه “استعلام قیمت” را انتخاب کنید.

مشاهده لیست قیمت بیمه سایت ازکی

در نهایت وارد صفحه ای مطابق با تصویر زیر خواهید شد که امکان مشاهده لیست قیمت ها برای شما فراهم شده است.

استعلام هزینه بیمه نامه از سامانه ازکی

برای اطلاع از خدمات سامانه جذب مرکز وکلا بر روی لینک کنید.

پرداخت خسارت آنلاین از سایت ازکی azki.com

همانطور که گفتیم خدمات سامانه ازکی محدود به زمان خرید بیمه نامه های مختلف نیستند، بلکه بعد از خرید بیمه نامه امکان ثبت درخواست دریافت خسارت نیز برای مشتریان فراهم می باشد.

بنابراین چنانچه قصد ثبت درخواست خسارت به صورت آنلاین از سایت ازکی را دارید ابتدا باید از طریق نشانی اینترنتی azki.com وارد صفحه اصلی سایت شده و مطابق با تصویر زیر از کادر بالایی صفحه بر روی گزینه “خسارت آنلاین” کلیک نمایید، سپس گزینه خودرو یا درمان را انتخاب کنید.

پرداخت خسارت آنلاین سایت ازکی

با ورود مرحله جدید بر روی گزینه “ثبت درخواست” کلیک نمایید.

ثبت درخواست خسارت در سایت ازکی

برای اطلاع از نحوه پرداخت عوارض گمرکی بر روی لینک کلیک کنید.

يادآور تمدید یا اقساط بیمه نامه

در سامانه ازکی امکانی فراهم شده تا علاوه بر خرید نقدی بیمه نامه ها، خرید اقساطی نیز انجام شود. بنابراین خریداران باید در موعد مقرر نسبت به بازپرداخت اقساط خود اقدام کنند. سایت ازکی برای این موضوع نیز راهکاری ارائه داده تا مشتریان این سایت برای تمدید بیمه نامه و یا پرداخت اقساط از جانب سامانه اعلان دریافت کنند.

چنانچه قصد فعال سازی بخش یادآور سامانه ازکی را دارید باید بعد از ورود به صفحه اصلی سایت به قسمت انتهایی مراجعه کرده و مطابق با تصویر زیر بعد از درج مشخصات خواسته شده، بر روی گزینه “ثبت یادآور” کلیک نمایید.

بخش یادآور سایت ازکی

برای اطلاع از نحوه ثبت اظهارنامه در سامانه معاملات فصلی بر روی لینک کلیک کنید.

چگونه می توان به سایت ازکی وارد شد؟

برای ورود به سامانه ازکی باید از نشانی اینترنتی azki.com استفاده کنید و مطابق با توضیحات گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا در سامانه ازکی امکان خرید بیمه نامه آتش سوزی نیز فراهم است؟

بله، یکی از خدمات سامانه ازکی، فروش بیمه نامه های آتش سوزی است.

آیا سامانه ازکی بیمه نامه اقساطی نیز به ثبت می رساند؟

بله، امکان خرید بیمه نامه های مختلف به صورت اقساطی در سامانه ازکی فراهم می باشد.

آیا سامانه ازکی بخش ثبت خسارت آنلاین دارد؟

بله، برای دریافت خسارت می توانید به صورت غیر حضوری و از طریق بخش خسارت آنلاین سامانه ازکی، درخواست خود را به ثبت برسانید.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *