سامانه های اجتماعی

سایت ازدواج دانشجویی ezdevaj.nahad.ir

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، سایت ازدواج دانشجویی را به منظور ارائه خدمات فرهنگی این نهاد به افرادی که در دوران دانشجویی خود ازدواج می کنند، راه اندازی کرده است. در حال حاضر طرح ها و برنامه های مختلفی از جانب نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری برای زوجین دانشجو در نظر گرفته شده که دریافت اطلاعات و همچنین ثبت نام در طرح ها از طریق ورود به سامانه ازدواج دانشجویی امکان پذیر است.

باتوجه به اهمیت ترویج ازدواج در سنین پایین و دوران دانشجویی، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف سایت ازدواج دانشجویی بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

معرفی سایت ازدواج دانشجویی

یکی از موضوعات مهم جامعه بالا رفتن سن ازدواج است، متاسفانه بنا به دلایل مختلف اکثر جوانان تمایلی به ازدواج در سنین پایین برای مثال در دوران دانشجویی ندارند. نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری به منظور ترویج فرهنگ ازدواج در سن پایین اقدام به معرفی طرح “همسفر تا بهشت” کرده است.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه دریافت حکم حقوق بازنشستگی بر روی لینک کلیک کنید.

بر اساس این طرح، زوجینی که حتی یک نفر از آنان در زمان عقد، دانشجو باشد امکان استفاده از مزایای طرح همسفر تا بهشت، یعنی سفر به مشهد مقدس را خواهند داشت. براساس شرایط این طرح، زوجین دانشجو در جوار حرم امام رضا (ع) به یادگیری مهارت های صحیح آغاز زندگی مشترک می پردازند و در دوره ها و همایش های فرهنگی شرکت می کنند.

در همین راستا سایت ازدواج دانشجویی توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری راه اندازی شده تا زوجین دانشجو در کمترین زمان ممکن نسبت به کسب اطلاعات و ثبت نام در طرح همسفر تا بهشت اقدام کنند. البته خدمات و امکانات دیگری نیز در سامانه ازدواج دانشجویی در دسترس هستند تا از این طریق آگاهی زوجین دانشجو از آغاز زندگی مشترک افزایش یابد.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام در سامانه ملی نهضت مسکن بر روی لینک کلیک کنید.

ورود به سایت ازدواج دانشجویی ezdevaj.nahad.ir

سامانه ازدواج دانشجویی از جانب نهاد نمایندگی مقام معطم رهبری راه اندازی شده تا خدمات این نهاد در راستای ترویج فرهنگ ازدواج در سنین پایین در اختیار دانشجویان قرار بگیرد. در حال حاضر خدمات متنوعی از قبیل برگزاری مسابقات، دوره های آموزشی و همایش های فرهنگی از طریق سایت ازدواج دانشجویی در دسترس زوجین دانشجو قرار گرفته اند.

علاوه بر تمامی موارد نامبرده ثبت نام جهت اعزام به مشهد مقدس و شرکت در طرح “همسفر تا بهشت” نیز از طریق همین سایت انجام می شود. بنابراین چنانچه قبلا در این سامانه ثبت نام کرده و رمز عبور فعال در اختیار دارید، برای ورود به سایت باید نشانی اینترنتی ezdevaj.nahad.ir را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی سایت برای شما نمایش داده شود. سپس مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “ورود” کلیک نمایید.

ورود به سایت ازدواج دانشجویی

در مرحله جدید باید شماره موبایل و رمز عبور خود را در قسمت های مربوطه درج کرده و گزینه “ورود” را انتخاب کنید.

وارد شدن به سامانه ezdevaj.nahad.ir

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه فروش بلیت ملی بر روی لینک کلیک کنید.

ثبت نام ازدواج دانشجویی ۱۴۰۱

همانطور که در قسمت قبلی همین مقاله توضیح دادیم برای استفاده از خدمات سایت ازدواج دانشجویی و شرکت در مراسم طرح همسفر تا بهشت ابتدا باید در این سایت ثبت نام کرده و یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید. به همین منظور از طریق نشانی اینترنتی ezdevaj.nahad.ir وارد صفحه اصلی سایت شده و مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “ثبت نام” کلیک نمایید.

ثبت نام در سایت ازدواج دانشجویی

با ورود به مرحله جدید باید شماره موبایل خود را در قسمت مربوطه درج کرده و گزینه “ارسال” را انتخاب کنید.

مراحل ثبت نام ازدواج دانشجویی

سپس به محض دریافت کد تایید از طریق شماره موبایل خود، کد را در مرحله جدید وارد کرده و بر روی گزینه “ارسال” کلیک نمایید.

ایجاد حساب کاربری در سایت ازدواج دانشجویی

در نهایت تمامی مشخصاتی که در مرحله جدید از شما خواسته می شود را مطابق با تصویر زیر در قسمت های مربوطه وارد کرده و گزینه “ارسال” را انتخاب کنید.

نام نویسی ازدواج دانشجویی

توجه داشته باشید که ثبت نام یکی از زوجین در سایت ازدواج دانشجویی کفایت می کند و نیازی به ثبت نام هر دو نفر نیست.

برای اطلاع از روش های استعلام سابقه جبهه بر روی لینک کلیک کنید.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام ازدواج دانشجویی ezdevaj.nahad.ir

بعد از انجام مراحل ثبت نام در سامانه ازدواج دانشجویی باید ثبت نام خود را از طریق بارگذاری مدارک تکمیل کنید. نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در اطلاعیه هایی که منتشر کرده مدارک لازم جهت ثبت نام ازدواج دانشجویی را به شرح زیر در نظر گرفته است:

  • اسکن عقدنامه
  • اسکن کارت ملی زوجین
  • اسکن شناسنامه هر دو نفر
  • اسکن کارت دانشجویی

معمولا حداکثر تا یک هفته بعد از ارائه مدارک توسط زوجین، نتیجه به صورت تایید یا عدم تایید توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در سایت ازدواج دانشجویی اعلام می شود.

برای اطلاع از خدمات سامانه مدیریت کتابداری نهاد کتابخانه های عمومی بر روی لینک کلیک کنید.

شرایط ثبت نام در سایت ازدواج دانشجویی

در قسمت های قبلی همین مقاله نحوه ورود و ثبت نام در سامانه ازدواج دانشجویی و همچنین مدارک مورد نیاز را توضیح دادیم. حال بهتر است بدانیم تمامی زوجین مشمول استفاده از خدمات سایت ازدواج دانشجویی نیستند. بنابراین به منظور آشنایی با شرایط ثبت نام در طرح ازدواج دانشجویی در ادامه مطلب به موارد اعلام شده از جانب نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری اشاره می کنیم:

  • در زمان عقد حداقل یکی از زوجین باید دانشجو باشند.
  • افرادی که مجددا ازدواج کرده اند امکان ثبت نام در سامانه را ندارند.
  • تاریخ عقد زوجین باید در بازه زمانی فروردین 1400 تا شهریور 1401 باشد.
  • مهلت تکمیل ثبت نام حداکثر تا دو هفته بعد از انجام ثبت نام اولیه است.
  • امکان ویرایش اطلاعات تا زمانی که مشخصات و مدارک زوجین در سامانه تایید نشده باشد، فراهم است.
  • هزینه ایاب و ذهاب و حضور زوجین در مشهد مقدس برعهده زوجین بوده ولی هزینه اسکان، پذیرایی و شرکت در همایش های مختلف برعهده نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری است.

بنابراین چنانچه شما نیز از شرایط نامبرده برخوردار هستید امکان ثبت نام در سامانه ازدواج دانشجویی و شرکت در طرح همسفر تا بهشت برای شما فراهم است.

چگونه می توان به سایت ازدواج دانشجویی وارد شد؟

برای ورود به سامانه مذکور باید از نشانی اینترنتی ezdevaj.nahad.ir استفاده کنید و مطابق با مراحل گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا برای ثبت نام در طرح ازدواج دانشجویی باید هر دو نفر زوجین دانشجو باشند؟

خیر، چنانچه یکی از زوجین نیز دانشجو باشد امکان ثبت نام در طرح همسفر تا بهشت برایشان فراهم است.

آیا حرکت کاروان های طرح همسفر تا بهشت از مقصد خاصی انجام می شود؟

خیر، ایاب و ذهاب زوجین به عهده خودشان است، زوجین باید در تاریخی که به آنان اعلام می شود در محل هتل حضور داشته باشند.

آیا هزینه اسکان مدت زمان اقامت در طول دوره طرح ازواج دانشجویی برعهده زوجین است؟

خیر، زوجین هزینه ای بابت اسکان در هتل پرداخت نمی کنند.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *