سامانه های حقوقی

سایت اختبار وکالت ekhtebar.com

گسترش بسترهای الکترونیکی و آنلاین در کشور سبب افزایش تعداد سایت های خبرگزاری و در عین حال تخصصی عمل کردن آن ها شده است. سایت اختبار یکی از خبرگزاری های جامع و تخصصی در حوزه وکالت، حقوق و موضوعات قضایی می باشد که در حال حاضر با ارائه امکانات مختلف تقریبا تمام موارد مورد نیاز دانشجویان وکالت، قضاوت، مشاوران حقوقی و حتی افرادی که مشتاق پیگیری اخبار در زمینه های قضایی هستند را برطرف کرده است.

همانطور که از نام سایت مشخص است هدف اصلی راه اندازی آن اطلاع رسانی و ارائه اخبار مختلف می باشد ولی در حال حاضر امکانات بسیار گسترده ای را در زمینه موضوعات حقوقی و قضایی به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می دهد.

به دلیل جامع بودن سایت مذکور و در عین حال ضروری بودن امکانات ارائه شده در سایت برای افرادی که در زمینه های حقوقی و قضایی فعالیت دارند، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف سایت اختبار بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

معرفی سایت اختبار

معرفی سایت اختبار

در گذشته و تا قبل از گسترش دسترسی به گوشی های تلفن همراه هوشمند، اغلب مردم اخبار مورد نظر خود را از طریق تلویزیون، رادیو و روزنامه ها پیگیری می کردند.

در کنار موارد نام برده برخی از افراد از طریق رایانه اخبار ارائه شده در وب سایت های مختلف را دنبال می کردند ولی به دلیل گسترده نبودن تعداد وب سایت های خبری و همچنین عدم گسترش پیگیری اخبار از طریق فضای مجازی، این موضوع چندان رایج نبود.

برای اطلاع از امکانات سامانه مالکیت معنوی بر روی لینک کلیک کنید.

در حال حاضر با توجه به گسترش بسترهای الکترونیکی و آنلاین، به خصوص افزایش دسترسی به گوشی های تلفن همراه هوشمند اغلب مردم سعی می کنند در هر موقعیتی که فرصت دارند از طریق گوشی های تلفن همراه خود از اخبار به روز اطلاع پیدا کنند.

در همین راستا نیز تعداد سایت ها و سامانه های خبرگزاری نیز افزایش یافته و تقریبا در هر زمینه ای تعدادی وب سایت به صورت تخصصی اخبار مختلف را منتشر می کنند.

سایت اختبار یکی از جامع ترین وب سایت های خبرگزاری با موضوع حقوق، وکالت و مسائل قضایی می باشد که امکانات بسیار گسترده ای اعم از اخبار، اطلاعیه، فایل منابع آزمون و کتاب، قوانین مصوبه در کشور و … را در اختیار عموم مردم قرار می دهد.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه پیگیری پرونده شورای حل اختلاف بر روی لینک کلیک کنید.

بهتر است بدانیم عموم مردم می توانند از اخبار منتشر شده در سایت اختبار مطلع شوند ولی اطلاعیه هایی که در مورد آزمون های وکالت، قضاوت و… منتشر می شوند یا لینک دانلود کتاب ها، مقالات، سوالات و… در زمینه حقوق، وکالت، قضاوت، مشاوره و… در راستای کمک به دانشجویان این رشته ها می باشد، بنابراین برخی از بخش های سایت اختبار تخصصی بوده و استفاده از آن ها فایده ای برای عموم مردم ندارد.

به همین منظور می توان گفت اختبار، سایتی تخصصی برای دانشجویان رشته های مرتبط با وکالت، قضاوت و مسائل قضایی می باشد. در سایت اختبار شرایطی فراهم شده تا دانشجویان رشته های نامبرده از اطلاعیه های آزمون های دانشگاهی و استخدامی به صورت به روز و در کمترین زمان ممکن مطلع شوند، به نمونه سوالات آزمون های سالیان گذشته و همچنین کتاب ها و منابع آموزشی نیز دسترسی داشته باشند.

برای اطلاع از بخش های سامانه ساجد دیوان عدالت اداری بر روی لینک کلیک کنید.

در کنار تمامی این امکانات تخصصی، هدف اصلی سایت اختبار اطلاع رسانی و انتشار اخبار در زمینه حقوق و قضا برای عموم مردم است. به همین علت توصیه می کنیم چنانچه شما نیز علاقمند به پیگیری اخبار حقوقی هستید و یا از دانشجویان رشته های وکالت، قضاوت، مشاوره حقوقی و… می باشید با بخش های مختلف سامانه اختبار آشنا شوید.

ورود به سایت اختبار

گسترش فضای مجازی طی چند سال اخیر سبب شده تا مردم بتوانند در هر مکان و زمانی با پیدا کردن فرصت مناسب از اخبار به روز و جدید در مورد موضوعات مختلف اطلاع پیدا کنند.

همچنین گسترش بسترهای الکترونیکی و آنلاین در کشور سبب شده تا تعداد وب سایت های خبرگزاری افزایش یافته و در عین حال وب سایت های راه اندازی شده به صورت تخصصی فعالیت داشته باشند.

یعنی بسیاری از وب سایت ها به بررسی اخبار مرتبط با یک موضوع خاص می پردازند ولی در عین حال برخی از سایت های خبرگزاری نیز جنبه عمومی داشته و در مورد موضوعات مختلف، خبرهای متنوعی را منتشر می کنند. سایت اختبار یکی از جامع ترین سایت های خبرگزاری با موضوع حقوق، وکالت و مسائل قضایی می باشد.

برای اطلاع از خدمات سامانه نقل و انتقال خودرو بر روی لینک کلیک کنید.

در این سامانه امکانات و بخش های مختلفی قرار داده شده که دسترسی به آن ها برای عموم مردم فراهم شده است. البته به جزء بخش اخبار و مشاوره حقوقی سایت اختبار، سایر بخش ها و امکانات اختبار تخصصی بوده و کارایی آنچنانی برای عموم مردم ندارند بلکه دانشجویان وکالت، قضاوت، مشاوره حقوقی و… می توانند از اطلاعیه های منتشر شده، منابع آموزشی، آزمون و حتی مصوبات و آرای به تصویب رسیده مراجع قانونی استفاده کنند.

بهتر است بدانیم دسترسی به اغلب بخش های سامانه اختبار نیازی به ایجاد حساب کاربری و ثبت نام ندارند به جزء بخش خرید کتاب که باید برای استفاده از خدمات آن یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید.

برای اطلاع از امکانات سامانه خدمات الکترونیکی امور مالیاتی بر روی لینک کلیک کنید.

بنابراین چنانچه قصد ورود به سایت اختبار را دارید ابتدا باید نشانی اینترنتی ekhtebar.com را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی سایت مطابق با تصویر زیر برای شما نمایش داده شود، سپس با توجه به موضوع موردنظر خود یکی از بخش های اختبار را انتخاب کنید.

وارد شدن به سایت اختبار

امکانات سایت اختبار

اختبار یکی از جامع ترین وب سایت های خبرگزاری در کشور می باشد که به صورت تخصصی به ارائه اخبار و موضوعات مرتبط با حقوق، وکالت، قضاوت و دیگر مسائل قضایی می پردازد.

دسترسی به بخش ها و امکانات سامانه اختبار برای عموم مردم فراهم شده و استفاده از اکثر بخش های آن از جمله مشاوره حقوقی، اخبار، اطلاعیه ها، منابع آزمون و… رایگان بوده و فقط بخش خرید کتاب نیازمند پرداخت هزینه می باشد.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام در سامانه آزمون پژوهشکده بیمه بر روی لینک کلیک کنید.

طی چند سال اخیر با توجه به گسترش بسترهای الکترونیکی و آنلاین در کشور گسترش تعداد وب سایت های خبرگزاری و در راستای آن افزایش دسترسی مردم به گوشی های تلفن همراه هوشمند و رایانه سبب شده اغلب مردم در هر زمانی که تمایل داشته باشند از اخبار در مورد موضوعات مختلف مطلع شوند.

همچنین گسترش فضای مجازی سبب شده در هر زمینه ای به صورت تخصصی وب سایت هایی راه اندازی شوند که فقط اخبار مرتبط با یک موضوع خاص را منتشر کنند.

برای اطلاع از نحوه ثبت درخواست در سامانه فرزند خواندگی بر روی لینک کلیک کنید.

سایت اختبار نیز در حال حاضر به صورت تخصصی به بررسی و انتشار اخبار در زمینه حقوق و قضا و همچنین ارائه امکانات به دانشجویان مقاطع مختلف وکالت، حقوق، قضاوت، مشاوره قضایی و… می پردازد. به همین منظور برای آشنایی بیشتر با امکانات سامانه اختبار در ادامه مطلب هر بخش این سایت را به صورت مجزا بررسی می کنیم:

آزمون های حقوقی

چنانچه دانشجو یکی از مقاطع رشته های مرتبط با حقوق و قضا هستید این امکان برای شما فراهم شده تا در کمترین زمان ممکن از طریق مراجعه به سایت اختبار از اطلاعیه های منتشر شده در مورد آزمون های مختلف دانشگاهی و استخدامی مطلع شوید، از جمله آزمون هایی که در اختبار اطلاع رسانی می شوند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آزمون وکالت
 • آزمون قضاوت
 • آزمون مشاوران حقوقی
 • آزمون مشاوران خانواده
 • آزمون کارشناسی ارشد حقوق
 • آزمون دکتری حقوق
 • آزمون سردفتری
 • آزمون کارشناسان رسمی دادگستری
 • آزمون اختبار
 • آزموت استخدامی
 • آزمون مترجمان رسمی

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه شمیم بر روی لینک کلیک کنید.

دانلود

یکی دیگر از بخش های کاربردی سامانه اختبار که برای دانشجویان رشته های نامبرده بسیار اهمیت دارد، بخش دانلود می باشد. در بخش دانلود امکان دسترسی به سوالات آزمون های سالیان گذشته، پاسخنامه تشريحی، منابع آزمون و همچنین اپلیکیشن عدالت همراه فراهم شده است.

اخبار

مهم ترین هدف راه اندازی سامانه اختبار انتشار اخبار به روز در زمینه حقوق و قضا می باشد، بسیاری از اخبار منتشر شده در صفحه اصلی سایت در دسترس هستند ولی از کادر بالایی صفحه نیز می توان به تمامی اخبار این وب سایت دسترسی پیدا کرد.

قوانین و مصوبات

چنانچه علاقمند به اطلاع از قوانین و مصوبات کشور در بخش های مختلف هستید و یا برای افزایش اطلاعات خود به عنوان فرد دانشجو نیاز به اطلاع از مصوبات و قوانین کشور دارید، باید به سامانه اختبار و بخش قوانین و مصوبات مراجعه کنید. از جمله مواردی که در این بخش قابل دسترس هستند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مجموعه قوانین
 • آرا وحدت رویه
 • نظریه های مشورتی
 • مصوبات
 • طرح و لایحه
 • طرح اصراری
 • آئین نامه ها
 • بخشنامه ها

برای اطلاع از خدمات سامانه تصمیم طلاق بر روی لینک کلیک کنید.

مقالات و مصاحبه ها

در سایت اختبار امکانی فراهم شده تا کاربران بتوانند بدون پرداخت هیچ هزینه ای و به صورت رایگان از مقالات، مصاحبه ها و دیدگاه های بیان شده در زمینه حقوق و قضا اطلاع یابند.

مشاوره حقوقی

بسیاری از مردم برای رفع مشکلات خود نیازمند دریافت مشاوره حقوقی هستند، بهتر است بدانیم در سامانه اختبار شرایطی فراهم شده تا عموم مردم به صورت رایگان از مشاوره حقوقی در زمینه های مختلف بهره مند شوند.

جدول زمان بندی آزمون ها

چنانچه تمایل به اطلاع از زمان بندی آزمون های حوزه حقوق و قضا دارید، بهتر است به انتهای صفحه اصلی سامانه اختبار مراجعه کرده و از زمان بندی آزمون مورد نظر خود مطلع شوید.

برای اطلاع از امکانات سامانه جامع امور گمرکی بر روی لینک کلیک کنید.

کتابفروشی آنلاین

همانطور که گفتیم در بخش کتابفروشی آنلاین اختبار می توانید با پرداخت هزینه، کتاب های مورد نظر خود را به صورت آنلاین خریداری نمایید.

چگونه می توان به سایت اختبار وارد شد؟

برای ورود به سامانه اختبار باید از نشانی اینترنتی ekhtebar.com استفاده کنید و مطابق با مراحل گفته شده در همین مقله پیش بروید.

آیا دسترسی به بخش های مختلف سامانه اختبار برای عموم مردم فراهم می باشد؟

بله، محدودیتی برای دسترسی به خدمات اختبار وجود ندارد.

آیا در سایت اختبار زمان برگزاری آزمون وکالت نیز درج می شود؟

بله، در این وب سایت جدول زمان بندی آزمون های مختلف حوزه حقوق و قضا قرار داده شده است.

آیا در سامانه اختبار می توان به نمونه سوالات آزمون های حقوقی سالیان گذشته دسترسی پیدا کرد؟

بله، این امکان در سایت نامبرده فراهم شده است.

5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *