سامانه های تحصیلی

سایت آموزشیار دانشگاه آزاد

معمولا دانشجویانی که تازه وارد دانشگاه آزاد شده اند با سوالات زیادی در خصوص سایت های آنلاین این دانشگاه مانند سایت آموزشیار مواجه می شوند. استفاده از سایت دانشگاه آزاد اسلامی بسیار آسان و راحت است اما توضیحات کامل در این خصوص می‌تواند بسیاری از مشکلات دانشجویان دانشگاه آزاد را برطرف کند زیرا حل کردن این مشکلات می‌تواند از رفت‌ و آمد‌های غیرضروری به دانشگاه جلوگیری کند.

به همین دلیل در این مقاله از سایت سامانه رسمی قصد داریم در مورد راهنمای تصویری ورود به سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد، ثبت نام و پرداخت شهریه آن صحبت کنیم. هم‌چنین در حین مقاله به امکانات سامانه آموزشیار اشاره خواهیم کرد تا دانشجویان جدیدالورود با کلیه خدمات آموزشی آن آشنا شوند.

معرفی سایت آموزشیار دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد به دلیل داشتن تعداد واحدهای آموزشی زیاد در سراسر کشور هر ساله در راستای ارائه خدمات متنوع و آسان برای دانشجویان و اساتید خود تلاش می‌کند. به طوری که یکی از این اقدامات، سایت‌های مختلفی است که بعد از شیوع ویروس کرونا برای حفظ سلامتی دانشجویان، کارکنان و اساتید راه‌اندازی شده است. یکی از این سایت‌ها سامانه آموزشیار است که با هدف ارائه آموزش آنلاین برای دانشجویان ایجاد شده است.

برای ورود به انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش کلیک کنید.

در واقع سایت آموزشیار یکی از سایت‌های جامع دانشگاه آزاد است که قصد دارد برنامه‌های دانشجویی، پژوهشی و یکپارچه‌سازی خدمات دانشگاه آزاد را همسان کند. آدرس الکترونیکی سامانه آموزشیار edu.iau.ac.ir می‌باشد و استفاده از آن برای کلیه دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد رایگان می‌باشد.


جهت اطلاع از ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد کلیک کنید.

شما به عنوان یکی از دانشجویان دانشگاه آزاد با هر مقطع تحصیلی می‌توانید از این سامانه استفاده کنید. در سایت آموزشیار امکانات زیادی مانند مشاهده لیست دروس ارائه شده، انتخاب واحد، حذف و اضافه، ارزشیابی اساتید، دریافت کارت ورود به جلسه، مشاهده نمرات و اعتراض به آن، ارزشیابی اساتید، درخواست تسهیلات، پرداخت شهریه و غیره وجود دارند که شما می توانید از آن ها استفاده کنید. در حال حاضر به دلیل تازه احداث بودن سایت آموزشیار ممکن است استفاده از آن برای شما نامفهوم یا مشکل‌ساز باشد. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم به صورت مفصل به معرفی سامانه مذکور بپردازیم.

راهنمای تصویری ورود به سایت آموزشیار دانشگاه آزاد edu.iau.ac.ir

نحوه ورود به این سامانه، نسبت به پرتال‌های دیگر کمی متفاوت‌تر است. به همین دلیل قصد داریم در ادامه راهنمای تصویری ورود به سایت آموزشیار دانشگاه آزاد را بیان کنیم:

 • در مرحله اول عبارت «edu.iau.ac.ir» یا «سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد» را در اینترنت جستجو کنید.
ورود به سایت آموزشیار دانشگاه آزاد
 • روی اولین گزینه مشخص شده کلیک کنید.
نحوه ورود به سایت آموزشیار آزاد
 • در صفحه باز شده با توجه به نوع کاربری خود (دانشجو، استاد، پرسنل و پرسنل سازمانی) یکی از گزینه های مشخص شده را انتخاب نمایید.

جهت آشنایی با سامانه وادافا، مقاله مربوطه را مطالعه فرمایید.

راهنمای ورود به سایت edu.iau.ac.ir
 • در صورتی که گزینه «دانشجو» را انتخاب کردید در کادرهای مشخص شده شماره دانشجویی و کد امنیتی را وارد کنید، سپس بر روی گزینه “ورود” کلیک نمایید.
ورود به سایت آموزشیار
 • حالا قوانین سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد را به خوبی مطالعه و تایید نموده و بر روی گزینه “تایید مطالب و ورود به سیستم” کلیک کنید.
آموزش ورود به سایت edu.iau.ac.ir
 • در صفحه باز شده باید نام کاربری، رمز عبور و کد تصویر را درج کنید و بر روی گزینه “ورود به سیستم” کلیک نمایید.
مراحل ورود به سایت آموزشیار
 • حالا می‌توانید به پنل دانشجویی خود در سایت دانشگاه آزاد وارد شوید.

برای ورود به ثبت نام آزمون دکتری کلیک کنید.

شیوه ورود به سایت edu.iau.ac.ir

ثبت نام در سایت آموزشیار دانشگاه آزاد edu.iau.ac.ir

بعد از آن که نتایج پذیرفته‌شدگان مقاطع مختلف دانشگاه آزاد مشخص شد، اگر در دانشگاه آزاد قبول شده باشید؛ باید برای ثبت نام، به سایت آموزشیار دانشگاه آزاد مراجعه کنید تا فرآیند ثبت نام در سایت مذکور را انجام دهید.

سامانه دان یکی از سامانه های کاربردی دانشگاه آزاد است که جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن می توانید روی لینک کلیک کنید.

قبل از شروع ثبت نام در دانشگاه آزاد باید راهنمای ثبت نام پذیرفته‌شدگان و مدارک مورد نیاز آن‌ها را مطالعه کنید. سپس با تکمیل کلیه مدارک لازم جهت ثبت نام دانشگاه آزاد وارد سایت آموزشیار شوید.

بعد از ورود به سامانه، جهت شروع ثبت نام در سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد باید کلیه مدارک مورد نیاز خود را بارگذاری، ثبت و تایید کنید. حالا دانشگاه آزاد یک شماره دانشجویی به شما صادر می‌کند و در ادامه به صحت مدارک و اعتبار شما می‌پردازد. اگر مدارک ارسال شده توسط شما از طرف دانشگاه آزاد تایید شوند، آنگاه می‌توانید به کمک شماره دانشجویی خود وارد سایت آموزشیار شوید.

برای ورود به سامانه پایش سلامت دانشگاه آزاد کلیک کنید.

شما باید در مرحله اول برای ورود به سایت آموزشیار دانشگاه آزاد یک رمز عبور تعیین کنید تا در مراحل بعدی بتوانید به کمک آن‌ها طبق روش ذکر شده در بالا وارد سامانه شوید.

پرداخت شهریه در سایت آموزشیار دانشگاه آزاد edu.iau.ac.ir

کلیه دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه آزاد باید شهریه پرداخت کنند. مبلغ این شهریه برای مقاطع مختلف با توجه به رشته و عوامل دیگری متغیر است. به طوری که به هنگام ثبت نام در هر نیم سال تحصیلی باید کل شهریه ثابت و 35 درصد شهریه متغیر را پرداخت کنید. مابقی مبالغ باقی مانده را نیز تا شروع امتحانات نهایی در سایت آموزشیار دانشگاه آزاد واریز کنید. اگر تا زمان امتحانات، کل شهریه نیم سال تحصیلی خود را پرداخت نکرده باشید نمی‌توانید کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنید.

جهت اطلاع از سامانه بزرگداشت مقام معلم کلیک کنید.

بسیار مهم است که با نحوه پرداخت شهریه در سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد آشنایی داشته باشید لذا در زیر مراحل آن را به صورت مفصل بیان خواهیم کرد:

 • برای پرداخت شهریه دانشگاه آزاد باید وارد سامانه آموزشیار شوید. سپس در منوی سمت راست «ثبت نام دروس دانشجو» را انتخاب کنید.
 • حالا روی گزینه «مدیریت مالی نیمسال‌های تحصیلی دانشجو» کلیک نمایید.
پرداخت شهریه در سایت آموزشیار دانشگاه آزاد
 • بعد از مشاهده میزان شهریه جهت پرداخت مبلغ آن روی قسمت «پرداخت الکترونیکی شهریه» کلیک کنید.
پرداخت شهریه در سایت آموزشیار
 • مبلغ قابل پرداخت که در کادر مشخص شده است را کپی کرده و روی گزینه «پرداخت الکترونیکی» کلیک نمایید.
 • یکی از درگاه‌های پرداخت بانکی موجود را انتخاب کنید و روی گزینه «پرداخت» کلیک کنید.
آموزش پرداخت شهریه در سایت edu.iau.ac.ir
 • اطلاعات بانکی خود را به صورت دقیق و کامل درج نموده سپس روی گزینه «پرداخت» کلیک نمایید.

برای استفاده از برنامه پیام من روی سامانه پیام من کلیک کنید.

مراحل پرداخت شهریه در سایت edu.iau.ac.ir

امکانات سایت آموزشیار دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد، سامانه آموزشیار را برای برگزاری کلاس‌ها و آموزش‌های آنلاین بعد از شیوع ویروس کرونا ایجاد کرده است. به طوری که شما به عنوان یکی از دانشجویان دانشگاه آزاد می‌توانید کلیه امور مربوط به تحصیلات خود را در این سامانه انجام دهید. خوب است بدانید که قبل از سایت آموزشیار دانشگاه آزاد، سامانه دیگری به آدرس amoozeshyar وجود داشت که این سایت برای کلیه واحدهای برون مرزی و درون مرزی دانشگاه آزاد استفاده می‌شد اما این سایت در برخی مواقع به دلیل ترافیک بالا دچار اختلالاتی می‌شد و پیشبرد اهداف دانشجویان و اساتید را مختل می‌کرد.

این اختلالات با شیوع ویروس کرونا و ازدحام جمعیت دانشجویان، اساتید و کارکنان زیاد شد تا دانشگاه آزاد سامانه آموزشیار را راه‌اندازی کرد. این کار نه تنها باعث صرفه‌جویی در زمان و هزینه دانشجویان شد؛ بلکه موجب تسریع برنامه‌های دانشجویی و پژوهشی دانشگاه آزاد نیز شده است.


برای استفاده از امکانات سامانه رویش جهاد دانشگاهی کلیک نمایید.

امکانات سایت آموزشیار دانشگاه آزاد

برای ورود به سایت گلستان پیام نور کلیک کنید.

در این سامانه امکانات زیادی برای کلیه دانشجویان، کارکنان و اساتید ارائه می‌شود که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

امکانات سامانه آموزشیار
ثبت نام دانشجویان جدیدالورود
مشاهده لیست دروس ارائه شده
پرداخت شهریه
انتخاب واحد
حذف و اضافه
حذف اضطراری
دریافت تسهیلات
مشاهده نمرات دانشگاه آزاد
اعتراض به نمرات
دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات دانشگاه آزاد
مشاهده زمان برگزاری امتحانات
ارزشیابی اساتید
درخواست مجوز
امور فارغ‌التحصیلان

اگر شما نیاز به توضیحات بیشتری در خصوص هر کدام از امکانات سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی داشته باشید می‌توانید با کارشناسان سامانه رسمی صحبت کنید.

سوالات متداول

سایت آموزشیار دانشگاه آزاد چه کاربردی دارد؟

این سایت بعد از شیوع ویروس کرونا به منظور پیشبرد اهداف آموزشی و پژوهشی دانشگاه آزاد راه‌اندازی شده است. به طوری که شما در هر مقطع تحصیلی می‌توانید از این سامانه استفاده کنید.

برای ثبت نام در سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد به چه مدارکی نیاز داریم؟

شما برای این کار نیاز به مدارک هویتی، تحصیلی، احراز مکان و غیره نیاز دارید که جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان سامانه رسمی صحبت کنید.

پرداخت شهریه در سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد باید چگونه انجام شود؟

شما به هنگام ثبت نام در سامانه آموزشیار باید کلیه شهریه ثابت و 35 درصد شهریه متغیر را پرداخت کنید. مابقی شهریه را می‌توانید در طول ترم تا شروع امتحانات نهایی واریز کنید. در غیر این صورت نمی‌توانید در امتحانات نهایی شرکت کنید.

5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *