سامانه های تحصیلی

سایت آجا www.aja.ir

ارتش جمهوری اسلامی ایران در راستای ارائه خدمات غیر حضوری به کارکنان پایور و وظیفه خود در زمینه های مختلفی همچون کد پیگیری ایثارگری اقدام به راه اندازی سایت آجا کرده است. از طریق سامانه آجا اطلاع رسانی در زمینه های مختلفی که با ارتش کشورمان مرتبط هستند انجام می شود، دسترسی به سامانه پاسخگویی سپهر آجا برای کارکنان وظیفه و پایور ارتش فراهم شده و مهم تر از تمامی این موارد، دریافت کد پیگیری ایثارگران ارتش از طریق ورود به سامانه آجا امکان پذیر می باشد.

بهتر است بدانیم در حال حاضر تمامی سازمان ها، نهادها و ارگان های دولتی کشور به منظور ارائه خدمات غیر حضوری به کارکنان و مراجعه کنندگان خود سایت ها و سامانه های آنلاین را راه اندازی کرده اند، بنابراین ضروری است تمامی افرادی که به واسطه حوزه فعالیت خود با سایت ها و سامانه های اینترنتی در ارتباط هستند نحوه کار با بخش مختلف آن ها را یاد بگیرند.

به همین دلیل و با توجه به اهمیت امکانات ارائه شده در سایت اطلاع رسانی ارتش، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف سایت آجا بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

نحوه ورود به سایت آجا

ورود به سایت آجا

طی چند سال اخیر با توجه به گسترش بسترهای الکترونیکی و آنلاین در کشور تمامی مراکز و نهادهای دولتی و قسمت عمده ای از بخش خصوصی در راستای ارائه خدمات غیر حضوری و کاهش ازدحام جمعیت در مراکز مربوطه اقدام به راه اندازی سایت ها و سامانه اینترنتی مختلفی کرده اند.

گسترش خدمات غیر حضوری علاوه بر اینکه از ازدحام جمعیت در مراکز مربوطه جلوگیری به عمل می آورند بلکه از اتلاف وقت، هزینه و انرژی مراجعه کنندگان نیز کاسته شده و در عین حال روند انجام امورات مربوطه تسریع یافته، در نتیجه میزان رضایت مراجعه کنندگان نیز افزایش می یابد.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام آزمون دکتری بر روی لینک کلیک کنید.

ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز از این مورد مستثنی نشده و پایگاه اطلاع رسانی ارتش با عنوان سایت آجا را راه اندازی کرده است. البته به دلیل خدماتی که در مورد ارائه کد پیگیری ایثارگران ارتش در این سایت انجام می شود، سایت آجا به عنوان سایت ایثارگران ارتش نیز شناخته می شود.

در حال حاضر امکانات مختلفی از قبیل ورود به سامانه سپهر آجا یا همان سیستم پاسخگویی به سوالات کارکنان ارتش، اطلاع از شرایط گزینش استخدام افسری، درخواست دریافت کد پیگیری ایثارگران، انتشار اخبار و اطلاعیه های مرتبط با ارتش و… از طریق ورود به سایت آجا در دسترس کارکنان وظیفه و پایور ارتش قرار می گیرد.

برای اطلاع از خدمات سایت تیزهوشان بر روی لینک کلیک کنید.

در مورد اصطلاح پایور بهتر است بدانیم به کارکنان ثابت و استخدام شده در بخش های مختلف یک سازمان، ارگان، نهاد نظامی و… پایور گفته می شود. پایوران ارتش می توانند جزء رده های درجه داری و افسری نظامی باشند یا اینکه به عنوان کارمندان بخش اداری استخدام شوند.

برای اطلاع از امکانات سامانه روشکا بر روی لینک کلیک کنید.

با توجه به توضیحات گفته شده ضروری است کارکنان ارتش چه پایور و چه وظیفه با بخش ها و امکانات سایت آجا آشنا شوند. به همین منظور چنانچه قصد ورود به سایت مذکور را دارید، ابتدا باید نشانی اینترنتی www.aja.ir را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی سایت مطابق با تصویر زیر برای شما نمایش داده شود، سپس بخش و گزینه موردنظر خود را انتخاب کنید.

نحوه ورود به سایت آجا

راهنمای ورود به سایت پاسخگویی آجا www.aja.ir

یکی از امکانات کاربردی که ارتش جمهوری اسلامی ایران در اختیار کارکنان وظیفه و پایور خود قرار داده است، سامانه پاسخگویی به سوالات یا همان سامانه سپهر آجا می باشد.

تمامی افرادی که در ارتش کشورمان خدمت می کنند چه در جایگاه خدمت وظیفه و چه به عنوان کارکنان ثابت این امکان را دارند تا از طریق ورود به سامانه پاسخگویی آجا سوالات و درخواست های خود را به ثبت رسانده، کد پیگیری دریافت کنند و در نتیجه بعد از گذشت مدتی نتیجه درخواست خود را نیز پیگیری کنند.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام در سامانه سپند مدارس بر روی لینک کلیک کنید.

راه اندازی سامانه پاسخگویی ارتش سبب افزایش رفاه کارکنان این نهاد نظامی شده تا افراد بتوانند در کمترین زمان ممکن و بدون نیاز به مراجعات حضوری به مرکزی خاص، سوالات و درخواست های خود را به ثبت رسانده، نتیجه را پیگیری و دریافت کنند.

به همین منظور چنانچه به عنوان یکی از کارکنان وظیفه و یا پایور ارتش قصد ورود به سامانه پاسخگویی آجا را دارید بهتر است بدانید برای ورود به این سامانه علاوه بر اینکه می توانید از نشانی اینترنتی آن به صورت مستقیم استفاده کنید بلکه از طریق ورود به سایت آجا نیز امکان دسترسی به این سامانه برای شما فراهم می باشد.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه ساجد دانشگاه آزاد بر روی لینک کلیک کنید.

بنابراین ابتدا باید از طریق نشانی اینترنتی www.aja.ir وارد صفحه اصلی سایت آجا شده، سپس مطابق با تصویر زیر از کادر بالایی صفحه بر روی گزینه “پاسخگویی آجا” کلیک نمایید.

سامانه پاسخگویی آجا

پاسخ درخواست کد پیگیری آجا

یکی از امکاناتی که ارتش جمهوری اسلامی ایران برای ایثارگران این نهاد نظامی در نظر گرفته، ارائه کد پیگیری جهت شرکت در آزمون دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی ایثارگران و رزمندگان ارتش می باشد.

البته دریافت این کد مستلزم برخورداری از شرایطی همچون حداقل 6 ماه سابقه حضور داوطلبانه در مناطق عملیاتی دوران جنگ تحمیلی و دارا بودن کارت ایثارگری می باشد.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه تاییدیه تحصیلی بر روی لینک کلیک کنید.

بنابراین کارکنان وظیفه و پایوران ارتش که از این شرایط برخوردار هستند می توانند به سایت آجا مراجعه کرده و درخواست دریافت کد پیگیری را به ثبت برسانند.

بعد از ثبت درخواست، کد پیگیری مربوط به درخواست ثبت شده در اختیار افراد قرار می گیرد تا ایثارگران بتوانند از طریق این کد نتیجه درخواست خود را پیگیری کنند.

برای اطلاع از بخش های سامانه بنیاد فرهنگی آموزشی امام صادق بر روی لینک کلیک کنید.

چنانچه شما نیز ثبت درخواست دریافت کد پیگیری ایثارگری را در سایت آجا به ثبت رسانده اید حال برای اطلاع از نتیجه آن می توانید به سامانه آجا وارد شده و ابتدا از کادر بالایی صفحه مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “پاسخگویی آجا” کلیک نمایید.

پیگیری درخواست در سایت آجا

در مرحله جدید وارد صفحه اصلی سامانه سپهر آجا خواهید شد که باید از کادر بالایی صفحه، گزینه “پیگیری درخواست” را انتخاب کنید.

بخش های سامانه پاسخگویی

سپس مطابق با تصویر زیر صفحه ای نمایش داده می شود که باید ک دملی، کد پیگیری و عبارت امنیتی که در تصویر مشاهده می کنید را در قسمت های مربوطه درج و در نهایت بر روی گزینه “تایید” کلیک نمایید.

نحوه کار با سامانه پاسخگویی سایت آجا

دریافت کد پیگیری ایثارگران ارتش www.aja.ir

قبل از اینکه در مورد کد پیگیری ایثارگران صحبت کنیم بهتر است با مفهوم ایثارگر آشنا شویم. ایثارگر به فردی گفته می شود که در دوران جنگ تحمیلی با عناوین مختلفی همچون نیروهای داوطلب، وظیفه و یا پایور در مناطق عملیاتی حضور داشته و در نهایت یا به درجه شهادت نائل شده اند یا اینکه جانباز و آزاد هستند و یا در سلامت کامل جسمی و روحی مدت زمان حضور در مناطق عملیاتی را به پایان رسانده اند. در حال حاضر چنین افرادی با اثبات حضور خود در مناطق عملیاتی به صورت مستند، کارت ایثارگری دریافت می کنند.

ارتش جمهوری اسلامی ایران برای ارائه خدمات بیشتری به ایثارگران ارتش طرحی را به مرحله اجرا رسانده که بر مبنای آن به ایثارگران این نهاد نظامی که قصد شرکت در آزمون دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی ایثارگران و رزمندگان ارتش را دارند، کد پیگیری ارائه می شود.

برای اطلاع از نحوه بارگذاری مستندات در سامانه بزرگداشت مقام معلم بر روی لینک کلیک کنید.

این افراد برای دریافت کد پیگیری خود باید به سایت آجا مراجعه کرده و درخواست خود را به ثبت برسانند. در حال حاضر امکان دریافت کد پیگیری برای ایثارگران وظیفه و پایوران ارتش فراهم شده است.

به همین منظور ایثارگران وظیفه ارتش برای دریافت این کد باید از طریق نشانی اینترنتی www.aja.ir وارد صفحه اصلی سایت آجا شده و مطابق با تصویر زیر از کادر سمت راست صفحه ابتدا بر روی گزینه “کد رهگیری ایثارگران” و سپس گزینه “کد رهگیری وظیفه” کلیک نمایید.

دریافت کد پیگیری ایثارگران وظیفه

در مرحله جدید باید کد ملی خود را در قسمت مربوطه درج و گزینه “جستجو” را انتخاب کنید.

کد رهگیری سایت آجا

دریافت کد پیگیری ایثارگران پایور ارتش

در قسمت های قبلی همین مقاله مفهوم پایور را توضیح دادیم، همانطور که گفتیم پایور به معنای کارکنان ثابت و استخدام شده یک سازمان و نهاد می باشد.

همچنین بیان کردیم که ایثارگران ارتش که دارای حداقل سابقه 6 ماه حضور داوطلبانه در مناطق عملیاتی جنگ تحمیلی و دارای کارت ایثارگری باشند، می توانند نسبت به دریافت کد پیگیری ایثارگری جهت شرکت در آزمون دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی ایثارگران و رزمندگان ارتش اقدام کنند.

برای اطلاع از بخش های سامانه پیام من پیام نور بر روی لینک کلیک کنید.

در قسمت قبلی همین مقاله نحوه دریافت کد پیگیری برای ایثارگران وظیفه ارتش را توضیح دادیم، حال قصد داریم در ادامه مطلب نحوه دریافت این کد توسط پایوران ارتش را بیان کنیم.

به همین منظور چنانچه به عنوان پایور ارتش قصد دریافت کد پیگیری ایثارگری را دارید باید وارد صفحه اصلی سایت آجا شده و مطابق با تصویر زیر از منو سمت راست صفحه ابتدا بر روی گزینه “کد رهگیری ایثارگران” و سپس گزینه “کد رهگیری پایوران” کلیک نمایید.

دریافت کد پیگیری پایوران

در مرحله جدید باید یکی از موارد خواسته شده را در قسمت های مربوطه درج و گزینه “تایید” را انتخاب کنید.

کد رهگیری ایثارگران پایور

برای اطلاع از خدمات سامانه رویش جهاد دانشگاهی بر روی لینک کلیک کنید.

گزینش و استخدام افسری آجا www.aja.ir

ارتش جمهوری اسلامی ایران هرساله از طریق برگزاری آزمون استخدامی و مراحل گزینش، نسبت به استخدام نیروهای جدید اقدام می کند. بهتر است بدانیم استخدام در ارتش کشورمان در دو رده درجه داری و افسری به انجام می رسد.

لازم به ذکر است تمامی اطلاعیه های استخدام ارتش از طریق سایت آجا در دسترس عموم مردم قرار می گیرند. بنابراین چنانچه قصد شرکت در گزینش استخدام افسری ارتش را دارید باید از طریق نشانی اینترنتی www.aja.ir وارد صفحه اصلی سایت آجا شده و مطابق با تصویر زیر از کادر بالایی صفحه بر روی گزینه “گزینش و استخدام افسری” کلیک نمایید.

بخش گزینش افسری سایت آجا

چگونه می توان به سایت آجا وارد شد؟

برای ورود به سامانه آجا باید از نشانی اینترنتی www.aja.ir استفاده کنید و مطابق با مراحل گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا امکان دریافت کد پیگیری ایثارگری برای ایثارگران وظیفه ارتش نیز وجود دارد؟

بله، برای دریافت کد پیگیری باید به سایت آجا مراجعه کنید.

چگونه می توان نتیجه ثبت درخواست خود را از سامانه آجا پیگیری کنیم؟

نحوه پیگیری درخواست ثبت شده در سامانه آجا در همین مقاله توضیح داده شده است.

آیا در سامانه آجا اطلاعیه های مرتبط با ارتش نیز منتشر می شوند؟

بله، این بخش در سامانه آجا وجود دارد.

5/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *