سامانه های تحصیلی

سامانه کارسنج karsanj.net

سامانه کارسنج امکان برگزاری کلاس‌های مجازی و آنلاین، برگزاری آزمون‌های غیرحضوری و تعریف و دریافت تمرین‌های دانش آموزان را برای مدارس فراهم می کند. مدارسی که قصد دارند از امکانات سایت کارسنج استفاده کنند باید در آن ثبت نام کنند. هم‌چنین در صورت لزوم با دانلود کارسنج بر روی موبایل خود از خدمات آن به راحتی استفاده کنند.

مدارسی که می خواهند از امکانات و خدمات این سامانه استفاده کنند ابتدا باید در این سامانه ثبت نام نمایند. در ادامه این مقاله نحوه ثبت نام در سامانه کارسنج و دانلود نرم افزار آن را برای شما توضیح می دهیم. اگر سوالی در رابطه با هر یک اط قسمت های مقاله داشتید می توانید با کارشناسان سامانه رسمی تماس حاصل نمایید تا شما را راهنمایی کنند.

معرفی سامانه کارسنج

از سال 1398 با شیوع ویروس کرونا در بسیاری از کشورهای جهان مدارس به صورت غیرحضوری و آنلاین برگزار شدند. در ابتدای این دوران سامانه‌های آنلاین مناسبی برای برگزاری کلاس‌های دانش آموزان و معلمان در کشور وجود نداشت. به همین دلیل یادگیری دانش آموزان و تدریس معلمان با مشکل مواجه شد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور کلیک کنید.

اما به تدریج شرکت‌های دانش‌بنیان برای برطرف کردن این مشکل سامانه‌های زیادی را طراحی و وارد بازار کردند. سامانه کارسنج به آدرس الکترونیکی karsanj.net نیز یکی از این سامانه‌ها است. این سامانه در راستای برگزاری کلاس‌ها، ارائه تکالیف به دانش آموزان و دریافت آن‌ها به کمک همین سامانه و برگزاری آزمون‌های مختلف راه‌اندازی شده است. البته این سایت همواره تلاش می‌دهد تا با بروزرسانی‌های جدید خود، بازدهی را در ارائه خدمات افزایش دهد.

سامانه کارسنج توسط یک شرکت خصوصی طراحی شده است تا دانش آموزان و معلمان با ثبت نام در این سامانه بتوانند از خدمات و سایر امکانات آن استفاده کنند. طراحی سامانه مذکور به گونه‌ای است که همه دانش آموزان با ورود به پنل کاربری خود می‌توانند به راحتی با بخش‌های مختلف آن کار کرده و معلمان بدون دغدغه، کلاس‌های خود را برگزار کنند.

برای ورود به سامانه پاس پرونده سلامت دانش آموزان در مدارس کلیک کنید.

مدارس نیز می‌توانند به منظور استفاده از خدمات سایت نامبرده به نشانی اینترنتی karsanj.net مراجعه کرده و در آن ثبت نام کنند. پس از تکمیل نام‌نویسی، امکان استفاده از این سامانه برای معلمان و دانش آموزان فراهم می‌شود.

ورود به سامانه کارسنج karsanj.net

سامانه کارسنج معمولا به شبکه برتر مدارس ایران معروف است و یک تارنمای کاربردی برای استفاده آموزش مجازی در مدارس را فراهم می‌کند. این سامانه با هدف ارائه خدمات آنلاین و غیرحضوری برای معلمان و دانش آموزان ایجاد شده است. استفاده از این پلتفرم می‌تواند باعث تقویت یادگیری دانش آموزان شود.

برای آشنایی با نحوه ثبت نام در سامانه صدیق، بر روی لینک کلیک کنید.

اگر مدرسه‌ای در سایت مذکور ثبت نام کرده باشد، آنگاه معلمان و دانش آموزان می‌توانند با نام کاربری و رمز عبور اختصاصی خود وارد این سامانه شوند و از کلیه خدمات سامانه استفاده کنند. در صورتی که به عنوان یکی از دانش آموزان یا معلمان مدرسه قصد ورود به سامانه کارسنج را دارید می‌توانید طبق مراحل اقدام کنید:

  • آدرس اینترنتی karsanj.net را در یکی از مرورگرهای خود جستجو کنید و وارد سایت کارسنج شوید.
آموزش ورود به سامانه کارسنج
  • پس از ورود به صفحه اصلی سایت کارسنج جهت ورود به پنل کاربری خود نام کاربری و رمز عبور را در کادرهای تعیین شده وارد کنید. سپس بر روی گزینه «ورود به سامانه» کلیک نمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش کلیک کنید.

ورود به سامانه کارسنج


دانلود کارسنج

شبکه مدارس برتر ایران برای ارائه خدمات کاربردی نسخه موبایلی سامانه کارسنج را راه‌اندازی کرده است. به طوری که به عنوان یکی از دانش آموزان این مدارس به همراه اولیا خود می‌توانید با دانلود کارسنج، آن را در گوشی خود نصب کنید. این نرم‌افزار برای همه دانش آموزان و اولیا آن‌ها قابل استفاده است اما مدارس یا کادرهای آموزشی نمی‌توانند با دانلود کارسنج از نسخه موبایلی آن استفاده کنند.

برای شرکت در المپیاد دانش آموزی روی لینک سامانه المپیاد دانش آموزی کلیک کنید.

در حال حاضر نسخه اندروید برنامه کارسنج وارد بازار شده است و نسخه آیفون آن هنوز ایجاد نشده است. بنابراین شما می‌توانید با دانلود کارسنج از امکانات آن استفاده کنید. والدین با دانلود و نصب کارسنج می‌توانند به روند آموزشی و تحصیلی خود در مدارس دسترسی داشته باشند و برای این کار به مراجعه حضوری نیاز نخواهند داشت.

به عنوان یک دانش آموز می‌توانید با دانلود کارسنج برنامه‌های مطالعاتی خود را به صورت آنلاین و غیرحضوری به پیش ببرید. سپس از طریق همین سامانه آن‌ها را ثبت و ارسال کنید. هم‌چنین شما می‌توانید به کمک برنامه کارسنج کارنامه‌های مختلفی مانند کارنامه ماهانه، کارنامه انضباطی و غیره را مشاهده کنید.

برای آشنایی با امکانات سامانه سمیم مدارس، مقاله مربوطه را مطالعه فرمایید.

در حاصل نسخه iOS این سامانه در دسترس نبوده اما از نسخه اندروید آن می توانید استفاده کنید که در ادامه لینک دانلود آن را برای شما قرار می دهیم.

دانلود برنام کارسنج

بازیابی رمز عبور در سامانه کارسنج مدارس karsanj.net

یکی از عمده‌ترین مشکلاتی که ممکن است به عنوان یکی از دانش آموزان، اولیاء و کادر آموزشی مدارس در رابطه با سامانه کارسنج برای شما پیش بیاید، فراموشی رمز عبور است. برای ورود به سامانه کارسنج باید رمز عبور داشته باشید، در غیر این صورت امکان ورود به سایت مذکور فراهم نمی‌شود. در این گونه مواقع نگران اتصال به پنل کاربری خود نباشید زیرا امکان بازیابی رمز عبور در سامانه فراهم شده است.جهت بازیابی رمز عبور با مراجعه به سایت karsanj.net می‌توانید رمز عبور خود را بازیابی کنید. جهت بازیابی رمز عبور، مراحل زیر را انجام دهید:

  • در ابتدا وارد سایت کارسنج شوید.
  • روی گزینه «بازیابی رمز عبور» کلیک کنید.
نحوه بازیابی رمز عبور در سامانه کارسنج
  • فرم مربوط به بازیابی رمز عبور در سایت کارسنج برای شما نمایان خواهد شد که در آن باید نام کاربری و کد تصویر را درج کنید و سپس با زدن دکمه “تایید” رمز عبور جدید خود را دریافت کنید.
بازیابی رمز عبور

توجه: در حال حاضر امکان بازیابی رمز عبور در سایت کارسنج برای دانش آموزان و اولیاء محترم آن‌ها فراهم نشده است. در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده اید باید برای دریافت آن با مشاوره پایه خود تماس بگیرید تا رمز عبور جدید یا همان رمز عبور قدیمی خود را دریافت کنید.

جهت اطلاع از سامانه نماد مدارس کلیک نمایید.

ثبت نام مدارس در سامانه کارسنج

سایت کارسنج در راستای سهولت استفاده از بسترهای مجازی برای مدارس امکانات زیادی را ارائه می‌دهد. مدارسی که قصد استفاده از خدمات و سایر امکانات سایت نامبرده را دارند باید در آن ثبت نام کنند.

پس از آن که مسئولین مدرسه اقدامات لازم را برای ثبت نام در شبکه برتر مدارس ایران انجام دادند، کلیه کادرهای آموزشی مدرسه، دانش آموزان، دبیران و دیگر افراد می‌توانند از خدمات این پلتفرم آموزشی استفاده کنند. خوب است بدانید که ثبت نام مدارس در سامانه کارسنج به صورت اینترنتی انجام می‌گیرد و لازم است آن‌ها بعد از تکمیل فرم مربوطه آن را به ایمیل سایت کارسنج ارسال کنند.

برای کسب اطلاعاتی در مورد سامانه هوشمند معلم، بر روی لینک کلیک کنید.

در صورتی که فرم توسط کارشناسان سایت karsanj.net تایید شد، آنگاه با مدیران مدرسه تماس می‌گیرند تا اقدامات لازم را برای فعال‌سازی پنل کاربری مدرسه را فراهم کنند. حال شما اگر به دنبال یک راهنمای کامل جهت ثبت نام مدارس در سامانه کارسنج مدارس هستید می‌توانید از کارشناسان سامانه رسمی کمک بگیرید.

ثبت نام دانش آموزان در سامانه کارسنج karsanj.net

یکی از گروه اصلی کاربران سایت کارسنج دانش آموزان هستند که برای ثبت نام در سامانه کارسنج نیازی به طی کردن مراحل خاصی ندارند. در واقع مراحل ثبت نام دانش آموزان در سایت مذکور توسط مدارس آن‌ها ایجاد می‌شود و دانش آموزان با توجه به نام کاربری و رمز عبور خود می‌توانند به راحتی وارد آن شوند.

برای ورود به پورتال مدارس سما کلیک کنید.

تنها دانش‌آموزانی می‌توانند به شبکه مدارس برتر ایران دسترسی داشته باشند که در حال حاضر مشغول تحصیل در این مدرسه هستند. در غیر این صورت این دانش آموزان مجاز به استفاده از خدمات و سایر امکانات سایت کارسنج نخواهند بود. البته اولیا آن‌ها نیز نیاز به ثبت نام در سامانه کارسنج ندارند. بلکه نام کاربری و رمز عبور آن‌ها برای ورود به سامانه از طرف مدرسه ارسال می‌گردد.

خدمات و سایر امکانات سایت کارسنج شبکه مدارس برتر ایران

سایت کارسنج توسط یک تیم خبره راه‌اندازی شده است و امکانات مختلفی را برای کاربران خود ارائه می‌دهد. کلیه امکانات آن برای مسئولین مدارس، دانش آموزان و دبیران قابل استفاده است. البته نوع خدماتی که برای هر کدام از آن‌ها ارائه می‌شود، متفاوت است. مثلا امکاناتی که معلمان با دانش آموزان در اختیار دارند کاملا با هم متفاوت هستند. اما همه آن‌ها می‌توانند به صورت کلی از این امکانات بهره ببرند. حال در زیر به کاربردی‌ترین امکانات سامانه کارسنج اشاره می‌کنیم:

کلاس‌های مجازی:

یکی از مهم‌ترین خدماتی که توسط سایت به معلمان و دانش آموزان ارائه می‌شود، برگزاری کلاس‌های مجازی در این سامانه است. به طوری که دبیران می‌توانند به بهترین شکل کلاس‌های مجازی و غیرحضوری خود را برگزار کنند. در کلاس‌های مجازی سایت کارسنج karsanj.net امکان استفاده از میکروفن، وب کم و صفحه چت برای معلمان فراهم شده است. هم‌چنین دانش آموزان می‌توانند در زمان شروع کلاس‌ها به میکروفن و وب کم متصل شوند.

برای ورود به سامانه فاینال جامع امتحانات نهایی روی لینک کلیک کنید.

اجرای آزمون‌های مجازی:

یکی دیگر از خدمات ارائه شده توسط شبکه مدارس برتر ایران، امکان برگزاری آزمون‌های مجازی است. لذا معلمان و مدیران می‌توانند آزمون‌های مختلف تک درسی و جامع را در این سایت به صورت آنلاین برای دانش آموزان خود برگزار کنند.

پس از برگزاری آزمون‌ها، سامانه karsanj.net به صورت اتوماتیک برای دانش آموزان نمره تعریف می‌کند که پس از ارزیابی کلی آن‌ها نمرات را در قالب جدول و نمودار به مدرسه و معلمان ارائه می‌دهد و دانش آموزان هر زمان که تمایل داشته باشند می‌توانند نتیجه آزمون خود را مشاهده کنند.

برای ورود به سایت تیزهوشان کلیک کنید.

ارائه تمرین توسط دبیر و دریافت آن‌ها از دانش آموزان:

یکی از مشکلاتی که معلمان در رابطه با دریافت تکالیف دانش آموزان داشتند، ارسال تکالیف در بازه‌های زمانی مختلف به صورت نامنظم بود. به طوری که سایت کارسنج این مشکل را حل کرده است. بنابراین معلمان می‌توانند برای دانش آموزان خود تکالیف تعریف کنند و آن را در بازه‌های زمانی تعریف شده از دانش آموزان خود دریافت کنند.

سوالات متداول

منظور از سامانه کارسنج چیست؟

سایت کارسنج یکی از سامانه‌های رایج و کاربردی برای آموزش مجازی و غیرحضوری در مدارس می‌باشد. به طوری که با ثبت نام مدارس در سایت کارسنج نیازی به نام‌نویسی تک تک دانش آموزان و معلمان در سامانه نیست.
بلکه برای همه آن‌ها توسط سایت نام کاربری و رمز عبور تعریف می‌شود که آن‌ها باید جهت ورود به پنل کاربری خود آن را داشته باشند.

چه کسانی می‌توانند از سایت کارسنج و خدمات آن استفاده کنند؟

در حال حاضر کلیه معلمان، دانش آموزان، مدیران، کارکنان مدارس و کلیه اولیا دانش آموزان می‌تواند از خدمات و سایر امکانات سامانه کارسنج استفاده کنند.

آیا مکان بازیابی رمز عبور در سامانه کارسنج برای دانش آموزان فراهم شده است؟

خیر، در حال حاضر دانش آموزان و اولیا آن‌ها در صورت فراموشی رمز عبور نمی‌توانند آن را از طریق سایت کارسنج بازیابی کنند. بلکه باید برای این کار با کارشناس پایه خود صحبت کنند.

5/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *