سامانه های اجتماعی

سامانه کارا وزارت کار kara.mcls.gov.ir + نحوه ورود و ثبت نام در سایت

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای برطرف کردن مشکلات شغلی مردم اقدام به راه اندازی سامانه کارا کرده است تا از این طریق، متقاضیان دریافت تسهیلات و رونق بخشیدن به کسب و کار خود به سایت کارا مراجعه کرده و با انجام ثبت نام و ایجاد پنل کاربری، درخواست خود را به ثبت برسانند.

همانطور که می دانیم با شیوع ویروس کرونا در تمامی کشورها بسیاری از کسب و کارها یا دچار مشکلات فراوان شده و یا به طور کامل تعطیل گشته اند. کشور ما نیز از این مورد مستثنی نبود و با شیوع ویروس کرونا به ویژه در اوایل این دوران بسیاری از کسب و کارها با مشکل مواجه شده و سطح معیشت زندگی مردم کاهش یافته است.

همچنین لازم به ذکر است در سایت کارا وزارت تعاون علاوه بر ارائه تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده در دوران شیوع ویروس کرونا، به دیگر کسب و کارهایی که نیازمند دریافت تسهیلات هستند به ویژه شغل های روستایی نیز امکان ثبت درخواست و بررسی طرح های پیشنهادی فراهم شده است.

بنابراین با توجه به اهمیت هدف سایت کارا و گسترش اشتغال زایی در کشور، ما در این مقاله قصد داریم به بررسی جوانب مختلف سامانه کارا وزارت تعاون بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

معرفی سامانه کارا وزارت کار

معرفی سامانه کارا

بهتر است بدانیم یکی از وظایف مهم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایجاد شرایط مطلوب و ارائه تسهیلات به افرادی می باشد که قصد راه اندازی کسب و کار و اشتغال زایی برای خود و چند نفر دیگر را دارند. این وزارتخانه به طور همیشگی درخواست ها و طرح های ارائه شده توسط متقاضیان را مورد بررسی قرار می دهد و در صورت امکان شرایط مورد نیاز آنان و تسهیلات مالی را فراهم می کند.

در این میان متاسفانه با شیوع ویروس کرونا در تمامی کشورها مانند کشور ما بسیاری از کسب و کارها با مشکلات جدی مواجه شدند و متاسفانه برخی از کارگاه های اشتغال زایی دچار ورشکستگی شده و به طور کامل تعطیل شدند.

برای اطلاع از امکانات سامانه نوبت دهی انتقال خون بر روی لینک کلیک کنید.

وزارت تعاون، کار و رفاه احتماعی به منظور حمایت از چنین کسب و کارهایی و ارائه تسهیلات مالی به آنان اقدام به راه اندازی سامانه کارا کرده است. افراد می توانند از طریق مراجعه به این سامانه درخواست های خود را به ثبت برسانند تا وضعیت و شرایط کسب و کار آنان مورد بررسی قرار گرفته و در صورت برخورداری از شرایط و قوانین این طرح، مورد حمایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار بگیرند.

نکته مهمی که وجود دارد این است که علاوه بر کسب و کارهای آسیب دیده ناشی از شیوع ویروس کرونا، دیگر افرادی که قصد راه اندازی کسب و کار و اشتغال زایی چه در شهرها و چه در روستاهای کشور را دارند نیز می توانند از طریق مراجعه به سامانه کارا به صورت غیر حضوری درخواست خود را به ثبت رسانده، جزئیات طرح مورد نظر را در سامانه درج و منتظر بررسی شرایط باشند.

برای اطلاع از نحوه کسب مجوز از سامانه اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی بر روی لینک کلیک کنید.

بنابراین سامانه مذکور علاوه بر گسترش اشتغال زایی، گام مهمی را در جهت گسترش خدمات غیر حضوری مربوط به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برداشته است.

ورود به سامانه کارا kara.mcls.gov.ir

امکانات سامانه کارا

بدون شک یکی از موضوعات مهم در کشور بحث اشتغال زایی و کارآفرینی می باشد، طی چند سال اخیر به این موضوع توجه ویژه شده تا مردم از توانایی های خود در زمینه های مختلف استفاده کرده و با حمایت دولت حوزه کسب و کار خود را راه اندازی کنند.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که یکی از وظایف مهم آن کمک به گسترش اشتغال زایی در کشور می باشد در راستای تحقق این هدف و همچنین گسترش خدمات غیر حضوری، جلوگیری از اتلاف وقت و همچنین افزایش سرعت روند انجام امورات مربوط به ایجاد کسب و کار در کشور، اقدام به راه اندازی سامانه کارا کرده است.

برای اطلاع از بخش های سامانه سوت زنی وزارت کار بر روی لینک کلیک کنید.

در این سامانه علاوه بر ایجاد شرایط جهت ثبت درخواست و ارائه طرح اشتغال زایی، شرایطی فراهم شده تا کسب و کارهای آسیب دیده ناشی از شیوع ویروس کرونا نیز از تسهیلات این وزارتخانه بهرمند شده و دوباره رونق بگیرند.

به همین منظور چنانچه قصد ورود به سامانه کارا را داشته و قبلا در این سامانه ثبت نام کرده اید، باید نشانی اینترنتی kara.mcls.gov.ir را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی سامانه برای شما نمایش داده شود، سپس مطابق با تصویر زیر از کادر بالایی صفحه بر روی گزینه “ورود” و سپس “ورود متقاضی کارا” یا “ورود متقاضی کرونا” کلیک نمایید.

ورود به سامانه کارا
  • با وارد شدن به مرحله جدید باید نوع متقاضی را انتخاب کرده، کد ملی، رمز عبور و عبارت امنیتی که مشاهده می کنید را در قسمت های مربوطه درج و گزینه “ورود” را انتخاب نمایید.
وارد شدن به سامانه kara.mcls.gov.ir

ثبت نام در سامانه کارا

کارا سامانه ای متعلق به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که در راستای حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده ناشی از شیوع ویروس کرونا و همچنین راه اندازی کسب و کارهای جدید و اشتغال زایی در کشور راه اندازی شده است.

افرادی که متقاضی دریافت تسهیلات از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستند باید درخواست خود را به همراه جزئیات طرح کارآفرینی مورد نظر در سامانه کارا وارد کنند. البته ثبت درخواست مستلزم ثبت نام در سامانه و ایجاد حساب کاربری می باشد.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه مرزنشینان بر روی لینک کلیک کنید.

به همین منظور چنانچه قصد ثبت نام در سامانه کارا و در نهایت ثبت درخواست دریافت تسهیلات را دارید، باید از طریق نشانی اینترنتی kara.mcls.gov.ir وارد صفحه اصلی سامانه شده و مطابق با تصویر زیر بر روی علامتی که در سمت راست تصویر مشخص شده، کلیک نمایید.

ثبت نام در سامانه kara.mcls.gov.ir
  • در مرحله جدید باید گزینه “ورود متقاضیان” را از میان گزینه های موجود انتخاب کنید.
بخش ورود متقاضیان
  • سپس با وارد شدن به صفحه جدید باید بر روی گزینه “ثبت نام” کلیک نمایید.
ثبت نام در سامانه کارا
  • همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، شما باید قوانین و شرایط ثبت نام در سامانه را مطالعه کرده و در صورت پذیرش آن ها گزینه “موافقم” را انتخاب نمایید.
پذیرش شرایط سامانه کارا
  • در مرحله جدید باید مشخصات هویتی خود را مطابق با تصویر زیر در قسمت های مشخص شده وارد نمایید.
تکمیل مشخصات در سامانه کارا
  • بعد از تکمیل مراحل قبلی حال باید رمز عبور دلخواه خود را درج و بر روی گزینه “ثبت نام” کلیک کنید.
رمز عبور سامانه kara.mcls.gov.ir

با انجام مراحل قبلی وارد پنل کاربری خود خواهید شد که در این مرحله از شما خواسته می شود اطلاعات تکمیلی را در قسمت های مربوطه درج و تصویر مدارک خواسته شده را بارگذاری نمایید.

برای اطلاع از خدمات سامانه سماصط بر روی لینک کلیک کنید.

ورود به بخش اشتغال فراگیر سامانه کارا kara.mcls.gov.ir

همانطور که گفتیم در سایت کارا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی علاوه بر ارائه تسهیلات و فراهم کردن شرایط جهت رونق دوباره کسب و کارهای آسیب دیده ناشی از شیوع ویروس کرونا، امکان ثبت درخواست و ارائه طرح های اشتغال زایی جدید در زمینه های مختلف و دریافت تسهیلات نیز فراهم می باشد.

برای اطلاع از امکانات سامانه سانکا بر روی لینک کلیک کنید.

بنابراین چنانچه قصد ورود به بخش اشتغال فراگیر سامانه کارا را دارید باید از طریق نشانی اینترنتی kara.mcls.gov.ir وارد صفحه اصلی سامانه شده و مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “ورود” و سپس “ورود متقاضی کارا” کلیک نمایید.

بخش اشتغال فراگیر سامانه کارا
  • با وارد شدن به مرحله جدید چنانچه قبلا در سامانه کارا ثبت نام کرده اید باید نوع متقاضی را انتخاب کرده، کد ملی، رمز عبور و کد امنیتی که مشاهده می کنید را در قسمت های مربوطه درج و بر روی گزینه “ورود” کلیک نمایید.
ورود به بخش اشتغال فراگیر

چنانچه برای اولین بار است که به سامانه وارد می شوید و قبلا ثبت نام خود را به انجام نرسانده اید، در این مرحله باید گزینه “ثبت نام” را انتخاب کرده و مراحل پیش رو را مطابق با بخش قبلی همین مقاله طی کنید.

سپس با وارد شدن به پنل کاربری خود می توانید گزینه “مدیریت طرح” و یا “ارسال طرح” را انتخاب کرده و طرح جدید خود را به ثبت برسانید یا اینکه طرح های قبلی خود را مشاهده و بررسی کنید.

ارسال طرح در سامانه کارا

ورود به بخش اشتغال روستایی سامانه کارا

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی علاوه بر حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده ناشی از شیوع ویروس کرونا و همچنین حمایت از کسب و کارهای تازه تاسیس شهرها، از طرح های اشتغال زایی روستایی نیز حمایت می کند.

خوشبختانه در حال حاضر تعداد بسیار زیادی طرح اشتغال زایی روستایی به بهره برداری رسیده و علاوه بر ایجاد شغل برای چندین نفر و تامین معیشت زندگی آنان، زمینه تولید در کشور رونق یافته و از مهاجرت روستاییان عزیز به شهرها و سردرگمی آنان برای کسب شغل و حرفه جدید، جلوگیری به عمل آمده است.

برای اطلاع از نحوه ورود به کلاس های سامانه راهگشا بر روی لینک کلیک کنید.

بنابراین چنانچه قصد ورود به بخش اشتغال زایی روستایی در سامانه کارا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را دارید، باید از طریق نشانی اینترنتی kara.mcls.gov.ir وارد صفحه اصلی سامانه شده و مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “اشتغال روستایی” کلیک نمایید.

بخش اشتغال روستایی سامانه کارا

چنانچه قبلا در سامانه کارا ثبت نام کرده و حساب کاربری دارید، حال باید مشخصات خواسته شده را در قسمت های مربوطه درج و گزینه “ورود” را انتخاب کنید، در غیر این صورت باید بر روی گزینه “ثبت نام” کلیک کرده و مراحل ایجاد حساب کاربری را مطابق با توضیحات گفته شده همین مقاله طی کنید.

ایجاد حساب کاربری

معرفی بخش تسهیلات آسیب دیده کرونا در سامانه کارا kara.mcls.gov.ir

متاسفانه با شیوع ویروس کرونا نه تنها در کشور ما بلکه در سراسر جهان بسیاری از کسب و کارها با مشکلات جدی مواجه شده و حتی تعدادی از آن ها دچار تعطیلی و ورشکستگی شده اند. با رخ دادن چنین اتفاقاتی معیشت زندگی کارکنان این کسب و کارها دچار مشکلات جدی شده و دغدغه های آنان افزایش می یابد.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده ناشی از شیوع ویروس کرونا اقدام به راه اندازی سامانه کارا کرده است تا صاحبان کسب و کارهای آسیب دیده بتوانند درخواست خود را در سامانه ثبت کرده و در صورت برخورداری از شرایط، تسهیلات مالی دریافت کنند.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه بنزین من بر روی لینک کلیک کنید.

به همین منظور چنانچه قصد ورود به این بخش از سامانه را دارید باید از طریق نشانی اینترنتی kara.mcls.gov.ir وارد صفحه اصلی سامانه شده و مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “تسهیلات بنگاه های آسیب دیده از کرونا” کلیک نمایید.

بخش تسهیلات بنگاه های آسیب دیده از کرونا
  • در مرحله جدید همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید بخش های مختلفی وجود دارد که در ادامه مطلب هر یک از این موارد را به صورت مجزا توضیح خواهیم داد:
بنگاه های آسیب دیده از کرونا

ثبت نام متقاضی خویش فرمایی

بر طبق قوانین طرح حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده ناشی از شیوع ویروس کرونا، تمامی افراد خویش فرما که کسب و کارشان دچار آسیب و مشکل شده است، می توانند به سایت کارا مراجعه کرده و درخواست خود را به ثبت برسانند.

ثبت نام متقاضی فاقد بیمه

در سامانه کارا شرایطی فراهم شده تا صاحبان کسب و کارهای آسیب دیده ناشی از شیوع ویروس کرونا که فاقد بیمه هستند نیز امکان ثبت نام و دریافت تسهیلات در صورت برخورداری از شرایط را داشته باشند.

برای اطلاع از امکانات سامانه باربرگ بر روی لینک کلیک کنید.

ثبت نام بنگاه های رسمی

در این بخش از سایت کارا امکانی فراهم شده تا بنگاه های رسمی یعنی شرکت ها و مراکز دارای مجوز و پروانه کسب یا ثبت شرکت بتوانند درخواست حمایتی خود را به ثبت برسانند.

ثبت نام متقاضی فرهنگ و ارشاد

افرادی که در زمینه فرهنگی و هنری فعال هستند و پیامکی مبنی بر حمایت و دریافت تسهیلات را دریافت کرده اند می توانند به این بخش از سامانه مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت نمایند.

ثبت نام متقاضی وزارت ورزش

این بخش در راستای ثبت درخواست دریافت تسهیلات و حمایت افراد فعال در حوزه ورزش و آسیب دیده ناشی از شیوع ویروس کرونا طراحی شده است.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه بازارگاه جهاد کشاورزی بر روی لینک کلیک کنید.

ثبت نام متقاضی گردشگری

تمامی مراکز فعال در حوزه گردشگری که در دوران شیوع ویروس کرونا دچار آسیب و کاهش رونق شده اند می توانند از طریق مراجعه به این بخش درخواست دریافت حمایت و تسهیلات خود را ثبت کنند.

ورود متقاضی

چنانچه قبلا در این سامانه ثبت نام کرده و حال قصد ورود به پنل کاربری خود در بخش تسهیلات بنگاه های آسیب دیده از کرونا را دارید باید بر روی گزینه “ورود متقاضی” مطابق با تصویر قبلی کلیک نمایید و در مرحله جدید کد ملی، رمز عبور و عبارت امنیتی که مشاهده می کنید را در قسمت های مربوطه درج و گزینه “ورود” را انتخاب کنید.

برای اطلاع از امکانات سامانه راهبر بنیاد مسکن بر روی لینک کلیک کنید.

چنانچه قبلا در سایت کارا ثبت نام نکرده و حساب کاربری ندارید باید نسبت به ثبت نام خود و سپس ورود به بخش متقاضی اقدام نمایید.

وارد شدن به بخش تسهیلات بنگاه های آسیب دیده از کرونا

چگونه می توان به سامانه کارا وزارت کار وارد شد؟

برای ورود به سایت کارا باید از نشانی اینترنتی kara.mcls.gov.ir استفاده کنید و مطابق با مراحل گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا برای ثبت نام در سایت کارا باید هزینه ای پرداخت کنیم؟

خیر ثبت نام در سایت کارا، ثبت درخواست و ارسال طرح در این سامانه کاملا رایگان انجام می شود.

آیا برای راه اندازی کسب و کارهای روستایی نیز امکان ثبت درخواست در سایت کارا وجود دارد؟

بله، بخشی مجزا برای استغال روستایی در سایت کارا طراحی شده است.

آیا کسب و کارهای فاقد بیمه ای که در شرایط شیوع ویروس کرونا آسیب دیده اند نیز می توانند در سایت کارا ثبت نام کنند؟

بله، این امکان در سایت کارا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی فراهم می باشد.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *