سامانه های اجتماعی

سامانه چهره صدا و سیما chehre.irib.ir

مرکز ملی سنجش صلاحیت حرفه ای رسانه با راه اندازی سامانه چهره اقدام به ارائه گواهینامه صلاحیت حرفه ای در زمینه تولید محتوا به کارمندان صدا و سیما و همچنین داوطلبان آزاد کرده است. تولید محتوا می تواند در زمینه های مختلف و مرتبط با رسانه انجام شود، به همین علت عناوین چندین رشته مختلف برای تولید محتوا در سایت چهره درج شده تا متقاضیان دریافت گواهینامه صلاحیت حرفه ای در جریان قرار بگیرند.

توجه داشته باشید که دریافت گواهینامه صلاحیت حرفه ای از صدا و سیما دارای مزیت های بسیار زیادی می باشد، برای مثال افراد دریافت کننده این گواهینامه با فرصت های شغلی بیشتر و بهتری مواجه می شوند. باتوجه به اهمیت و مزایای دریافت گواهی صلاحیت حرفه ای از صدا و سیما، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف سامانه چهره بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

معرفی سامانه چهره صدا و سیما

معرفی سامانه چهره

مرکز ملی سنجش صلاحیت حرفه ای رسانه با هدف استاندارد سازی نیروی کار اقدام به اعطا گواهینامه صلاحیت حرفه ای به متقاضیان کرده است. در حال حاضر علاوه بر کارکنان صدا و سیما، داوطلبان آزاد نیز که در زمینه تولید محتوا مرتبط با رسانه فعالیت دارند می توانند نسبت به دریافت گواهینامه صلاحیت حرفه ای اقدام کنند. تمامی مراحل ثبت نام، پیگیری دریافت گواهینامه و امورات مربوطه در سامانه چهره صدا و سیما قابل انجام می باشند.

برای اطلاع از نحوه ثبت تاسیسات گردشگری در سامانه جانا بر روی لینک کلیک کنید.

به طور کلی می توان گفت منظور از صلاحیت حرفه ای، مجموعه ای از شایستگی های حرفه ای که دارنده آن براساس سطوح مرتبط با آن شایستگی ها، در چارچوب صلاحیت حرفه ای ملی، مورد ارزیابی قرار می گیرد و در نهایت گواهینامه صلاحیت حرفه ای برای فرد صادر می شود. گواهینامه صلاحیت حرفه ای بعد از بررسی و سنجش های تخصصی در سطوح مختلف کاردانی حرفه ای، کارشناسی حرفه ای، کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای اعطا می شوند.

نحوه ورود به سامانه چهره chehre.irib.ir

همانطور که گفتیم مرکز سنجش صلاحیت حرفه ای رسانه با راه اندازی سایت چهره شرایطی را فراهم کرده تا متقاضیان دریافت گواهینامه صلاحیت حرفه ای در زمینه تولید محتوا مرتبط با رسانه در سامانه چهره ثبت نام کرده تا عملکرد حرفه ای آنان مورد ارزیابی قرار بگیرد. چنانچه عملکرد افراد از استانداردهای لازم برخوردار باشد گواهینامه صلاحیت حرفه ای برای آنان صادر می شود. حال سوال مهمی که ایجاد می شود این است که چه کسانی می توانند برای دریافت گواهینامه صلاحیت حرفه ای ثبت نام کنند؟ افراد مشمول این طرح شامل موارد زیر هستند:

  • کارشناسان مایل به مشارکت در برنامه های رادیویی و تلویزیونی
  • اصحاب رسانه متقاضی گواهینامه صلاحیت حرفه ای
  • متقاضیان دریافت مجوز مرکز آموزشی شایستگی های رسانه ای
  • متقاضیان دریافت مجوز مرکز ارزیابی شایستگی های رسانه ای
  • متقاضیان دریافت مجوز تاسیس، مربیگری و ارزیابی شایستگی های رسانه ای

برای اطلاع از نحوه استعلام در سامانه تیتک غذا و دارو بر روی لینک کلیک کنید.

با توجه به توضیحات گفته شده چنانچه در سایت چهره حساب کاربری ایجاد کرده و حال قصد ورود به آن را دارید باید از طریق نشانی اینترنتی chehre.irib.ir وارد صفحه اصلی سایت شده و از کادر بالایی صفحه بر روی گزینه “ورود به سامانه چهره” کلیک نمایید.

ورود به سامانه چهره

در مرحله جدید مطابق با تصویر زیر گزینه “ورود” را انتخاب کنید.

ورود به پنل کاربری سامانه چهره

در نهایت نام کاربری و رمز عبور خود را در قسمت های مربوطه درج کرده و بر روی گزینه “ورود” کلیک نمایید.

وارد شدن به سامانه چهره

برای اطلاع از امکانات سامانه ساجار بر روی لینک کلیک کنید.

عضویت در سامانه چهره صدا و سیما chehre.irib.ir

ثبت نام در سامانه چهره و شرکت در ارزیابی های دریافت گواهینامه صلاحیت حرفه ای مختص کارکنان صدا و سیما و اصحاب رسانه نیست، بلکه داوطلبان آزاد نیز می توانند نسبت به ثبت نام در سایت چهره اقدام کنند. بنابراین چنانچه قصد انجام مراحل ثبت نام در سایت چهره را دارید باید از طریق نشانی اینترنتی chehre.irib.ir به بخش “ورود به سامانه چهره” مراجعه کرده و مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “تاکنون ثبت نام نکرده ام” کلیک نمایید.

ثبت نام در سامانه چهره

در مرحله جدید ابتدا باید قوانین ثبت نام در سامانه چهره را مطالعه کرده، تیک مربوط به پذیرش قوانین را به تایید برسانید و در نهایت گزینه “ذخیره و ادامه” را انتخاب کنید.

قوانین ثبت نام در سایت chehre.irib.ir

سپس مطابق با تصویر زیر نوع شخصیت حقیقی یا حقوقی و ملیت را انتخاب کرده، کد ملی و تاریخ تولد خود را در قسمت های مربوطه درج و بر روی گزینه “ذخیره و ادامه” کلیک نمایید.

مراحل ثبت نام در سامانه چهره

در مرحله جدید مشخصات خواسته شده را در سامانه وارد کرده و بعد از درج شماره موبایل خود گزینه “تایید” را انتخاب کنید.

ایجاد حساب کاربری در سامانه chehre.irib.ir

با انجام مراحل قبلی یک کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال خواهد شد. به محض دریافت کد آن را در صفحه جدید وارد کرده و بر روی گزینه “تایید” کلیک نمایید.

کد تایید سایت چهره

در ادامه مراحل ثبت نام باید یک رمز عبور دلخواه را انتخاب کرده، در قسمت مربوطه درج و گزینه “ذخیره و ادامه” را انتخاب کنید.

تعیین رمز عبور در سامانه چهره

در نهایت پیامی مطابق با تصویر زیر برای شما نمایش داده خواهد شد.

نتیجه ثبت نام در سایت چهره

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه بنیاد احسان بر روی لینک کلیک کنید.

خدمات سامانه چهره صدا و سیما

در قسمت های قبلی همین مقاله به معرفی سایت چهره صدا و سیما و اهداف راه اندازی آن پرداختیم، نحوه ورود و عضویت در این سامانه را نیز بیان کردیم. حال بهتر است بدانید خدمات و امکانات سامانه چهره محدود به ثبت نام جهت دریافت گواهینامه صلاحیت حرفه ای نیست بلکه بخش های متنوع دیگری نیز جهت افزایش آگاهی اصحاب رسانه و عموم مردم در این سایت قرار داده شده اند. لازم به ذکر است دریافت گواهینامه صلاحیت حرفه ای از صدا و سیما دارای مزیت های بسیار زیادی است که می توان آن را جزء امکانات سایت چهره محسوب کرد، از جمله این خدمات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

امکان همکاری با صدا و سیما

با دریافت گواهینامه صلاحیت حرفه ای امکان همکاری در پروژه های برنامه سازی و تولید محتوا صدا و سیما برای شما فراهم می شود.

ثبت در بانک کارشناسان و عوامل تولید

با قرار گیری نام شما به عنوان کارشناس دارای گواهینامه صلاحیت حرفه ای در لیست دارندگان این گواهینامه، فرصت های شغلی مطلوبی توسط مدیران و برنامه سازان برای شما ایجاد خواهد شد.

برای اطلاع از خدمات سامانه ساتع بر روی لینک کلیک کنید.

حقوق و مزایای متناسب

با دریافت گواهینامه صلاحیت حرفه ای دستمزد و حقوق شما براساس توانایی، دانش و مهارتی که دارید افزایش خواهد یافت.

ارزش گذاری بر تجربیات حرفه ای

با ارائه گواهینامه صلاحیت حرفه ای در واقع یک معادل سازی در مورد تجربه و مهارت اصحاب رسانه با مدرک تحصیلی دانشگاهی انجام خواهد شد. بنابراین تجربیات و سوابق حرفه ای شما ارزش گذاری شده و در تعیین سطح گواهینامه صلاحیت حرفه ای تاثیرگذار است.

برندسازی فردی

افرادی که گواهینامه صلاحیت حرفه ای را دریافت می کنند دارای یک برند فردی در سطح ملی هستند، البته امکان ترجمه این گواهینامه و ایجاد فرصت های شغلی بین المللی نیز فراهم است.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه امدادیار بر روی لینک کلیک کنید.

گسترش بازار کار و فرصت های شغلی

اصحاب رسانه با دریافت گواهینامه صلاحیت حرفه ای عضو شبکه اجتماعی تخصصی حوزه رسانه شده و از طریق ارتباط با افراد هم صنف خود زمینه همکاری و اجرای پروژه برای آنان فراهم می شود.

انتقال دانش و تجربیات

اصحاب رسانه با دریافت گواهینامه صلاحیت حرفه ای امکان استفاده از تجربیات هم صنف های خود و سپس انتقال اطلاعات به فراگیران و متقاضیان را خواهند داشت.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام در سامانه لبیک عتبات دانشجویی بر روی لینک کلیک کنید.

چگونه می توان به سامانه چهره وارد شد؟

برای ورود به سایت چهره صدا و سیما باید از نشانی اینرتنتی chehre.irib.ir استفاده کنید و مطابق با توضیحات گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا ثبت نام دریافت گواهینامه صلاحیت حرفه ای صدا و سیما نیز در سایت چهره انجام می شود؟

بله، برای ثبت نام دریافت این گواهینامه باید در سایت چهره ثبت نام کنید.

آیا افرادی که جزء کارمندان صدا و سیما نیستند نیز می توانند گواهینامه صلاحیت حرفه ای را دریافت کنند؟

بله، دریافت این گواهینامه برای داوطلبان و کارشناسان آزاد نیز امکان پذیر است.

آیا در سایت چهره امکان بازیابی رمز عبور پنل کاربری وجود دارد؟

بله، این امکان برای کاربران سایت چهره فراهم است.

4.2/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *