سامانه های اجتماعی

سامانه پیگیری گواهینامه با کد ملی و پیامک

در حال حاضر صدور و ارسال گواهینامه نسبت به گذشته با سرعت بیشتری انجام می شود ولی با این حال بسیاری از افراد تمایل دارند موقعیت و زمان حدودی دریافت گواهینامه خود را بررسی کنند، به این منظور ناجا سامانه پیگیری گواهینامه را طراحی و راه اندازی کرده تا از این طریق پیگیری این کارت راحت تر انجام شود. لازم به ذکر است که این سامانه جزئی از سامانه رهگیری مرسولات سازمانی ناجا می باشد، بنابراین برای آشنایی بیشتر با روش های مختلف پیگیری گواهینامه، قصد داریم در این مقاله به بررسی سامانه پیگیری گواهینامه بپردازیم.

معرفی سامانه پیگیری گواهینامه

معرفی سامانه پیگیری گواهینامه

همانطور که گفتیم این سامانه جزیی از سامانه رهگیری مرسولات سازمانی ناجا می باشد، بنابراین افراد می توانند از این طریق کارت های مختلفی همچون گواهینامه، پایان خدمت، کارت خودرو، موتور سیکلت و… را از نظر موقعیت بررسی نمایند. در سامانه رهگیری گواهینامه، این امکان فراهم شده تا افراد بتوانند تنها با وارد کردن کد ملی خود پیگیری مورد نظر را انجام دهند.

برای اطلاع از بخش های سامانه استعلام ممنوع الخروجی بر روی لینک کلیک کنید.

ورود به سامانه پیگیری گواهینامه

برای ورود به این سامانه باید نشانی اینترنتی سامانه رهگیری مرسولات سازمانی یعنی najatracking.ir را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه ای مطابق با تصویر زیر برای شما نمایش داده شود.

ورود به سامانه پیگیری گواهینامه

راهنمای استعلام گواهینامه رانندگی

در رابطه با نحوه استعلام در این سامانه باید مطابق با تصویر زیر نوع مدرک مورد نظر را در کادر مشخص شده انتخاب کرده و سپس مشخصه درخواستی که برای استعلام گواهینامه، کد ملی می باشد را درج کنید.

استعلام گواهینامه در سامانه پیگیری گواهینامه

رهگیری گواهینامه با کد ملی

همانطور که گفتیم رهگیری در سامانه مرسولات سازمانی بسیار راحت می باشد، به همین منظور پیگیری و استعلام موقعیت گواهینامه تنها با درج کد ملی شخص انجام می شود. بنابراین کافی است نشانی اینترنتی najatracking.ir را در مرورگر درج و جستجو کنید تا از طریق صفحه نمایش داده شده استعلام پیگیری مورد نظر را با وارد کردن کد ملی انجام دهید.

سامانه پیگیری گواهینامه با کدملی

پیگیری گواهینامه از طریق پیامک

ناجا این امکان را فراهم کرده تا افرادی که به اینترنت، گوشی هوشمند یا رایانه دسترسی ندارند استعلام گواهینامه خود را از طریق ارسال پیامک انجام دهند البته برای انجام این کار باید شماره تماس همراه فرد به نام خود او ثبت شده باشد، به همین منظور کافی است عدد 1 را به شماره 1100 ارسال کرده و در صورتی که پیامکی حاوی کد ملی تطابق داده شده با شماره را دریافت کردید عدد صفر را به عنوان پاسخ ارسال کنید، در نهایت نتیجه استعلام پیگیری گواهینامه برای شما ارسال خواهد شد.

پیگیری گواهینامه از ناجا

توصیه می کنیم به منظور جلوگیری از اتلاف وقت و به منظور گسترش انجام امورات غیر حضوری تا حد امکان از مراجعه حضوری به مراکز مربوطه خودداری کرده و در مرحله اول از طریق سامانه ای که اعلام کردیم با درج کد ملی پیگیری گواهینامه خود را انجام دهید. در صورتی که این امکان برای شما فراهم نیست می توانید از طریق تماس با شماره های 81253573 و یا 81253561 موقعیت کارت گواهینامه خود را بررسی کنید.

سامانه پیگیری گواهینامه ناجا

پیگیری گواهینامه از طریق اینترنت

همانطور که گفتیم ناجا سامانه ای را در جهت رهگیری مرسولات سازمانی مانند کارت گواهینامه طراحی و راه اندازی کرده تا از این طریق پیگیری در کمترین زمان ممکن و به راحتی انجام شود. به همین منظور می توانید با درج و جستجو نشانی اینترنتی najatracking.ir در مرورگر، پیگیری را انجام دهید.

برای اطلاع از راهنمای ورود به سامانه جذب هیات علمی بر روی لینک کلیک کنید.

پیگیری گواهینامه از پست

لازم به ذکر است اگر از کد 24 رقمی مرسوله خود اطلاع دارید، می توانید از طریق سامانه پیگیری مرسولات پستی ادراه پست موقعیت گواهینامه را پیگیری کنید. برای این کار باید نشانی اینترنتی tracking.post.ir را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه ای مطابق با تصویر زیر برای شما نمایش داده شود.

سامانه پیگیری گواهینامه از پست

آیا استعلام در سامانه پیگیری گواهینامه هزینه دارد؟

خیر، این استعلام رایگان انجام می شود.

آیا می توان از طریق سامانه پیگیری اداره پست، استعلام گواهینامه را نیز انجام داد؟

بله، در صورتی که از کد 24 رقمی مرسوله اطلاع داشته باشید این امکان فراهم می باشد.

آیا استعلام گواهینامه از طریق پیامک نیز انجام می شود؟

بله، توضیحات این روش در همین مقاله بیان شده است.

آیا برای استعلام گواهینامه باید به صورت حضوری به دفاتر مربوطه مراجعه کنیم؟

خیر، برای انجام چنین استعلامی می توانید به سامانه پیگیری گواهینامه مراجعه کنید.

3.7/5 - (6 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *