سامانه های اجتماعی

سامانه پیگیری مرسوله پستی tracking.post.ir

طی چند سال اخیر انجام بسیاری از امورات با موضوعات مختلف به صورت غیر حضوری و آنلاین امکان پذیر شده اند تا از این طریق میزان مراجعات حضوری به مراکز مربوطه کاسته شده و اتلاف وقت کمتری نیز صورت بگیرد. سامانه پیگیری مرسوله پستی، یکی از سامانه های کاربردی است که در راستای پیگیری موقعیت مرسوله های ارسال شده از طریق اداره پست راه اندازی شده است.

حتما شما نیز تا به حال مرسوله ای را از طریق اداره پست کشور ارسال یا دریافت کرده اید و در عین حال تمایل به اطلاع از موقعیت مرسوله داشته اید. خوشبختانه در حال حاضر از طریق مراجعه به سامانه پیگیری مرسوله پستی می توان با درج کد رهگیری، از موقعیت مرسوله پستی مطلع شد.

به دلیل گسترش ارسال مرسوله های پستی در زندگی های امروزی و لزوم اطلاع از موقعیت مرسوله، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف سامانه پیگیری مرسوله پستی بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

معرفی سامانه پیگیری مرسوله پستی

معرفی سامانه پیگیری مرسوله پستی

طی چند سال اخیر تمامی سازمان ها، ادارات، ارگان ها و وزارتخانه های کشور با توجه به گسترش بسترهای الکترونیکی و آنلاین، همچنین افزایش تقاضای مردم برای دریافت خدمات غیر حضوری اقدام به راه اندازی سامانه های آنلاین مختلف کرده اند.

اداره پست کشور نیز از این مورد مستثنی نشده و در کنار دیگر ادارات، سامانه های مختلفی از جمله سامانه پیگیری مرسوله پستی را راه اندازی کرده است. هدف از آغاز به کار سامانه رهگیری مرسولات پستی اطلاع از موقعیت مرسوله توسط دریافت کننده یا ارسال کننده به صورت غیر حضوری می باشد.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه جامع خدمات اشتغال کشور بر روی لینک کلیک کنید.

بدون شک چه افرادی که مرسوله ای را از طریق اداره پست کشور ارسال می کنند و چه کسانی که منتطر دریافت مرسوله هستند تمایل دارند از موقعیت مرسوله مطلع شده و زمان حدودی دریافت بسته را متوجه شوند.

خوشبختانه اداره پست این امکان را فراهم کرده تا متقاضیان اطلاع از موقعیت مرسوله نیازی به مراجعات حضوری به دفاتر پست در سراسر کشور نداشته باشند.

برای اطلاع از خدمات سامانه سامح وزارت بهداشت بر روی لینک کلیک کنید.

به دلیل گسترش استفاده از خدمات اداره پست کشور بهتر است با جوانب مختلف سامانه پیگیری مرسوله پستی بیشتر آشنا شوید تا در مواقع لزوم از نحوه کار با بخش های آن مطلع باشید.

کد مرسوله چیست؟

کد مرسوله چیست

همانطور که گفتیم اداره پست کشور در راستای گسترش خدمات غیر حضوری و افزایش رفاه حال مخاطبان خود اقدام به راه اندازی سامانه پیگیری مرسوله پستی کرده است.

برای اطلاع از امکانات سامانه ثبت نام مسکن اولی ها بر روی لینک کلیک کنید.

از طریق مراجعه به این سامانه می توانید از موقعیت مرسوله پستی خود مطلع شده و از زمان حدودی دریافت مرسوله آگاه شوید. لازم به ذکر است ورود به سامانه مذکور برای ارسال کننده و دریافت کننده مرسوله های پستی بلامانع بوده و فقط نیازمند اطلاع از کد رهگیری مرسوله می باشد. حال سوال این است که کد مرسوله یا همان کد رهگیری مرسوله چیست؟

بهتر است بدانیم کد مرسوله یک کد 24 رقمی می باشد که به هنگام تحویل بسته مورد نظر به دفاتر خدمات پستی برای شماره موبایل فرد ارسال کننده بسته فرستاده خواهد شد.

در واقع کد مرسوله شماره پیگیری یا همان شناسه برای ثبت مرسوله توسط اداره پست استان های مختلف مبدا و مقصد و همچنین پیگیری موقعیت آن توسط ارسال کننده و دریافت کننده می باشد.

بنابراین با اطلاع از کد مرسوله می توانید به سامانه پیگیری مرسوله پستی مراجعه کرده و موقعیت بسته خود را مورد استعلام قرار دهید. بهتر است بدانیم با درج کد پیگیری مرسوله در سامانه مذکور موقعیت مرسوله در تمامی نقاط مبادلات پستی استان هایی که بسته به آن ها وارد و از آن ها خارج می شود، مشخص خواهد شد.

برای اطلاع از نحوه ورود به سایت اهدای عضو بر روی لینک کلیک کنید.

همچنین زمانی که بسته پستی تحویل نامه رسان می شود مشخصات و گاهی عکس پرسنلی نامه رسان در سامانه پیگیری مرسوله پستی درج شده و شما مطلع خواهید شد که در همان روز یا نهایتا روز بعد بسته پستی خود را دریافت خواهید کرد.

ورود به سامانه پیگیری مرسوله پستی tracking.post.ir

ورود به سامانه پیگیری مرسوله پستی

در قسمت های قبلی همین مقاله توضیح دادیم که اداره پست کشور برای اطلاع ارسال کننده و دریافت کننده مرسوله هایی که به اداره پست سپرده شده اند از موقعیت مرسوله ها، اقدام به راه اندازی سامانه پیگیری مرسوله پستی کرده است.

بنابراین تمامی افرادی که مرسوله ای را ارسال کرده و یا منتظر دریافت بسته پستی هستند می توانند با ارائه کد مرسوله یا همان کد 24 رقمی پیگیری به سامانه مذکور مراجعه کرده و از موقعیت مرسوله مورد نظر مطلع شوند.

برای اطلاع از بخش های سامانه صدور مجوزهای وزارت کار بر روی لینک کلیک کنید.

بهتر است بدانیم ورود به سامانه پیگیری مرسوله پستی برای عموم مردم آزاد بوده و به جزء درج کد رهگیری نیازی به وارد کردن هیچ اطلاعاتی نیست. به همین منظور چنانچه قصد ورود به سامانه پیگیری مرسوله پستی را دارید باید نشانی اینترنتی tracking.post.ir را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی سامانه مطابق با تصویر زیر برای شما نمایش داده شود.

وارد شدن به سامانه رهگیری مرسولات پستی

پیگیری مرسوله پستی از طریق کد رهگیری

سامانه پیگیری مرسوله پستی اداره پست کشورمان به گونه ای طراحی شده که استعلام موقعیت بسته های پستی را از طریق درج کد رهگیری 24 رقمی مرسوله ها انجام می دهد.

همانطور که گفتیم کد رهگیری نیز به هنگام تحویل بسته به دفاتر خدمات پستی و ثبت آن برای شماره موبایل فردی که بسته را تحویل داده، ارسال خواهد شد. حال فرد ارسال کننده می تواند کد رهگیری را در اختیار فرد دریافت کننده نیز قرار دهد.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه نوبت دهی انتقال خون بر روی لینک کلیک کنید.

به همین منظور چنانچه قصد استعلام موقعیت مرسوله پستی خود را دارید باید از طریق نشانی اینترنتی tracking.post.ir وارد صفحه اصلی سامانه شده و در قسمت مربوطه کد رهگیری 24 رقمی را وارد و بر روی علامت جستجو که با کادر مشخص کرده ایم، کلیک نمایید.

استعلام در سامانه پیگیری مرسوله پستی

در مرحله جدید مطابق با تصویر تاریخ، ساعت و موقعیت هایی که مرسوله طی کرده و یا اگر تحویل دریافت کننده داده شده است، نمایان خواهند شد.

نتیجه استعلام کد رهگیری

پیگیری مرسوله پستی از طریق پیامک tracking.post.ir

طی چند سال اخیر استفاده از وسایل الکترونیکی و آنلاین مانند گوشی های تلفن همراه هوشمند بسیار گسترش یافته است. ورود به سامانه رهگیری مرسولات پستی از طریق مرورگر گوشی های تلفن همراه هوشمند نیز امکان پذیر است و لزوما دسترسی به رایانه ضرورتی ندارد.

ولی با این حال برخی از افراد تمایل دارند از طریق دیگر روش ها به جزء روش های آنلاین از موقعیت مرسوله پستی خود مطلع شوند، به همین منظور بهتر است با روش استعلام پیامکی این موضوع نیز آشنا شوید.

برای اطلاع از خدمات سامانه سوت زنی وزارت کار بر روی لینک کلیک کنید.

برای اطلاع از موقعیت مرسوله پستی خود از طریق پیامک باید از کد رهگیری 24 رقمی آن مطلع باشید و کد را بدون فاصله، کاراکتر اضافی، متن و هر علامت دیگری به سرشماره 2000441 ارسال نمایید تا جزئیات موقعیت مرسوله مورد نظر برای شما ارسال شود.

پیگیری مرسوله پستی با کد ملی

همانطور که در قسمت های قبلی همین مقاله توضیح دادیم سامانه پیگیری مرسوله پستی استعلام موقعیت بسته ها را فقط از طریق درج کد رهگیری 24 رقمی آن ها انجام می دهد.

بنابراین نمی توانید با درج نام ارسال کننده، دریافت کننده، شهر مبدا، مقصد و یا کد ملی از موقعیت مرسوله پستی خود که به عنوان بسته معمولی از طریق اداره پست کشور مبادله می شود، مطلع شوید.

برای اطلاع از امکانات سامانه بنزین من بر روی لینک کلیک کنید.

البته اگر مرسوله شما از نوع مرسوله سازمانی مانند گواهی نامه یا کارت پایان خدمت می باشد می توانید از طریق مراجعه به سامانه رهگیری مرسولات سازمانی از موقعیت آن مطلع شوید.

به همین منظور باید نشانی اینترنتی najatracking.post.ir را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی سامانه مطابق با تصویر زیر برای شما نمایش داده شود.

پیگیری مرسوله پستی با کدملی

ابتدا نوع سند را از میان گزینه های موجود انتخاب کنید، سپس کد ملی و کد امنیتی که مشاهده می کنید را در قسمت های مربوطه درج کرده و بر روی گزینه “جستجو” کلیک نمایید.

پیگیری مرسولات پستی بدون کد رهگیری tracking.post.ir

اداره پست کشور در راستای گسترش خدمات غیر حضوری و افزایش رفاه مردم اقدام به راه اندازی سامانه پیگیری مرسوله پستی کرده است.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه بازارگاه جهاد کشاورزی بر روی لینک کلیک کنید.

ارسال کنندگان و دریافت کنندگان مرسولاتی که به اداره پست تحویل داده شده اند می توانند از طریق مراجعه به سامانه مذکور و درج کد رهگیری 24 رقمی از موقعیت مرسوله خود مطلع شوند.

بهتر است بدانیم استعلام مرسوله پستی فقط از طریق درج کد رهگیری آن امکان پذیر است مگر در صورتی که بسته مورد نظر مرسوله سازمانی مانند کارت پایان خدمت و گواهینامه باشد که می توان موقعیت آن ها را از طریق درج کد ملی در سامانه رهگیری مرسولات سازمانی مورد استعلام قرار داد.

برای اطلاع از خدمات سامانه راهبر بنیاد مسکن بر روی لینک کلیک کنید.

بنابراین به طور کلی برای بسته های معمولی که به اداره پست کشور تحویل می دهید بدون کد رهگیری امکان استعلام موقعیت آن ها وجود ندارد.

چگونه می توان به سامانه پیگیری مرسوله پستی وارد شد؟

برای ورود به سایت رهگیری مرسولاتی پستی باید از نشانی اینترنتی najatracking.post.ir استفاده کنید و مطابق با مراحل گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا انجام استعلام در سامانه رهگیری مرسولات پستی هزینه دارد؟

خیر، استعلام مرسولات پستی از طریق سامانه متعلق به اداره پست کشور به صورت رایگان انجام می شود.

آیا با درج نام فرستنده می توان موقعیت مرسولات پستی اداره پست را مشاهده کرد؟

خیر، استعلام موقعیت فقط از طریق درج کد رهگیری انجام خواهد شد.

آیا از طریق مراجعه به سامانه رهگیری مرسولات پستی می توان از تاریخ ارسال مرسوله مطلع شد؟

بله، این امکان در سامانه مذکور فراهم می باشد.

4.7/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *