سامانه های اجتماعی

سامانه پذیرش ۲۴ – paziresh24.com

یکی از موضوعاتی که گسترش خدمات آنلاین درمورد آن بسیار چشمگیر بوده و خوشبختانه به افزایش رفاه مردم کمک به سزایی داشته است، راه اندازی سامانه های آنلاین خدمات پزشکی می باشد. سامانه پذیرش ۲۴ یکی از سامانه های ارائه دهنده خدمات پزشکی همچون نوبت دهی اینترنتی، مشاوره های آنلاین، مقاله های علمی، پزشکی و… است که در حال حاضر کاربران زیادی از خدمات این سامانه استفاده می کنند.

خوشبختانه پذیرش 24 بسیار کارآمد عمل کرده، به ندرت دچار اختلال شده، نوبت دهی مراکز درمانی و مطب پزشکان در تمامی استان های کشور را پوشش می دهد و به طور کلی راه اندازی این سامانه اقدام مهمی در راستای کاهش مراجعات حضوری بیماران برای دریافت نوبت از مراکز درمانی و یا مطب پزشکان است.

بنابراین علاوه بر اینکه از ازدحام جمعیت جلوگیری کرده بلکه باعث کاهش اتلاف وقت و همچنین تشدید حال نامساعد بیماران خواهد شد. به همین منظور چنانچه تا به حال برای دریافت نوبت و ویزیت پزشک به صورت حضوری به مراکز درمانی مراجعه می کردید، توصیه می کنیم با بخش های مختلف سامانه مذکور آشنا شده و از اتلاف وقت خود جلوگیری به عمل آورید.

بنا به اهمیت چنین سامانه هایی در زندگی امروزی، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف سامانه پذیرش ۲۴ بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

معرفی سامانه پذیرش ۲۴

معرفی سامانه پذیرش ۲۴

طی چند سال اخیر با توجه به گسترش بسترهای الکترونیکی و آنلاین در کشور انجام بسیاری از امورات مورد نیاز مردم به صورت غیر حضوری و از طریق سامانه های مختلف امکان پذیر می باشد.

یکی از موضوعاتی که وقت مراجعه کنندگان را بسیار تلف می کند دریافت نوبت حضوری از مراکز درمانی و یا مطب شخصی پزشکان می باشد، گاهی اوقات به دلیل ازدحام جمعیت و صف های طولانی انتظار حال نامساعد بیماران تشدید شده و شرایط را بیشتر از قبل دچار اضطرار خواهد کرد.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه جامع خدمات اشتغال کشور بر روی لینک کلیک کنید.

به همین دلیل در حال حاضر سامانه های آنلاین مختلفی راه اندازی شده اند تا بیماران بدون نیاز به مراجعات حضوری، نوبت خود را از مراکز درمانی یا مطب شخصی پزشکان دریافت کنند. سامانه پذیرش ۲۴ یکی از سامانه های شناخته شده، گسترده و کاربردی می باشد که بسیاری از مراکز درمانی و مطب های شخصی پزشکان را در سراسر کشور تحت پوشش قرار داده است.

بیماران می توانند از طریق مراجعه به سامانه پذیرش ۲۴ بر اساس نام پزشک، مرکز درمانی و یا بیماری خود جستجو انجام دهند و بعد از پیدا کردن پزشک یا مرکز درمانی مورد نظر نسبت به دریافت نوبت اینترنتی اقدام نمایند. همچنین بهتر است بدانیم در سایت پذیرش 24 امکان صحبت با پزشک و دریافت مشاوره به صورت آنلاین نیز وجود دارد.

برای اطلاع از خدمات سامانه سامح وزارت بهداشت بر روی لینک کلیک کنید.

در حال حاضر تقریبا برای تمامی زمینه های پزشکی و روانشناسی علاوه بر دریافت نوبت اینترنتی، امکان دریافت مشاوره آنلاین نیز فراهم شده است.

به همین منظور توصیه می کنیم به جای اتلاف وقت، صرف هزینه های اضافی رفت و آمد و همچنین جلوگیری از وخامت حال بیمار به جای مراجعه حضوری جهت دریافت نوبت، از طریق سایت پذیرش 24 اقدام نمایید.

راهنمای تصویری ورود کاربر به سامانه پذیرش ۲۴ – paziresh24.com

بخش های سامانه پذیرش ۲۴

تا به حال همه ما حداقل یک بار حتی اگر دچار بیماری نیز نشده باشیم برای انجام معاینات دوره ای و چکاپ در صف های طولانی مراکز درمانی و یا مطب های شخصی پزشکان منتظر بوده ایم.

انتظار برای رسیدن نوبت در مراکز درمانی نه تنها موجب اتلاف وقت خواهد شد بلکه فشار روانی که بیمار وارد می شود سبب تشدید حال نامساعد او می گردد، به همین منظور در کنار تمامی خدمات غیر حضوری با موضوعات مختلف، سامانه های آنلاین جهت دریافت نوبت از مراکز درمانی و مطلب های شخصی پزشکان راه اندازی شده اند.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام در سامانه دفاتر خدمات سلامت بر روی لینک کلیک کنید.

سامانه پذیرش ۲۴ یکی از سامانه های کارآمد، گسترده و شناخته شده می باشد که در حال حاضر امکان دریافت نوبت از مراکز درمانی سراسر کشور را فراهم کرده است.

لازم به ذکر است از طریق مراجعه به سامانه پذیرش ۲۴ می توانید در کمترین زمان ممکن و بدون نیاز به مراجعات حضوری برای نزدیکترین روز و یا تاریخ مورد نظر خود نوبت دریافت کرده و در ساعت مقرر به مراکز درمانی مراجعه نمایید.

برای اطلاع از نحوه ورود به سایت اداره پست بر روی لینک کلیک کنید.

به همین منظور چنانچه قصد ورود به سامانه مذکور را دارید ابتدا باید نشانی اینترنتی paziresh24.com را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی سامانه مطابق با تصویر زیر برای شما نمایش داده شود، سپس از سمت چپ صفحه بر روی گزینه ای که با کادر مشخص کرده ایم کلیک نمایید.

ورود به سامانه پذیرش ۲۴

در مرحله جدید از شما خواسته می شود شماره موبایل خود را در قسمت مربوطه درج کرده و گزینه “ورود” را انتخاب کنید.

وارد شدن به سامانه paziresh24.com

سپس بعد از دریافت کد تایید از طریق شماره موبایل خود باید آن را در مرحله جدید وارد کرده و بر روی گزینه “تایید” کلیک نمایید. با انجام این مراحل مجدد وارد صفحه اصلی شده و می توانید از خدمات سامانه استفاده کنید.

درج کد تایید در سامانه پذیرش ۲۴

نحوه ثبت نام در سامانه پذیرش ۲۴

همانطور که گفتیم سایت پذیرش 24 در راستای گسترش خدمات غیر حضوری در زمینه دریافت نوبت از مراکز درمانی و همچنین دریافت مشاوره پزشکی و روانشناسی به صورت آنلاین راه اندازی شده است.

افراد می توانند از طریق مراجعه به سامانه مذکور در کمترین زمان ممکن از لیست پزشکان شهر خود با تخصصی که مورد نظرشان است مطلع شده یا لیست مراکز درمانی که پزشک مورد نظر در آن ها فعالیت دارد را پیدا کرده و در نهایت نسبت به دریافت نوبت غیر حضوری اقدام نمایند.

برای اطلاع از بخش های سامانه ثبت نام مسکن حمایتی بر روی لینک کلیک کنید.

از طریق آغاز به کار سامانه پذیرش ۲۴ بیماران می توانند بدون اتلاف وقت و انتظار در صف های طولانی مراکز درمانی، برای روز موردنظر خود نوبت دریافت کرده و در ساعت مقرر به مرکز درمانی مراجعه کنند.

به همین منظور چنانچه قصد ثبت نام در سامانه پذیرش ۲۴ را دارید باید از طریق نشانی اینترنتی paziresh24.com وارد صفحه اصلی سامانه شده و از سمت چپ صفحه مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه ای که با کادر مشخص کرده ایم کلیک نمایید.

ثبت نام در سامانه پذیرش۲۴

در مرحله جدید برای انجام ثبت نام باید شماره موبایل خود را در قسمت مربوطه برای دریافت کد تایید درج کرده و گزینه “ورود” را انتخاب کنید.

مراحل ثبت نام

سپس باید کد تایید دریافتی را در سامانه وارد کرده و بر روی گزینه “تایید” کلیک نمایید.

نحوه ثبت نام در سامانه پذیرش ۲۴

دریافت نوبت اینترنتی از سایت پذیرش 24 – paziresh24.com

در حال حاضر یکی از امکانات شناخته شده سایت پذیرش 24 دریافت نوبت اینترنتی و غیر حضوری برای مراجعه به مراکز درمانی و یا مطب های شخصی پزشکان می باشد.

بهتر است بدانیم سامانه مذکور امکانات مختلف دیگری را نیز در اختیار عموم مردم قرار داده تا از این طریق نیاز به مراجعات حضوری کاهش پیدا کند.

برای مثال شما می توانید از طریق مراجعه به سامانه پذیرش ۲۴ درخواست مشاوره آنلاین پزشکی و یا روانشناسی خود را به ثبت برسانید یا اینکه از مقالات علمی و پزشکی قرار داده شده در سامانه استفاده نمایید.

برای اطلاع از امکانات سامانه هوشمند امداد و کارآمد بر روی لینک کلیک کنید.

در همین راستا چنانچه قصد دریافت نوبت اینترنتی دارید باید از طریق نشانی اینترنتی paziresh24.com وارد صفحه اصلی سامانه شده و مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “همه ایران” کلیک نمایید.

دریافت نوبت در سامانه پذیرش۲۴

با انجام مراحل قبلی حال باید نام استان مورد نظر را از قسمت “جستجوی نام استان” انتخاب کنید.

جستجوی استان در سامانه paziresh24.com

سپس مطابق با تصویر زیر نام پزشک مورد نظر، مرکز درمانی و یا تخصصی که به آن نیاز دارید را در قسمت مشخص شده وارد نمایید.

درج نام پزشک در سامانه پذیرش ۲۴

چنانچه بر اساس تخصص مورد نظر خود جستجو را انجام دهید صفحه ای مطابق با تصویر زیر برای شما نمایش داده خواهد شد که می توانید زمان مراجعه را انتخاب کرده و در نهایت بر روی گزینه “نوبت اینترنتی” مربوط به پزشک مورد نظر کلیک کنید.

اخذ نوبت اینترنتی

در مرحله جدید نام پزشک مجددا نمایش داده می شود، حال باید گزینه “دریافت نوبت” را انتخاب نمایید.

مراحل دریافت نوبت

سپس اگر چند مرکز درمانی یا مطلب برای پزشک مورد نظر شما در سامانه ثبت شده باشد باید مرکز دلخواه را انتخاب کرده و بر روی گزینه “دریافت نوبت” کلیک کنید.

انتخاب مرکز درمانی

با انجام مراحل قبلی صفحه ای مطابق با تصویر زیر برای شما نمایش داده می شود تا اگر تمایل به تغییر زمان مراجعه داشته باشید این کار را انجام داده و گزینه “ادامه” را انتخاب نمایید.

نحوه رزرو نوبت اینترنتی

در نهایت باید مشخصات بیمار را در قسمت های مربوطه درج کرده و بر روی گزینه “ثبت” کلیک کنید.

ثبت مشخصات بیمار در سامانه پذیرش ۲۴

دانلود برنامه پذیرش 24

در دنیای امروزی که اکثر مردم به بسترهای الکترونیکی و آنلاین به ویژه گوشی های تلفن همراه هوشمند دسترسی دارند، علاوه بر نسخه های تحت وب سامانه های مختلف نسخه سیستم عامل آن ها نیز طراحی می شود.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه نوبت دهی انتقل خون بر روی لینک کلیک کنید.

در این میان سایت پذیرش 24 نیز اقدام به راه اندازی اپلیکیشن سامانه با نسخه سیستم عامل های مختلف کرده تا از این طریق دسترسی مردم به بخش های مختلف پذیرش 24 راحت تر شود.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه نپ بر روی لینک کلیک کنید.

به همین منظور چنانچه قصد دریافت و نصب اپلیکیشن پذیرش 24 را دارید باید از طریق نشانی اینترنتی paziresh24.com وارد صفحه اصلی سامانه شده و مطابق با تصویر از بخش “برای بیماران” بر روی گزینه “اپلیکیشن پذیرش 24” کلیک نمایید.

دانلود برنامه سامانه پذیرش۲۴

در مرحله جدید درگاه های مختلف دانلود فایل اپلیکیشن قرار داده شده، همچنین می توانید با درج شماره موبایل خود در قسمت مشخص شده لینک دانلود فایل برنامه پذیرش 24 را دریافت کنید.

نصب اپلیکیشن

امکانات سامانه پذیرش ۲۴ – paziresh24.com

امکانات سامانه پذیرش ۲۴

احتمالا اکثر افرادی که تا به حال نوبت اینترنتی برای مراجعه به مراکز درمانی مورد نظر دریافت کرده اند با شنیدن نام سامانه پذیرش ۲۴ تصور می کنند تنها امکان این سامانه اخذ نوبت اینترنتی می باشد، در حالی که امکانات دیگری نیز از طریق مراجعه به سامانه مذکور در اختیار عموم مردم قرار خواهد گرفت. از جمله این امکانات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دریافت نوبت اینترنتی برای مراجعه حضوری به مراکز درمانی
  • پیگیری نوبت های اخذ شده
  • ابطال و حذف نوبت های دریافت شده از سامانه
  • دریافت مشاوره آنلاین پزشکی و روانشناسی در زمینه های مختلف
  • مشاوره تلفنی با موضوعات متفاوت
  • ارائه تخفیف ویژه برای کارکنان
  • مطالعه مقالات پزشکی و علمی مورد نیاز جامعه
  • دسترسی به سوالات متداول و پاسخ آن ها
  • امکان پرداخت آنلاین هزینه ویزیت پزشک موردنظر
  • مشاهده نوبت های دریافت شده توسط بیماران

برای اطلاع از خدمات سامانه کاردان اداره کار بر روی لینک کلیک کنید.

همچنین برای دسترسی راحت تر به فایل برنامه مورد نظر ما در ادامه مطلب لینک دانلود نسخه اندرید و iOS سامانه مذکور را قرار می دهیم:

نسخه ios اپلیکیشن پذیرش 24دانلود
نسخه اندروید اپلیکیشن پذیرش 24دانلود

چگونه می توان به سامانه پذیرش ۲۴ وارد شد؟

برای ورود به سامانه مورد نظر باید از نشانی اینترنتی paziresh24.com استفاده کنید و مطابق با مراحل گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا ثبت نام در سامانه پذیرش ۲۴ هزینه دارد؟

خیر ثبت نام در سامانه رایگان است ولی باید هزینه ویزیت پزشک را پرداخت کنید.

آیا در سایت پذیرش ۲۴ امکان دریافت مشاوره آنلاین نیز وجود دارد؟

بله، این امکان در اکثر زمینه های پزشکی و روانشناسی فراهم می باشد.

آیا می توان نوبت اخذ شده را در سامانه پذیرش ۲۴ لغو کرد؟

بله، در صورتی که قبل از فرا رسیدن زمان نوبت اقدام به لغو آن کنید.

4/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *