سامانه های تحصیلی

سامانه پذیرش جامعه الزهرا paziresh.jz.ac.ir + ثبت نام غیر حضوری

امروزه گسترش سامانه های آنلاینی که اکثر امورات زندگی در زمینه های مختلف را به انجام می رسانند سرعت بیشتری یافته به نحوی که تقریبا در هر زمینه ای که ما به آن ها نیاز داریم سامانه ای برای ارائه خدمات غیر حضوری راه اندازی شده است. در این میان جامعه الزهرا قم به عنوان بزرگترین حوزه علمیه خواهران در جهان تشیع، اقدام به راه اندازی سامانه پذیرش جامعه الزهرا کرده تا از این طریق امورات مورد نیاز طلاب را به صورت غیر حضوری در اختیارشان قرار دهد.

سایت پذیرش جامعه الزهرا همانگونه که از عنوان آن پیداست در راستای ارائه خدمات ثبت نامی و پذیرش در دوره های مختلف حوزوی راه اندازی شده است.

اابته در سامانه پذیرش جامعه الزهرا امکانات مختلف دیگری نیز در اختیار کاربران قرار می گیرند ولی به طور کلی تمامی خدمات پیرامون ثبت نام در آزمون های ورودی دوره های مختلف حوزوی هستند.

به دلیل گسترده بودن دوره های مختلفی که از طریق سامانه مذکور ثبت نام آزمون آن ها انجام می شود و همچنین تعدد امکانات سایت پذیرش، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف سامانه پذیرش جامعه الزهرا بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

ورود به سامانه پذیرش جامعه الزهرا paziresh.jz.ac.ir

ورود به سامانه پذیرش جامعه الزهرا

طی چند سال اخیر با توجه به گسترش بسترهای الکترونیکی و آنلاین تمامی ادارات، ارگان ها، سازمان ها، وزارتخانه و همچنین حوزه های علمیه سراسر کشور اقدام به راه اندازی سامانه های مختلف کرده اند.

از طریق آغاز به کار و فعال شدن سامانه های آنلاین در کشور از میزان مراجعات حضوری مردم به مراکز مربوطه، ازدحام جمعیت، اتلاف وقت و هزینه و همچنین کند پیش رفتن روند انجام امورات جلوگیری به عمل خواهد آمد.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه نجما بر روی لینک کلیک کنید.

در حال حاضر ثبت نام کمتر موضوعی به صورت غیر حضوری به انجام می رسد زیرا با راه اندازی سامانه های مختلف اکثر مراکز در کشور حداقل خدمتی که در اختیار مردم قرار می دهند غیر حضوری شدن مراحل ثبت نام در موضوعات مختلف است.

به همین منظور در سامانه پذیرش جامعه الزهرا که متعلق به حوزه علمیه جامعه الزهرا قم می باشد امکانی فراهم شده تا متقاضیان ثبت نام در آزمون های سطوح مختلف حوزی مانند سطح 2 (کارشناسی)، سطح 3 (کارشناسی ارشد)، سطح 4 (دکتری)، دوره عالی فقه و اصول، آزمون بازپذیری و یا سطح 3 بین الملل به صورت غیر حضوری مراحل ثبت نام را طی کرده و کد پیگیری را دریافت نمایند.

برای اطلاع از امکانات سامانه سماوات حوزه علمیه بر روی لینک کلیک کنید.

لازم به ذکر است جامعه الزهرا قم در حال حاضر بزرگترین حوزه علمیه خواهران در جهان تشیع می باشد که با هدف آموزش و تربیت کارشناسان، معلمان، اساتید و مشاوران دینی فعالیت خود را آغاز کرده است.

به همین منظور متقاضیان شرکت در آزمون های مختلف حوزوی می توانند از طریق درج و جستجو نشانی اینترنتی paziresh.jz.ac.ir در مرورگر به صفحه اصلی سامانه وارد شده و بخش مورد نظر خود را انتخاب نمایند.

وارد شدن به سامانه paziresh.jz.ac.ir

ثبت نام جامعه الزهرا غیر حضوری 1402_1401

بخش ثبت نام سامانه پذیرش جامعه الزهرا

حوزه علمیه جامعه الزهرا قم هر ساله از طریق برگزاری آزمون در سطوح مختلف حوزوی نسبت به پذیرش طلاب اقدام می کند. لازم به ذکر است طلاب و متقاضیان بین الملل یعنی غیر ایرانی نیز امکان ثبت نام در آزمون های برگزار شده توسط جامعه الزهرا را دارند.

در حال حاضر جامعه الزهرا بزرگترین حوزه علمیه خواهران در جهان تشیع است که با هدف آموزش و تربیت مشاوران، معلمان، اساتید و کارشناسان دینی فعالیت خود را آغاز کرده و کلاس های درس را در سطوح مختلف برگزار می کند.

برای اطلاع از بخش های سامانه مدرس بر روی لینک کلیک کنید.

از جمله سطوح آموزشی که ثبت نام در آزمون آن ها از طریق سامانه پذیرش جامعه الزهرا انجام می شود می توان به سطح 2 (کارشناسی)، سطح 3 (کارشناسی ارشد)، سطح 4 (دکتری)، دوره عالی فقه و اصول، آزمون بازپذیری و یا سطح 3 بین الملل اشاره کرد.

بهتر است بدانیم در حال حاضر سامانه های مختلفی مربوط به حوزه های علمیه در کشور راه اندازی شده اند که امکاناتی گسترده در زمینه های آموزشی و کلاس درس، اعزام مبلغ، برگزاری آزمون و یا ثبت نام جهت شرکت در آزمون های پذیرش را در اختیار متقاضیان قرار می دهند.

برای اطلاع از امکانات سامانه سمتا اعزام مبلغ بر روی لینک کلیک کنید.

به همین منظور چنانچه قصد ثبت نام در یکی از دوره های مرتبط با حوزه علمیه جامعه الزهرا را دارید باید از طریق نشانی اینترنتی paziresh.jz.ac.ir وارد صفحه اصلی سامانه پذیرش جامعه الزهرا شده و از کادر بالایی صفحه دوره مورد نظر را انتخاب نمایید. برای مثال ما ثبت نام در دوره سطح دو را انتخاب می کنیم.

ثبت نام در سامانه پذیرش جامعه الزهرا

با کلیک بر روی گزینه سطح مورد نظر چند گزینه برای شما نمایش داده می شود که برای شروع باید بر روی گزینه “خرید کارت ثبت نام سطح دو” کلیک نمایید.

خرید کارت ثبت نام در سامانه paziresh.jz.ac.ir

با وارد شدن به صفحه پرداخت مشخصات خواسته شده را در قسمت های مربوطه درج کرده و هزینه ثبت نام را پرداخت نمایید. بعد از انجام این مرحله نام کاربری و رمز عبور برای وارد شدن به مراحل بعدی در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه سحاب بسیجیان بر روی لینک کلیک کنید.

سپس باید مجدد گزینه ثبت نام دوره مورد نظر را از کادر بالایی صفحه انتخاب کرده و از میان مواردی که برای شما نمایش داده می شود بر روی گزینه “ثبت نام سطح دو” کلیک نمایید.

مراحل ثبت نام آزمون های حوزوی

حال باید تمامی مواردی که جزء قوانین ثبت نام در دوره مورد نظر هستند و برای شما نمایش داده می شوند را مطالعه کرده و در صورت پذیرش آن ها تیک مربوط به موافقت با قوانین را به تایید رسانده و گزینه “شروع ثبت نام” را انتخاب کنید.

پذیرش قوانین ثبت نام در سامانه پذیرش جامعه الزهرا

سپس وارد مرحله جدیدی می شوید که باید شماره کارتی که به هنگام پرداخت هزینه ثبت نام آزمون در اختیار شما قرار داده شده است را به همراه نام کاربری، رمز عبور و کد امنیتی که مشاهده می کنید را در قسمت های مربوطه درج و بر روی گزینه “شروع” کلیک نمایید.

شروع ثبت نام آزمون های حوزوی
  • در مرحله جدید از شما خواسته می شود مشخصات فردی شامل محل سکونت، اطلاعات تحصیلی و… را در سامانه پذیرش جامعه الزهرا وارد کنید.
  • در نهایت باید تصویر مدارک خواسته شده را در سامانه بارگذاری کنید تا کد پیگیری ثبت نام برای شما صادر شود.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه خادمیاران رضوی بر روی لینک کلیک کنید.

امکانات سامانه پذیرش جامعه الزهرا paziresh.jz.ac.ir

همانطور که گفتیم حوزه علمیه جامعه الزهرا قم در راستای گسترش خدمات غیر حضوری خود اقدام به راه اندازی سامانه پذیرش جامعه الزهرا کرده است. با آغاز فعالیت سامانه مذکور تعدادی از خدمات حوزه علمیه نام برده به صورت غیر حضوری در اختیار متقاضیان و طلاب قرار گرفته است.

برای اطلاع از خدمات سامانه سماح بر روی لینک کلیک کنید.

در واقع خدمات سامانه پذیرش جامعه الزهرا پیرامون ثبت نام در آزمون پذیرش سطوح مختلف آموزش حوزوی می باشد. مهم ترین امکانی که در سایت پذیرش جامعه الزهرا فراهم شده، ثبت نام در آزمون ها می باشد، از جمله دیگر امکانات سامانه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ثبت نام در سطوح مختلف حوزوی

همانطور که گفتیم ثبت نام در آزمون پذیرش سطوح مختلف حوزوی برای خواهران متقاضی از طریق سامانه پذیرش جامعه الزهرا انجام می شود.

ثبت و پیگیری درخواست

چنانچه متقاضیان به هنگام ثبت نام در آزمون مورد نظر درخواست یا سوالی داشته باشند می توانند آن را در سامانه پذیرش جامعه الزهرا به ثبت رسانده و نتیجه را پیگیری کنند.

برای اطلاع از امکانات سامانه زیارت بر روی لینک کلیک کنید.

دسترسی به فرم های پذیرش

بدون شک پذیرش در هر مرکز آموزشی نیازمند تکمیل فرم های مربوطه می باشد، به همین منظور در سامانه پذیرش جامعه الزهرا دسترسی به فرم های پذیرش فراهم شده است.

دریافت کارت ورود به جلسه و اعلام نتایج

بعد از ثبت نام در آزمون سطح حوزوی مورد نظر، امکان دریافت کارت ورود به جلسه و همچنین مشاهده نتایج نیز فراهم شده است.

منابع آزمون و سوالات متداول

برای اطلاع از منابع آزمون مورد نظر باید به همان بخش مراجعه کرده و از میان گزینه های موجود دسترسی به منابع آزمون را انتخاب نمایید. همچنین در بخش دسترسی سریع امکان مشاهده سوال های متداول فراهم شده است.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه ایران آزمون بر روی لینک کلیک کنید.

بازیابی کد رهگیری

بعد از به اتمام رساندن مراحل مختلف ثبت نام سطح حوزوی مورد نظر در سامانه پذیرش جامعه الزهرا کد رهگیری در اختیار شما قرار خواهد گرفت. چنانچه کد رهگیری را فراموش کرده اید باید از طریق نشانی اینترنتی paziresh.jz.ac.ir وارد صفحه اصلی سامانه شده و از بخش “دسترسی سریع” گزینه “بازیابی کد رهگیری” را انتخاب نمایید.

امکانات سامانه پذیرش جامعه الزهرا

حال باید نوع آزمونی که ثبت نام کرده اید را از میان گزینه های نمایش داده شده انتخاب کنید.

بازیابی کد رهگیری در سامانه paziresh.jz.ac.ir

در مرحله جدید دو روش بازیابی کد رهگیری در اختیار شما قرار می گیرد که باید یکی از روش ها را انتخاب نمایید.

روش های بازیابی کد رهگیری

چگونه می توان به سامانه پذیرش جامعه الزهرا وارد شد؟

برای ورود به سامانه مذکور باید از نشانی اینترنتی paziresh.jz.ac.ir استفاده کنید و مطابق با مراحل گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا برای ثبت نام در آزمون های سطوح مختلف حوزوی از طریق سایت پذیرش جامعه الزهرا باید هزینه پرداخت کنیم؟

بله، پرداخت هزینه شرکت در آزمون ها از طریق همین سامانه انجام می شود.

آیا در صورت فراموشی کد رهگیری ثبت در آزمون های حوزوی امکان بازیابی آن وجود دارد؟

بله، چنانچه ثبت نام را از طریق سایت پذیرش جامعه الزهرا انجام داده باشید این امکان در سامانه مذکور فراهم است.

آیا ثبت نام آزمون سطح 4 حوزوی در سایت پذیرش جامعه الزهرا انجام می شود؟

بله، برای ثبت نام آزمون سطح 4 حوزوی می توانید به سایت پذیرش جامعه الزهرا مراجعه کنید.

3.7/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *