سامانه های تحصیلی

سامانه پادا pada.medu.ir + ورود به صفحه اصلی آموزش و پرورش

وزارت آموزش و پرورش در راستای گسترش خدمات غیر حضوری به معلمان، دانش آموزان، مدیران و کارکنان خود سامانه های کارآمد و متعددی راه اندازی کرده است به نحوی که در کمتر مواردی دانش آموزان و کارکنان این وزارتخانه برای انجام امورات مربوط به آموزش و یا شغل خود به مدارس یا ادارات مراجعه می کنند. سامانه پادا یکی از سامانه های سراسری و یکپارچه دانش آموزی است که امکانات گسترده و مختلفی را در اختیار دانش آموزان قرار می دهد.

البته لازم به ذکر است دانش آموزانی امکان استفاده از سایت پادا را دارند که اطلاعات و مشخصات آنان در سامانه سیدا آموزش و پرورش به ثبت رسیده باشد.

سامانه پادا امکاناتی همچون ثبت نام مدارس شاهد، دریافت کارنامه الکترونیکی، وقفه تحصیلی، تعیین پایه و… را در اختیار دانش آموزان قرار می دهد. بنابراین آشنایی با بخش ها و خدمات سایت پادا ضروری می باشد، به همین منظور ما در این مقاله به بررسی جوانب مختلف سامانه پادا آموزش و پرورش می پردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

معرفی سامانه پادا

وزارت آموزش و پرورش در راستای گسترش خدمات غیر حضوری و افزایش رفاه حال دانش آموزان سامانه های مختلفی را در زمینه های متفاوت اعم از آموزش، آزمون، ثبت نام مدارس، المپیادهای دانش آموزی، دریافت کارنامه و… راه اندازی کرده است.

برای اطلاع از خدمات سامانه گلستان فرهنگیان بر روی لینک کلیک کنید.

با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مراکز آموزشی، سامانه های وزارت آموزش و پرورش در تمامی زمینه ها کارآمد عمل کرده و بسیاری از نیازهای مربوط به دوران تحصیل دانش آموزان را برطرف کرده اند. سامانه پادا یکی از سامانه های مهم آموزش و پرورش است که امکاناتی در رابطه با ثبت نام، نقل و انتقال، مشاهده کارنامه و… را در اختیار دانش آموزان قرار می دهد.

دانش آموزان در صورتی می توانند از امکانات سامانه پادا استفاده کنند که اطلاعات و مشخصات آنان در سامانه سیدا ثبت شده و نام کاربری و رمز عبور خود را از مدیران مدارس دریافت کرده باشند.

پس رمز عبور و نام کاربری سایت پادا همان نام کاربری و رمز عبور سامانه سیدا آموزش و پرورش است. بنابراین ضروری است که دانش آموزان و والدین با بخش های مختلف سایت پادا آشنا شوند.

ورود به سامانه پادا pada.medu.ir

پادا سامانه ای گسترده و کاربردی است که توسط وزارت آموزش و پرورش و در راستای گسترش خدمات غیر حضوری به دانش آموزان راه اندازی شده است. امکانات سایت پادا مربوط به موضوعات ثبت نام و دریافت کارنامه می باشد و زمینه آموزشی در این سامانه قرار داده نشده است.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه نوید دانشگاه علوم پزشکی بر روی لینک کلیک کنید.

از جمله امکانات سایت پادا می توان به ثبت درخواست نقل و انتقال، ثبت نام مدارس شاهد، وقفه و تعیین پایه، ثبت نام دانش آموزان جدیدالورود اتباع، دریافت کارنامه الکترونیکی، بازیابی رمز عبور و… اشاره کرد.

همانطور که گفتیم دانش آموزان در صورتی می توانند از خدمات سامانه پادا استفاده کنند که مشخصات و اطلاعات آنان در سامانه سیدا به ثبت رسیده و نام کاربری و رمز عبور خود را از مدیر مدرسه دریافت کرده باشند، زیرا ورود به بخش های مختلف سایت پادا از طریق نام کاربری و رمز عبور سامانه سیدا انجام می شود.

جهت آشنایی با نحوه ورود به سایت امتحانات نهایی 1401 در سامانه فاینال، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

به همین منظور چنانچه قصد ورود به صفحه اصلی این سامانه را دارید باید نشانی اینترنتی pada.medu.ir را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی سامانه برای شما نمایش داده شود.

ثبت نام مدارس شاهد در سامانه پادا

همانطور که گفتیم پادا سامانه ای متعلق به وزارت آموزش و پرورش است که امکانات گسترده ای را در زمینه ثبت نام های مختلف در اختیار دانش آموزان قرار می دهد. یکی از بخش های سایت پادا مربوط به ثبت نام مدارس شاهد می باشد. لازم به ذکر است دو دسته از دانش آموزان می توانند در این مدارس ثبت نام خود را انجام دهند که در ادامه مطلب به آنان اشاره می کنیم:

جهت دریافت راهنمای تصویری ورود به سامانه استعلام مدرک تحصیلی، مقاله مربوطه را در سایت مطالعه فرمایید.

ثبت نام دانش آموزان شاهد

ثبت نام دانش آموزان شاهد به صورت قطعی و یک مرحله ای از طریق سامانه پادا قابل انجام می باشد و نیازی به مراجعه حضوری ندارند. به همین منظور باید از صفحه اصلی سایت مطابق با تصویر زیر گزینه “پیش ثبت نام مدارس شاهد” را انتخاب نمایید.

ثبت نام مدارس شاهد در سامانه پادا
  • در مرحله جدید باید “ملیت” خود را انتخاب کنید زیرا در سال تحصیلی جدید امکان ثبت نام دانش آموزان اتباع در مدارس شاهد نیز فراهم شده است.
تعیین ملیت برای ثبت نام مدارس شاهد
  • سپس باید مشخصات خواسته شده را در قسمت های مربوطه درج کرده و بر روی گزینه “جستجو” کلیک نمایید.
ثبت نام قطعی مدارس شاهد در سامانه pada.medu.ir

ثبت نام دانش آموزان غیر شاهد

ثبت نام قطعی این دانش آموزان نیازمند انجام پیش ثبت نام در سایت پادا و سپس بررسی و ارزیابی شرایط می باشد. در صورتی که شرایط دانش آموزان مورد تایید قرار بگیرد باید به صورت حضوری برای ارائه مدارک خود به مدارس شاهد مراجعه نمایند.

برای اطلاع از امکانات سامانه رشد وزارت بهداشت بر روی لینک کلیک کنید.

تعیین پایه در سامانه پادا pada.medu.ir

در سایت پادا بخشی با عنوان “وقفه و تعیین پایه” قرار گرفته است، بنابراین دانش آموزانی که بنا به شرایط پیش آمده تمایل به وقفه تحصیلی به مدت یک سال و بازگشت به مدرسه بعد از یک سال تحصیلی را داشته و یا قصد تعیین پایه تحصیلی خود را دارند باید از صفحه اصلی سایت پادا بر روی گزینه “وقفه و تعیین پایه” کلیک کنند.

تعیین پایه در سامانه پادا
  • در مرحله جدید مطابق با تصویر زیر ابتدا باید یکی از موارد “وقفه تحصیلی یک ساله” یا “تعیین پایه” را انتخاب کرده سپس کد ملی و کد امنیتی مشاهده شده را در قسمت های مربوطه وارد نمایید و گزینه “استعلام” را انتخاب نمایید.
درخواست وقفه در سامانه پادا

نقل و انتقال دانش آموزان در سامانه پادا

پادا برگرفته از عبارت “پرونده الکترونیکی دانش آموزان” می باشد، سامانه مذکور متعلق به آموزش و پرورش بوده و امکانات مختلفی را در اختیار دانش آموزان در تمامی مقاطع قرار می دهد، البته در صورتی که مشخصات و اطلاعات دانش آموزان در سامانه سیدا به ثبت رسیده باشد.

یکی از امکانات سامانه پادا برای دانش آموزانی است که قصد نقل و انتقال در مدارس مختلف را دارند، بنابراین چنین دانش آموزانی باید درخواست و مدارک خود را در سایت پادا وارد کرده تا با نقل و انتقال آنان موافقت شود.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه ریلاین علمی کاربردی بر روی لینک کلیک کنید.

  • به همین منظور برای دسترسی به این بخش از سامانه پادا باید از طریق نشانی اینترنتی pada.medu.ir وارد صفحه اصلی سامانه شده و بر روی گزینه “نقل و انتقال دانش آموزان” کلیک نمایید.
نقل و انتقال دانش آموزان در سامانه پادا
  • سپس در مرحله جدید نام کاربری، رمز عبور و کد امنیتی مشاهده شده را در قسمت های مربوطه درج کرده و گزینه “ورود کاربران” را انتخاب کنید.
ورود به بخش نقل و انتقال

ثبت نام دانش آموزان اتباع در سامانه پادا pada.medu.ir

امکانات و خدمات گسترده سامانه پادا آموزش و پرورش مختص دانش آموزان ایرانی نبوده و دانش آموزان اتباع نیز می توانند از امکانات سایت مذکور استفاده کنند. یکی از بخش هایی که مختص دانش آموزان اتباع می باشد، بخش ثبت نام دانش آموزان اتباع است.

  • چنانچه قصد ثبت نام در این بخش از سایت پادا را دارید باید وارد صفحه اصلی سامانه شده و گزینه “ثبت نام دانش آموزان جدیدالورود اتباع” را انتخاب نمایید.
ثبت نام دانش آموزان اتباع در سامانه pada.medu.ir
  • چنانچه بازه زمانی ثبت نام فرا رسیده باشد وارد مرحله بعدی خواهید شد در غیر این صورت پیامی مبنی بر عدم دسترسی به این بخش را مشاهده خواهید کرد.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام در سامانه درسا دانشگاه امام رضا بر روی لینک کلیک کنید.

دریافت نام کاربری و رمز عبور در سامانه پادا

دسترسی به بخش ها و امکانات مختلف چند سامانه آموزش و پرورش مستلزم ثبت اطلاعات دانش آموزان در سامانه سیدا می باشد. سایت پادا نیز یکی از این سامانه ها بوده و بدون ثبت اطلاعات دانش آموزان در سامانه سیدا، امکان دسترسی به بخش ها و امکانات مختلف سایت پادا فراهم نخواهد شد.

همچنین نام کاربری و رمز عبور سایت پادا همان نام کاربری و رمز عبور سامانه سیدا است، بنابراین اگر این دو مورد را در دسترس ندارید باید به مدیر مدرسه خود مراجعه کنید.

برای اطلاع از امکانات سامانه سناد مدارس بر روی لینک کلیک کنید.

همچنین در سامانه پادا شرایطی فراهم شده تا اگر نام کاربری و رمز عبور سامانه سیدا را دریافت کرده ولی آن ها را فراموش کرده اید می توانید به صفحه اصلی سایت پادا مراجعه کرده و گزینه “بازیابی رمز عبور” را انتخاب نمایید.

بازیابی رمز عبور سامانه پادا
  • در مرحله جدید از شما خواسته می شود کد ملی خود و کد امنیتی مشاهده شده در تصویر را انتخاب کرده و بر روی گزینه “ثبت” کلیک نمایید.
فراموشی رمز عبور

دریافت پرونده الکترونیکی دانش آموزان pada.medu.ir

همانطور که گفتیم پادا برگرفته از عبارت “پرونده الکترونیکی دانش آموزان” می باشد ولی متاسفانه به دلیل اختلالاتی که در سامانه سیدا برای انتقال اطلاعات پرونده های دانش آموزان به سامانه پادا به وجود آمده، در حال حاضر امکان دریافت پرونده الکترونیکی از طریق سایت پادا فراهم نمی باشد.

برای اطلاع از امکانات سامانه یکتا علمی کاربردی بر روی لینک کلیک کنید.

دریافت کارنامه الکترونیکی دانش آموزان

وزارت آموزش و پرورش از طریق راه اندازی سامانه های مختلف امکانی را فراهم کرده تا دانش آموزان برای انجام اکثر امورات مربوط به دوران تحصیل خود نیازی به مراجعات حضوری به مدارس و یا ادارات آموزش و پرورش نداشته باشند.

در چند سال اخیر امکان دریافت کارنامه تحصیلی از سامانه های مختلف وزارت آموزش و پرورش مانند سایت پادا فراهم شده است. بنابراین چنانچه قصد دریافت کارنامه الکترونیکی خود را از سایت پادا دارید باید از طریق نشانی اینترنتی pada.medu.ir وارد صفحه اصلی سایت مذکور شده و بر روی گزینه “مشاهده کارنامه” کلیک نمایید.

مشاهده کارنامه در سامانه پادا
  • سپس در مرحله جدید نام کاربری، کلمه عبور و عبارت امنیتی مشاهده شده در صفحه را در قسمت های مربوطه درج کرده و گزینه “ورود کاربران” را انتخاب نمایید.
کارنامه الکترونیکی سامانه pada.medu.ir

ویرایش اطلاعات در سامانه پادا pada.medu.ir

پادا سامانه ای متعلق به وزارت آموزش و پرورش است که به نوعی وابسته به ثبت اطلاعات دانش آموزان در سامانه سیدا می باشد. چنانچه مشخصات و اطلاعات دانش آموزان در سامانه سیدا به ثبت نرسد امکان استفاده از بخش های سایت پادا فراهم نخواهد بود.

برای اطلاع از جزئیات سامانه آزمون آغازین بر روی لینک کلیک کنید.

بنابراین ویرایش اطلاعات نیز در سایت پادا امکان پذیر نیست، چنانچه ویرایش اطلاعات دانش آموزان ضروری باشد مدیران مدارس از طریق سامانه سیدا این کار را انجام خواهند داد.

دانلود برنامه موبایل سامانه پادا

با توجه به گسترش استفاده از گوشی های تلفن همراه هوشمند، اکثر مردم تمایل دارند از طریق نصب اپلیکیشن به سامانه های مورد نظر خود وارد شوند.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه هم آوا علمی کاربردی بر روی لینک کلیک کنید.

در حال حاضر برای تمامی سامانه های وزارت آموزش و پرورش اپلیکیشن و برنامه قابل نصب طراحی نشده است، سایت پادا نیز همینطور بوده و اپلیکیشن آن در دسترس نمی باشد. بنابراین برای استفاده از خدمات این سامانه از طریق نشانی اینترنتی pada.medu.ir وارد نسخه تحت وب آن شوید.

چگونه می توان به سامانه پادا دانش آموزی وارد شد؟

برای ورود به سایت پادا وزارت آموزش و پرورش باید از نشانی اینترنتی pada.medu.ir استفاده کنید و مطابق با مراحل گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا امکان دریافت پرونده الکترونیکی دانش آموزان در سایت پادا آموزش و پرورش وجود دارد؟

خیر، به دلیل اختلال در انتقال اطلاعات دانش آموزان از سامانه سیدا به سایت پادا در حال حاضر امکان دریافت پرونده الکترونیکی از این سامانه وجود ندارد.

آیا دانش آموزان اتباع نیز می توانند از طریق سایت پادا در مدارس شاهد ثبت نام کنند؟

بله، این امکان در سال تحصیلی جدید فراهم شده است.

چگونه می توان رمز عبور سایت پادا را دریافت کرد؟

رمز عبور سایت پادا همان رمز عبور سامانه سیدا است که باید از مدیران مدارس دریافت کنید.

5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *