سامانه های تحصیلی

سامانه وادانا دانشگاه آزاد vadamap.iauec.ac.ir + راهنمای ورود به سایت

با آغاز شیوع ویروس کرونا آموزش های حضوری دانشگاه ها و مدارس تعطیل گشته و آموزش های مجازی از طریق بسترهای آنلاین مختلف جایگزین شرکت در کلاس های حضوری شده است. در این میان کلاس های درس اغلب دانشگاه ها همچون دانشگاه آزاد از طریق برنامه LMS برگزار شده و برخی نیز سامانه و بستری مجزا برای تشکیل کلاس های درس ارائه داده اند. دانشگاه آزاد به تازگی سامانه وادانا را جایگزین بسترهای قبلی جهت تشکیل کلاس های درس کرده تا دانشجویان از مشکلاتی که در سیستم LMS با آن ها مواجه بودند دور شوند.

سایت وادانا دانشگاه آزاد امکانات و مزیت های مختلفی نسبت به بسترهای قبلی آموزشی دارد که شرکت در کلاس ها و همچنین آزمون ها را برای دانشجویان راحت تر کرده است.

با توجه به جدید بودن سایت مذکور و همچنین ضرورت آشنایی با بخش های مختلف آن برای دانشجویان و اساتید دانشگاه آزاد، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف سامانه وادانا بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

معرفی سامانه وادانا دانشگاه آزاد

معرفی سامانه وادانا

با توجه به گسترش بسترهای الکترونیکی و آنلاین در کشور طی چند سال اخیر سامانه های مختلفی با موضوعات متفاوت در کشور راه اندازی شده اند تا اکثر امورات مورد نیاز مردم به صورت غیر حضوری به انجام برسند. همانطور که می دانیم با آغاز شیوع ویروس کرونا در کشور کلاس های آموزشی دانشگاه ها و مدارس از حالت حضوری به مجازی تغیر یافتند.

در ابتدای غیر حضوری شدن کلاس های آموزشی، دانشگاه های مختلف در سراسر کشور برای تامین بسترهای مورد نیاز تشکیل کلاس ها و آزمون ها دچار سردرگمی بودند ولی به تدریج از سامانه ها و بسترهایی که در دسترس قرار داشتند جهت ادامه روند آموزش و برگزاری آزمون استفاده کردند.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام در سامانه کارت شناسایی فرهنگیان بر روی لینک کلیک کنید.

در این میان دانشگاه آزاد از سامانه آموزشی LMS برای تشکیل کلاس های درس دانشجویان خود استفاده کرد ولی با گذشت زمان و فراهم شدن امکانات، سامانه وادانا را جهت استفاده دانشجویان راه اندازی کرده است. بنابراین سامانه وادانا برای استفاده تمام دانشگاه های کشور طراحی نشده و مختص دانشجویان دانشگاه آزاد می باشد.

وادانا سامانه ای سراسری است یعنی امکان دسترسی دانشجویان تمام واحدهای دانشگاه آزاد به این سامانه فراهم شده و تفاوتی میان واحدهای شهرهای مختلف وجود ندارد. لازم به ذکر است از طریق سامانه وادانا علاوه بر تشکیل کلاس های آموزشی، امکان برگزاری آزمون های درسی نیز وجود دارد.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه ایران آزمون بر روی لینک کلیک کنید.

البته سامانه وادانا نسبت به سامانه قبلی که در اختیار دانشجویان دانشگاه آزاد قرار گرفته بود دارای مزیت های گسترده ای می باشد که شرکت در کلاس ها و آزمون ها را برای دانشجویان راحت تر کرده است. بنابراین ضروری است دانشجویان و اساتید دانشگاه آزاد نحوه ورود و کار با بخش های مختلف سایت وادانا را یاد بگیرند.

ورود به سامانه وادانا vadamap.iauec.ac.ir

بخش های سامانه وادانا

با آغاز شیوع ویروس کرونا در کشور و غیر حضوری شدن کلاس های آموزشی، برخی از دانشگاه ها با گذشت زمان سامانه های آموزشی مختص به خود را راه اندازی کردند تا از این طریق دانشجویان با مشکلات کمتری نسبت به سامانه های مشترک آموزشی مواجه باشند.

دانشگاه آزاد نیز جزء دانشگاه هایی در کشور می باشد که سامانه وادانا را به عنوان سامانه آموزشی مختص دانشجویان خود راه اندازی کرده است.

با آغاز به کار سایت وادانا، دانشجویان دانشگاه آزاد با مشکلات کمتری درمورد شرکت در کلاس ها و آزمون های درسی مواجه هستند، همچنین اساتید این دانشگاه نیز به راحتی می توانند کلاس های درس را تعریف کرده، آزمون های موردنظر را طراحی و در اختیار دانشجویان قرار دهند.

برای اطلاع از بخش های سامانه هدایت تحصیلی پایه نهم بر روی لینک کلیک کنید.

لازم به ذکر است ورود و استفاده از امکانات سامانه وادانا نیازمند ثبت نام و ایجاد حساب کاربری توسط دانشجویان نیست، زیرا اطلاعات دانشجویان توسط دانشگاه در سایت وادانا ثبت شده و حساب کاربری ایجاد شده است.

همچنین بهتر است بدانیم نوع نام کاربری و رمز عبور دانشجویان و اساتید هر واحد دانشگاهی در صفحه ورود به سامانه مشخص شده و نیازی به مراجعات حضوری جهت دریافت این دو مورد وجود ندارد.

برای اطلاع از امکانات سامانه نظارت آموزش و پرورش بر روی لینک کلیک کنید.

به همین منظور چنانچه قصد ورود به سایت وادانا دانشگاه آزاد را دارید باید نشانی اینترنتی vadamap.iauec.ac.ir را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی سامانه که نقشه کشور می باشد برای شما نمایش داده شود. حال باید استان محل تحصیل خود را از روی نقشه انتخاب کنید.

ورود به سامانه وادانا

در مرحله جدید لیست واحدهای دانشگاهی مربوط به استانی که انتخاب کرده اید برای شما نمایش داده می شود، حال باید بر روی نام واحد دانشگاهی مورد نظر کلیک نمایید.

انتخاب واحد دانشگاهی در سامانه وادانا

با وارد شدن به مرحله جدید در پایین صفحه توضیح داده می شود که به عنوان نام کاربری و رمز عبور چه شماره هایی را باید وارد کنید. بنابراین بعد از درج نام کاربری و رمز عبور خود در قسمت های مربوطه باید گزینه “ورود به سایت” را انتخاب نمایید.

نام کاربری سامانه vadamap.iauec.ac.ir

بعد از اینکه در مرحله انتخاب واحد دروس مورد نظر را به ثبت می رسانید، کلاس های درس در سامانه وادانا تعریف شده و درگاه ورود به کلاس ها در صفحه اصلی پنل کاربری شما قرار می گیرد. بنابراین در این مرحله باید مطابق با تصویر زیر بر روی کلاس درس مورد نظر کلیک نمایید.

انتخاب کلاس درس در سامانه وادانا

سپس صفحه جدیدی برای شما نمایش داده می شود که باید گزینه مربوط به شماره درس مورد نظر را انتخاب کنید.

ورود به کلاس درس

بعد از انجام مراحل قبلی صفحه ای را مشاهده خواهید کرد که برای ورود به کلاس درس باید بر روی گزینه “پیوستن به کلاس” کلیک نمایید.

مزایای استفاده از سامانه وادانا

همانطور که گفتیم مسئولان دانشگاه آزاد در راستای افزایش رفاه حال دانشجویان و اساتید خود سایت وادانا را به عنوان سامانه اختصاصی این دانشگاه راه اندازی کرده اند تا از این طریق میزان مشکلات کلاس های غیر حضوری که در سامانه LMS تشکیل می شدند کاهش یابد.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه پژوهشیار دانشگاه آزاد بر روی لینک کلیک کنید.

بدون شک زمانی که کلاس های مجازی با مشکلات متعدد برگزار شوند روند آموزشی دانشجویان به خوبی پیش نخواهد رفت. در حال حاضر سامانه وادانا دانشگاه آزاد نسبت به بستر قبلی که کلاس های مجازی در آن تشکیل می شدند مزیت های گسترده ای دارد که در ادامه مطلب به آن ها اشاره می کنیم:

  • افزایش سرعت و عدم اختلال در تشکیل کلاس و آزمون
  • امنیت بیشتر
  • سازگاری با مرورگرهای گوشی تلفن همراه
  • برگزاری آزمون های درسی
  • امکان بازیابی رمز عبور
  • فعال بودن واحد پشتیبانی سامانه
  • تفکیک واحدهای استانی

دانلود برنامه موبایل سامانه وادانا vadamap.iauec.ac.ir

دانلود برنامه سامانه وادانا

بدون شک اغلب افرادی که از سامانه ای خاص بیشتر استفاده می کنند تمایل دارند به جای نسخه تحت وب از برنامه قابل نصب بر روی گوشی های تلفن همراه استفاده کنند.

برای اطلاع از خدمات سامانه دان دانشگاه آزاد بر روی لینک کلیک کنید.

دانشجویان نیز به دلیل استفاده مکرر از سامانه های آموزشی تمایل دارند از برنامه قابل نصب آن ها استفاده کنند ولی درمورد سایت وادانا دانشگاه آزاد در حال حاضر این امکان فراهم نمی باشد. بنابراین دانشجویان و اساتید دانشگاه آزاد باید از نسخه تحت وب سامانه مذکور استفاده کنند.

چگونه می توان به سامانه وادانا دانشگاه آزاد وارد شد؟

برای ورود به سایت وادانا باید از نشانی اینترنتی vadamap.iauec.ac.ir استفاده کنید و مطابق با مراحل گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا برای ورود به سایت وادانا دانشگاه آزاد باید حساب کاربری ایجاد کنیم؟

خیر، اطلاعات دانشجویان و اساتید دانشگاه آزاد توسط مسئولان مربوطه در سامانه ثبت شده و نیازی به ثبت نام مجدد توسط دانشجویان و اساتید وجود ندارد.

آیا امکان برگزاری آزمون در سایت وادانا دانشگاه آزاد وجود دارد؟

بله، در سایت وادانا علاوه بر تشکیل کلاس، آزمون نیز برگزار می شود.

آیا سایت وادانا واحد پشتیبانی دارد؟

بله، این امکان برای سایت وادانا دانشگاه آزاد فراهم شده است.

5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *