سامانه های تحصیلی

سامانه وادافا دانشگاه آزاد vadafa.iauec.ac.ir

یکی از سامانه های تخصصی مقطع دکتری دانشگاه آزاد، سامانه وادافا می باشد که در راستای ایجاد آمادگی دانشجویان دکتری جهت برگزاری جلسه دفاع از پروپوزال راه اندازی شده است. دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد می توانند از طریق رزرو تاریخ در سایت وادافا نسبت به تشکیل جلسه پیش دفاع رساله تحقیقاتی خود اقدام کنند.

البته ثبت تاریخ جلسه پیش دفاع در سایت وادافا مستلزم ثبت درخواست و بارگذاری مدارک در سامانه پژوهشیار دانشگاه آزاد می باشد. با توجه به اهمیت برگزاری جلسات پیش دفاع برای دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه آزاد، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف سایت وادافا بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

آشنایی با سامانه وادافا

با توجه به گسترش راه اندازی سایت ها و سامانه های آنلاین مختلف، دانشگاه آزاد نیز به عنوان یکی از گسترده ترین دانشگاه های کشور اقدام به طراحی و فعال سازی سامانه های مهمی کرده است.

سامانه وادافا دانشگاه آزاد مختص دانشجویان مقطع دکتری می باشد که این امکان را برای دانشجویان فراهم کرده تا از طریق شرکت در جلسات پیش دفاع، خود را برای برگزاری جلسه اصلی دفاع از پروپوزال آماده کنند.

برای اطلاع از امکانات سامانه ساها دانشگاه آزاد بر روی لینک کلیک کنید.

بنابراین در سایت وادافا جلسات غیر حضوری و آنلاین پیش دفاع با حضور دانشجویان دکتری و اساتید برگزار می شوند. بهتر است بدانیم هدف از راه اندازی سایت وادافا و برگزاری جلسات پیش دفاع علاوه بر اینکه ایجاد آمادگی در دانشجویان می باشد، بلکه در راستای ایجاد اطمینان اساتید از درک دانشجویان و عدم سرقت علمی و یا خرید پروپوزال است.

لازم به ذکر است برای رزرو تاریخ برگزاری جلسات پیش دفاع در سامانه وادافا نیازی به ایجاد حساب کاربری در سامانه مذکور نیست ولی دانشجویان ابتدا باید به سامانه پژوهشیار دانشگاه آزاد مراجعه کرده و علاوه بر ثبت درخواست، مستندات و مدارک پروپوزال خود را بارگذاری کنند.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه جامع منابع انسانی آموزش و پرورش بر روی لینک کلیک کنید.

سپس بعد از تایید درخواست از جانب دانشگاه، به سایت وادافا وارد شده و تاریخ مورد نظر را انتخاب کنند. در نهایت نیز باید منتظر تایید تاریخ درخواستی باشند.

ورود به سامانه وادافا vadafa.iauec.ac.ir

وادافا سامانه ای مختص دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه آزاد است که به منظور برگزاری جلسات پیش دفاع و ایجاد آمادگی دانشجویان برای ارائه توضیحات در جلسه اصلی دفاع از پروپوزال راه اندازی شده است. بنابراین علاوه بر دانشجویان، اساتید دانشگاه آزاد نیز امکان ورود به سامانه وادافا را دارند.

برای اطلاع از خدمات سامانه مدیریت یادگیری دانشگاه فرهنگیان بر روی لینک کلیک کنید.

با توجه به توضیحات گفته شده چنانچه قبلا در سامانه پژوهشیار درخواست خود را به ثبت رسانده و تاییدیه را دریافت کرده اید برای ورود به سایت وادافا باید نشانی اینترنتی vadafa.iauec.ac.ir را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی سایت مطابق با تصویر زیر برای شما نمایش داده شود، سپس نام کاربری و کلمه عبور خود را در قسمت های مربوطه درج و بر روی گزینه “ورود به سامانه” کلیک نمایید.

ورود به سامانه وادافا

در مورد نام کاربری و رمز عبور سایت وادافا بهتر است بدانیم نام کاربری مطابق با شماره موبایلی است که در سایت پژوهشیار به ثبت رسانده اید و رمز عبور، شماره دانشجویی است که در مدارک پروپوزال خود درج کرده اید.

برای اطلاع از نحوه تکمیل فرم ارزیابی سواد حرکتی در سامانه پادا بر روی لینک کلیک کنید.

زمان ثبت درخواست در سامانه وادافا

در قسمت های قبلی همین مقاله در مورد هدف از راه اندازی سایت وادافا و برگزاری جلسات پیش دفاع مقطع دکتری صحبت کردیم. همانطور که گفتیم در سامانه وادافا امکان ثبت درخواست وجود ندارد بلکه بعد از ثبت درخواست، بارگذاری مدارک و تایید درخواست در سامانه پژوهشیار می توانید به سایت وادافا مراجعه کرده و از میان تاریخ و ساعات خالی، وقت مورد نظر خود را رزرو کنید.

بنابراین در هر زمان و تاریخی امکان ثبت درخواست و سپس رزور وقت وجود ندارد، در این مورد روابط عمومی دانشگاه آزاد بازه زمانی مشخصی را جهت ثبت درخواست و رزرو وقت جلسات پیش دفاع اعلام می کند.

برای اطلاع از امکانات سامانه سما لایو بر روی لینک کلیک کنید.

تاریخی که برای سال 1401 اعلام شده از 12 تا 20 تیر ماه است تا دانشجویان به صورت غیر حضوری به سامانه مراجعه کرده و امورات مربوطه را به انجام برسانند.

همچنین بهتر است بدانیم تمامی موارد اعم از ثبت درخواست، اطلاع از وضعیت تایید درخواست، رزرو تاریخ، شرکت در جلسات پیش دفاع، برگزاری جلسات آزمایشی و اطلاع از نتیجه نظرات اساتید به صورت غیر حضوری و از طریق سامانه وادافا انجام خواهند شد.

برای اطلاع از بخش های سایت آموزش و پرورش بر روی لینک کلیک کنید.

ثبت درخواست دفاع دکتری در سامانه وادافا vadafa.iauec.ac.ir

با توجه به توضیحات گفته شده چنانچه درخواست برگزاری جلسات پیش دفاع از طریق سامانه پژوهشیار به تایید رسیده است برای رزرو تاریخ و زمان مورد نظر خود در سایت وادافا باید از طریق نشانی اینترنتی vadafa.iauec.ac.ir وارد صفحه اصلی سایت شده و نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید.

سپس مطابق با تصویر زیر وارد پنل کاربری خود خواهید شد، حال باید بر روی گزینه “رزرو جلسات پیش دفاع” کلیک نمایید.

ثبت درخواست در سامانه وادافا

در مرحله جدید می توانید از میان تاریخ و ساعات خالی و قابل استفاده، روز و زمان مورد نظر خود را انتخاب کرده و گزینه “ثبت درخواست” را انتخاب کنید.

رزرو زمان در سامانه وادافا

با انجام مراحل قبلی وارد صفحه ای خواهید شد که امکان مشاهده وضعیت درخواست، ویرایش و یا حذف آن برای شما فراهم می باشد.

مشاهده وضعیت در سامانه vadafa.iauec.ac.ir

یکی دیگر از امکانات سامانه وادافا شرکت در جلسات پیش دفاع آزمایشی است تا از این طریق دانشجویان دکتری از آمادگی بیشتری برخوردار شوند. به همین منظور برای شرکت در جلسات پیش دفاع آزمایشی باید بعد از ورود به پنل کاربری خود در سایت وادافا بر روی گزینه “جلسات پیش دفاع آنلاین آزمایشی” کلیک نمایید.

پیش دفاع آزمایشی سامانه وادافا

سپس در مرحله جدید مطابق با تصویر زیر، جلسه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

انتخاب جلسه در سامانه vadafa.iauec.ac.ir

راهنمای شرکت در جلسه پیش دفاع آزمون دکتری

شرکت در جلسه دفاع پروپوزال دکتری و ارائه توضیحات به اساتید دانشگاه برای تمامی دانشجویان دکتری امری مهم است که در اغلب موارد با ایجاد استرس، نگرانی و هیجان همراه می باشد. دانشگاه آزاد با راه اندازی سامانه وادافا امکانی را فراهم کرده تا دانشجویان مقطع دکتری با شرکت در جلسات پیش دفاع، خود را برای ارائه توضیحات آماده کنند.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام در سامانه هشت بر روی لینک کلیک کنید.

به همین منظور چنانچه مراحل ثبت درخواست و رزرو وقت را انجام داده و حال قصد شرکت در جلسات پیش دفاع را دارید باید از طریق نشانی اینترنتی vadafa.iauec.ac.ir وارد پنل کاربری خود شده و بر روی گزینه “برگزاری پیش دفاع آنلاین” کلیک نمایید.

جلسه پیش دفاع سامانه وادافا

سپس در مرحله جدید مطابق با تصویر زیر جلسه مورد نظر را انتخاب کنید.

ورود به جلسه پیش دفاع

برای اطلاع از نحوه ثبت درخواست در سامانه میهمانی وزارت بهداشت بر روی لینک کلیک کنید.

چگونه می توان به سامانه وادافا وارد شد؟

برای ورود به سایت وادافا باید از نشانی اینترنتی vadafa.iauec.ac.ir استفاده کنید و مطابق با توضیحات گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا برای ورود به سایت وادافا دانشگاه آزاد باید حساب کاربری ایجاد کنیم؟

خیر، نیازی به ایجاد پنل کاربری نیست زیرا اطلاعات دانشجویان دکتری که در سامانه پژوهشیار درخواست خود را به ثبت رسانده اند برای سایت وادافا ارسال خواهد شد.

آیا انتخاب زمان جلسه پیش دفاع به دلخواه دانشجویان است؟

بله، دانشجویان می توانند از میان تاریخ و ساعات خالی که در سامانه مشاهده می کنند، زمان مورد نظر را انتخاب نمایند.

آیا امکان مشاهده نتیجه نظارات اساتید درمورد جلسه پیش دفاع نیز وجود دارد؟

بله، در سایت وادافا این امکان فراهم شده است.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *