سامانه های اجتماعی

سامانه هوشمند امداد و کارآمد soha.emdad.ir + ورود و ثبت نام در سایت

کمیته امداد امام خمینی در راستای کمک به نیازمندان جامعه و بهبود شرایط معیشتی آنان فعالیت خود را آغاز کرده و تا به این لحظه مشکلات بسیاری از مردمی که دچار مشکلات مالی و به واسطه آنان مشکلات متعدد دیگری شده اند را برطرف کرده است. کمیته امداد امام خمینی نیز مانند دیگر نهادهای کشور در راستای ارائه خدمات خود به صورت غیر حضوری اقدام به راه اندازی سامانه هوشمند امداد و کارآمد یا همان سامانه سها کرده است. با راه اندازی سامانه سها سه خدمت مهم کمیته امداد امام خمینی به صورت غیرحضوری در اختیار مردم قرار گرفته است.

به دلیل جدید بودن سامانه سها و همچنین اهمیت خدمات ارائه شده در این سامانه، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف سامانه هوشمند امداد و کارآمد بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

معرفی سامانه هوشمند امداد و کارآمد

معرفی سامانه هوشمند امداد و کارآمد

همانطور که می دانیم کمیته امداد امام خمینی با هدف کمک به افراد نیازمند جامعه و بهبود شرایط زندگی و معیشتی آنان تاسیس شده است. کم نیستند افرادی که بنا به دلایل مختلف مانند فوت سرپرست خانوار یا از کارافتادگی او، از دست دادن شغل و… دچار مشکلات مالی گسترده ای هستند و برای گذارندن زندگی خود با مشکل مواجه می باشد.

کمیته امداد امام خمینی چنین افرادی را شناسایی کرده، شرایط آنان را بررسی و سپس به حل مشکلاتشان می پردازد. در این میان خیرین نیز به کمک مسئولین کمیته امداد امام خمینی آمده تا از این طریق مشکلات بیشتری از نیازمندان برطرف شود.

برای اطلاع از خدمات سامانه نپ بر روی لینک کلیک کنید.

با توجه به گسترش خدمات غیر حضوری در کشور و افزایش رفاه حال مردم به دلیل فعالیت سامانه های آنلاین مختلف، کمیته امداد امام خمینی نیز از این مورد مستثنی نشده و اولین سامانه یکپارچه ثبت اطلاعات افراد تحت پوشش و ارائه خدمات به آنان را راه اندازی کرده است.

سامانه هوشمند امداد و کارآمد که سها نیز نامیده می شود سامانه ای یکپارچه است که در اولویت اول برای ثبت کلی و یکپارچه اطلاعات افراد تحت پوشش کمیته امداد راه اندازی شده و در مرحله بعدی برای ارائه خدمات غیر حضوری به افراد تحت پوشش و همچنین خیرین کشور.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه صدور مجوز سام بر روی لینک کلیک کنید.

در حال حاضر علاوه بر ثبت اطلاعات، سه خدمت مهم نیز به نیازمندان کشور ارائه می شود تا از این طریق، میزان مراجعات حضوری به مراکز کمیته امداد در سراسر کشور کاهش یابد.

ورود به سامانه هوشمند امداد کمیته امام خمینی soha.emdad.ir

بخش های سامانه هوشمند امداد و کارآمد

طی چند سال اخیر با گسترش بسترهای الکترونیکی و آنلاین در کشور تمامی ادارات، ارگان ها، سازمان ها و وزارتخانه های کشور در راستای ارائه خدمات غیر حضوری به مراجعه کنندگان و همچنین تسریع روند انجام امورات مربوطه اقدام به راه اندازی سامانه های مختلفی کرده اند.

در این میان کمیته امداد امام خمینی نیز از این مورد مستثنی نشده و سامانه هوشمند امداد و کارآمد یا همان سامانه سها را برای ثبت اطلاعات افراد تحت پوشش به صورت یکپارچه و همچنین ارائه خدمات به این افراد و خیرین کشور راه اندازی کرده است.

برای اطلاع از بخش های سامانه نوبت دهی انتقال خون بر روی لینک کلیک کنید.

همانطور که می دانیم هدف تاسیس کمیته امداد امام خمینی کمک به نیازمندان جامعه و رفع بخشی از مشکلات زندگی آنان می باشد. لازم به ذکر است در حال حاضر سه خدمت عمده در اختیار افراد جامعه هدف کمیته امداد امام خمینی از طریق سامانه هوشمند امداد و کارآمد قرار می گیرد که استفاده از این خدمات و به طور کلی ورود به سامانه مذکور نیازمند ثبت نام و ایجاد پنل کاربری است.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام در سامانه اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی بر روی لینک کلیک کنید.

به همین منظور چنانچه قبلا در این سامانه ثبت نام کرده اید و حال قصد ورود به سامانه را دارید باید نشانی اینترنتی soha.emdad.ir را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی سامانه برای شما نمایش داده شود.

سپس مطابق با تصویر زیر نام کاربری و رمز عبور خود را در قسمت های مربوطه درج کرده و بر روی گزینه “ورود به سامانه” کلیک نمایید.

ورود به سامانه هوشمند امداد و کارآمد

ثبت نام در سامانه هوشمند امداد کمیته امام خمینی soha.emdad.ir

مسئولان کمیته امداد امام خمینی در کنار وب سایت و دیگر سامانه های مربوط به این نهاد، اقدام به راه اندازی سامانه ای یکپارچه جهت ثبت اطلاعات افراد تحت پوشش و همچنین ارائه خدمات غیر حضوری به این افراد و خیرین کشور کرده اند.

بر اساس اهدافی که برای سامانه هوشمند امداد و کارآمد در نظر گرفته شده است، خدمات گسترده ای در اختیار جامعه هدف این سامانه قرار می گیرد ولی در حال حاضر سه بخش مهم سامانه هوشمند امداد و کارآمد فعال می باشد. همانطور که گفتیم ورود به سامانه مذکور نیازمند ثبت نام و ایجاد حساب کاربری می باشد.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه مرزنشینان بر روی لینک کلیک کنید.

به همین منظور چنانچه قصد ثبت نام در سامانه سها را دارید باید از طریق نشانی اینترنتی soha.emdad.ir وارد صفحه اصلی سامانه شده و مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “ثبت نام در سامانه سها” کلیک نمایید.

ثبت نام در سامانه هوشمند امداد و کارآمد

در مرحله جدید تعداد و عنوان مراحل پیش رو را مشاهده خواهید کرد.

مراحل ثبت نام در سامانه سها

سپس برای به انجام رساندن مرحله اول ثبت نام باید کد ملی، شماره موبایل و تاریخ تولد خود را در قسمت های مربوطه درج کرده، تیک مربوط به پذیرش قوانین را به تایید رسانده و بر روی گزینه “مرحله بعد” کلیک نمایید.

ایجاد حساب کاربری در سامانه سها

ورود به سامانه هوشمند امداد کمیته امام خمینی از طریق احراز هویت

برای ورود به سامانه تازه تاسیس سها یا همان سامانه هوشمند امداد و کارآمد روش های مختلفی در نظر گرفته شده است تا افراد تحت پوشش بتوانند به راحتی به سامانه وارد شده و از خدمات غیر حضوری آن استفاده کنند.

یکی از روش های ورود به سامانه سها از طریق انجام احراز هویت می باشد، در واقع افرادی که در سیستم احراز هویت متمرکز کمیته امداد ثبت نام کرده اند می توانند از این روش به سامانه هوشمند امداد و کارآمد وارد شوند.

برای اطلاع از امکانات سامانه سانکا بر روی لینک کلیک کنید.

به همین منظور چنانچه قصد ورود به سامانه مذکور را دارید باید از طریق نشانی اینترنتی soha.emdad.ir وارد صفحه اصلی سامانه شده و مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “ورود از سیستم احراز هویت متمرکز” کلیک نمایید.

وارد شدن به سامانه سها

در مرحله جدید باید نام کاربری و رمز عبور خود را در قسمت های مشخص شده درج و گزینه “ورود” را انتخاب کنید.

نام کاربری سامانه سها

راهنمای ورود از طریق درگاه دولت من به سامانه سها soha.emdad.ir

یکی از سامانه های کاربردی و گسترده ای که فعالیت خود را آغاز کرده و درگاه ورود به دیگر سامانه ها را در اختیار متقاضیان قرار می دهد، سامانه خدمات دولت هوشمند است. در این سامانه امکانی فراهم شده تا مردم بتوانند به سامانه هایی با دولت من یا همان خدمات دولت هوشمند همکاری دارند، وارد شوند.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام در سامانه زیارت بر روی لینک کلیک کنید.

در حال حاضر درگاه ورود به سامانه هوشمند امداد و کارآمد نیز در دولت من قرار داده شده است. به همین منظور چنانچه قصد ورود به سامانه سها از طریق خدمات دولت هوشمند را دارید باید از طریق نشانی اینترنتی soha.emdad.ir وارد صفحه اصلی سامانه شده و مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “ورود از درگاه دولت من” کلیک نمایید.

درگاه ورود به سامانه سها

در مرحله جدید باید شماره تلفن همراه خود و کد امنیتی که در صفحه مشاهده می کنید را در قسمت های مربوطه درج و بر روی گزینه “ارسال کد فعال سازی” کلیک نمایید.

کد فعال سازی سامانه سها

سپس باید کد تاییدی که دریافت کرده اید را در سامانه وارد کرده و گزینه “ورود به سامانه” را انتخاب کنید.

روش های ورود به سامانه soha.emdad.ir

در مرحله جدید از شما خواسته می شود کد ملی، تاریخ تولد و کدپستی خود را در قسمت های مربوطه وارد کرده و بر روی گزینه “ثبت اطلاعات” کلیک نمایید.

ثبت اطلاعات جهت ورود به سامانه سها

سایر امکانات سامانه هوشمند امداد کمیته امام خمینی soha.emdad.ir

همانطور که گفتیم سامانه سها در راستای ثبت اطلاعات افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی به صورت یکپارچه و همچنین ارائه خدمات غیر حضوری به افراد تحت پوشش و خیرین راه اندازی شده است. از میان امکاناتی که برای سامانه مذکور در نظر گرفته شده در حال حاضر سه بخش مهم فعال گشته اند که در ادامه مطلب به آن ها اشاره می کنیم:

شناسایی نیازمندان

در این بخش، افرادی که نیازمند دریافت کمک از کمیته امداد امام خمینی هستند می توانند درخواست خود را به ثبت رسانده تا مسئولان مربوطه برای رفع مشکلات آنان اقدام کنند.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه یارانه دستمزد بر روی لینک کلیک کنید.

نیازسنجی نیازمندان

در این بخش نیازها و مشکلات نیازمندان شناسایی و بررسی شده تا در اسرع وقت نسبت به رفع آن ها اقدام شود.

پرداخت کمک به نیازمندان

در نهایت بر اساس ثبت درخواست ها و بررسی شرایط و مشکلات متقاضیان، پرداخت کمک انجام خواهد شد.

چگونه می توان به سامانه سها کمیته امداد وارد شد؟

برای ورود به این سامانه باید از نشانی اینترنتی soha.emdad.ir استفاده کنید و مطابق با مراحل گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا برای ورود به بخش های سامانه هوشمند امداد و کارآمد باید در سامانه ثبت نام کنیم؟

بله، بدون ثبت نام و ایجاد حساب کاربری امکان ورود به بخش های سامانه سها فراهم نخواهد شد.

آیا می توان در سامانه سها درخواست کمک از کمیته امداد را به ثبت رساند؟

بله، یکی از اهداف و امکانات سامانه سها همین مورد می باشد.

آیا اطلاعات افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی در سامانه سها ثبت می شوند؟

بله، سها سامانه یکپارچه ثبت اطلاعات افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی است.

4.1/5 - (14 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *