سامانه های تحصیلی

سامانه نوبت دهی پایگاه سنجش سلامت + h1.iehs.ir راهنمای ورود

یکی از موضوعات مهمی که درمورد ثبت نام نوآموزان در مراکز پیش دبستانی و همچنین کلاس اول دبستان مطرح است، بحث سنجش سلامت آنان در پایگاه های مربوطه می باشد. در واقع هیچ نوآموزی بدون مراجعه و انجام معاینات ضروری در پایگاه های سنجش سلامت، امکان ثبت نام در پیش دبستانی وکلاس اول دبستان را ندارد. به همین منظور سامانه نوبت دهی پایگاه سنجش سلامت راه اندازی شده تا نوآموزان و والدین آنان در صف های طولانی پایگاه های سنجش سلامت منتظر نمانده و در زمان مشخصی که به آنان اعلام می شود به مراکز مربوطه مراجعه کنند.

با توجه به ضرورت انجام معاینات و سنجش سلامت نوآموزان پیش دبستانی و کلاس اول دبستان و همچنین ازدحام جمعیت و اتلاف وقت در پایگاه های سنجش سلامت، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف سامانه نوبت دهی پایگاه سنجش سلامت بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

معرفی سامانه پایگاه سنجش سلامت دانش آموزان

معرفی سامانه نوبت دهی پایگاه سنجش سلامت

با توجه به گسترش بسترهای الکترونیکی و آنلاین در کشور، طی چند سال اخیر تمامی سازمان ها، ارگان ها، ادارت و حتی مراکز و شرکت های خصوصی بخش عمده ای از خدمات خود را به صورت غیر حضوری در اختیار مردم قرار می دهند.

در این میان بسیاری از امورات مربوط به دانش آموزان از مراحل اولیه ثبت نام در مدارس تا تشکیل کلاس ها و اعلام نمرات به صورت غیر حضوری به انجام می رسند. یکی از موارد مهمی که درمورد نوآموزان پیش دبستانی و کلاس اول دبستان باید انجام شود، مراجعه به پایگاه های سنجش سلامت و انجام معاینات مشخص شده می باشد.

برای اطلاع از خدمات سامانه نظارت آموزش و پرورش بر روی لینک کلیک کنید.

به دلیل مدت زمان محدودی که برای این کار اعلام می شود در پایگاه های سنجش سلامت ازدحام جمعیت افزایش می یابد، اتلاف وقت صورت گرفته و این امر سبب خستگی کودکان و والدین آن ها می شود.

در همین راستا برای رفع چنین مشکلی سامانه نوبت دهی پایگاه سنجش سلامت دانش آموزان راه اندازی شده تا مدیران مدارس با مراجعه به این سامانه برای نوآموزان پیش دبستانی و کلاس اول دبستان خود نوبت مراجعه دریافت کرده و به اطلاع والدین دانش آموزان برسانند.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه ساهت بر روی لینک کلیک کنید.

لازم به ذکر است دسترسی به سامانه نوبت دهی پایگاه سنجش سلامت برای والدین دانش آموزان امکان پذیر نبوده و فقط مدیران مدارس می توانند به سامانه وارد شوند. همچنین بهتر است بدانیم امکان دریافت نوبت برای دانش آموزانی فراهم است که اطلاعات آنان در سامانه سناد مدارس به ثبت رسیده باشد.

ورود به سامانه نوبت دهی پایگاه سنجش سلامت h1.iehs.ir

وارد شدن به سامانه نوبت دهی پایگاه سنجش سلامت

ثبت نام نوآموزان پیش دبستانی و کلاس اول دبستان مستلزم طی کردن مراحل مختلفی می باشد که یکی از این مراحل مراجعه به پایگاه های سنجش سلامت و انجام معاینات مشخص شده است.

از طریق مراجعه نوآموزان و والدین آنان به پایگاه های سنجش سلامت، دانش آموزان مورد معاینات بینایی سنجی، شنوایی سنجی، اختلالات یادگیری و… قرار می گیرند تا اگر دانش آموزی به بیماری خاص که در سنین پایین نمایان شده و نیازمند درمان می باشد، مبتلا است در اسرع وقت نسبت به جلوگیری از پیشرفت و سپس درمان آن اقدام شود.

برای اطلاع از امکانات سامانه پادا بر روی لینک کلیک کنید.

بنابراین هیچ نوآموزی در مقطع پیش دبستانی و کلاس اول دبستان بدون گواهی صادر شده از جانب پایگاه های سنجش سلامت، در دبستان و پیش دبستانی ثبت نام نخواهد شد. هر سال در بازه زمانی مشخصی که معمولا حدود اردیبهشت و خرداد می باشد اطلاعیه هایی در خصوص مراجعه به پایگاه های سنجش سلامت و انجام معاینات اعلام می شوند.

به دلیل زمان بندی مشخص و محدود بودن آن در پایگاه های سنجش سلامت ازدحام جمعیت ایجاد شده، اتلاف وقت صورت می گیرد، دانش آموزان و والدین آنان خسته شده و به طور کلی روند انجام امورات در پایگاه های سنجش سلامت کند پیش می روند.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه آزمون آغازین بر روی لینک کلیک کنید.

در همین راستا برای رفع این مشکل، سامانه نوبت دهی پایگاه سنجش سلامت راه اندازی شده تا مدیران مدارس بعد از ثبت اطلاعات دانش آموزان در سامانه سناد، نسبت به ورود به سامانه نوبت دهی پایگاه سنجش سلامت اقدام کرده و برای نوآموزان پیش دبستانی و کلاس اول دبستان خود نوبت دریافت کنند.

لازم به ذکر است والدین امکان ورود به سامانه نوبت دهی پایگاه سنجش سلامت را نداشته و فقط مدیران مدارس می توانند برای دانش آموزان خود نوبت دریافت کنند و سپس به اطلاع والدین برسانند. همچنین در صورتی که اطلاعات دانش آموزان در سامانه سناد مدارس به ثبت نرسد، امکان اخذ نوبت از سامانه پایگاه های سنجش سلامت نیز فراهم نخواهد بود.

برای اطلاع از بخش های سامانه پاس بر روی لینک کلیک کنید.

به همین منظور چنانچه جزء مدیران مدارس هستید و نام کاربری و رمز عبور سامانه نوبت دهی پایگاه سنجش سلامت را دریافت کرده اید برای ورود به این سامانه، باید نشانی اینترنتی h1.uehs.ir را در مرورگر درج و جستجو کرده و با ورود به صفحه اصلی سامانه، مطابق با تصویر زیر نام کاربری و رمز عبور خود را در قسمت های مربوطه درج و بر روی گزینه “login” کلیک نمایید.

ورود به سامانه نوبت دهی پایگاه سنجش سلامت

مراحل نوبت دهی در سامانه پایگاه سنجش سلامت h1.iehs.ir

مراحل اخذ نوبت در سامانه نوبت دهی پایگاه سنجش سلامت

با توجه به گسترش خدمات غیر حضوری در کشور و راه اندازی سامانه های مختلف و کاربردی، این بار سامانه ای با هدف ارائه نوبت غیر حضوری به نوآموزان متقاضی ثبت نام در پیش دبستانی و کلاس اول دبستان که باید به پایگاه های سنجش سلامت مراجعه کنند، راه اندازی شده است.

لازم به ذکر است اخذ نوبت از سامانه نوبت دهی پایگاه سنجش سلامت سبب جلوگیری از ازدحام جمعیت در مراکز مربوطه، اتلاف وقت و خستگی دانش آموزان و والدین آنان می شود. لازم به ذکر است دسترسی و ورود به سامانه نوبت دهی فقط برای مدیران مدارس فراهم می باشد و والدین دانش آموزان امکان اخذ نوبت از سامانه نوبت دهی پایگاه سنجش سلامت را ندارند.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام در سامانه المپیاد دانش آموزی بر روی لینک کلیک کنید.

به همین منظور چنانچه به عنوان مدیر مدرسه نام کاربری و رمز عبور سامانه نوبت دهی پایگاه سنجش سلامت را دریافت کرده اید باید از طریق نشانی اینترنتی h1.iehs.ir وارد صفحه اصلی سامانه شده و مطابق با تصویر زیر نام کاربری و رمز عبور خود را در قسمت های مربوطه درج و بر روی گزینه “login” کلیک نمایید.

دریافت نوبت از سامانه h1.iehs.ir

با وارد شدن به فضای اصلی سامانه امکان دسترسی به بخش های مختلف آن و اخذ نوبت برای دانش آموزان فراهم می باشد.

برای اطلاع از امکانات سامانه فاینال بر روی لینک کلیک کنید.

  • حال برای دریافت نوبت باید گزینه “نوبت گیری” را از سمت چپ صفحه نمایش داده شده انتخاب کنید.
  • سپس با وارد شدن به مرحله جدید باید کد ملی دانش آموز مورد نظر را در قسمت مربوطه درج و بر روی گزینه “جستجو” کلیک نمایید.
  • چنانچه مشخصات دانش آموز از قبل در سامانه سناد مدارس ثبت شده باشد در این مرحله صفحه ای برای تکمیل اطلاعات دانش آموز، والدین و وضعیت حیات والدین برای شما نمایش داده خواهد شد.
  • بعد از تکمیل اطلاعات دانش آموز و والدین او باید جهت اخذ نوبت بر روی گزینه “نوبت گیری” کلیک نمایید.

چنانچه نوبت دهی با موفقیت انجام شده می توانید تاریخ و زمان مراجعه به پایگاه سنجش سلامت مشخص شده را به اطلاع والدین دانش آموز برسانید.

چگونه می توان به سامانه نوبت دهی پایگاه سنجش سلامت دانش آموزان وارد شد؟

برای ورود به این سامانه باید از نشانی اینترنتی h1.iehs.ir استفاده کنید و مطابق با مراحل گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا والدین دانش آموزان نیز می توانند از طریق مراجعه به سامانه نوبت دهی پایگاه سنجش سلامت برای دانش آموز خود نوبت دریاف کنند؟

خیر، ورود به سامانه مذکور و دسترسی به بخش نوبت دهی فقط برای مدیران مدارس فراهم می باشد.

آیا مدیران مدارس برای ورود به سایت نوبت دهی پایگاه سنجش سلامت به رمز عبور نیاز دارند؟

بله، بدون نام کاربری و رمز عبور امکان ورود به سایت نوبت دهی وجود ندارد.

آیا دریافت نوبت از سایت نوبت دهی پایگاه سنجش سلامت نیازمند ثبت اطلاعات دانش آموزان در سامانه سناد است؟

بله، در صورتی که اطلاعات دانش آموز در سامانه سناد ثبت نشده باشد امکان اخذ نوبت در سایت نوبت دهی پایگاه سنجش سلامت وجود نخواهد داشت.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *