سامانه های اجتماعی

سامانه نما اموال مسروقه

طی بسیاری از عملیات های دستگیری دزدان توسط نیروی انتظامی کشور، تعدادی اموال نیز کشف و ضبط می شوند که بعد از انجام بررسی ها تعدادی از اموال به عنوان اموال مسروقه مردم به ثبت می رسند. سامانه نما در راستای به نمایش گذاشتن اموال کشف شده از دزدان توسط پلیس آگاهی راه اندازی شده تا از این طریق روند شناسایی مالکان اموال کشف شده راحت تر انجام شود. در سامانه مذکور برای دسترسی راحت تر مردم به اطلاعات و مشخصات اموال کشف شده، دسته بندی های منظم صورت گرفته تا شناسایی اموال سریع تر و بدون خطا انجام شوند.

به دلیل عدم آشنایی اکثر مردم با سایت اموال کشف شده توسط پلیس، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف سامانه نما بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

معرفی سامانه نما

معرفی سامانه نما

طی چند سال اخیر با توجه به گسترش بسترهای الکترونیکی و آنلاین در کشور تمامی سازمان ها، ادارات، نهادها، ارگان ها، وزارتخانه ها و… در راستای گسترش خدمات غیر حضوری خود و کاهش مراجعات مردم در مراکز مربوطه، سامانه های آنلاین مختلفی را راه اندازی کرده اند.

در حال حاضر بخش عمده ای از خدمات ارگان ها و نهادهای مختلف جامعه به صورت غیر حضوری و از طریق سامانه های آنلاین ارائه می شوند. بهتر است بدانیم آغاز به کار و گسترش تعداد سامانه های اینترنتی علاوه بر اینکه ازدحام جمعیت در مراکز مربوطه را کاهش می دهد بلکه سبب جلوگیری از اتلاف وقت، هزینه های اضافی و انرژی شده و در عین حال روند انجام امورات را تسریع می بخشند.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه مالیات بر حقوق بر روی لینک کلیک کنید.

در این میان فرماندهی نیروی انتظامی کشور نیز از این مورد مستثنی نشده و سامانه های مختلفی را در راستای خدمت رسانی به مردم راه اندازی کرده است. در حال حاضر درگاه ورود به اکثر سامانه های راه اندازی شده توسط نیروی انتظامی کشور یا همان ناجا در وب سایت اصلی متعلق به آن به نشانی police.ir قرار گرفته اند.

سامانه نما یکی از سامانه های جدید و کاربردی اداره آگاهی کشور می باشد که در راستای به نمایش گذاشتن اموال کشف شده از دزدان و خلافکاران راه اندازی شده است.

بر اساس هدفی که درمورد سامانه نما در نظر گرفته شده، عکس و کد شناسایی اموال کشف شده در سامانه قرار می گیرند تا افرادی که سرقت وسایل خود را به پلیس اطلاع داده و شماره کلاسه پرونده را دریافت کرده به سامانه نما مراجعه کرده، چنانچه از میان تصاویر نمایش داده شده تصویر وسیله مسروقه خود را مشاهده کنند، نسبت به ثبت درخواست و اعلام مطابقت تصویر با وسیله مسروقه خود اقدام نمایند.

برای اطلاع از امکانات سامانه سرا خانه کارگر بر روی لینک کلیک کنید.

سپس بررسی های لازم توسط پلیس آگاهی انجام شده و چنانچه درخواست افراد مورد تایید قرار بگیرد، اموال موردنظر با انجام روند اداری به فرد بازگردانده خواهند شد.

نحوه ورود به سامانه نما

بخش های سامانه نما

سامانه نما متعلق به فرماندهی نیروی انتظامی کشور می باشد که نام آن برگرفته از عبارت “نمایشگاه مجازی اموال مکشوفه” است، با توجه به معنای این عبارت، مشخص است که در سایت نما چه مواردی نمایش داده می شوند.

پلیس آگاهی طی عملیات هایی که جهت دستگیری مجرمان انجام می دهد تعدادی اموال نیز از محل مخفی گاه آنان کشف می کند که بسیاری از آن ها متعلق به مال باختگان می باشند.

برای اطلاع از شرایط سامانه ثبت نام ودیعه مسکن بر روی لینک کلیک کنید.

بنابراین پلیس آگاهی در راستای تسریع روند بازگردانی اموال مسروقه به مالکان آن ها سامانه نما را راه اندازی کرده تا افرادی که اموالشان به سرقت رفته و در عین حال به پلیس اطلاع داده و پرونده شکایت را تنظیم کرده اند به سایت نما مراجعه کرده و در صورتی که تصاویر اموال کشف شده با اموال سرقت شده آنان مطابقت دارد، درخواست خود را به ثبت رسانده تا بررسی های لازم آغاز شوند.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام در سامانه یکپارچه فروش خودرو بر روی لینک کلیک کنید.

به همین منظور چنانچه قصد ورود به سایت نما پلیس آگاهی را دارید ابتدا باید نشانی اینترنتی police.ir را در مرورگر درج و جستجو نمایید تا صفحه اصلی وب سایت فرماندهی نیروی انتظامی کشور نمایش داده شود، سپی از میان گزینه های موجود مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “سامانه اموال کشف شده” کلیک نمایید.

ورود به سامانه نما

با وارد شدن به مرحله جدید از میان گزینه های نمایش داده شده باید گزینه “اموال مکشوفه” را انتخاب کنید.

وارد شدن به سامانه نما

جستجو در اموال سامانه نما اموال مسروقه

سایت نما در راستای تسریع روند بازگردانی اموال کشف شده از مجرمان طی عملیات های انجام شده توسط پلیس آگاهی به مال باختگان راه اندازی شده است.

برای اطلاع از جزئیات سامانه نسخه الکترونیک بر روی لینک کلیک کنید.

در واقع تصویر و شناسه اموال مکشوفه توسط پلیس آگاهی در سایت نما قرار داده می شوند، مال باختگانی که سرقت انجام شده را به پلیس اطلاع داده، شماره کلاسه پرونده را دریافت کرده اند به سامانه مراجعه کرده و در صورتی که تصویری مطابق با اموال خود را مشاهده کنند، امکان ثبت درخواست برای آنان فراهم می باشد.

بنابراین از طریق راه اندازی سامانه نما روند شناسایی و بازگردانی اموال مسروقه ای که توسط پلیس کشف می شوند تسریع می یابد. به همین منظور چنانچه قصد جستجو میان اموال کشف و نمایش داده شده در سایت نما را دارید باید مطابق با مراحل قبلی گفته شده در همین مقاله جلو رفته تا به مرحله نمایش دسته بندی اموال مکشوفه برسید.

جهت آشنایی با نحوه ورود و ثبت نام در سامانه سماح، بر روی لینک کلیک کنید.

در این مرحله باید دسته بندی کالایی که از شما سرقت شده است را انتخاب کنید، ما برای مثال دسته بندی لوازم همراه خود را انتخاب خواهیم کرد.

جستجو در سامانه نما

سپس وارد مرحله ای می شوید که دسته بندی انتخاب شده با جزئیات بیشتری ارائه خواهند شد. در این مرحله باید بر روی گزینه مورد نظر خود کلیک نمایید.

شناسایی اموال مکشوفه

با انجام مراحل قبلی تمامی امول مکشوفه در دسته بندی مورد نظر شما نمایش داده می شوند. حال چنانچه یکی از تصاویر با کالایی که از شما سرقت شده مطابقت دارد باید همانند تصویر زیر گزینه “ثبت درخواست” را انتخاب کنید.

ثبت درخواست در سامانه نما

در نهایت باید فرم مربوطه را به صورت کامل تکمیل کرده و برای انجام بررسی توسط پلیس آگاهی، بر روی گزینه “ارسال درخواست برای این کالا” کلیک نمایید.

تکمیل فرم

نحوه پیگیری درخواست سامانه نما

در قسمت های قبلی همین مقاله در مورد هدف راه اندازی سایت نما، نحوه جستجو در اموال مکشوفه نمایش داده شده در آن و ثبت درخواست صحبت کردیم.

بهتر است بدانیم در سامانه نما امکان پیگیری درخواست های ثبت شده نیز فراهم می باشد. به همین منظور چنانچه قصد پیگیری درخواست خود را دارید باید بعد از ورود به صفحه اصلی سامانه مطابق با تصویر زیر از قسمت بالایی صفحه بر روی گزینه “پیگیری درخواست ها” کلیک نمایید.

پیگیری درخواست در سامانه نما

با ورود به مرحله جدید باید کدملی، شماره کلاسه پرونده و کد پیگیری درخواست ثبت شده را در قسمت های مربوطه درج و گزینه “ارسال درخواست” را انتخاب کنید.

درج شماره کلاسه پرونده

برای اطلاع از بخش های سامانه مخابرات من بر روی لینک کلیک کنید.

چگونه می توان به سامانه نما پلیس آگاهی وارد شد؟

برای ورود به سایت نما باید از نشانی اینترنتی police.ir استفاده کنید و مطابق با مراحل گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا برای ثبت درخواست در سایت نما باید شماره کلاسه پرونده را درج کنیم؟

بله، بدون درج شماره کلاسه پرونده، درخواستی ثبت نخواهد شد؟

آیا در سایت نما پلیس آگاهی تصویر اموال کشف شده نیز نمایش داده می شوند؟

بله، تصویر اموال مکشوفه به همراه کد شناسایی قابل مشاهده می باشند.

آیا امکان پیگیری درخواست های ثبت شده در سایت نما اموال مکشوفه وجود دارد؟

بله، این امکان در سایت نما فراهم شده است.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *