سامانه های تحصیلی

سامانه نجاح حوزه علمیه login.ismc.ir

سامانه نجاح حوزه علمیه، یکی از سامانه های آنلاینی است که طلاب می توانند برخی از امور مربوط به تحصیلات حوزوی خود را در آن انجام دهند. در سال های اخیر فرآیند غیر حضوری شدن امور مربوط به حوزه های علمیه در حال پیشروی است که سامانه های زیادی را به خاطر همین راه اندازی کردند.

سامانه نجاح به نشانی اینترنتی login.ismc.ir برای این دسته از دانشجویان ایجاد شده است که خدمات خود را به کلیه طلاب مشغول به تحصیل در حوزه های علمیه سراسر کشور ارائه می دهد؛ بنابراین لازم است طلابی که در این حوزه ها مشغول به تحصیل هستند از این سامانه و نحوه کار با آن آشنایی داشته باشند، همچنین از امکاناتی که در این وب سایت وجود دارند، مطلع باشند. به همین دلیل در این مقاله از سامانه رسمی قصد داریم سامانه نجاح را معرفی کنیم.

معرفی سامانه نجاح

سامانه نجاح یا سامانه پیشخوان، یکی از سامانه های مربوط به حوزه های علمیه است که در آن برای طلاب سراسر کشور خدمات آنلاین و غیر حضوری ارائه می دهند. طلاب باید با فرآیند ورود به سامانه نجاح آشنایی داشته باشند تا بتوانند از خدماتی که در این سایت ارائه می شود، استفاده کنند. خوب است بدانید که کلیه طلاب، فارغ از جنسیت آن ها می توانند از این سامانه استفاده کنند اما باید برای برخورداری از این خدمات، کد تحصیلی و شماره ملی خود را درج کنند. هم چنین باید نام کاربری و کلمه عبور برای ورود به سامانه نجاح داشته باشند.

البته اگر طلاب قبلا در سامانه نجما حوزه علمیه ثبت نام کرده باشند می توانند از نام کاربری و کلمه عبور آن برای ورود به سامانه نجاح استفاده کنند؛ زیرا در آن اطلاعات کاربران به صورت مستقیم به سامانه نجاح منتقل می شود.

راهنمای ورود به سامانه نجاح حوزه علمیه login.ismc.ir

سامانه نجاح به سامانه مدیریت حوزه علمیه معروف است، به طوری که طلاب می توانند با ورود به آن از خدمات غیر حضوری این سامانه استفاده کنند. در ادامه برای آشنایی بیشتر طلابی که به تازگی وارد حوزه علمیه شده اند راهنمای ورود به سامانه نجاح حوزه علمیه را بیان می کنیم:

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد سامانه سماوات کلیک کنید.

• در مرورگر خود آدرس اینترنتی login.ismc.ir را وارد کنید تا به صورت مستقیم وارد سایت نجاح شوید.

راهنمای ورود به سامانه نجاح حوزه علمیه

• نام کاربری و کلمه عبور خود را در کادرهای مشخص شده وارد کرده و سپس بر روی گزینه “ورود” کلیک کنید.

خوب است بدانید افرادی که قبلا در سامانه نجما حوزه علمیه ثبت نام کرده‌اند می توانند با کمک نام کاربری و کلمه عبور آن وارد سایت نجاح شوند اما در صورتی که تاکنون در سامانه نجاح ثبت نام نکرده باشند به صورت پیش فرض نام کاربری آن ها برابر کد تحصیلی و رمز عبور آن ها معادل کد ملی است.

جهت اطلاع از سامانه مدرس حوزه علمیه خواهران و کار با آن کلیک کنید.

دانشجویان بعد از اولین ورود به سامانه نجاح حوزه علمیه می توانند در آن نام کاربری و رمز عبور خود را مطابق میل خود تغییر دهند.

برای این کار می توانید در صفحه ورود به سامانه روی گزینه “فراموشی نام کاربری و رمز عبور” کلیک کنید.

مراحل ورود به سامانه نجاح حوزه علمیه

در فرم نمایش داده شده کد ملی و شماره موبایل خود را درج نموده و منتظر پیامک حاوی نام کاربری و رمز عبور خود باشید.

ورود به سامانه نجاح حوزه علمیه

اگر میخواهید برای اولین بار وارد سایت نجاح شوید که با درج نام کاربری و رمز عبور پیش فرض خود نتوانستید وارد سایت شوید، در واقع اطلاعات شما در سامانه نجاح ثبت نشده است. در این صورت می توانید روی “فراموشی نام کاربری و رمز عبور” در صفحه اصلی سامانه نجاح کلیک کنید.

حالا اطلاعات خود را از طریق قسمت تایید هویت ثبت نمایید. برای این کار روی گزینه “درخواست بررسی هویت” در پایین صفحه کلیک نموده و موارد خواسته شده را مطابق فرم تکمیل کنید.

مراحل ثبت هویت

این مراحل در 3 بخش است که در آن پس از تکمیل اطلاعاتتان تا 48 ساعت آینده توسط کارشناسان حوزه علمیه بررسی می شوند و پس از تایید، نام کاربری و رمز عبور را در اختیار شما قرار می دهند.

امکانات سامانه نجاح login.ismc.ir

همان گونه که بیان شد سایت نجاح برای مدیریت امور مربوط به طلاب سراسر کشور ایجاد شده است. به طوری که خدمات زیادی را به صورت آنلاین در اختیار کاربران قرار می دهد. با توجه به اینکه در حال حاضر امکانات سامانه نجاح بسیار زیاد است؛ در ادامه به چند مورد از مهم ترین آن ها اشاره می کنیم:

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سامانه پذیرش جامعه الزهرا کلیک کنید.

• انتخاب واحد طلاب
• ثبت نام در آزمون های کتبی و شفاهی حوزه علمیه
• امکان مشاهده اطلاعیه های آموزشی
• مشاهده کارنامه طلاب و سوابق تحصیلی آن ها
• امکان مشاهده ریز نمرات طلاب

خلاصه مطلب

در این مقاله از سامانه رسمی در مورد سایت پیشخوان حوزه علمیه یا همان سامانه نجاح صحبت کردیم. این سامانه برای پیشبرد اهداف آموزشی حوزه علمیه در سراسر کشور خدمات آنلاین و غیر حضوری ارائه می دهد. به طوری که طلاب با ورود به این سامانه می توانند از امکانات متعدد آن بهره‌مند شوند. در بالا به چند مورد امکانات سامانه نجاح اشاره کردیم. حال اگر شما نیاز به توضیحات بیشتری در مورد سایت نجاح و خدمات مختلف آن داشته باشید می توانید با کارشناسان سامانه رسمی صحبت کنید.


سوالات متداول

منظور از سامانه نجاح چیست؟

این سامانه در راستای انجام امور تحصیلی طلاب ایجاد شده است. به طوری که در آن طلاب مشغول به تحصیل در کلیه حوزه های علمیه سراسر کشور می توانند به این سامانه به نشانی اینترنتی login.ismc.ir مراجعه کنند.

چگونه وارد سامانه نجاح شویم؟

در این سامانه شما با مراجعه به نشانی اینترنتی login.ismc.ir می توانید با درج نام کاربری و کلمه عبور وارد سایت نجاح شوید. اگر قبلا در سایت نجما ثبت نام کرده باشید، آن گاه از نام کاربری و کلمه عبور آن می توانید برای ورود به سامانه نجاح استفاده کنید. در غیر این صورت اگر اطلاعات شما در سامانه نجاح ذخیره شده باید کد تحصیلی و کد ملی شما به ترتیب نام کاربری و رمز عبورتان خواهند بود. حال در صورتی که اطلاعات شما در سامانه نجاح ذخیره نشده باشد باید اطلاعات هویتی خود را در سایت login.ismc.ir ثبت کنید و تا 48 ساعت آینده منتظر جواب کارشناسان باشید. در صورتی که کارشناسان حوزه علمیه اطلاعات شما را تایید کنند برای شما نام کاربری و رمز عبور ارسال می کنند.

امکانات سامانه نجاح چیست؟

در این سامانه کلیه مراحل مربوط به انتخاب واحد و شرکت در آزمون ها وجود دارد. به طوری که طلاب بعد از آن می توانند نتایج آزمون، ریز نمرات و سوابق تحصیلی خود را مشاهده کنند.

5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *