سامانه های تحصیلی

سامانه مهر رضوی اعضای هیئت علمی

کسانی که قصد شرکت در فراخوان های جذب اعضاء هیات علمی را دارند باید به سامانه مهر رضوی مراجعه کنند. با راه اندازی این سامانه اطلاع از زمان فراخوان ها، ثبت نام، ارسال رزومه و تمامی مراحل تا اعلام نتیجه، همگی به صورت غیر حضوری و متمرکز انجام می شوند. متقاضیان دیگر نیازی به مراجعه به سایت های مختلف، دانشگاه ها و مراکز وزارت علوم را ندارند. در حال حاضر تمامی مراحل جذب اعضاء هیات علمی همه دانشگاه های وزارت علوم از طریق همین سامانه انجام می شود. با توجه به اهمیت ثبت نام در فراخوان های جذب اعضاء هیات علمی، ما قصد داریم در این مقاله به بررسی جوانب مختلف سامانه مهر رضوی بپردازیم، پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

آشنایی با سامانه مهر رضوی وزارت علوم

یکی از جایگاه های شغلی و همچنین علمی موجود در دانشگاه ها، عضویت در هیات های علمی است. در سالیان گذشته جذب اعضاء هیات علمی دانشگاه های وزارت علوم به صورت متمرکز نبود. خوشبختانه در حال حاضر روند جذب، متمرکز بوده و در یک زمان مشخص انجام می شود. برای افزایش خدمت رسانی به متقاضیان شرکت در فراخوان های جذب اعضاء هیات علمی، سامانه مهر رضوی راه اندازی شده است. در حال حاضر تمامی مراحل اعم از انتشار اطلاعیه ها، ثبت نام، ارسال رزومه، انتخاب اولویت، پرداخت وجه و همچنین اعلام نتایج از طریق همین سامانه انجام می شوند.

برای کسب اطلاعاتی در مورد نحوه ورود و ثبت نام در سامانه جذب هیات علمی، بر روی لینک کلیک کنید.

بنابراین متقاضیان نیازی به مراجعات حضوری، ورود به سایت های مختلف و ثبت نام در سامانه های دیگر ندارند. توجه داشته باشید که این سامانه مختص دانشگاه های وزارت علوم بوده و مراحل ثبت نام در فراخوان های سایر دانشگاه ها از طریق ورود به آن انجام نمی شود. نکته مهمی که در این مورد وجود دارد، مراجعه به موقع به سامانه مذکور است. بدون شک ثبت نام در فراخوان ها طی مدت زمانی مشخص انجام خواهد شد.

برای اطلاع از خدمات سامانه برپا بر روی لینک کلیک کنید.

نحوه ورود به سامانه مهر رضوی applicant.markazjazb.ir

در حال حاضر تمامی مراحل ثبت نام در فراخوان های جذب اعضاء هیات علمی وزارت علوم از طریق سامانه مهر رضوی انجام می شوند. بنابراین چنانچه قصد ورود به این سامانه و بهرمندی از امکانات آن را دارید، ابتدا باید یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید. بعد از طی کردن مراحل ثبت نام حال می توانید از طریق نشانی اینترنتی applicant.markazjazb.ir به صفحه اصلی سامانه وارد شده و مطابق با تصویر زیر نام کاربری، رمز عبور و عبارت امنیتی را در قسمت های مربوطه درج کرده و بر روی گزینه “ورود” کلیک نمایید.

ورود به سامانه مهر رضوی

در سامانه جامع جذب اعضاء هیات علمی امکانی فراهم شده تا متقاضیان از طریق “پنجره ملی خدمات دولت هوشمند” نیز به حساب کاربری خود وارد شوند. برای انجام این کار باید گزینه “ورود از پنجره ملی خدمات دولت هوشمند” را انتخاب کنید.

نحوه ورود به سامانه مهر رضوی

سپس مطابق با تصویر زیر شماره موبایل و عبارت امنیتی را در قسمت های مربوطه درج کرده و بر روی گزینه “ارسال کد فعال سازی” کلیک نمایید.

ورود به سامانه مهر رضوی از طریق پنجره ملی خدمات دولت هوشمند

در مرحله جدید باید کد دریافتی را در قسمت مربوطه درج کرده و گزینه “ورود به سامانه” را انتخاب کنید.

وارد شدن به سامانه applicant.markazjazb.ir

با ورود به مرحله جدید باید کد ملی و تاریخ تولد خود را در قسمت های مربوطه درج کرده و بر روی گزینه “ثبت اطلاعات” کلیک کنید.

ورود به پنل کاربری سامانه مهر رضوی

سپس مطابق با تصویر زیر کدپستی محل سکونت خود را در قسمت مربوطه درج کرده و گزینه “ثبت اطلاعات” را انتخاب کنید.

نحوه وارد شدن به سامانه مهر رضوی

توجه داشته باشید انجام مراحل نامبرده برای احراز هویت در پنجره ملی خدمات دولت هوشمند ضروری بوده و بدون انجام این مراحل امکان ورود به سامانه جامع جذب اعضاء هیات علمی از این طریق فراهم نخواهد بود.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام آزمون های آزمایشی سنجش بر روی لینک کلیک کنید.

ثبت نام در سامانه مهر رضوی applicant.markazjazb.ir

همانطور که گفتیم تمامی افرادی که قصد شرکت در فراخوان های جذب اعضاء هیات علمی دانشگاه های وزارت علوم را دارند باید در سامانه مهر رضوی مراحل ثبت نام را طی کنند. برای انجام این کار هم ابتدا باید در این سامانه یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنند. چنانچه شما هم قصد ثبت نام در سامانه مهر رضوی را دارید باید مطابق با تصویر زیر بعد از ورود به صفحه اصلی سایت بر روی گزینه “ثبت نام در سامانه” کلیک کنید.

ثبت نام در سامانه مهر رضوی

سپس شماره موبایل خود را در قسمت مربوطه درج کرده و گزینه “ارسال کد” را انتخاب کنید.

مراحل ثبت نام در سامانه مهر رضوی

با انجام مراحل قبلی وارد صفحه ای خواهید شد که باید اطلاعات خواسته شده را به همراه کد تایید دریافتی در قسمت های مربوطه درج کرده و بر روی گزینه “ثبت نام” کلیک نمایید.

نحوه ثبت نام در سامانه مهر رضوی

برای اطلاع از امکانات سامانه منادا بر روی لینک کلیک کنید.

مراحل شرکت در فراخوان جذب هیات علمی سامانه مهر رضوی

بعد از ایجاد حساب کاربری در سامانه جامع جذب اعضاء هیات علمی با اعلام زمان ثبت نام در فراخوان می توانید به پنل کاربری خود مراجعه کرده و مراحل ثبت نام، ارسال رزومه، پرداخت وجه و انتخاب اولویت ها را به انجام برسانید. حال چنانچه قصد انجام مراحل نامبرده را دارید بعد از ورود به پنل کاربری خود باید مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه ثبت نام (شرکت در فرآیند جذب) کلیک نمایید.

شرکت در فرآیند جذب سامانه مهر رضوی

سپس باید قوانین ثبت نام را مطالعه کرده و بپذیرید، رزومه خود را بارگذاری کرده تا بعد از پرداخت وجه ثبت نام وارد مرحله انتخاب اولویت ها شوید.

مراحل شرکت در فراخوان های سامانه applicant.markazjazb.ir

در مرحله جدید می توانید اولویت های مورد نظر خود را انتخاب کنید.

انتخاب اولویت در سامانه مهر رضوی

سپس مطابق با تصویر زیر بعد از بررسی اطلاعات و اولویت ها، بر روی گزینه “ثبت و تایید” کلیک نمایید.

ثبت نهایی اطلاعات در سامانه مهر رضوی

توجه داشته باشید در این مرحله باید پیامی مبنی بر موفقیت آمیز بودن ثبت نام را دریافت کنید. در غیر این صورت باید مراحلی که نیاز به تکمیل و یا تصحیح دارند را مجددا طی کنید.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه مشارکتها بر روی لینک کلیک کنید.

فراموشی رمز عبور سامانه مهر رضوی applicant.markazjazb.ir

در حال حاضر اغلب مردم برای انجام کارهای مختلف در سامانه های متعددی ثبت نام می کنند. ممکن است برای هر سامانه هم رمز عبور مجزایی را به ثبت رسانده باشند. در نتیجه احتمال فراموش کردن رمز عبور سامانه های آنلاین وجود دارد. در سامانه مهر رضوی برای رفع این مشکل راه حلی در نظر گرفته شده است. چنانچه رمز عبور این سامانه را فراموش کرده اید باید بعد از ورود به صفحه اصلی سایت مطابق با تصویر زیر بر روی گزینه “فراموشی رمز عبور” کلیک نمایید.

فراموشی رمز عبور سامانه مهر رضوی

سپس با ورود به مرحله جدید شماره موبایل و نام کاربری یا کد ملی خود را در قسمت های مربوطه درج کرده و گزینه “بازیابی” را انتخاب کنید.

بازیابی رمز عبور سامانه مهر رضوی

برای اطلاع از خدمات سامانه علم سنجی دانشگاه آزاد بر روی لینک کلیک کنید.

امکانات سامانه مهر رضوی

اصلی ترین خدمت سایت مهر رضوی، ثبت نام و اعلام نتایج فراخوان های جذب اعضاء هیات علمی وزارت علوم است. در قسمت های قبلی همین مقاله نحوه ورود، ایجاد حساب کاربری، ثبت نام در فراخوان و فراموشی رمز عبور این سامانه را توضیح دادیم. حال بهتر است بدانیم علاوه بر موارد نامبرده، این سامانه امکانات دیگری را نیز در اختیار کاربران قرار می دهد. در ادامه مطلب به چند مورد از مهم ترین امکانات سامانه جذب اعضاء هیات علمی وزارت علوم اشاره می کنیم:

  • اطلاع از زمان فراخوان ها
  • ایجاد حساب کاربری
  • ثبت نام در فراخوان ها
  • ذخیره اطلاعات کاربری برای ورود به سامانه
  • فراموشی رمز عبور
  • تبدیل اعضاء هیات علمی
  • مطرح کردن سوالات کاربران

بنابراین چنانچه شما هم قصد شرکت در فراخوان های جذب اعضاء هیات علمی وزارت علوم را دارید، بهتر است با جوانب مختلف این سامانه آشنا شوید. سپس در تاریخ اعلام شده به پنل کاربری خود مراجعه کرده و مراحل ثبت نام در فراخوان را طی کنید.

برای اطلاع از نحوه ورود به سامانه جامع آزمون گردشگری بر روی لینک کلیک کنید.

چگونه می توانیم به سامانه مهر رضوی وارد شویم؟

برای ورود به این سامانه باید از نشانی اینترنتی applicant.markazjazb.ir استفاده کنید و مطابق با توضیحات گفته شده در همین مقاله پیش بروید.

آیا برای ورود به سایت مهر رضوی باید حساب کاربری ایجاد کنیم؟

بله، بدون ایجاد حساب کاربری امکان ورود به این سامانه فراهم نخواهد شد.

آیا در سامانه جامع جذب اعضاء هیات علمی وزارت علوم، نتایج فراخوان ها هم اعلام می شوند؟

بله، اعلام نتایج نیز از همین طریق انجام خواهد شد.

آیا ثبت نام در فراخوان های جذب اعضاء هیات علمی وزارت علوم هزینه دارد؟

بله، هزینه حین ثبت نام و به صورت آنلاین پرداخت می شود.

5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *